3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Vimány starověké Indie: Létající stroje, které inspirovaly Hitlera
Vimány starověké Indie: Létající stroje, které inspirovaly Hitlera
od 25.10.2022
3.2tis
Starověká indická díla líčí zvláštní létající stroje, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo
327
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Ve starověkých sanskrtských textech lze najít jeden z historicky nejstarších a také nejpodivnějších popisů létajících strojů. Tajemné vimány mají být užívány zejména ve válečných konfliktech, kdy přinášejí naprostou zkázu nejednomu městu. O jejich rekonstrukci se údajně za války snažili říšští inženýři.

Starověká indická díla líčí zvláštní létající stroje, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo Vimány prý byly velice mocné, foto thesandiegomuseumofartcollection / Creative Commons / Volné dílo Däniken spojuje vimány s působením mimozenské civilizace, foto Michal Maňas / Creative Commons / CC BY 3.0 Létající stroje se údajně snažili zkonstruovat také nacističtí inženýři, foto Zusurs / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Sanskrt je jeden z nejstarších jazyků vůbec, mluvit se jím začíná asi 5000 př. n. l. Rozšířen je zejména ve starověké Asii, kde slouží k zapisování náboženských textů. Je jím zapsán také text Hakata, v němž stojí:

reklama

„Umění létat patří mezi naše nejstarší znalosti. Dar od těch na nebesích. Předali nám toto umění, abychom zachránili mnoho životů.“ O bozích a létajících strojích se zmiňuje rovněž epos Mahábhárata a sanskrtský text Samaranga Sútradhara.

V něm je asi 230 slok věnováno jakýmsi vzdušným vozům s názvem vimána se silným a dobře tvarovaným tělem. Jde o pouhý mýtus, nebo skutečné paměti starověké Indie?

Vimány prý byly velice mocné, foto thesandiegomuseumofartcollection / Creative Commons / Volné dílo
Vimány prý byly velice mocné, foto thesandiegomuseumofartcollection / Creative Commons / Volné dílo

TOUŽÍ PO NICH I NACISTÉ

Proslulý švýcarský spisovatel a záhadolog Erich von Däniken (*1935) je přesvědčen, že staří Indové získali už před 3000 lety technicky mimořádně vyspělé létající stroje od nějaké neznámé a patrně mimozemské civilizace.

reklama

Ještě před ním ke stejnému názoru překvapivě dojdou i němečtí učenci. Třetí říše za války zaměstnává největší vědecké kapacity své doby a část z nich se věnuje právě studiu starých textů od sanskrtu po Bibli.

Nacisté chovají k východnímu učení vřelý vztah a zapáleni jsou zřejmě i pro historii, neboť prahnou po vysvětlení zániku Sodomy a Gomory, měst, jejichž zkázu popisuje biblická kniha Genesis, či původu vimán, které děsily Indy.

A dokonce se pokoušejí tento ničivý stroj zkonstruovat! Uvěřili Němci pouhé legendě, nebo v textech objevili důkazy o tom, že vimány byly skutečné?

ZVON, KTERÝ ZABÍJÍ

Co vlastně o vimánách víme? Ve spisu Ramajána jsou tyto vozy popisovány jako dvoupatrové létající stroje ve tvaru cylindru s kruhovými okny a kupolí. Pohybují se rychlostí větru, přičemž vyluzují melodický zvuk. Samaranga Sútradhara ja detailnější.

reklama

Údajně jsou z lehkého materiálu se silným a dobře tvarovaným tělem. Vyrobeny mají být ze železa, olova, zlata a rtuti. Právě rtuť, jiné prameny ale uvádějí pouze „chladný tekutý kov“, má být pohonem pro motory těchto strojů. Mají tvar obrovského zvonu.

Inspirováni legendou o dávných letounech, které se ve válkách osvědčily lépe než cokoliv jiného, spouštějí nacisté projekt Die Glocke, tedy zvon. Jeho cílem je sestrojení létajícího stroje podle sanskrtských textů.

Die Glocke měl být údajně součástí programu Die Reise (obr), v jehož rámci se v polských Sovích horách nedaleko českých hranic začal budovat obrovský podzemní komplex (čtěte na str. 95 – pozn. red.). Jak daleko došli?

Däniken spojuje vimány s působením mimozenské civilizace, foto Michal Maňas / Creative Commons / CC BY 3.0
Däniken spojuje vimány s působením mimozenské civilizace, foto Michal Maňas / Creative Commons / CC BY 3.0

PŘI REKONSTRUKCI UMÍRAJÍ VĚDCI

Navzdory tomu, že popisovaná konstrukce je podle vědců moderní doby pro letouny naprosto nevhodná. Někteří badatelé uvádějí, že létající zvon byl skutečně alespoň zčásti přiveden k životu.

Velkými zastánci této teorie je polský novinář Igor Witkowski (*1963) a britský spisovatel Nick Cook (*1959). Cook rozhodně není žádný amatér. Naopak dobře ví, o čem mluví.

Řadu let totiž působí jako redaktor časopisů o aviatice a vojenské obraně, byl také odborným poradcem pro letecký průmysl.

Ve své knize Honba za bodem nula podrobně popisuje jeho desetileté vyšetřovací úsilí o dosažení svatého grálu leteckých pohonů – antigravitační technologie. Oba muži od německých a českých zdrojů získávají znepokojivé detaily o znovuzrození vimán.

Létající zvon prý Němci téměř dokončili. Jenže jejich model mohl být v provozu pouhé dvě minuty, neboť vyzařoval silné množství radiace. Při jeho testech tak přišlo o život několik vědců.

Ostatní vědci a svědkové byli ale nakonec stejně zavražděni, aby nemohli tajemství vyzradit. Kolik je na tomto tvrzení pravdy?

Létající stroje se údajně snažili zkonstruovat také nacističtí inženýři, foto Zusurs / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Létající stroje se údajně snažili zkonstruovat také nacističtí inženýři, foto Zusurs / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

NIC NEOBVYKLÉHO

Novodobé vimány se mají skládat ze dvou proti sobě rotujících válců, mezi nimiž obíhá také neznámá radioaktivní látka fialové barvy označovaná jako Xerum 525. Není bez zajímavosti, že komplikace, s nimiž se údajní konstruktéři létajícího zvonu potýkají, se velmi podobají těm, kterým později čelí také američtí inženýři během vývoje jaderných pohonů.

Může tato skutečnost potvrzovat pravost příběhu? Jisté je to, že zvon, který měl zřejmě sloužit jako nosič pro atomovou bombu, o jejíž vývoj Třetí říše taktéž usiluje, se naštěstí nepodařilo dokončit.

Dokázali by starověký letoun sestavit, kdyby měli více času? Pak ovšem možná vnesli zcela jiné světlo do zapomenutých dějin. Pokud by totiž německý Die Glocke byl skutečností, velmi pravděpodobně by byly skutečné i vimány. Pak se ale nabízí další otázka. Kdo před více než třemi tisíci let tyto stroje sestavil?

Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.9tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.4tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.0tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.8tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz