3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     VIDEO: Nový seriál rozkrývá tajemství utajovaného výzkumu UFO
VIDEO: Nový seriál rozkrývá tajemství utajovaného výzkumu UFO
od 16.1.2019
4.0tis
315
SDÍLENÍ
4.0tis
ZOBRAZENÍ

Seriál Project Blue Book je založen na stejnojmenné studii, která zkoumala neidentifikovatelné létající objekty. Provedly ji americké letecké síly v padesátých a šedesátých letech minulého století.

Cílem bylo zjistit, zda je mimozemská civilizace hrozbou pro Spojené státy americké a zároveň analyzovat všechna vědecká data.

Hlavní roli hraje hvězda Hry o trůny Aiden Gillen. Ztvárňuje J. Allena Hyneka, astronoma a výzkumníka, který vytvořil klasifikační systém UFO „Close Encounter“ a dělal vědeckého poradce americkým leteckým silám. Podílel se právě na Project Blue Book.

reklama

Hynek se připojuje k úředníkům leteckých sil, aby vyšetřil podezření na útoky UFO. Rychle ale dospěje k závěru, že hledání pravdy se pře s jeho dřívější snahou celý fenomén mimozemské civilizace nepublikovat.

„UFO je tajemstvím, které v tomto okamžiku nikdo nerozluští. Když už se jednou vydáte na dráhu výzkumníka vesmíru, určitě vás napadne otázka, kdo létající objekty řídí a co jsou vlastně zač,“ řekl producent seriálu Sean Jablonski.

https://www.youtube.com/watch?v=0uf6RT4Tzu4

Foto: www.livescience.com/www.historytv.eu Video: www.youtube.com/HISTORY
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 1.3tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.6tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.6tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.