26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
V hotelu, kde bydlel Mussolini, prý straší
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 30.3.2020
5.7tis
Florencie je oblíbeným cílem turistů. Foto: Wikimedia Commons
187
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

Hotel Burchianti v italské Florencii má všechny důvody stát se místem, kam se budou hosté rádi vracet. Unikátní interiér historické budovy stojící v turisticky oblíbené destinaci byl měl leckomu učarovat.

Jenže hosté si naopak stěžují na nepříjemné pocity a pozorují prý řadu strašidelných přízraků.

Florencie je oblíbeným cílem turistů. Foto: Wikimedia Commons Benito Mussolini. Foto: Wikimedia Commons Místnost s freskami. Foto: trivago Hotel není tak útulný, jak se zdá. Foto: Trivago

Historická budova z 15. století byla přeměna na hotel v roce 1919. Působivé bohaté fresky byly pečlivě zrestaurovány a prostory hotelu byly vybaveny odpovídajícím dobovým nábytkem. Milovníci historie si tak mohou při návštěvě toskánské metropole dopřát noc v autentickém prostředí dávné Florencie.

Hotel Burchianti během své stoleté historie přilákal hosty ze všech vrstev společnosti. Původně se tu ubytovávali švýcarští studenti při svých cestách do Itálie, později se však na seznamu hostů objevila i jména významných básníků, operních pěvců či politiků.

Pokoj si tu pronajal i nechvalně známý fašistický vůdce Benito Mussolini (1883–1945). A právě místnost, kde diktátor nocoval, je v celém hotelu tou nejstrašidelnější. Zůstal tu po něm jakýsi náboj negativní energie?

Benito Mussolini. Foto: Wikimedia Commons

ZLÁ MÍSTNOST

Pokoj s freskami je vizuálně naprosto úchvatná místnost a hosté právem očekávají, že noc zde strávená bude nezapomenutelným zážitkem. To se mnohým sice splní, ale rozhodně ne tak, jak by doufali. Hosté se v pokoji často necítí dobře, místnost je podle nich naplňuje dojmem, jako by v ní nebyli vítáni.

Zmocňuje se jich nevysvětlitelná úzkost, nervozita či dokonce strach. Nezřídka se návštěvníci shodují, že mají pocit, jako by je někdo nebo něco v místnosti sledovalo. Tyto pocity jsou tak silné a nepříjemné, že hostům ani nedovolí zamhouřit oko.

Vůbec nejděsivější jsou okamžiky, kdy hosté v tomto pokoji ucítí na tváři dech kohosi neviditelného. Zjevuje se tu také přízrak muže obklopený narůžovělou září. Snaží se návštěvníky jakási zlomyslná entita z místnosti vyhnat? A mají tyto jevy nějakou spojitost s pobytem Mussoliniho?

Místnost s freskami. Foto: trivago

DUCHŮ JE MNOHO

„Pokud jsou hlášení pravdivá, je hotel Burchianti doslova prošpikován duchy,” tvrdí současný britský cestopisec David Whitley a vyjmenovává několik přízraků, které byly v hotelu spatřeny:

„Dítě poskakující chodbou, žena, která sedí na židli a plete či pokojská, která v brzkých ranních hodinách stále vykonává úklidové povinnosti.”  Co přesně za těmito jevy stojí, není známo. Navzdory počtu duchů, které se mají hotelem potulovat, tu zatím neproběhlo žádné vyšetřování.

Předpokládá se, že příčina, jak tomu obvykle bývá, leží někde v minulosti. Budova má za sebou dlouhou historii a lze se jen dohadovat, jaké události se za mezi jejími stěnami odehrávaly. Pokusí se někdo v budoucnu přinést odpovědi?

Hotel není tak útulný, jak se zdá. Foto: Trivago
Foto: Wikimedia Commons, Trivago
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.8tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]