Skip to content

Viděli ruští kosmonauté andělské bytosti?

Ruští kosmonauti se ve vesmírné stanici Saljut 7 stávají účastníky neobyčejné události. Opakovaně prý pozorují obří bytosti podobné andělům, které se vznášejí v otevřeném vesmíru poblíž sovětské stanice!

S kým se to setkali a nebyl to jen klam?

Žádného Boha tady nahoře nevidím!“ Tato věta údajně zazněla z úst legendárního sovětského kosmonauta a prvního muže ve vesmíru JURIJE GAGARINA (1934–1968) poté, co raketa vynesla jeho jednomístnou kosmickou loď Vostok 1 z kosmodromu Bajkonur na oběžnou dráhu Země.

To bylo 12. dubna 1961. O 14 let později posádka sovětské vesmírné stanice Saljut 7 Gagarinovo prohlášení doplňuje. Tam nahoře Bůh možná není, ale andělé rozhodně ano! Na vlastní oči je totiž spatřuje několik členů týmu hned při dvou příležitostech.

Popisují je jako obří bytosti podobné lidem s jasnou svatozáří. Názory na to, co se tehdy na palubě vesmírné stanice doopravdy odehrálo, se rozcházejí. Skutečně Sověti stanuli tváří v tvář andělským bytostem, nebo podlehli dlouhodobě stísněným podmínkám a začali všichni halucinovat?

Nezpochybnitelným faktem zůstává pouze to, že muži prožili něco skutečně mimořádného.

Setkání v kosmu nejsou neobvyklá

Podle mnohých tvrzení astronauty v kosmu provázejí neznámé létající objekty a jejich posádky od prvních vesmírných letů až do současnosti. V archivech NASA je uloženo nepřeberné množství fotografií a videozáznamů se záhadnými světly či podivnými objekty.

O jejich přítomnosti vypovídají i nahrávky rozhovorů účastníků vesmírných misí s řídícím střediskem na Zemi. UFO či jejich posádky byly pozorovány během přistání na Měsíci v roce 1969 i letos během rutinních přenosů z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

MAURICE CHATELAIN, inženýr NASA v penzi, dokonce prohlašuje, že neexistuje mise, která by se takovým setkáním vyhnula! „Všechny lety Apolla a Gemini byly sledovány jak z dálky, tak někdy dost z blízka vesmírnými plavidly mimozemského původu – létajícími talíři, nebo UFO, chceteli tomu tak říkat.

Pokaždé, když se objevily, astronauti informovali řízení mise, která pak nařídila absolutní mlčenlivost,“ tvrdí Chatelain. Je možné, že podobná tajemství si uchovává i ruská strana?

Zážitky kosmounautů dokazují, že na nás někdo pravděpodobně dohlíží

Oranžová oblaka a záblesk

Vesmírná stanice Saljut 7 je do kosmu vynesena v dubnu 1981 a o rok později se dočká první lidské posádky. Během následujících let provozu se vyskytne několik vážných komplikací, ale zkušení kosmonauti si s nimi vždy dokážou poradit.

Vždy, s výjimkou událostí, k nimž dochází v roce 1985 během 155. dne mise současné posádky. Na palubě Saljutu 7 tou dobou pobývá tříčlenný tým. Tvoří jej Leonid Kizim (1941– 2010), Oleg AťkOv (*1949), Vladimír Solovjov (*1946).

Onoho dne se trojice kosmonautů věnuje rutinní práci spojené s laboratorními experimenty. Jejich soustředění je v jeden okamžik narušeno oblaky podivného oranžového plynu, který obklopil stanici. Pak přichází záblesk jasného světla, který na několik vteřin všechny na palubě oslepí.

Co se to děje? Došlo snad k úniku paliva či plynu ze stanice a následné explozi?

Andělé Saljutu

Jakmile se vyděšená skupina vzpamatuje, vrhnou se k průzorům a snaží se dohlédnout, odkud oranžový oblak vychází či co by mohlo být zdrojem onoho záblesku. Místo toho spatří něco, na co žádný z trojice kosmonautů nebyl připraven.

Ze záře cosi vystupuje, jsou to siluety. Svým tvarem připomínají člověka, jenže jsou mnohem větší. Čím déle matoucí podívanou pozorují, tím více jsou přesvědčeni, že je právě navštívili andělé! V těsné blízkosti stanice se pohybuje sedm obrovských bytostí.

V tvářích mají klidné výrazy a některé se dokonce usmívají. Kolem jejich hlavy se vznáší světelná svatozář a viditelná jsou dokonce i velká křídla vystupující z jejich zad! Jde o nějakou podivnou optickou iluzi, nebo skutečné setkání s bytostmi z jiného světa?

Vrátili se!

