15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Záhady historie
V chodbách Cheopsovy pyramidy jsou prý zakódované dějiny i budoucnost světa
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 11.3.2020
4.9tis
Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons
335
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Přestože na Zemi stojí už více než 4500 let a odborníci se od ni v posledních desetiletích téměř nehnou, víme toho o Velké pyramidě zoufale málo. Zajímavou myšlenku předkládá skotský novinář a okultista Lewis Spence (1874–1955), podle kterého je v útrobách pyramidy skryta nejen velká část historie, ale také budoucnost.

Egyptské pyramidy jsou stále tajemné. Foto: Wikimedia Commons Lewis Spence Vchod do Velké pyramidy. Napoleona prý cosi rozrušilo.
Lewis Spence. Foto: Wikimedia Commons

Spence svou teorií navazuje na již dříve vyslovené domněnky a provedené studie, které lze vystopovat až do 17. století, kdy pyramidu navštívil John Greaves, oxfordský profesor astronomie, a zaznamenal první důkazy o ukrytých proroctví.

Po něm přicházejí další a další. Proroctví ovšem nejsou zapsána v tajemných hieroglyfech na stěnách chodeb a místností, ale v rozměrech stavby a přečíst je lze jen za použití matematických věd! Britský matematik John Taylor (1781–1864) je dokonce přesvědčen, že Velká pyramida neslouží jako hrobka, nýbrž jako památník zaznamenávající nejdůležitější informace o naší planetě včetně jejího osudu.

Totéž prohlašuje i slavný jasnovidec, „spící prorok” Edgar Cayce (1877–1945), podle kterého jsou uvnitř pyramidy, v úhlech chodeb, druzích kamení a vnitřních rozměrech zaznamenána data o budoucnosti národů a vývoji světového náboženského myšlení. Z čeho tato prohlášení vycházejí?

Vchod do Velké pyramidy. Foto: Wikimedia Commons

K PROROCTVÍ SE LZE DOPOČÍTAT

Některá tvrzení, že jsou v rozměrech pyramidy zachyceny pozoruhodné znalosti Egypťanů, jsou prokazatelně ověřitelná. Lze z nich například vyčíst na centimetr přesnou délku polárního poloměru Země či na vteřinu přesnou délku roku, což jsou informace, kterými žádná starověká kultura nemohla disponovat.

Podle Spence se ale lze dopočítat také ke konkrétním datům a událostem, které se již odehrály. Tyto informace jsou prý zakódovány v rozměrech, stavebních liniích, dimenzionálních klíčích a křížení linií uvnitř pyramidy.

„Jestliže prostory mezi těmito kříženími jsou vyměřeny pyramidálním palcem a propojeny s roky, měsíci a dny – v některých případech i s aktuálními hodinami – získáme důležitá data. Když to spojíme s liniemi, které stoupají nahoru nebo vedou horizontálně či vertikálně klesají, nabývají prorocká data jistého významu,” vysvětluje Spence.

Z uspořádání uvnitř pyramidy tedy můžeme odhalit i datum a povahu události, ke kterým má teprve dojít. Jaké události pro nás pyramidy teprve plánují?

Napoleona prý cosi rozrušilo. Foto: Wikimedia Commons

CO VIDĚL NAPOLEON?

Již naplněná proroctví poukazují například na rok 1453 př.n. l., který podle pyramid symbolizuje vzestup člověka k Bohu. Tento rok je historiky přijímán jako datum exodu Izraelitů z Egypta. Další významná událost je předpovězena pro rok 33, kdy má dojít k ukřižování Krista.

Lze se dopočítat také k roku 1914, kdy začala první světová válka. Některá proroctví lze vypočítat s přesností na hodiny. Jistí pyramidologové se z linií pokoušeli předpovídat budoucí události, jako například druhý příchod Ježíše.

Ale tyto události se ve vypočtený čas nenaplnily. Výpočty jsou totiž příliš komplikované. Existuje ale tvrzení, že jistý svědek v pyramidách skutečně budoucnost spatřil. Byl to slavný francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte (1769–1821), který během své návštěvy Velké pyramidy vysloví přání zůstat na okamžik sám v královské komoře.

Z komory se vrátí viditelně rozrušený, ale i na smrtelné posteli odmítá svému blízkému příteli sdělit, co se mu tam přihodilo. „Nemělo by to smysl. Nikdy bys mi nevěřil,“ odpovídá. Spatřil snad svou vlastní a nemilou budoucnost, jak se někteří domnívají?

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 12.8.2022 2.5tis
Jisté je, že objev elixíru mládí by změnil svět. Ovšem, ani nechtěná odchylka, oproti původně zamýšlenému produktu, nemusí být úplně nezajímavá. Stalo se to prý v nějaké alchymistické laboratoři v Číně v devátém století. Pravda, elixír mládí to zrovna nebyl. Svět to ale určitě změnilo! Tradičně je citováno, že objev černého střelného prachu mají „na svědomí“ čínští alchymisté […]
od Mirek Brát 12.8.2022 3.0tis
Píše se rok 1942 a v pracovně říšského vůdce SS je stůl pokrytý odbornými články, knihami, ilustracemi a fotografiemi. Jejich společným jmenovatelem je čáp bílý (Ciconia ciconia). Heinrich Himmler je nadšený. Čápi pomohou třetí říši srazit nenáviděnou Anglii na kolena! Čáp bílý je v Evropě velmi oblíbeným ptákem. Každé malé dítě přece ví, že děti nosí […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.8tis
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Dalibor Vrána 11.8.2022 3.1tis
Žralok bílý patří právem k nejobávanějším predátorům. Říká se o něm, že je to dokonalý stroj na zabíjení. Ve vodě je rychlý jako střela, má několik řad zubů ostřejších než čerstvě nabroušené nože a stisk jeho čelistí drtí kosti stejně nezastavitelně jako ocelový píst. Dlouhé roky byl pro většinu lidí jen příšerou z legend a […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 2.8tis
Život princů a princezen není vždy bezstarostný, možná tak ten v pohádkách, ale v historii jejich životy většinou nekončily příliš vesele. Vypravme se do londýnského Toweru, v němž byli uvězněni princové Edward a Richard. Důvodem jejich uvěznění bylo zabránění stát se králem a zjevným dědicem. V dubnu 1483, kdy zemřel král Edward IV., se nakrátko stal […]