3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     VIDEO: Zachytil sonar záhadné monstrum jezera Champlain?
VIDEO: Zachytil sonar záhadné monstrum jezera Champlain?
od 1.10.2022
2.8tis
Nestvůra byla na jezeře Champlain pozorována už na počátku 17. století, foto Nagaraju.ramanna / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
313
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Rozlehlé severoamerické jezero údajně obývá tajemný tvor podobný legendární Lochnesce. Skupině badatelů se nyní podařilo získat důkaz, že ve vodách Champlainu možná skutečně žije cosi velkého.

Podvodní sonar totiž zachytil neznámý objekt odpovídající popisu takzvaného Champa.

Výzkumná skupina pátrající po jezerním monstru, které má údajně obývat jezero Champlain na americko-kanadské hranici, před několika dny zveřejnila záběry podvodního sonaru pořízené při nedávném prohledávání jezera.

Na nahrávce je zřetelně zachyceno neznámé velké zvíře.

ZÁHADA STARÁ 400 LET

Jezero Champlain se rozkládá na části území států New York, Vermont a Quebec, a podle dávných pověstí je domovem nepolapitelné kryptozoologické záhady ne nepodobné příšeře ze skotského jezer Loch Ness.

reklama

Zmínky o ní pocházejí už z roku 1609, kdy Samuel de Champlain napsal zprávu o hadovitém stvoření dlouhém 1,5 metru s velkými zuby, tělem silným jako mužské stehno a tvrdými stříbrošedými šupinami, kterými nepronikne ani čepel nože.

Svědectví o pozorování tvora se objevují až do současnosti a nyní se na internetu objevila nahrávka, která potvrzuje, že zřejmě nejde o pouhé legendy.

Při průzkumu jezera sonar zaznamenal něco zvláštního, foto Hbbrown18 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Při průzkumu jezera sonar zaznamenal něco zvláštního, foto Hbbrown18 / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

NEJLEPŠÍ DŮKAZ

Skupina vědců, kteří léta pátrají po důkazech o existenci tohoto tvora, se domnívá, že možná narazila na dosud nejpádnější důkaz v podobě záběrů pořízených sonarem při průzkumu na jezeře dne 10. září.

reklama

Na záběrech je patrný obrys velkého tvora plujícího pod hladinou jezera. Podle měření má tvor délku pozoruhodných 6 metrů a zcela evidentně se pohybuje pomocí ploutve.

Ačkoliv nelze s jistotou říci, co sonar skutečně zachytil, vše nasvědčuje tomu, že jezero obývá něco neobyčejně velkého.

Foto: Creative commons, Youtube (ChampSearch)
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz