3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zázračná Madona ze Subang Jaya: Socha prý roste, pláče a usmívá se!
Zázračná Madona ze Subang Jaya: Socha prý roste, pláče a usmívá se!
od 20.3.2022
1.4tis
Socha Marie v Subang Jaya je prý zázračná, foto Pixabay
124
SDÍLENÍ
1.4tis
ZOBRAZENÍ

Pro svou předem vyrobenou umělou jeskyni byla příliš malá a tak soška Marie vyrobená na motiv slavného zjevení ve Fátimě o několik centimetrů vyrostla. Navíc se prý madona zázračně proměnila v jiný materiál – porcelán.

Město Subang Jaya, západní soused malajsijské metropole Kuala Lumpur, je místem, kde se setkává několik různých náboženství.

Zdejším vyznavačům křesťanství je od roku 2011 k dispozici kostel zasvěcený siru Thomasi Moreovi (1478–1535), anglickému světci, který je svými příznivci chápán také jako vzor všech lidských ctností a svými odpůrci zase zavrhován jako zvrácený sadista, který nemilosrdně pronásledoval protestanty a řadu jich poslal na hranici.

reklama

Ať už je to s ryzostí jeho charakteru jakkoliv, kostel nesoucí jeho jméno se jen čtyři roky od oficiálního přejmenování na Kostel Svatého Thomase More, stává dějiště neobyčejného zázraku. Zdejší socha Panny Marie se začíná chovat jako živá! Jde o nějaký zvláštní klam, nebo se Matka boží usmívá a roní slzy?

Socha vznikla na motiv slavného zjevení ve Fátime, foto TrappistMonkStuff / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Socha vznikla na motiv slavného zjevení ve Fátime, foto TrappistMonkStuff / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

MOHLA MADONA VYRŮST?

Před kostelem před několika lety vznikla umělá jeskyně, do které měla být umístěna soška Matky Marie. Jenže když se ukázalo, že je madona příliš malá, byla soška uložena do krabice a jeskyně vyrobená speciálně pro ni zůstávala prázdná.

Zázrak, který přijde 7. října roku 2015, však všechno změní.

Když onoho dne místní kněz otec Raymond Pereira sošku vynese k plánovanému obřadu požehnání, vyjde najevo, že se madona původně vyrobená polyresinu, což je druh pryskyřice, zázračně proměnila v porcelánovou a navíc je o více než 7 centimetrů vyšší, díky čemuž se konečně lépe vejde do své jeskyně.

reklama

Došlo k této záhadné proměně skutečně zázrakem? Vše spíše budí dojem, že šošku kdosi tajně vyměnil za novou. Věřící jsou ale přesvědčeni, že socha vyrostla zásahem nějakých nadpřirozených sil.

Jejich tvrzení podporují také svědectví o dalších zázračných jevech, které sošku obklopují.

HÝBE SE A PLÁČE

Samotná socha byla vyrobená na motiv jiné zázračné události. Její zjev i jeskyně, do níž měla být umístěna, kopírují slavné zjevení u portugalské Fátimy, kde k trojici pasáčků v průběhu roku 1917 opakovaně promlouvá přízračná Panna Marie.

reklama

Ústy sochy v Subang Jaya v roce 2015 prý Marie z Fátimy promluvila znovu. Řada očitých svědků tvrdí, že spatřili, jak se socha pohybuje a její výraz v tváři se mění. Jednou se usmívá a jindy zase pláče.

Její oči se zalily slzami také během nedělní mše po vysvěcení sošky. „Když jsme začali zpívat Ave Maria, začala se usmívat a její rty se pohybovaly.

Všechny nás to dojalo,“ prohlašuje jeden z účastníků mše na tříminutovém virálním videu, které se šířilo především prostřednictvím aplikace Whatsapp. „Kněz nám řekl, že s ní skutečně mluvil.

Bude sem chodit častěji, také otci řekla, že chce, abychom se k ní všichni modlili,“ dodává. Byl to právě místní kněz, kdo spatřil, jak socha během mše začala plakat. Žádný z těchto zázraků však dosud nebyl církví prošetřen.

Odehrál se v Malajsii skutečný zázrak, nebo se zdejší věřící nechali kýmsi oklamat?

Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.5tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří