26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Kde je v Americe nejvíce duchů na osobu? Podle výzkumu ve státě Maine
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 12.2.2021
4.5tis
Strašidelný kinosál, kde prý řádí poltergeist. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
479
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Americká společnost Ghosts of America podnikla rozsáhlý průzkum, aby zjistila, v jakém z amerických států se lidé nejvíce setkávají s duchy. A výsledek? Vítězem se stal stát Maine, ve kterém připadá přibližně 56 setkání s duchem na 100 000 obyvatel.

Strašidelný kinosál, kde prý řádí poltergeist. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Právě v Maine je hřbitov, který byl inspirací pro slavnou knihu Řbitov zvířátek. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Druhá se v žebříčku umístila Severní Dakota, kde na sto tisíc lidí připadá přibližně 53 setkání s duchem. Třetí Oklahoma se pak umístila s číslem 47 setkání na sto tisíc obyvatel. Proč se ale právě Maine umístilo na samé špičce žebříčku? Podíl na tom nesou i tato strašidelná místa.

Právě v Maine je hřbitov, který byl inspirací pro slavnou knihu Řbitov zvířátek. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Strašidelná trojice v Maine

Jedním z nejznámějších strašidelných míst v Maine je hřbitov Mount Hope Cemetery, který proslavila kniha Řbitov zvířátek od Stephena Kinga. Lidé se zde prý relativně často setkávají s přízračnými postavami, které bloudí mezi stovkami starých náhrobků.

Tou vůbec nejznámější je pak duch gangstera jménem Al Brady, který prý patří mezi přátelštější z místních duchů. Což je vzhledem k jeho nezřízenému životu působivé.

Dalším tajemným místem v Maine je kinosál Strand Theater ve městě Skowhegan, kde řádí nejen duchové, ale dokonce prý také poltergeist. Ten prý rád dělá hluk v zákulisí a ve sklepě budovy a jednou měl posednout jednu ze zaměstnankyň.

Několik lidí také uvedlo, že na filmovém plátně viděli podivná zjevení a obrysy postav. Podle jiných se zas v budově zvláštně chová elektronika a objevují se zde podivně chladná místa.

Do trojice nejstrašidelnějších míst v Maine zapadá ještě silnice Brownville Road v Millinocketu, na které se prý pohybuje duch mrtvé nevěsty, kterou na cestě potkal tragický osud. Při noční cestě se svým manželem měl těsně po svatbě pár nehodu.

Zatímco její muž okamžitě zemřel, ona zůstala zaklíněná ve voze a celou noc marně čekala na někoho, kdo by jí pomohl. Od té doby se prý duch ženy pohybuje podél silnice v bílých svatebních šatech, zatímco stále čeká na někoho, kdo by jí pomohl.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 26.1.2022 177
Když má v roce 1999 v amerických kinech premiéru dokument o třech mladých studentech natáčejících dokument o jakési lokální čarodějnici, řada lidí moc netuší, co od toho snímku čekat a množí se otázky: Mohlo se to opravdu stát, jak tvrdí producenti? Mnozí odcházejí z kina v šoku. Autenticky vypadající záběry prezentované jako skutečná nahrávka nalezená kdesi v lesích […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.2tis
V roce 1977 proletěly všemi britskými médii zprávy o údajně strašidelném domě v severním Londýně, kde desítky svědků pozorovaly paranormální aktivity. Svobodná matka se čtyřmi dětmi zažívala nějakou dobu v domě události, které přitáhly pozornost lovců duchů a podobných paranormálních entit z celé Anglie. Dva roky přicházely z domu podivné zprávy, než se situace, zdá […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.3tis
Lešij, neboli lesní mužík, je tvorem z východoslovanské mytologie, zdánlivě příbuzný starořeckým satyrům nebo faunům. Vystupuje jako ochránce lesa, ale k lidem vstřícnost příliš nechová. Podle některých pověstí prý dokonce unáší děti. Někteří lidé si lešije kvůli jeho nejčastěji zobrazované podobě často pletli s čertem, se kterým však nemá nic společného. CHLUPATÝ OBR V KAFTANU […]
od Matěj Soukup 24.1.2022 1.9tis
Monumentální hrad Malahide z 12. století, který leží jen několik kilometrů od centra Dublinu, je častým cílem turistů. Hrad samotný dnes leží uprostřed rozsáhlého parku a vzniklo u něj dokonce kriketové hřiště. Tento hrad má však i svou tajemnou stránku. Údajně na něm totiž straší až pět přízraků. LIDÉ S TRAGICKÝMI OSUDY Hrad Malahide během […]
od Pavel Polcar 24.1.2022 2.3tis
Villisca Axe Murder House ve Villisce v Iowě je známou turistickou atrakcí pro lovce duchů i milovníky hororů. Místo hrůzné nevyřešené vraždy z roku 1912, při níž byly šesti dětem a dvěma dospělým zcela rozdrceny lebky sekerou neznámého pachatele, bylo zakoupeno v roce 1994, obnoveno do stavu z roku 1912 a přeměněno na turistickou destinaci. […]