26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Vesmír a technologie
Vědci z NASA dešifrovali signál ze Síria: Je to výzva k páření!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 1.4.2022
3.0tis
Radioteleskop zachytit důležitou zprávu, foto Pixabay
327
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Z důvěryhodných zdrojů uvnitř NASA unikly informace, podle kterých signál zachycený radioteleskopem Velké ucho v Ohiu na začátku loňského dubna obsahoval zprávu určenou obyvatelům Země. Zdroj signálu se nachází v blízkosti dvojhvězdy Sírius a podle whistleblowera z americké vesmírné agentury obsahuje „nemístné návrhy“.

Radioteleskop zachytit důležitou zprávu, foto Pixabay Sírius a souhvězdí Orion, foto Hubble European Space Agency / Creative Commons / volné dílo Neidentifikovaná létající bradavka, foto Pixabay

Přesně před rokem, 1. dubna 2021, zachytil obří radioteleskop The Big Ear, tedy Velké ucho, nezvyklé silný a pravidelný signál vycházející z neznámého zdroje v blízkosti dvojhvězdy Sírius v souhvězdí Orion.

Vlastnosti signálu jsou natolik podivné, že vědci záhy začnou spekulovat o jeho umělém původu. To se podle anonymního zdroje, který stojí za únikem interní komunikace NASA týkající se tohoto subjektu, nakonec podařilo potvrdit.

Z emailů adresovaných nejvyšším představitelům americké vesmírné agentury, které byly před několika dny zveřejněny na nechvalně známých stránkách Wikileaks, lze vyčíst, že signál obsahuje šifrovanou zprávu.

Možná jde dokonce o odpověď na vzkaz vyslaný do vesmíru z observatoře Arecibo v roce 1974. Alespoň se to domnívá část astronomů, kteří se podíleli na dešifrování signálu ze Síria. Jako důkaz předkládají nápadnou podobu ve struktuře obou vzkazů. Skutečně se s námi snaží spojit mimozemšťané ze Síria?

HVĚZDA KMENE DOGONŮ

Už jen umístění zdroje signálu je nanejvýš zajímavé. Pochází totiž z hvězdného systému, k němuž se upírají oči mnoha hledačů mimozemského života. Sírius a jeho hypotetičtí obyvatelé jsou hlavním motivem folkloru afrického kmenem Dogonů, který nepřestává překvapovat svými hlubokými znalostmi kosmu a přírodních věd.

Ve stovky let starých hrobech Dogonů archeologové odkrývají předměty obsahující informace o donedávna zcela neznámých vesmírných tělesech či různé objekty považované za různé prototypy domácích spotřebičů od ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu, přes laserové kuchyňské mixéry až po vysavače s vlastními solárními panely, jejichž rozmístění odpovídá oběžné dráze Slunce kolem Země v době před asi 5000 lety.

Tyto objekty navíc podle radiokarbonového datování vznikly dávno před vynalezením elektřiny. Mnoho badatelů předpokládá, že pokročilé znalosti a technologická výbava kmene musí pramenit právě z kontaktů s civilizací, která Sírius obývá. Ukazují se nyní jejich domněnky jako pravdivé?

Sírius a souhvězdí Orion, foto Hubble European Space Agency / Creative Commons / volné dílo

NEPOCHOPENÉ LÉTAJÍCÍ TALÍŘE

Ačkoliv se zpráva vyslaná ze Síria o stycích s Dogony konkrétně nezmiňuje, vyplývá z ní, že Zemi jeho obyvatelé skutečně opakovaně navštěvovali. A právě zde se celá věc stává natolik delikátní, že se NASA rozhodla veškeré informace raději utajit.

„Z morálního hlediska a s ohledem na nutnost zachování důstojnosti obou stran této komunikace, je nepřijatelné, abychom o navázaném spojení informovali širokou veřejnost,“ instruují čelní představitelé NASA své podřízené.

Toto rozhodnutí vysvětluje anonymní whistleblower, který se rozhodl získané informace přesto zveřejnit. „Je to jedno velké intergalaktické faux pas!“ prohlašuje a vysvětluje, že obyvatelé Síria již stovky let vysílali k Zemi zcela jednoznačné signály, které jsme ovšem dosud mylně interpretovali.

S vědomím toho, že lidská rasa má tendenci hledat různá znamení na nebesích, rasa ze Síria na nebesa vysílala vesmírné lodě ve tvaru trojúhelníku symbolizujícího ženský klín či disky s kopulí uprostřed, které mají svým tvarem znázorňovat bradavku.

„V mezilidské komunikaci jsou obrazy takového typu jasnou nevyřčenou otázkou: Sex? A my jsme na ni nevědomky odpověděli kladně, když jsme do vesmíru začali vypouštět rakety falického tvaru, takže nám teď ze Síria přišla další zpráva, která se prakticky ptá: Kde a kdy?“ odkrývá anonymní zdroj.

Neidentifikovaná létající bradavka, foto Pixabay

CO ZA TO?

Podle uniklé emailové komunikace je současný plán NASA pokusit se co nejrychleji zrekonstruovat zařízení v Arecibu a vyslat k Síriu zprávu, která by vše uvedla na pravou míru. Někteří pracovníci vesmírné agentury ovšem navrhují předběžné sjednané „mezihvězdné rande“ nerušit a pokusit se nejprve zjistit, zda by případný styk v mnoha významem tohoto slova nemohl přinést více solárně poháněných vysavačů či jiné pokrokové vynálezy.

Jiní zase navrhují změnit význam zkratky UFO z unidentified flying object (neidentifikovaný létající objekt) na unidentified female organ (neidentifikovaný ženský orgán).

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.5tis
Údaje z Hubbleova vesmírného dalekohledu poukázaly na nesrovnalost týkající se rozpínání vesmíru. Pro vědce jsou data natolik matoucí, že hovoří o „nové fyzice“, která by toto mohla vysvětlit. O vesmíru toho jistě mnoho nevíme a jedna z nejtrvalejších záhad se týká skutečnosti, že se vesmír rozpíná stále rychleji. Vědci již léta sbírají data a provádějí […]
od Eva Soukupová 17.5.2022 2.8tis
V roce 2019 byl díky projektu Event Horizon Telescope pořízen vůbec první snímek černé díry. Před několika dny si projekt připsal další prvenství, když zveřejnil první snímek gigantické černé díry ve středu Mléčné dráhy.     Projekt Event Horizon Telescope je velká soustava teleskopů sestávající z globální sítě radioteleskopů, díky nimž získává data potřebná k […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
O tom, že každé vesmírné těleso má svůj charakteristický zvuk, víme již dlouho. Nedávno vědci z NASA pořídili zvukový záznam akustických vln šířících se plynem v okolí supermasivní černé díry v souhvězdí Persea. Záznam, který pochází z černé díry vzdálené 250 milionů světelných let, byl vytvořen pomocí procesu známého jako sonifikace, který spočívá v přeměně […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
Vynálezce z německé univerzity sestrojil zařízení, které nepřetržitě sleduje dění na obloze a za pomoci umělé inteligence vyhodnocuje původ zaznamenaných objektů. Autor vynálezu nyní doufá v celosvětovou síť kamer pro detekci UFO. Nenápadná šedá krabice umístěná na budově Univerzity Julia Maximiliána ve Würzburgu ukrývá převratný kamerový systém SkyCAM-5, který využívá umělou inteligenci k odhalování neidentifikovaných […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]