Oleg Aťkov, Vladimir Solovjov a Leonid Kizim se shodují, že sedmero bytostí se pohybuje souběžně se stanicí po dobu asi deseti minut a pak zmizí a zanechá zmatené kosmonauty s řadou nezodpovězených otázek.

Během 167. dne se k posádce připojí další tříčlenný tým. Na palubu Saljutu 7 vstupuje Světlana Savická (*1948), Igor Volk (1937–2017) a Vladimír Džanibekov (*1942). Krátce poté, co se kosmická loď Sojuz T12 připojí k vesmírné stanici, opět Saljut obestře tajemná oranžová mlha.

Všichni se okamžitě vrhají k průzorům a opět pozorují tytéž bytosti. Podle kosmonautů musely být velké jako dopravní letadlo. Tento incident je starým Sovětským svazem považován za přísně tajný a posádka ihned dostává varování, aby o události veřejně nehovořila.

Proč přesně? Bojí se Sověti možného zesměšnění, nebo se spíše snaží zabránit hysterii?

Přísně tajné halucinace!

Možná je na vině také náboženský podtext tohoto incidentu. Kosmonauti totiž opakovaně tvrdí, že bytosti vypadají jako andělé, jenže Sovětskému svazu nejsou náboženství zrovna příjemná a snaží se je potlačovat.

Posádku vesmírné stanice ale neumlčí. Po návratu o tomto zážitku kosmonauti otevřeně promluví. „To, co jsme viděli, bylo sedm obřích postav podobných lidem, ale s křídly a mlžnou svatozáří, jako například v klasickém zobrazení andělů,“ prohlašují. Psychologové se domnívají, že se na duševním stavu posádky výrazně podepsala únava způsobená dlouhým trváním mise, přepracováním a hlavně dlouhodobým pobytem v nepřirozeném prostředí. Zřejmě měli halucinace.

Ty se mohou vyskytnout v důsledku takových faktorů, jako jsou kolísání tlaku a teploty, nedostatek kyslíku a podobně. A jak známo, na palubě vesmírné stanice docházelo k různým výpadkům. Mohl některý z nich být příčinou podivných vizí?

Mají oporu ostatních!

Problém je, že andělské bytosti viděli nejprve všichni tři přítomní kosmonauti a při druhé příležitosti všech šest přítomných. Třem novým navíc mise teprve začíná a těžko si tak mohou stěžovat na vliv dlouhodobého pobytu ve vesmíru.

Mohli by snad všichni mít totožné halucinace ve stejný okamžik? Přestože masové halucinace nejsou psychologii neznámé, šestice kosmonautů nachází oporu v dalších svědectvích z kosmu. Všichni členové posádky jsou navíc následně po návratu na Zemi podrobeni psychologickým a lékařským vyšetřením.

Ta neprokážou vůbec žádné abnormality. Postupem času navíc vyjde najevo, že nejsou jediní, kdo se ve vesmíru setkal s něčím zvláštním. Dokonce i slavný Hubbleův teleskop pořídil senzační fotografie, které zachycují lidem podobné okřídlené siluety.

A 26. prosince 1994 dokonce pořídil stovky fotografií, které zachycují něco, co nápadně připomíná velké bílé město plovoucí ve vesmíru! Že by nad námi skutečně bděli andělé?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Největší tajemství NASA
epochaplus.cz

Největší tajemství NASA

Přistál člověk opravdu na měsíci?...
Zhatí jí snoubenec plány?
nasehvezdy.cz

Zhatí jí snoubenec plány?

Po nedávné krizi to vypadalo, že se...
Proč se Lucie před kamerami zhroutila?
nasehvezdy.cz

Proč se Lucie před kamerami...

Mnoha zkušenostmi obdařená hvězda Novy,...
Voňavé pozdravy z cest. Kouzelný projekt La Verandy.
iluxus.cz

Voňavé pozdravy z cest....

Zavřené hranice, to je těžká rána pro...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Dinosaurus do kapsy
epochalnisvet.cz

Dinosaurus do kapsy

Zřejmě jakéhosi praotce dinosaurů včetně...
The Heart of Europe: Unikát tepající miliardami
epochalnisvet.cz

The Heart of Europe: Unikát...

Poklidně pluje na vodě a nabízí prvotřídní servis a do...
Mimořádné Ceny Neuron mají své vítěze
21stoleti.cz

Mimořádné Ceny Neuron mají...

Nikdo zatím neví, z jaké hlavy vzejde lék na...
První akciová společnost: Komu vyfoukli Nizozemci prvenství v obchodu s kořením?
epochaplus.cz

První akciová společnost: Komu...

Nizozemské lodě míří na konci 16. století k indickým...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
Transformace hotelu Queen Elizabeth
rezidenceonline.cz

Transformace hotelu Queen...

Královna Alžběta byla otevřena už v roce 1958, stala se...