10. srpna 2019: Federální letecká správa USA uzavírá vzdušný prostor nad Oblastí 51, mohlo to souviset s testováním utajovaných technologií?
Domů     Náboženství a okultismus
Zázračný chlapec Dale Ostrander: Jak mohl přežít 25 minut bez kyslíku?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 3.7.2022
2.6tis
Dale Ostrander zázračně přežil 25 minut, kdy byl v podstatě utopený. FOTO: Pixabay
248
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

5. srpna 2011 se dvanáctiletý Dale Ostrander ocitá na 25 minut pod hladinou ledového Pacifiku. Když ho záchranáři konečně nachází a vytahují na břeh, nedýchá a jeho srdce nebije. V nemocnici je uveden do umělého spánku, vyhlídky nejsou dobré.

Předpokládá se, že mu po takové době bez kyslíku odumřel mozek. Po čtyřech dnech se ale Dale nevysvětlitelně probírá!

Dale Ostrander zázračně přežil 25 minut, kdy byl v podstatě utopený. FOTO: Pixabay Pomohl Daleovi zázrak z nebes? FOTO: Pxfuel

Chlapec, který se v podstatě utopil, brzy dělá obrovské pokroky. Postupně se učí znovu chodit, mluvit, dokáže se sám obléct a osvojuje si i další věci, co dřív dovedl. To je neuvěřitelný výkon na někoho, kdo měl být podle lékařů až do smrti ležákem!

Jeho rodiče, Chad a Kristen Ostranderovi, oba silně věřící, jsou přesvědčení, že nejde o náhodu. „Podle mě Bůh naslouchá lidským modlitbám,“ říká k tomu Chad a stejný názor má i pastor Terry Minge, rodinný známý:

„Byl jsem svědkem božího zázraku, protože co se stalo, popírá všechny zákony přírody.“ S tím ale tak úplně nesouhlasí dr. Benjamin Abella, ředitel klinického výzkumu na Pennsylvanské univerzitě. „Řada studií nám ukázala, že hypotermie, neboli snížení tělesné teploty, může účinně chránit mozek ve chvíli, kdy má nedostatek kyslíku a neproudí do něj krev.

Je to mimořádně vzácné, ale stává se to,“ říká a snaží se krotit nadšení ze zázraku. Jak to tedy je? Zapůsobily tu nadpřirozené síly, nebo šlo o výsledek biologické reakce lidského těla na extrémní podmínky, díky čemuž Daleův mozek neutrpěl fatální poškození?

Pomohl Daleovi zázrak z nebes? FOTO: Pxfuel

Dlouhá cesta zpět

Dale svým progresem překvapil úplně všechny. Ale jak moc se může zotavit, to lékaři tehdy předpovědět nedokáží. Rodiče ale nikdy neztráceli naději: „Přijde mi neskutečné, že tady s námi dnes může vůbec být.

Chci říct, podle toho, co pro nás Bůh do teď udělal, si myslím, že se i dál může stát cokoliv,“ říká Chad. Zajímavé je, že stav jejich syna spolu s Kristen dodnes pravidelně aktualizují na internetovém blogu prayersfordale.blogspot.com.

Jde o silné čtení, kde můžete vidět, jak fyzicky a psychicky je celý proces náročný nejen pro Dalea, ale i jeho rodiče. Chvíle zoufalství střídají dny plné optimismu. Daleovi je dnes už dospělý, měl by být plný energie, sportovat, radovat se ze života.

Jenže místo toho trpí potížemi s pohybem, jeho končetiny jako kdyby mu nečekaně vypovídaly poslušnost. Většinu času proto tráví doma, na mobilu nebo u počítače, někdy ztrácí vůli žít a říká, že už by byl rád v nebi… Rodiče mu dál zařizují veškerou péči, cvičení a nutí ho, aby na sobě nepřestával pracovat a nevzdával se. Při tom všem chválí Boha, mluví o jeho dokonalosti a o tom, jak jim neuvěřitelně pomohl.

Lokalita:
reklama
Související články
od Michaela Holubová 8.8.2022 2.1tis
Hájem plným stromů a květin se prochází dívka. Z nenadání se ozve hlas. Promlouvá přímo k ní. Ve chvíli, kdy pohlédne do koruny stromu, pochopí. Jde o hada.     Svádí ji k ochutnání zakázaného ovoce ze stromu uprostřed zahrady. Děvče se jeho nabídkám brání. Má obavy ze smrti, která je se sladkými plody spojována. […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.4tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 3.4tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]
od Matěj Soukup 3.8.2022 3.0tis
Pokud patříte mezi fanoušky logických a matematických problémů, zajisté vám není neznámý problém takzvaných hanojských věží. Traduje se však legenda, že jedny tyto věže by mohly způsobit konec světa. Nacházejí se prý někde v jižní Asii a jsou z ryzího zlata. HLAVOLAM Z 19. STOLETÍ Princip hanojských věží, které vymyslel francouzský matematik Édouard Lucas v […]
od Adriana Vojtíšková 2.8.2022 3.0tis
Pyramidy nestavěli jen Egypťané, ale můžeme je najít po celém světě. Močikové byli jednou z kultur, která podivné stavby také budovala.     Jejich komolé pyramidy byly tvořeny nepálenými hliněnými cihlami a dnes už z nich tedy zbývají v podstatě jen homole zeminy, jejichž původní podobu není jednoduché zrekonstruovat. Velmi netypicky Močikové pyramidy využívali mimo […]