Domů     Záhady historie
V chodbách Cheopsovy pyramidy jsou prý zakódované dějiny i budoucnost světa
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.3.2020
4.9tis
Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons
335
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Přestože na Zemi stojí už více než 4500 let a odborníci se od ni v posledních desetiletích téměř nehnou, víme toho o Velké pyramidě zoufale málo. Zajímavou myšlenku předkládá skotský novinář a okultista Lewis Spence (1874–1955), podle kterého je v útrobách pyramidy skryta nejen velká část historie, ale také budoucnost.

Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons Lewis Spence Vchod do Velké pyramidy. Napoleona prý cosi rozrušilo.
Lewis Spence. Foto: Wikimedia Commons

Spence svou teorií navazuje na již dříve vyslovené domněnky a provedené studie, které lze vystopovat až do 17. století, kdy pyramidu navštívil John Greaves, oxfordský profesor astronomie, a zaznamenal první důkazy o ukrytých proroctví.

Po něm přicházejí další a další. Proroctví ovšem nejsou zapsána v tajemných hieroglyfech na stěnách chodeb a místností, ale v rozměrech stavby a přečíst je lze jen za použití matematických věd! Britský matematik John Taylor (1781–1864) je dokonce přesvědčen, že Velká pyramida neslouží jako hrobka, nýbrž jako památník zaznamenávající nejdůležitější informace o naší planetě včetně jejího osudu.

Totéž prohlašuje i slavný jasnovidec, „spící prorok” Edgar Cayce (1877–1945), podle kterého jsou uvnitř pyramidy, v úhlech chodeb, druzích kamení a vnitřních rozměrech zaznamenána data o budoucnosti národů a vývoji světového náboženského myšlení. Z čeho tato prohlášení vycházejí?

Vchod do Velké pyramidy. Foto: Wikimedia Commons

K PROROCTVÍ SE LZE DOPOČÍTAT

Některá tvrzení, že jsou v rozměrech pyramidy zachyceny pozoruhodné znalosti Egypťanů, jsou prokazatelně ověřitelná. Lze z nich například vyčíst na centimetr přesnou délku polárního poloměru Země či na vteřinu přesnou délku roku, což jsou informace, kterými žádná starověká kultura nemohla disponovat.

Podle Spence se ale lze dopočítat také ke konkrétním datům a událostem, které se již odehrály. Tyto informace jsou prý zakódovány v rozměrech, stavebních liniích, dimenzionálních klíčích a křížení linií uvnitř pyramidy.

„Jestliže prostory mezi těmito kříženími jsou vyměřeny pyramidálním palcem a propojeny s roky, měsíci a dny – v některých případech i s aktuálními hodinami – získáme důležitá data. Když to spojíme s liniemi, které stoupají nahoru nebo vedou horizontálně či vertikálně klesají, nabývají prorocká data jistého významu,” vysvětluje Spence.

Z uspořádání uvnitř pyramidy tedy můžeme odhalit i datum a povahu události, ke kterým má teprve dojít. Jaké události pro nás pyramidy teprve plánují?

Napoleona prý cosi rozrušilo. Foto: Wikimedia Commons

CO VIDĚL NAPOLEON?

Již naplněná proroctví poukazují například na rok 1453 př.n. l., který podle pyramid symbolizuje vzestup člověka k Bohu. Tento rok je historiky přijímán jako datum exodu Izraelitů z Egypta. Další významná událost je předpovězena pro rok 33, kdy má dojít k ukřižování Krista.

Lze se dopočítat také k roku 1914, kdy začala první světová válka. Některá proroctví lze vypočítat s přesností na hodiny. Jistí pyramidologové se z linií pokoušeli předpovídat budoucí události, jako například druhý příchod Ježíše.

Ale tyto události se ve vypočtený čas nenaplnily. Výpočty jsou totiž příliš komplikované. Existuje ale tvrzení, že jistý svědek v pyramidách skutečně budoucnost spatřil. Byl to slavný francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte (1769–1821), který během své návštěvy Velké pyramidy vysloví přání zůstat na okamžik sám v královské komoře.

Z komory se vrátí viditelně rozrušený, ale i na smrtelné posteli odmítá svému blízkému příteli sdělit, co se mu tam přihodilo. „Nemělo by to smysl. Nikdy bys mi nevěřil,“ odpovídá. Spatřil snad svou vlastní a nemilou budoucnost, jak se někteří domnívají?

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 30.11.2021 1
Město Babylon vzniklo přibližně kolem roku 2200 př. n. l. jako nevýznamná osada. Tehdy nejspíše nikdo nečekal, jaké velikosti dosáhne. Význačnosti se jí dostalo zhruba v době, kdy se králem říše stává legendární panovník Chammurapi (cca 1810–1750 př. n. l.), jenž se proslavil prvním zákoníkem. Babylonské zajetí V průběhu dějin byl pak Babylon několikrát pobořen […]
od Pavel Polcar 29.11.2021 190
Ani vyspělé civilizace nejsou schopné se bránit krutým rozmarům přírody. Lidí díky prosperitě rapidně přibude, a to je ten zásadní problém. Mocné říše už nejsou schopné své lidi uživit, to byl případ i legendární Mayské říše. Mayská říše se rozprostírala na území celého poloostrova Yucatán a protilehlého území až po Tichý oceán, konkrétně v dnešní […]
od Mirek Brát 29.11.2021 1.9tis
O existenci tajných chodeb pod Dunajem, v blízkosti Bratislavského hradu, existuje řada zajímavých indicií v historii i nedávné minulosti. Podle některých badatelů tyto chodby vedly nejen na území rakouského města Hainburku a tamního hradního areálu Heimenburk, ale jedna z větví podzemního systému měla dosahovat až do Vídně. Co víme o údajném tajném spojení Bratislavského hradu […]
od Mirek Brát 26.11.2021 1.4tis
Ve světle nových archeologických nálezů se zdá, že starověká Římská říše měla opravdu dlouhé prsty, které sahaly až hodně daleko na sever. Tajemná opona historie, která odděluje naši současnost od antiky, se zase trochu nadzvedla. Můžeme si tak položit i troufalou otázku: Byly římské legie někdy na plážích Baltského moře?   Polští archeologové učinili senzační […]
od Pavel Polcar 26.11.2021 3.1tis
V nedávné době se archeologům podařilo učinit nebývalý nález, jedná se o pozůstatky skutečně monumentálního komplexu, jenž je odborníky považován za největší a nejstarší dosud objevenou stavbu mayské civilizace. Komplex, který sloužil zřejmě ke společným rituálním obřadům, byl podle vědců postaven mezi léty 1000 a 800 před naším letopočtem na 1,4 kilometru dlouhém a 400 […]