Pro svou předem vyrobenou umělou jeskyni byla příliš malá a tak soška Marie vyrobená na motiv slavného zjevení ve Fátimě o několik centimetrů vyrostla. Navíc se prý madona zázračně proměnila v jiný materiál – porcelán.
Město Subang Jaya, západní soused malajsijské metropole Kuala Lumpur, je místem, kde se setkává několik různých náboženství. Zdejším vyznavačům křesťanství je od roku 2011 k dispozici kostel zasvěcený siru Thomasi Moreovi (1478–1535), anglickému světci, který je svými příznivci chápán také jako vzor všech lidských ctností a svými odpůrci zase zavrhován jako zvrácený sadista, který nemilosrdně pronásledoval protestanty a řadu jich poslal na hranici.
Ať už je to s ryzostí jeho charakteru jakkoliv, kostel nesoucí jeho jméno se jen čtyři roky od oficiálního přejmenování na Kostel Svatého Thomase More, stává dějiště neobyčejného zázraku. Zdejší socha Panny Marie se začíná chovat jako živá! Jde o nějaký zvláštní klam, nebo se Matka boží usmívá a roní slzy?

MOHLA MADONA VYRŮST?
Před kostelem před několika lety vznikla umělá jeskyně, do které měla být umístěna soška Matky Marie. Jenže když se ukázalo, že je madona příliš malá, byla soška uložena do krabice a jeskyně vyrobená speciálně pro ni zůstávala prázdná.
Zázrak, který přijde 7. října roku 2015, však všechno změní. Když onoho dne místní kněz otec Raymond Pereira sošku vynese k plánovanému obřadu požehnání, vyjde najevo, že se madona původně vyrobená polyresinu, což je druh pryskyřice, zázračně proměnila v porcelánovou a navíc je o více než 7 centimetrů vyšší, díky čemuž se konečně lépe vejde do své jeskyně.
Došlo k této záhadné proměně skutečně zázrakem? Vše spíše budí dojem, že šošku kdosi tajně vyměnil za novou. Věřící jsou ale přesvědčeni, že socha vyrostla zásahem nějakých nadpřirozených sil. Jejich tvrzení podporují také svědectví o dalších zázračných jevech, které sošku obklopují.
HÝBE SE A PLÁČE
Samotná socha byla vyrobená na motiv jiné zázračné události. Její zjev i jeskyně, do níž měla být umístěna, kopírují slavné zjevení u portugalské Fátimy, kde k trojici pasáčků v průběhu roku 1917 opakovaně promlouvá přízračná Panna Marie.
Ústy sochy v Subang Jaya v roce 2015 prý Marie z Fátimy promluvila znovu. Řada očitých svědků tvrdí, že spatřili, jak se socha pohybuje a její výraz v tváři se mění. Jednou se usmívá a jindy zase pláče. Její oči se zalily slzami také během nedělní mše po vysvěcení sošky.
„Když jsme začali zpívat Ave Maria, začala se usmívat a její rty se pohybovaly. Všechny nás to dojalo,“ prohlašuje jeden z účastníků mše na tříminutovém virálním videu, které se šířilo především prostřednictvím aplikace Whatsapp.
„Kněz nám řekl, že s ní skutečně mluvil. Bude sem chodit častěji, také otci řekla, že chce, abychom se k ní všichni modlili,“ dodává. Byl to právě místní kněz, kdo spatřil, jak socha během mše začala plakat.
Žádný z těchto zázraků však dosud nebyl církví prošetřen. Odehrál se v Malajsii skutečný zázrak, nebo se zdejší věřící nechali kýmsi oklamat?