Skip to content

V chodbách Cheopsovy pyramidy jsou prý zakódované dějiny i budoucnost světa

Přestože na Zemi stojí už více než 4500 let a odborníci se od ni v posledních desetiletích téměř nehnou, víme toho o Velké pyramidě zoufale málo. Zajímavou myšlenku předkládá skotský novinář a okultista Lewis Spence (1874–1955), podle kterého je v útrobách pyramidy skryta nejen velká část historie, ale také budoucnost.

Lewis Spence. Foto: Wikimedia Commons

Spence svou teorií navazuje na již dříve vyslovené domněnky a provedené studie, které lze vystopovat až do 17. století, kdy pyramidu navštívil John Greaves, oxfordský profesor astronomie, a zaznamenal první důkazy o ukrytých proroctví.

Po něm přicházejí další a další. Proroctví ovšem nejsou zapsána v tajemných hieroglyfech na stěnách chodeb a místností, ale v rozměrech stavby a přečíst je lze jen za použití matematických věd! Britský matematik John Taylor (1781–1864) je dokonce přesvědčen, že Velká pyramida neslouží jako hrobka, nýbrž jako památník zaznamenávající nejdůležitější informace o naší planetě včetně jejího osudu.

Totéž prohlašuje i slavný jasnovidec, „spící prorok” Edgar Cayce (1877–1945), podle kterého jsou uvnitř pyramidy, v úhlech chodeb, druzích kamení a vnitřních rozměrech zaznamenána data o budoucnosti národů a vývoji světového náboženského myšlení.

Z čeho tato prohlášení vycházejí?

Vchod do Velké pyramidy. Foto: Wikimedia Commons
K PROROCTVÍ SE LZE DOPOČÍTAT

Některá tvrzení, že jsou v rozměrech pyramidy zachyceny pozoruhodné znalosti Egypťanů, jsou prokazatelně ověřitelná. Lze z nich například vyčíst na centimetr přesnou délku polárního poloměru Země či na vteřinu přesnou délku roku, což jsou informace, kterými žádná starověká kultura nemohla disponovat.

Podle Spence se ale lze dopočítat také ke konkrétním datům a událostem, které se již odehrály. Tyto informace jsou prý zakódovány v rozměrech, stavebních liniích, dimenzionálních klíčích a křížení linií uvnitř pyramidy.

„Jestliže prostory mezi těmito kříženími jsou vyměřeny pyramidálním palcem a propojeny s roky, měsíci a dny – v některých případech i s aktuálními hodinami – získáme důležitá data. Když to spojíme s liniemi, které stoupají nahoru nebo vedou horizontálně či vertikálně klesají, nabývají prorocká data jistého významu,” vysvětluje Spence. Z uspořádání uvnitř pyramidy tedy můžeme odhalit i datum a povahu události, ke kterým má teprve dojít. Jaké události pro nás pyramidy teprve plánují?

Napoleona prý cosi rozrušilo. Foto: Wikimedia Commons
CO VIDĚL NAPOLEON?

Již naplněná proroctví poukazují například na rok 1453 př.n. l., který podle pyramid symbolizuje vzestup člověka k Bohu. Tento rok je historiky přijímán jako datum exodu Izraelitů z Egypta. Další významná událost je předpovězena pro rok 33, kdy má dojít k ukřižování Krista.

Lze se dopočítat také k roku 1914, kdy začala první světová válka. Některá proroctví lze vypočítat s přesností na hodiny. Jistí pyramidologové se z linií pokoušeli předpovídat budoucí události, jako například druhý příchod Ježíše.

Ale tyto události se ve vypočtený čas nenaplnily. Výpočty jsou totiž příliš komplikované. Existuje ale tvrzení, že jistý svědek v pyramidách skutečně budoucnost spatřil. Byl to slavný francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte (1769–1821), který během své návštěvy Velké pyramidy vysloví přání zůstat na okamžik sám v královské komoře.

Z komory se vrátí viditelně rozrušený, ale i na smrtelné posteli odmítá svému blízkému příteli sdělit, co se mu tam přihodilo. „Nemělo by to smysl. Nikdy bys mi nevěřil,“ odpovídá. Spatřil snad svou vlastní a nemilou budoucnost, jak se někteří domnívají?

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...
Jak jsem přestala hrát karty a sázet se
skutecnepribehy.cz

Jak jsem přestala hrát karty...

Nejen muž, když se napije, dělá...
Omega na Olympijských hrách opět nechybí
iluxus.cz

Omega na Olympijských hrách...

Zlatá medaile, známá jako nejvyšší cena na...
7 nejstarších měst světa
epochaplus.cz

7 nejstarších měst světa

Dávní obyvatelé sem přišli už před...
Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Na počtu terapií se rok pandemie výrazně nepodepsal
epochaplus.cz

Na počtu terapií se rok...

Na pražské klinice asistované reprodukce IVF...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Studie podporující léčbu Covidu ivermektinem měla řadu nesrovnalostí
21stoleti.cz

Studie podporující léčbu...

Měla to být velká bomba: lék používaný proti...