3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     VIDEO: Vědci zrekonstruovali tvář upíra z 18. století
VIDEO: Vědci zrekonstruovali tvář upíra z 18. století
od 22.11.2022
3.3tis
Ostatky z Grisworldu dostaly díky vědcům lidskou podobu, foto Pixabay
336
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

V americkém Griswoldu byl před dvěma staletími pohřben mrtvý muž. Z nějakého důvodu však místní nabyli přesvědčení, že to byl upír a tak ho po čase exhumovali a znetvořili jeho tělo, aby již nemohl vstát z hrobu.

Díky rekonstrukci pomocí DNA dnes můžeme domnělému upírovi opět pohlédnout do tváře.

Koncem 18. století byl v Griswoldu v americkém státě Connecticut pohřben muž, o němž si jeho spoluobčané zřejmě mysleli, že je upírem  proto ho z hrobu po nějaké době vykopali a znovu pohřbili s určitými protiupírskými zásahy.

reklama

O tom vypovídá nejen poloha jeho lebky, ale také stehenní kosti zkřížené na jeho hrudi. Tímto způsobem pohřbení upíři údajně nemohli chodit kolem a útočit na živé.

BYL JEN NEMOCNÝ

Ostatky griswoldského upíra byly objeveny již v roce 1990, nyní je ale detailně prozkoumali vědci a pomocí analýzy DNA, mu také po dvou staletích vrátili tvář.

Z výzkumu vyplývá, že mrtvý muž měl pravděpodobně světlou pleť, hnědé oči a hnědé nebo černé vlasy, v době smrti mu bylo asi 55 let a docela jistě nebyl upírem.

reklama

Ve skutečnosti trpěl tuberkulózou – onemocněním, které často vedlo k nepodloženým obviněním pověrčivých lidí z vampyrismu.

Odborníci z virginské laboratoře Parabon NanoLabs a Laboratoře pro identifikaci DNA ozbrojených sil (AFDIL) nyní spojili své síly a pomocí DNA nešťastníka zrekonstruovali, jak vypadal za života.

Na to, zda je tvář muže děsivá natolik, aby byl považován za upírá, si ale musí udělat názor každý sám.

Foto: Pixabay, Youtube (WOWFACTS)
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.9tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.4tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.0tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz