2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Zázračný chlapec Dale Ostrander: Jak mohl přežít 25 minut bez kyslíku?
Zázračný chlapec Dale Ostrander: Jak mohl přežít 25 minut bez kyslíku?
od 3.7.2022
2.6tis
Dale Ostrander zázračně přežil 25 minut, kdy byl v podstatě utopený. FOTO: Pixabay
248
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

5. srpna 2011 se dvanáctiletý Dale Ostrander ocitá na 25 minut pod hladinou ledového Pacifiku. Když ho záchranáři konečně nachází a vytahují na břeh, nedýchá a jeho srdce nebije. V nemocnici je uveden do umělého spánku, vyhlídky nejsou dobré.

Předpokládá se, že mu po takové době bez kyslíku odumřel mozek. Po čtyřech dnech se ale Dale nevysvětlitelně probírá!

Dale Ostrander zázračně přežil 25 minut, kdy byl v podstatě utopený. FOTO: Pixabay Pomohl Daleovi zázrak z nebes? FOTO: Pxfuel

Chlapec, který se v podstatě utopil, brzy dělá obrovské pokroky. Postupně se učí znovu chodit, mluvit, dokáže se sám obléct a osvojuje si i další věci, co dřív dovedl. To je neuvěřitelný výkon na někoho, kdo měl být podle lékařů až do smrti ležákem!

reklama

Jeho rodiče, Chad a Kristen Ostranderovi, oba silně věřící, jsou přesvědčení, že nejde o náhodu. „Podle mě Bůh naslouchá lidským modlitbám,“ říká k tomu Chad a stejný názor má i pastor Terry Minge, rodinný známý:

„Byl jsem svědkem božího zázraku, protože co se stalo, popírá všechny zákony přírody.“ S tím ale tak úplně nesouhlasí dr. Benjamin Abella, ředitel klinického výzkumu na Pennsylvanské univerzitě.

„Řada studií nám ukázala, že hypotermie, neboli snížení tělesné teploty, může účinně chránit mozek ve chvíli, kdy má nedostatek kyslíku a neproudí do něj krev. Je to mimořádně vzácné, ale stává se to,“ říká a snaží se krotit nadšení ze zázraku. Jak to tedy je?

Zapůsobily tu nadpřirozené síly, nebo šlo o výsledek biologické reakce lidského těla na extrémní podmínky, díky čemuž Daleův mozek neutrpěl fatální poškození?

Pomohl Daleovi zázrak z nebes? FOTO: Pxfuel
Pomohl Daleovi zázrak z nebes? FOTO: Pxfuel

Dlouhá cesta zpět

Dale svým progresem překvapil úplně všechny. Ale jak moc se může zotavit, to lékaři tehdy předpovědět nedokáží. Rodiče ale nikdy neztráceli naději: „Přijde mi neskutečné, že tady s námi dnes může vůbec být.

reklama

Chci říct, podle toho, co pro nás Bůh do teď udělal, si myslím, že se i dál může stát cokoliv,“ říká Chad. Zajímavé je, že stav jejich syna spolu s Kristen dodnes pravidelně aktualizují na internetovém blogu prayersfordale.blogspot.com.

Jde o silné čtení, kde můžete vidět, jak fyzicky a psychicky je celý proces náročný nejen pro Dalea, ale i jeho rodiče. Chvíle zoufalství střídají dny plné optimismu. Daleovi je dnes už dospělý, měl by být plný energie, sportovat, radovat se ze života.

Jenže místo toho trpí potížemi s pohybem, jeho končetiny jako kdyby mu nečekaně vypovídaly poslušnost.

Většinu času proto tráví doma, na mobilu nebo u počítače, někdy ztrácí vůli žít a říká, že už by byl rád v nebi… Rodiče mu dál zařizují veškerou péči, cvičení a nutí ho, aby na sobě nepřestával pracovat a nevzdával se.

Při tom všem chválí Boha, mluví o jeho dokonalosti a o tom, jak jim neuvěřitelně pomohl.

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 662
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.0tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 2.9tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční