26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Neobjasněné události
Ukrývají indické palmové listy budoucnost?
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 12.2.2021
4.8tis
507
SDÍLENÍ
4.8tis
ZOBRAZENÍ

Mnoho lidí by si přálo znát svůj osud či budoucnost. Dá se věštit z karet, čajové sedliny nebo z křišťálové koule. V Indii se nacházejí ne moc známé knihovny, ve kterých se ukrývají palmové listy.

V nich má být zapsán nejen osud konkrétních lidí, ale i celého lidstva. Zaznamenávají i to, co se teprve stane?

Knihovny v sobě vždy ukrývaly vědění, ale i jistá tajemství a záhady. Dodnes můžeme spekulovat, kolik zápisů a textů obsahovala starověká Alexandrijská knihovna, ke které se sjížděla celá tehdejší inteligence.

Zajímavé jsou také Svitky od Mrtvého moře, ve kterých jsou zapsány historické i náboženské texty. O indických knihovnách se toho ještě stále moc neví, ale přesto patří mezi ty nejzajímavější na světě.

BUDOUCNOST MUDRCŮ

Během lidské historie se objevilo několik proroků, kteří předvídali zásadní události světa. Zřejmě nejznámějším z nich byl Nostradamus. A podobná tajemství ukrývají také palmové listy, skryté ve dvanácti knihovnách v jižní Indii, Tibetu nebo Bali.

Tyto knihovny existují už tisíce let. Jak je tedy možné, aby popisovaly události, které se dějí dnes, nebo lidstvo teprve čekají?

Jedním z nejznámějším prorokům patřil Nostradamus.

VĚDĚNÍ SVĚTA

Podle všeho tyto spisy vytvořilo sedm svatých mudrců pro vyvolené, kteří si v budoucnu najdou cestu, aby zjistili svůj osud. Tito rišové, jak se jim říkalo, přesně věděli o současné době, jíž nazývali jako Kali Yuga (Temný věk), kdy civilizaci ovládne materiální svět.

Tvrdili, že v tento čas je člověk posuzován pouze podle toho, co vlastní, a ne podle toho, co umí. Již tehdy věděli, že média ovládne násilí, sex a levná globální zábava pro široké masy lidí.

PROČ INFORMACE EXISTUJÍ?

Ale jak je možné, že tito mudrcové popisovali před více než pěti tisíci lety současné události? Jistá skupina fyziků v souladu s poznáním starých filozofů tvrdí, že čas ve své podstatě neexistuje a osud všech lidí je předem daný a byl zde ještě před tím, než jsme se narodili.

Nejde tak přímo o předvídání událostí, ale o možnost pochopit, jaké je naše poslání a rozlišit, co je v životě důležité. Podle staroindických eposů Mahábharáta byli tito mudrcové zvláštní mytologické bytosti, které na světě existovaly vedle bohů, démonů a lidí.

Podle svého původu se dělily na božské, bráhmanské a královské. Říká se, že těchto sedm bytostí bylo přeneseno na oblohu v podobě sedmi hvězd Velkého vozu, odkud dohlíží na koloběh světa.

Podle všeho se k listům dostanou opravdu jen ti, kterým je to předurčeno.

CO OBSAHUJÍ TEXTY?

Proroctví tehdy lidé psali ve starotamilských verších, které byly popsány po obou stranách pruhu palmového listu. Samotná písmena jsou vysoká pouhý 1 mm, takže je velmi obtížné je běžným okem rozluštit.

Na listech má být zapsáno, kdy dotyčný knihovnu navštíví a také jméno osoby, která tazatele do knihovny přivedla. Jednotlivé události jsou rozděleny do dvouapůlletých až pětiletých etap. Má každý svůj list?

Teoreticky ne. Udává se, že se zde nachází okolo 80 000 svazků, přičemž pouze 10 % záznamů se týká lidí nehindského původu. Existují dvě teorie, pro koho jsou svazky určeny. První z nich říká, že se informace mají dostat k těm, kteří se v minulých inkarnacích ocitli ve vysokých vibracích, zatímco druhá mluví o tom, že se palmové listy dostanou k těm, kteří jsou předurčeni znát svůj osud.

Ale ne všechny svitky patří konkrétním lidem, některé z nich hovoří o celých kontinentech, zemích nebo národech.

JAK SI ZLEPŠIT KARMU

Podle indického učení může díky listům dojít k nápravě situace, neboť podle hindského učení jsou problémy současného života důsledkem karmického dluhu z minulého života a dá se s tím aktivně pracovat. Při nápravě se jedná obecně o odříkávání manter a vykonávání speciálních rituálů v přesně specifikovaných místech, která přímo ovlivňují aktuální etapu našeho života.

