10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Neobjasněné události
V opojení sekt: Svět končí, spáchejte sebevraždu!
Jiří Nechanický
od Jiří Nechanický 3.7.2022
2.8tis
Foto: PX Fuel
276
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Když se na obloze v roce 1996 objeví Hale-Boppova kometa, mnozí se nad tím ani nepozastaví. Od roku 1910 se lidé přece jenom trošku poučili. Klid ovšem trvá jen do okamžiku, kdy amatérský astronom Chuck Shramek zavolá do pořadu Coast to coast AM rádia Premiere Networks a sdělí, že ve stínu komety letí objekt podobný kouli s prstencem!

Foto: PX Fuel Stát Roswell je proslulí nejznámější havárií UFO. Foto: PX FUEL Tradice Templářů sahá až dodnes. Foto: PX FUEL Foto: PX FUEL David Koresh. Foto: CC - Volné dílo - McLennan County Sheriff's Office

Co jiného by to mohlo být než vesmírná loď? Přestože se později ukáže, že pozorování Chucka Shramka (1950–2000) jsou mylná, najde se dost zastánců jeho teorie a tehdy mladým internetem se rozšíří zvěst o konci světa.

Do popředí zájmu se tak dostanou hned dvě sekty – kult Nebeská brána a Řád slunečního chrámu.

Děti Roswellu

Prorok: kult Nebeská brána

Předpokládaný konec světa: březen až květen 1997

Zvláštní znamení: nejmasovější sebevražda v dějinách USA

Marshall Herff Applewhite (1931–1997) vystupuje častěji pod jménem Do. Pochází z Texasu a nějaký čas se živí jako učitel hudby. Následně pronikne do myšlenek New Age (hnutí inspirovaného hippies) a společně se zdravotní sestrou Bonnie Lu Nettlesovou (1927–1985), zvanou Ti, dochází k hlubokému sebepoznání.

Jakému? Oba jsou prý mimozemšťané – členové reinkarnované posádky z lodě, jež přistála v Roswellu!

Stát Roswell je proslulí nejznámější havárií UFO. Foto: PX FUEL

Zrádný rok 6000

Sekta tak spojuje křesťanské motivy s kultem UFO. Podle jejich učení vyslali mimozemšťané na zem vyslance (Ježíše; v hantýrce sekty Kapitána), proti němuž se postavili zlí mimozemšťané Luciferiáni.

Hodné bytosti se však nadále snaží lidstvo kontaktovat a zachránit vyvolené před zkázou. Kdy má osudný den přijít? Applewhite toto datum vypočítá na rok 1997!

Do nekonečna a ještě dál

Nejvěrnější Applewhiteovi stoupenci se scházejí v kalifornském Santa Fe. Mají na sobě černé uniformy a na rukávech nášivky s nápisem Odletový tým Nebeské brány. U sebe mají neustále zavazadla s věcmi potřebnými na dlouhou cestu.

Je jich dohromady 39 – všichni jsou přesvědčeni, že vesmírné lodi velí Bonnie Nettlesová, která si jde vyzvednout své přátele.

Zbavte se těl!

Jediná cesta, jak se dostat na palubu, je ovšem zbavit se pozemské schránky. Vesmírní cestovatelé se předávkují barbituráty, zapijí to alkoholem a uloží se na zem se zavazadly pod hlavou.

Když o několik dní později vpadne na ranč policie, jsou všichni mrtví. Jde o největší hromadnou sebevraždu v dějinách USA. V souvislosti s Hale-Boppovou kometou ale nejde o jediný případ!

Tradice Templářů sahá až dodnes. Foto: PX FUEL

Vesmírní křižáci

Prorok: Řád slunečního chrámu

Předpokládaný konec světa: 1994 až 1997

Zvláštní znamení: všichni míří na Sirius

Sekta Řád slunečního chrámu je další z UFO-kultů, navíc údajně navazující na tradici Templářů. Vzniká v roce 1985 z popudu homeopatického lékaře Luca Joureta (1947–1994) a působí zejména ve Francii a Kanadě.

Do podvědomí veřejnosti se dostává zejména kvůli hromadným sebevraždám – mezi lety 1994 až 1997 dobrovolně přichází o život přes 70 členů Řádu slunečního chrámu! Proč? Před hrozící zkázou světa se chtějí ukrýt na jiné planetě!

Směr Sirius

V době, kdy v Santa Fe umírají členové Nebeské brány, v malé vesničce Saint-Casimir v provincii Quebéc v Kanadě zachvátí plameny jeden z domů. Uvnitř je pět členů Řádu. Věří, že jakmile se osvobodí od pozemského těla, vydají se na cestu k hvězdě Sirius.

Šlo jen o bláznovství, nebo tito cestovatelé dosáhli skutečně svého cíle a jejich duše vyletěly ke hvězdám?

Ne všichni zemřou dobrovolně

Smrtící sérii ještě není konec. Desítky těl dospělých, mezi kterými lze spatřit i několik bez života ležících dětí, najdou policisté v roce 1994 u kanadského Montrealu, ve švýcarské vesnici Cheiry i o rok později u francouzského Grenoblu.

Všichni leží vyskládaní do kruhu. Důvod? Stejný. Touha uniknout pozemské zkáze a přenést se k nejjasnější hvězdě souhvězdí Velkého psa, na Sirius. „Zdá se, že ne všichni zemřeli dobrovolně,“ odhadnou policisté po ohledání.

Zatímco někteří členové sekty zvolí předávkování prášky, jiným v těle zejí krvavé rány po kulce.

David Koresh. Foto: CC – Volné dílo – McLennan County Sheriff’s Office

Andělé jsou na naší straně!

Prorok: Davidiáni

Předpokládaný konec světa: 1993

Zvláštní znamení: Chtějí vybojovat po boku andělů apokalyptickou bitvu

Chtěl být slavným rockerem. Namísto toho se z něj stane nechvalně proslulý vůdce sekty, na jehož rukou bude krev dvou desítek lidí. Charismatického Davida Koreshe (1959–1993), vlastním jménem Vernona Wayna Howella, nakonec osud nechá naplnit i dětské sny.

Vůdce sekty Davidiánů žije z tučných finančních dárků svých oveček. Konečně si může pořídit i drahou hudební aparaturu!

Střelba mezi basy

Koreshův ranč, farma Mt. Carmel u Waca v Texasu, se plní nejen hudebním příslušenstvím, ale i solidní sbírkou zbraní. To je Vernonova, respektive Davidova druhá vášeň. Na zbrojní veletrhy míří klidně přes půl Spojených států a je pravidelným návštěvníkem střelnic.

Mezi duněním basů a občasnými cvičnými výstřely žije náboženské hnutí složené výhradně z Davidových následovníků – Davidiáni.

Sex leží vládě v žaludku

Špatné životní podmínky, tělesné tresty i zpočátku dobrovolný, později již vynucený sex s mladými členkami sekty začínají páchnout problémem. A ten se skutečně brzy objeví. Americká vláda si chce na Davidiány posvítit.

O jejich zbrojním arzenálu pravděpodobně ví, ovšem ne v plném rozsahu. „Bok po boku andělů zdoláme Satana v podobě americké vlády a vybojujeme konečnou bitvu!“ načrtává svým ovečkám David Koresh obrysy jím vymyšlené apokalypsy.

Konec světa nastává – a poslední zúčtování má proběhnout u Waca!

Vzdejte se!

Americký Úřad pro alkohol, tabák, palné zbraně a výbušniny (ATF) obkličuje ranč. Muži i ženy se krčí za okny. Střílet umějí, to je náruživý militarista Koresh naučil. „Vyjděte ven s rukama nad hlavou!“ instruuje přes megafon zásahová jednotka.

Marně. Na „stranu zla“ se Davidiáni nepřidají.

Nekonečných 51 dní

Porušení zákazu o držení zbraní. Tak zní hlavní obvinění proti sektě. Našlo by se toho ale určitě mnohem víc. Davidiáni ale rozhodně nemíní ranč opustit. Raději zemřou při jeho obraně! Rozpoutá se přestřelka, ve které se čtyři uniformy zásahové jednotky zbarví krví.

Nekonečných 51 dní nikdo nepronikne na ranč, ani z něj.

Vyjednávání je k ničemu

Davidiáni jsou svolní k vyjednávání. Ovšem zcela absurdnímu, jakého jsou schopní jen fanatici. Vyjednavači kroutí hlavou. Sektáři s nimi sice mluví, ale za necelé dva měsíce se situace nikam neposune.

Pak utichne i kontakt. Do věci se vkládá FBI. Trpělivost vlády je u konce. Ranč bude obsazen za použití násilí. K překvapení agentů ale Koreshovi lidé nekladou žádný odpor. 20 z nich spáchá sebevraždu.

Zkáza v plamenech

Praskající dřevo žhne do dálky. Ranč vzplanul jasným plamenem! Finální zúčtování bude smutné. Celkový počet mrtvých za 51 dní dosáhne na číslovku 86. Mezi oběťmi budou i děti. Některé z nich možná zabijí sektáři, aby je ubránili „nečistému zajetí temnotou“, jiné zřejmě uhoří spolu s rodinou při tragickém požáru.

Foto: Creative Commons, PX FUEL
reklama
Související články
od Mirek Brát 10.8.2022 510
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 926
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]
od Jan Kukrál 9.8.2022 572
Více než 60 pozorování velké kočkovité šelmy s černou srstí a žlutě žhnoucíma očima dalo v britském hrabství Cornwall vzniknout historkám o nadpřirozeném stvoření, které se plíží vřesovištěm Bodmin Moor. Prý ohrožuje lidi i zvěř a ze všeho nejvíc připomíná černého pantera. Roku 1995 na základě mnoha svědeckých výpovědí nařídí oficiální vyšetřování dokonce i britská […]
od Eva Soukupová 8.8.2022 2.8tis
Někdy během 20. století si rodina nejmenovaného majitele cirkusu, který právě zemřel na infarkt, nechá povolat exorcistu. Je totiž přesvědčena, že jeho smrt nebyla přirozená, nýbrž výsledkem kletby.     V pozůstalosti mrtvého je totiž nalezen svazek několik let starých pohlednic s nápisem „Šťastný den úmrtí“ a datem, kdy muž skutečně skonal. Slavný britský exorcista […]
od Pavel Polcar 7.8.2022 2.3tis
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]