24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Vesmír a technologie
UFO a Velká Británie: Co viděl Churchill, odborníci i obyčejní lidé
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 10.6.2020
6.3tis
Pohybuje se nad Anglií něco nevysvětlitelného? Foto: cosmicconvergence.org
276
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Přes 6000 listů dokumentace výskytu UFO na naší planetě mělo střežit ministerstvo obrany Velké Británie. Informace o jejich obsahu pronikají poprvé na světlo světa na jaře roku 2007. V dokumentech jsou zaneseny výpovědi stovek svědků z řad laiků i profesionálů, kteří měli na vlastní oči spatřit záhadné objekty, jež prý rozhodně nemohly pocházet z našeho světa.

Součástí záznamů jsou také výsledky vyšetřování organizací specializujících se na UFO a znepokojující svědectví, která naznačují jisté konexe mezi britskou vládou a mimozemskou civilizací!

Pohybuje se nad Anglií něco nevysvětlitelného? Foto: cosmicconvergence.org UFO v Británii. Podvrh, nebo realita? Foto: businessinsider.com Pozorování neidentifikovatelných objektů na obloze hlásí laici i odborníci. Foto: livescience.com Věděl Winston Churchill o mimozemšťanech? Foto: express.co.uk
UFO v Británii. Podvrh, nebo realita? Foto: businessinsider.com

„Osobně si myslím, že některá pozorování by měla být objektem vědeckého zájmu. Existují taková, která prostě nemohou být vysvětlena,“ prohlašuje David Clarke, historik a učitel žurnalistiky na Sheffield Hallam University, který je prvním z těch, kdo se před rokem 2008 snaží prosadit odtajňování dokumentů o UFO v Británii.

Kampaně pořádá celých deset let. Zároveň však připouští, že obor nazývaný ufologie nemá právě dobrou reputaci. Problémem je prý hlavně to, že se shromážděný důkazní materiál opírá zpravidla jen o osobní svědectví.

„V březnu roku 1993 zhruba v 11 hodin večer jsem se vracel domů z mé práce v bowling centru na severním okraji mého rodného města Shrewsbury,“ začíná jedno z vyprávění o setkání s UFO od Darrena Perkse, kterému je v té době pouhých 16 let.

„Chůze mi obvykle zabrala přibližně jen 10 minut. Šel jsem domů, byl už asi 100 metrů od něj a najednou jsem uviděl pomalu se pohybující členěný objekt, jak se hýbe zleva doprava, z jihu na sever, na nebi asi 300 stop vysoko (asi 90 metrů).

Byl černý, trojúhelníkového tvaru…“ Popisuje snad mladík běžný letoun, který mylně považuje za mimozemskou loď?

Pozorování neidentifikovatelných objektů na obloze hlásí laici i odborníci. Foto: livescience.com

KDYŽ SVĚDČÍ PROFESIONÁLOVÉ

„Trojúhelník se pohyboval velmi pomalu, řekl bych až krokem, a já neslyšel nic, jen tlumený zvuk hučení, který byl znervózňující.(…) Vím, že ta loď nebyla vojenská ani civilní…,“ vysvětluje Perks. Trpí snad přeludy?

Jenomže takových příběhů existují stovky! Ministerstvo obrany Velké Británie přiznává, že od roku 1950 obdrželo něco kolem 10 000 svědectví o UFO a asi 5 procent z nich se stále nepodařilo objasnit. „Většina ze spatřených UFO jsou pravděpodobně špatně identifikované běžné objekty:

světla letadel, meteority. Některé je ale těžké vysvětlit, to zahrnuje UFO, které viděli policejní příslušníci a piloti, a případy, kdy bylo UFO zachyceno na radaru…,“ říká bývalý pracovník ministerstva obrany, Nick Pope (*1965).

Jeden z nejzajímavějších případů má pocházet z roku 1981. Tehdy dosvědčuje stejné vidění celkem 12 policistů! Případ se má odehrát v severní Anglii. Všichni strážníci shodně ohlašují pozorování nevysvětlitelného intenzivního zeleného světla.

Koncentrují se nad Velkou Británií skutečně letouny patřící obyvatelům jiných planet? A proč jsou britští mocnáři obviňováni z toho, že se je snaží krýt?

Věděl Winston Churchill o mimozemšťanech? Foto: express.co.uk

VĚDĚL O UFO I CHURCHILL?

Svět ohromí případ z roku 1957, kdy je dvěma americkým letcům nařízeno sestřelit neidentifikovaný objekt nad Británií. Milton Torres, který sedí za kokpitem stíhačky F-86D údajně vypálí 24 neřízených raket, ale marně.

Objekt se totiž pohybuje rychlostí asi 12 000 kilometrů za hodinu. Přitom na radaru zanechává stopu jako letadlová loď. Poté, co Torres začne útočit, věc zmizí. Proč byl ale nařízen útok? Znamená to, že se na vyšších místech ví o UFO něco bližšího?

Některé zprávy naznačují, že s mimozemšťany spolupracoval už bývalý britský premiér Winston Churchill (1874– 1965)! Podle výpovědi potomka jeho někdejšího osobního strážce se Churchill během své návštěvy Spojených států amerických dozvěděl, že byl nad východní Anglií zpozorován kovový objekt, který se nehlučně vznášel a pozoroval průzkumné letadlo RAF.

Údajně šlo o stroj, který se naprosto vymykal tehdejším technickým možnostem! Premiér měl okamžitě nařídit utajení případu, nejméně na 50 let. To následně obhájil prohlášením, že nechtěl vyvolat paniku. Byl to pravý důvod?

Minulý rok dává britská vláda k online přístupu 4000 stran dokumentů, letos v srpnu dalších několik stovek. Odtajňování má skončit až v roce 2011. Co dalšího vypluje na povrch?

Michaela Vondrušková

Foto: cosmicconvergence.org, businessinsider.com, livescience.com, express.co.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 23.5.2022 1.6tis
Údaje z Hubbleova vesmírného dalekohledu poukázaly na nesrovnalost týkající se rozpínání vesmíru. Pro vědce jsou data natolik matoucí, že hovoří o „nové fyzice“, která by toto mohla vysvětlit. O vesmíru toho jistě mnoho nevíme a jedna z nejtrvalejších záhad se týká skutečnosti, že se vesmír rozpíná stále rychleji. Vědci již léta sbírají data a provádějí […]
od Eva Soukupová 17.5.2022 2.8tis
V roce 2019 byl díky projektu Event Horizon Telescope pořízen vůbec první snímek černé díry. Před několika dny si projekt připsal další prvenství, když zveřejnil první snímek gigantické černé díry ve středu Mléčné dráhy.     Projekt Event Horizon Telescope je velká soustava teleskopů sestávající z globální sítě radioteleskopů, díky nimž získává data potřebná k […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
O tom, že každé vesmírné těleso má svůj charakteristický zvuk, víme již dlouho. Nedávno vědci z NASA pořídili zvukový záznam akustických vln šířících se plynem v okolí supermasivní černé díry v souhvězdí Persea. Záznam, který pochází z černé díry vzdálené 250 milionů světelných let, byl vytvořen pomocí procesu známého jako sonifikace, který spočívá v přeměně […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
Vynálezce z německé univerzity sestrojil zařízení, které nepřetržitě sleduje dění na obloze a za pomoci umělé inteligence vyhodnocuje původ zaznamenaných objektů. Autor vynálezu nyní doufá v celosvětovou síť kamer pro detekci UFO. Nenápadná šedá krabice umístěná na budově Univerzity Julia Maximiliána ve Würzburgu ukrývá převratný kamerový systém SkyCAM-5, který využívá umělou inteligenci k odhalování neidentifikovaných […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]