V textech se například objevily i informace o teroristickém útoku 11. září 2001. „Cílem zločinu se stane veliká budova, která je považována za symbol západního světa. Stavbu tvoří dvě budovy, na které zaútočí vimany.

Dva z nich se vrhnou přímo na věže, a způsobí tím obrovské škody. Věže se zřítí, ale ne důsledkem nárazu, nýbrž působením záměrných a cílených explozí v nitru každé z nich. Miliony lidí na celém světě budou tímto neslýchaným činem šokovány.“

ČERNÁ BUDOUCNOST

Část textu se týká kontinentů, včetně Evropy. V rukopisu se nachází informace o současné epoše, podle hinduistického kalendáře nejhoršího a nejtemnějšího ze čtyř dosavadních světových věků, dle kterého lidé uctívají pouze bohatství a tělesnou vášeň.

V textu se píše: „Vládnou násilníci, země upadají a dosavadní morální hodnoty se rozkládají. Ženy se zbavují plodů ve svém těle, nikdo ničemu nevěří. Propast mezi bohatou menšinou a chudou většinou se bude stále prohlubovat, a to stále rychlejším tempem. Práci budou vykonávat nikoliv lidé, ale stroje.“

PÁD ASTEROIDU

Až temná epocha dojde ke svému konci, bude vystřídána lepším věkem (Satya Juga). Konec této éry ale bude spojen s mnoha nepokoji a odporem proti novým tendencím. „Zazní také volání po silném vládci, který vymýtí zlo a viníky patřičně potrestá.

Pozitivní změny se začnou prosazovat až před rokem 2048, kdy lidé pochopí, že mohou přežít pouze v případě, když budou spolupracovat s ostatními.“ v listech se také udává, že největší katastrofa přijde v roce 2046, kdy mezi naší planetou a Měsícem těsně prolétne velké nebeské těleso.

Jeho gravitační síla Zemi velmi ovlivní četnými zemětřeseními a mohutnými záplavami. Na českém území se k životu probudí sopky, které byly již dávno považovány za vyhaslé. Ovšem otázka, zda se proroctví skutečně vyplní a dojde ke změně chápání světa, zůstává ještě stále nezodpovězena.

Foto: ARCHIV
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 25.1.2022 1.1tis
Lidská pověrčivost je silná a po celá tisíciletí budovaná vlastnost. Velmi často je už od začátku zjevné, že nemá žádné opodstatnění, čas od času se ale objeví něco, u čeho ji lze naprosto pochopit. Jedním z takových fenoménů je i tzv. krysí král. Může jít o přírodní znamení blížící se tragédie? Krysí král. Klubko mrtvých krys, […]
od Dalibor Vrána 24.1.2022 822
Muže v černém si často představujeme jako vládní agenty pracující v maximálním utajení. Co když to ale spíše než lidští agenti, chránící Zemi, jsou agenti mimozemští, kteří tu po svých druzích jen zahlazují průšvihy? Právě tomu nasvědčují některá děsivá svědectví o jejich výskytu a podivném chování. Mladý muž si dopřává horkou koupel v bazénku. Nachází […]
od Mirek Brát 24.1.2022 2.1tis
Její příběh je přirovnáván k jinému mysterióznímu plavidlu: plachetnici Mary Celeste. V obou případech platí, že zmizení početné posádky nebylo nikdy uspokojivě vysvětleno. Příběh lodi MV Joyita je však o poznání mladší, než zmiňovaná záhada brigantiny Mary Celeste z druhé poloviny devatenáctého století. MV Joyita byla americká obchodní loď, původně postavená jako dřevěná luxusní jachta […]
od Mirek Brát 23.1.2022 2.4tis
Dobrovolníci křížových výprav do Svaté země měli za účast v těchto kruciátách přislíbeno odpuštění svých osobních hříchů. To se jistě hodilo i pro samotnou křížovou výpravu, protože tyto válečné akce nebyly samozřejmě oproštěny od mnoha ukrutností. Patřil k nim i kanibalismus! Kanibalismu se měli křižáci dopouštět při dobývání pevnosti Maarat v Antiochii (dnešní Sýrie). Psal se rok 1098. […]
od Pavel Polcar 21.1.2022 2.5tis
V srpnu 2016 se v severním Londýně začal 26letý Kennedy Ife chovat divně a agresivně poté, co ho bolelo v krku. Údajně kousl svého otce, vyhrožoval, že si uřízne penis, a stěžoval si na krajtu nebo hada v sobě, než ho jeho rodina připoutala k posteli pomocí kabelových svazků a nadměrné síly. Náhle zemřel Kennedy […]