27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Zázraky
Zázračná Madona ze Subang Jaya: Socha prý roste, pláče a usmívá se!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 20.3.2022
1.4tis
Socha Marie v Subang Jaya je prý zázračná, foto Pixabay
124
SDÍLENÍ
1.4tis
ZOBRAZENÍ

Pro svou předem vyrobenou umělou jeskyni byla příliš malá a tak soška Marie vyrobená na motiv slavného zjevení ve Fátimě o několik centimetrů vyrostla. Navíc se prý madona zázračně proměnila v jiný materiál – porcelán.

Město Subang Jaya, západní soused malajsijské metropole Kuala Lumpur, je místem, kde se setkává několik různých náboženství. Zdejším vyznavačům křesťanství je od roku 2011 k dispozici kostel zasvěcený siru Thomasi Moreovi (1478–1535), anglickému světci, který je svými příznivci chápán také jako vzor všech lidských ctností a svými odpůrci zase zavrhován jako zvrácený sadista, který nemilosrdně pronásledoval protestanty a řadu jich poslal na hranici.

Ať už je to s ryzostí jeho charakteru jakkoliv, kostel nesoucí jeho jméno se jen čtyři roky od oficiálního přejmenování na Kostel Svatého Thomase More, stává dějiště neobyčejného zázraku. Zdejší socha Panny Marie se začíná chovat jako živá! Jde o nějaký zvláštní klam, nebo se Matka boží usmívá a roní slzy?

Socha vznikla na motiv slavného zjevení ve Fátime, foto TrappistMonkStuff / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

MOHLA MADONA VYRŮST?

Před kostelem před několika lety vznikla umělá jeskyně, do které měla být umístěna soška Matky Marie. Jenže když se ukázalo, že je madona příliš malá, byla soška uložena do krabice a jeskyně vyrobená speciálně pro ni zůstávala prázdná.

Zázrak, který přijde 7. října roku 2015, však všechno změní. Když onoho dne místní kněz otec Raymond Pereira sošku vynese k plánovanému obřadu požehnání, vyjde najevo, že se madona původně vyrobená polyresinu, což je druh pryskyřice, zázračně proměnila v porcelánovou a navíc je o více než 7 centimetrů vyšší, díky čemuž se konečně lépe vejde do své jeskyně.

Došlo k této záhadné proměně skutečně zázrakem? Vše spíše budí dojem, že šošku kdosi tajně vyměnil za novou. Věřící jsou ale přesvědčeni, že socha vyrostla zásahem nějakých nadpřirozených sil. Jejich tvrzení podporují také svědectví o dalších zázračných jevech, které sošku obklopují.

HÝBE SE A PLÁČE

Samotná socha byla vyrobená na motiv jiné zázračné události. Její zjev i jeskyně, do níž měla být umístěna, kopírují slavné zjevení u portugalské Fátimy, kde k trojici pasáčků v průběhu roku 1917 opakovaně promlouvá přízračná Panna Marie.

Ústy sochy v Subang Jaya v roce 2015 prý Marie z Fátimy promluvila znovu. Řada očitých svědků tvrdí, že spatřili, jak se socha pohybuje a její výraz v tváři se mění. Jednou se usmívá a jindy zase pláče. Její oči se zalily slzami také během nedělní mše po vysvěcení sošky.

„Když jsme začali zpívat Ave Maria, začala se usmívat a její rty se pohybovaly. Všechny nás to dojalo,“ prohlašuje jeden z účastníků mše na tříminutovém virálním videu, které se šířilo především prostřednictvím aplikace Whatsapp.

„Kněz nám řekl, že s ní skutečně mluvil. Bude sem chodit častěji, také otci řekla, že chce, abychom se k ní všichni modlili,“ dodává. Byl to právě místní kněz, kdo spatřil, jak socha během mše začala plakat.

Žádný z těchto zázraků však dosud nebyl církví prošetřen. Odehrál se v Malajsii skutečný zázrak, nebo se zdejší věřící nechali kýmsi oklamat?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
11. září 2001 dochází v USA k teroristickým útokům, při nichž zemře 3000 lidí. Mohlo jich být ale mnohem víc, někteří ovšem unikli smrti jako zázrakem. Něco ten den bylo v jejich životě jinak, a proto tu dnes mohou ještě být. Holly Winter chce spolu s nejlepší kamarádkou překvapit jejich společného kamaráda pracujícího ve věži […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.8tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]