reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Neobjasněné události
Vyvraždění rodiny Sharpových: Byly do něj zapleteny temné síly?
Kateřina M. Košutová
6.3tis
615
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Brutální vražda otřásla kalifornským horským letoviskem Keddie již v roce 1981. Dodnes však poutá pozornost badatelů i záhadologů. Celý případ i jeho vyšetřování totiž obklopuje příliš mnoho záhad a neobvyklých skutečností.

Když se čtrnáctiletá SHEILA SHARP vrací domů po noci strávené u kamarádky, překvapí ji podivný klid v jejich domku. „Vy tady snad ještě všichni spíte?!“ vykřikne vesele. Když se nedočká odpovědi, vejde do obýváku.

To, co tam spatří, navždy poznamená její život. Zohavená těla a spoustu krve. Přes veškeré vyšetřování se vraha dosud najít nepodařilo. V nedávné době se však vyskytly nové skutečnosti, které by mohly vnést světlo do této dávné krvavé záležitosti.

Podaří se už brzy s jistotou říct, kdo vraždil a proč? Anebo zločin zůstane i nadále neobjasněný s tím, že do události mohly být zapleteny i temné síly?

Děsuplný návrat

Když 12. dubna 1981 před osmou ráno vychází čtrnáctiletá Sheila z jedné z chatek, ležících v malebném rekreačním resortu, je svěží den. Vrací se do chatky číslo 28, kde už několikátý měsíc žije se svou matkou a čtyřmi sourozenci.

Ani v nejhorším snu by ji nenapadlo, co ji čeká po příchodu. V obývacím pokoji nachází mrtvá a zohavená těla své matky, patnáctiletého bratra JOHNA a jeho sedmnáctiletého kamaráda DANYHO PAULA WINGATEA.

Oběti někdo umlátil kladivem a na dokonání příšerného díla použil steakový nůž. Krev je všude okolo. Z chatky také zmizela dvanáctiletá TINA SHARP. Ve vedlejším pokoji během vražedného běsnění přitom klidně spali dva další sourozenci a jejich kamarád.

Podle policie někdo všechny tři zavražděné před smrtí brutálně týral okolo 10 hodin. Jak je možné, že chlapci nic neslyšeli?

Vražednými nástroji se stalo kladivo a steakový nůž

Dlužím to spolužákům

Také ostatní obyvatelé letoviska vypovídají, že klid jarní noci nebyl ničím narušen. Žádný křik, hádka, rány nebo pláč. Spekulovalo se proto, že by snad údajně spící chlapci mohli být zapojeni do celé věci.

Podle některých specialistů na paranormální jevy bylo v chatce č. 28 přítomno tolik negativní energie, že děti mohly být ke zločinu přinuceny temnými silami. Přes mnohé výslechy, řady vyšetřovacích verzí, hypotéz o důvodu zločinu a označení některých osob za podezřelé je případ nakonec zařazen mezi nevyřešené kauzy.

V roce 2010 se stává zdejším šerifem GREG HAGWOOD, spolužák obou zabitých chlapců, a rozhodne se znovu celý případ otevřít. V roce 2013 pozve ke spolupráci někdejšího vyšetřovatele MIKA GAMBERGA. Společně krok za krokem zvolna skládají mozaiku celého případu včetně těch věcí, které nebyly dostatečně prověřeny.

Jak je možné, že teprve nyní Gamberg nalézá dopis od jednoho z hlavních podezřelých, MARTINA SMARTTA, určený jeho manželce MARILYN, která byla kamarádkou mrtvé SUE SHARP?

Zločin je dodnes neobjasněný

Příliš mnoho nejasností

Sue jako řešení manželské krize poradila Marilyn odchod od manžela. Ten ve svém dopise píše: „Zaplatil jsem cenu za naši lásku a nyní jsem ji vykoupil čtyřmi lidskými životy.“ Dopis však byl během vyšetřování přehlédnut a nikdy nebyl uveden jako důkaz.

Smartt navíc tvrdil, že nevraždil, a jeho kladivo zmizelo nějakou dobu před tragédií. Prý šlo o nástroj s modrou rukojetí. Podobné bylo nedávno nalezeno na dně rybníka v blízkosti Keddie a je testováno na přítomnost DNA nebo stop krve.

Další záhadou je důvod, proč při vyšetřování nebyl použit záznam anonymního volání na tísňovou linku 911 po oznámení nálezu lebky v roce 1984. Volající tvrdil, že jde o Tinu, i když ještě nebyla k dispozici oficiální lékařská zpráva.

Proč bylo tolik důležitých věcí přehlíženo? Podle některých svědectví se v chatce č. 28 po vraždách začaly dít nevysvětlitelné jevy a nadpřirozené úkazy. Byly tam už předtím, nebo se objevily jako následek příšerných událostí?

V roce 2004 nechává nakonec nový majitel resortu děsivý objekt raději zbourat. Tím se však podle amerického média ANETTE MARTIN nepokojných duchů nezbaví. Je tedy možné, že jde o prokleté místo?

Štítky:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 216
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]
od Filip Appl 5.8.2022 2.0tis
Pátrání po hypotetických, vymřelých nebo mýtických tvorech. Právě tím se zabývá tzv. kryptozoologie. Pro mnohé pseudověda plná vymyšlených příběhů a důkazů, které ve skutečnosti důkazy vůbec nejsou. Pro jiné ale důležitá disciplína, která přispívá ke snaze pochopit všechna zákoutí naší planety a čas od času dotlačí seriózní vědce k přehodnocení některých zkostnatělých názorů. Mezi největší jména […]
od Adriana Vojtíšková 4.8.2022 2.7tis
Pozorování mořských hadů jsou četná. Vyskytovat se mají nejen ve všech světových oceánech, ale také v různých historických epochách.     Pověsti a legendy, které o nich kolují, jsou pro jedny důvodem k pátrání, pro další pak objektem výsměchu. Kde ale leží pravda? Proplouvají snad skutečně vodami oceánů obrovští a nebezpeční hadi? Zprávy o mořských […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 2.5tis
V neděli 24. července se nad britským Birminghamem objevila dvojice neznámých objektů. Vypadaly jako světelné koule a divoce manévrovaly na noční oboze. Muž, který si jich všiml jen díky náhodě, pohotově vytáhl chytrý telefon a začal nahrávat. 34letý lékař Mohamed Salama právě vynášel odpadky, když na obloze spatřil dva chaoticky a nevyzpytatelně se pohybující objekty. […]
od Dalibor Vrána 2.8.2022 2.7tis
Ropná plošina Deepwater Horizon je chloubou jihokorejské lodní stavbařské firmy Hyundai Heavy Industries. Zakázka pro těžařskou korporaci Transocean dopadne na výbornou, dlouhé roky je Horizon oslavována jako jedna z nejvýkonnějších plošin na světě, kterou provází až zázračná úspěšnost. Jenže ne nadarmo se říká, že žádné štěstí netrvá věčně… 20. dubna 2010 provádí Gordon Jones (1982–2010) […]