Skip to content

Vyvraždění rodiny Sharpových: Byly do něj zapleteny temné síly?

Brutální vražda otřásla kalifornským horským letoviskem Keddie již v roce 1981. Dodnes však poutá pozornost badatelů i záhadologů. Celý případ i jeho vyšetřování totiž obklopuje příliš mnoho záhad a neobvyklých skutečností.

Když se čtrnáctiletá SHEILA SHARP vrací domů po noci strávené u kamarádky, překvapí ji podivný klid v jejich domku. „Vy tady snad ještě všichni spíte?!“ vykřikne vesele. Když se nedočká odpovědi, vejde do obýváku.

To, co tam spatří, navždy poznamená její život. Zohavená těla a spoustu krve. Přes veškeré vyšetřování se vraha dosud najít nepodařilo. V nedávné době se však vyskytly nové skutečnosti, které by mohly vnést světlo do této dávné krvavé záležitosti.

Podaří se už brzy s jistotou říct, kdo vraždil a proč? Anebo zločin zůstane i nadále neobjasněný s tím, že do události mohly být zapleteny i temné síly?

Děsuplný návrat

Když 12. dubna 1981 před osmou ráno vychází čtrnáctiletá Sheila z jedné z chatek, ležících v malebném rekreačním resortu, je svěží den. Vrací se do chatky číslo 28, kde už několikátý měsíc žije se svou matkou a čtyřmi sourozenci.

Ani v nejhorším snu by ji nenapadlo, co ji čeká po příchodu. V obývacím pokoji nachází mrtvá a zohavená těla své matky, patnáctiletého bratra JOHNA a jeho sedmnáctiletého kamaráda DANYHO PAULA WINGATEA.

Oběti někdo umlátil kladivem a na dokonání příšerného díla použil steakový nůž. Krev je všude okolo. Z chatky také zmizela dvanáctiletá TINA SHARP. Ve vedlejším pokoji během vražedného běsnění přitom klidně spali dva další sourozenci a jejich kamarád.

Podle policie někdo všechny tři zavražděné před smrtí brutálně týral okolo 10 hodin. Jak je možné, že chlapci nic neslyšeli?

Vražednými nástroji se stalo kladivo a steakový nůž

Dlužím to spolužákům

Také ostatní obyvatelé letoviska vypovídají, že klid jarní noci nebyl ničím narušen. Žádný křik, hádka, rány nebo pláč. Spekulovalo se proto, že by snad údajně spící chlapci mohli být zapojeni do celé věci.

Podle některých specialistů na paranormální jevy bylo v chatce č. 28 přítomno tolik negativní energie, že děti mohly být ke zločinu přinuceny temnými silami. Přes mnohé výslechy, řady vyšetřovacích verzí, hypotéz o důvodu zločinu a označení některých osob za podezřelé je případ nakonec zařazen mezi nevyřešené kauzy.

V roce 2010 se stává zdejším šerifem GREG HAGWOOD, spolužák obou zabitých chlapců, a rozhodne se znovu celý případ otevřít. V roce 2013 pozve ke spolupráci někdejšího vyšetřovatele MIKA GAMBERGA. Společně krok za krokem zvolna skládají mozaiku celého případu včetně těch věcí, které nebyly dostatečně prověřeny.

Jak je možné, že teprve nyní Gamberg nalézá dopis od jednoho z hlavních podezřelých, MARTINA SMARTTA, určený jeho manželce MARILYN, která byla kamarádkou mrtvé SUE SHARP?

Zločin je dodnes neobjasněný

Příliš mnoho nejasností

Sue jako řešení manželské krize poradila Marilyn odchod od manžela. Ten ve svém dopise píše: „Zaplatil jsem cenu za naši lásku a nyní jsem ji vykoupil čtyřmi lidskými životy.“ Dopis však byl během vyšetřování přehlédnut a nikdy nebyl uveden jako důkaz.

Smartt navíc tvrdil, že nevraždil, a jeho kladivo zmizelo nějakou dobu před tragédií. Prý šlo o nástroj s modrou rukojetí. Podobné bylo nedávno nalezeno na dně rybníka v blízkosti Keddie a je testováno na přítomnost DNA nebo stop krve.

Další záhadou je důvod, proč při vyšetřování nebyl použit záznam anonymního volání na tísňovou linku 911 po oznámení nálezu lebky v roce 1984. Volající tvrdil, že jde o Tinu, i když ještě nebyla k dispozici oficiální lékařská zpráva.

Proč bylo tolik důležitých věcí přehlíženo? Podle některých svědectví se v chatce č. 28 po vraždách začaly dít nevysvětlitelné jevy a nadpřirozené úkazy. Byly tam už předtím, nebo se objevily jako následek příšerných událostí?

V roce 2004 nechává nakonec nový majitel resortu děsivý objekt raději zbourat. Tím se však podle amerického média ANETTE MARTIN nepokojných duchů nezbaví. Je tedy možné, že jde o prokleté místo?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Astrofyzik Jiří Svoboda: „Horizont událostí“ české vědy je ještě daleko
21stoleti.cz

Astrofyzik Jiří Svoboda: „Horizont...

Před rokem v dubnu lidstvo poprvé spatřilo...
Pramen Křešice: Za léčivou vodou i obrazem Panny Marie
epochanacestach.cz

Pramen Křešice: Za léčivou...

Neprávem opomíjená...
Milostný skandál vyřešila útěkem?
nasehvezdy.cz

Milostný skandál vyřešila...

Bohatý milostný život má...
Rozchod se Zajícem se nekoná
nasehvezdy.cz

Rozchod se Zajícem se nekoná

Už téměř patnáct let tvoří...
Mauritánská železnice: Extrémní jízda napříč Saharou
epochalnisvet.cz

Mauritánská železnice: Extrémní...

Mauritánie v Africe se pyšní velkým bohatstvím v podobě...
Jedineční a reální: Čím se tito lidé odlišují?
epochaplus.cz

Jedineční a reální: Čím se...

Dalo by se říci, že všichni lidé na světě...
Co si psal do deníčku strůjce holocaustu Heinrich Himmler?
epochalnisvet.cz

Co si psal do deníčku...

Nenápadný úřednický vzhled druhého...
Katakomby Klatovy: Historie v tajemném balení
epochanacestach.cz

Katakomby Klatovy: Historie v...

Zahoďte ostych a...
Patek Philippe představuje nový věčný kalendář
iluxus.cz

Patek Philippe představuje nový...

Manufaktura Patek Philippe je známá širokou nabídkou...
3 věci, které dali nacisté světu
epochaplus.cz

3 věci, které dali nacisté...

Během každého vojenského konfliktu pracují...
Krása i funkčnost koupelnových baterií
rezidenceonline.cz

Krása i funkčnost...

Pohledově atraktivní,...
Střevní mikroflóra překvapuje
21stoleti.cz

Střevní mikroflóra překvapuje

V lidském trávicím traktu byl identifikován...