3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Milionový poklad Forresta Fenna má pátou oběť
Milionový poklad Forresta Fenna má pátou oběť
od 30.3.2020
6.1tis
Hledání pokladu mělo být dobrodružné
140
SDÍLENÍ
6.1tis
ZOBRAZENÍ

Americký spisovatel a sběratel umění Forrest Fenn (*1931) se dozvídá nemilosrdnou diagnózu. Má rakovinu. Tehdy se mu v hlavě zrodí nápad nechat po sobě odkaz v podobě cenného pokladu. Jenže při honbě za miliony, které ještě nikdo nenašel, dnes umírají lidé.

Hledání pokladu mělo být dobrodružné Miliardář Forrest Fenn, Foto: Luis Sanchez Saturno Indicie naznačují, že poklad bude v blízkosti vody Muži na sněžném skútru cestu nezvládli
Miliardář Forrest Fenn, Foto: Luis Sanchez Saturno
Miliardář Forrest Fenn, Foto: Luis Sanchez Saturno

Příběh slavného pokladu se začíná psát v roce 1988, kdy si Fenn poprvé vyslechne zdrcující diagnózu. Naštěstí ale boj s rakovinou vyhraje, a tak s ukrytím pokladu čeká o něco déle.

Nakonec jej uloží kdesi ve Skalistých horách a hledačům poskytne několik vodítek.

Bronzová truhla s pokladem má odhadovanou hodnotu 1 až 3 miliony dolarů a nachází se v ní valouny zlata, vzácné mince, šperky a drahé kameny a v neposlední řadě také nádoba s autobiografií Forresta Fenna.

reklama

Ten, kdo truhlu najde, se stává právoplatným majitelem tohoto bohatství. I přes zástupy hledačů a několik silných nápověd zůstává truhla stále na svém místě. V září roku 2013 Fenn dokonce vydává novou knihu, v níž je možné najít mapu oblasti kolem pokladu.

Indicie naznačují, že poklad bude v blízkosti vody
Indicie naznačují, že poklad bude v blízkosti vody

POKLAD JE MOKRÝ

V březnu 2013 přichází nápověda, že truhla leží ve výšce 1500 metrů nad mořem nedaleko Santa Fe. Také dodává, že poklad není spojen s žádnou stavbou. „Poklad není na hřbitově,“ tvrdí Fenn v květnu téhož roku v reakci na zatčení jednoho z hledačů.

reklama

V lednu roku 2015 pak v novém rozhovoru tajemně prohlašuje: „Vím, že truhla s pokladem je mokrá.“ Kdo dokáže spojit všechny indicie a poklad získat?

Muži na sněžném skútru cestu nezvládli
Muži na sněžném skútru cestu nezvládli

PRO MILIONY UMÍRAJÍ

Fennovy úmysly jsou dobré, chce se jednoduše podělit o své bohatství a pro mnoho hledačů připravit životní dobrodružství. Jenže to, co má být zábavou s dávkou napětí, po čase dostává hořkou příchuť. Při hledání pokladu totiž umírají lidé. Mrtvých je už pět.

reklama

Poslední obětí honby za pokladem 58letý Michael Wayne Sexson, který si spolu s dalším mužem pronajal sněžné skútry a vydal se do hor na hranici států Colorado a Utah.

Dvojice ovšem uvízla v hlubokém sněhu a než se k ní dostali záchranáři, mladší z mužů zemřel, druhý musel být převezen do nemocnice. Kolik životů ještě vyhasne, než se poklad podaří najít?

Foto: Luis Sanchez Saturno
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.0tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz