3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Věštby z knihoven palmových listů: Unikne lidstvo jen těsně obrovské katastrofě?
Věštby z knihoven palmových listů: Unikne lidstvo jen těsně obrovské katastrofě?
od 26.1.2022
2.9tis
Máme se obávat hrozby asteroidů? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
291
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Vzácné knihovny palmových listů vyrůstají ve starověké Indii. Podle legendy je zakládá sedm indických guru, kteří údajně dokáží nahlédnou za oponu času. Tam spatří osudy všech lidí, kteří tyto knihovny kdy navštíví. Co ale tamější fascinující spisy říkají o osudu celého našeho světa?

Máme se obávat hrozby asteroidů? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

V knihovnách totiž nejsou zapsány jen osudy jednotlivců. Německý spisovatel Thomas Ritter (*1968) vydává v roce 2006 knihu Proroctví o Evropě z knihoven palmových listů a nejde o úplně veselé vyhlídky. „Zavládne všeobecná deziluze.

Lidé si zvolí nové vůdce, ale ti nebudou o nic lepší než ti předchozí,“ píše Ritter ve své knize a pokračuje:

„Řadoví občané si toho budou moci dovolovat stále méně a budou se muset spokojit s tím, co jim nabídnou instituce zaměřené na masovou zábavu cílící na uspokojení nejnižších lidských pudů.

reklama

Budou tak žít v jakési náhradní realitě, aby zapomněli, jak bezútěšný je pro ně ve skutečnosti svět.“ V letech 2029 – 2034 máme podle něj očekávat silný vliv změn klimatu.

USA postihne zničující sucho, Čínu extrémní záplavy, Skandinávie se promění v ledovou poušť. Stále můžeme doufat, že se podobné katastrofické vize nenaplní.

Lidstvo se snaží zařadit pomyslnou zpátečku a chránit životní prostředí navzdory zájmům nejrůznějších průmyslových korporací čím dál tím víc. Bude to stačit, pokud je toto proroctví pravdivé?

Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Ukázka zápisu na palmových listech. FOTO: Savithri / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Blíží se asteroid!

Skutečný problém má nastat roku 2046, kdy prý Zemi těsně mine obrovské vesmírné těleso. Svou gravitací však způsobí naší planetě četné problémy, zejména zemětřesení a záplavové vlny. V Čechách se probudí sopky, výbuchy zdevastují okolí.

reklama

Má jít o velkou zkoušku lidstva, kterou prý přežijeme, a vše zničené se začne budovat znovu. Máme se bát, nebo Ritter maluje budoucnost v příliš černých barvách? Víme, že ani předpovědi pro jednotlivce nesedí vždy. Ne vše se do detailu přesně vyplní.

Nikdo neví, zda-li jsme slepé figurky na hrací ploše osudu, nebo člověk svými činy a rozhodováním ovlivňuje to, co ho potká. A dá se vůbec celé legendě o vševědoucích Maharišiích věřit?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 351
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.1tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.5tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.1tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112