4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     V chodbách Cheopsovy pyramidy jsou prý zakódované dějiny i budoucnost světa
V chodbách Cheopsovy pyramidy jsou prý zakódované dějiny i budoucnost světa
od 11.3.2020
4.9tis
Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons
335
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Přestože na Zemi stojí už více než 4500 let a odborníci se od ni v posledních desetiletích téměř nehnou, víme toho o Velké pyramidě zoufale málo.

Zajímavou myšlenku předkládá skotský novinář a okultista Lewis Spence (1874–1955), podle kterého je v útrobách pyramidy skryta nejen velká část historie, ale také budoucnost.

Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons Lewis Spence Vchod do Velké pyramidy. Napoleona prý cosi rozrušilo.
Lewis Spence. Foto: Wikimedia Commons
Lewis Spence. Foto: Wikimedia Commons

Spence svou teorií navazuje na již dříve vyslovené domněnky a provedené studie, které lze vystopovat až do 17. století, kdy pyramidu navštívil John Greaves, oxfordský profesor astronomie, a zaznamenal první důkazy o ukrytých proroctví.

reklama

Po něm přicházejí další a další. Proroctví ovšem nejsou zapsána v tajemných hieroglyfech na stěnách chodeb a místností, ale v rozměrech stavby a přečíst je lze jen za použití matematických věd!

Britský matematik John Taylor (1781–1864) je dokonce přesvědčen, že Velká pyramida neslouží jako hrobka, nýbrž jako památník zaznamenávající nejdůležitější informace o naší planetě včetně jejího osudu.

Totéž prohlašuje i slavný jasnovidec, „spící prorok” Edgar Cayce (1877–1945), podle kterého jsou uvnitř pyramidy, v úhlech chodeb, druzích kamení a vnitřních rozměrech zaznamenána data o budoucnosti národů a vývoji světového náboženského myšlení. Z čeho tato prohlášení vycházejí?

Vchod do Velké pyramidy. Foto: Wikimedia Commons
Vchod do Velké pyramidy. Foto: Wikimedia Commons

K PROROCTVÍ SE LZE DOPOČÍTAT

Některá tvrzení, že jsou v rozměrech pyramidy zachyceny pozoruhodné znalosti Egypťanů, jsou prokazatelně ověřitelná.

reklama

Lze z nich například vyčíst na centimetr přesnou délku polárního poloměru Země či na vteřinu přesnou délku roku, což jsou informace, kterými žádná starověká kultura nemohla disponovat.

Podle Spence se ale lze dopočítat také ke konkrétním datům a událostem, které se již odehrály. Tyto informace jsou prý zakódovány v rozměrech, stavebních liniích, dimenzionálních klíčích a křížení linií uvnitř pyramidy.

„Jestliže prostory mezi těmito kříženími jsou vyměřeny pyramidálním palcem a propojeny s roky, měsíci a dny – v některých případech i s aktuálními hodinami – získáme důležitá data.

Když to spojíme s liniemi, které stoupají nahoru nebo vedou horizontálně či vertikálně klesají, nabývají prorocká data jistého významu,” vysvětluje Spence. Z uspořádání uvnitř pyramidy tedy můžeme odhalit i datum a povahu události, ke kterým má teprve dojít. Jaké události pro nás pyramidy teprve plánují?

Napoleona prý cosi rozrušilo. Foto: Wikimedia Commons
Napoleona prý cosi rozrušilo. Foto: Wikimedia Commons

CO VIDĚL NAPOLEON?

Již naplněná proroctví poukazují například na rok 1453 př.n. l., který podle pyramid symbolizuje vzestup člověka k Bohu. Tento rok je historiky přijímán jako datum exodu Izraelitů z Egypta.

reklama

Další významná událost je předpovězena pro rok 33, kdy má dojít k ukřižování Krista. Lze se dopočítat také k roku 1914, kdy začala první světová válka. Některá proroctví lze vypočítat s přesností na hodiny.

Jistí pyramidologové se z linií pokoušeli předpovídat budoucí události, jako například druhý příchod Ježíše. Ale tyto události se ve vypočtený čas nenaplnily. Výpočty jsou totiž příliš komplikované.

Existuje ale tvrzení, že jistý svědek v pyramidách skutečně budoucnost spatřil. Byl to slavný francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte (1769–1821), který během své návštěvy Velké pyramidy vysloví přání zůstat na okamžik sám v královské komoře.

Z komory se vrátí viditelně rozrušený, ale i na smrtelné posteli odmítá svému blízkému příteli sdělit, co se mu tam přihodilo. „Nemělo by to smysl. Nikdy bys mi nevěřil,“ odpovídá. Spatřil snad svou vlastní a nemilou budoucnost, jak se někteří domnívají?

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.4tis
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.4tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.7tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.3tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112