reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Vesmír a technologie
V roce 1979 donutil letadlo nouzově přistát neznámý objekt. Mohlo jít o UFO
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 24.4.2020
6.6tis
Piloti patří mezi nejčastější svědky pozorování UFO ZDROJ: mysteriousuniverse.org
59
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

Které skupiny lidí nejčastěji oznamují pozorování UFO? Kromě nejrůznějších specialistů na mimozemské objekty jsou to piloti, kteří svou pracovní dobu tráví na obloze a nejlépe ze všech poznají, když něco na nebi nevypadá tak, jak by mělo.

Jedno z nejpodivnějších setkání letadla a UFO proběhlo v roce 1979 nad Španělskem.

Piloti patří mezi nejčastější svědky pozorování UFO ZDROJ: mysteriousuniverse.org Donutil letadlo k přistání opravdu mimozemský přístroj? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Co bylo zdrojem podivných červených světel? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Příhoda se odehrála při komerčním letu mezi Salzburgem a Kanárskými ostrovy. Rutinní let zkušené posádky a sto devíti pasažérů se proměnil v nebezpečné a záhadné setkání s něčím neznámým. Letadlo nejprve bez problémů doplnilo palivo na Mallorce a pokračovalo k cílové destinaci.

Vše začalo žádostí letového kontrolora, který pilota poprosil o komunikaci skrze nouzový kanál. Pilot uposlechl a v tu chvíli spolu se svými kolegy spatřil něco podivného nalevo od letadla.

Donutil letadlo k přistání opravdu mimozemský přístroj? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

DVĚ RUDÁ SVĚTLA

Na noční obloze kolem zazářila dvě rudá světla, která se zdánlivě pohybovala velmi vysokou rychlostí a mířila přímo k letadlu. Pilot ihned kontaktoval letové centrum v Barceloně se žádostí o vysvětlení toho, s čím se na obloze setkali.

Jejich radary však nic v blízkosti letadla nezachytily. Z přepisu rozhovoru mezi pilotem a letovým kontrolorem je zřetelné, že obě strany rozhovoru byly velmi zmatené. Ani jedna také nedokázala přijít na to, co se k letadlu blíží.

O pomoc byl bleskově požádán vojenský radar v Madridu. Ani ten však v oblasti nic kromě letadla nezachytil. Pilot, který se obával případné kolize snížil výšku, ve které se letoun pohyboval. Dvě červená světla však jeho manévr opětovala.

Brzy se však přestala přibližovat. Stále se pohybovala ve stejném směru, avšak udržovala si odstup. Zmatený a vyděšený pilot se rozhodl požádat o nouzové přistání ve Valencii, které mu nakonec bylo umožněno.

Světla letoun následovala dále k letišti, stále nezachycena jakýmkoliv radarem. Téměř nad přistávací plochou ale najednou zmizela, stejně záhadně, jako se objevila. V tu chvíli je ale zachytily už i pohledy zaměstnanců letiště na zemi.

Co bylo zdrojem podivných červených světel? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

INFORMAČNÍ EMBARGO

Incident mezitím aktivoval také pozornost španělského vojenského letectva, které k letadlu ihned vyslalo stíhačku. Její pilot rudá světla vysledoval a následně pronásledoval. Muž měl kromě světel zahlédnout také podivný přístroj, který je vydával.

Měl tvar kornoutu a nepřipomínal žádný letoun, který muž znal. Stroj následně získal neobvykle vysokou rychlost a stíhačce zmizel z dosahu.

I přes snahu celý incident před veřejností ukrýt se příběh nevydařeného rutinního letu rychle šířil. Pilot i ostatní aktéři příběhu měli zákaz informovat o čemkoliv média, která se po příběhu pídila. Díky tomu se objevovala nejrůznější vysvětlení a teorie, žádný příběh ale do dnes nebyl s jistotou potvrzen.

Foto: Piloti patří mezi nejčastější svědky pozorování UFO ZDROJ: mysteriousuniverse.org Donutil letadlo k přistání opravdu mimozemský přístroj? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Co bylo zdrojem podivných červených světel? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 5.10.2022 82
Americký vynálezce ve 2. letech minulého století přichází s tvrzením, že se mu podařilo sestrojit revoluční zařízení, které by v budoucnosti mohlo sloužit jako pohon vesmírných lodí či letadel. Slibné začátky ovšem vystřídá pád a Brownovi kolegové najednou prohlašují, že žádné antigravitační zařízení nikdy neexistovalo.     Ještě když byl americký vynálezce Thomas Townsend Brown […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 965
V červenci 1952 ve Washingtonu dochází k sérii pozorování neidentifikovaných létajících objektů. UFO pozorují nejen svědkové na zemi, ale také zaměstnanci letiště na svých radarech a piloti letadel ve vzduchu. Incident se pokoušela vysvětlit celá řada vědců, ale původ objektů zůstává dodnes nejasný.   Je letní noc 19. července 1952 a pomalu se blíží půlnoc. […]
od Mirek Brát 2.10.2022 1.6tis
Epsilon není jen písmeno řecké abecedy, ale údajně i název tajné organizace sdružující prominentní osobnosti z Řecka minulého i současného. Organizace Epsilon má tak svoje pevné místo v konspiračních teoriích a moderním řeckém folkloru. Názory souznící se světonázorem členů Epsilonu jsou souhrně nazývány epsilonismus. Členové tohoto elitního klubu se pak mohou označit za epsilonisty. Byl Aristoteles mimozemšťan? […]
od Mirek Brát 1.10.2022 2.8tis
Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku života na naší planetě, je dozajista zajímavá hypotéza takzvané panspermie. Ta tvrdí, že první život na Zemi se objevil v podobě mikroorganismů pocházejících z vesmíru. Jak myslíte, že je tato hypotéza stará? Už téměř dva a půl tisíce let! První úvahy na téma zanesení života na Zemi z vesmíru proslovil […]
od Mirek Brát 29.9.2022 3.0tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]