27. září 1849: Básník a spisovatel Edgar Allan Poe odjíždí z Richmondu do New Yorku, kam ale nikdy nedorazí. Místo toho je v deliriu nalezen v Baltimoru, kde i záhadně umírá.
Domů     Neobjasněné události
Vizionář Sundar Singh: Svět čeká globální jednota i drtivé katastrofy
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 5.4.2021
6.9tis
U nás je takřka neznámý… ale jeho proroctví se plní. Foto: Wikimedia commons – volné dílo
375
SDÍLENÍ
6.9tis
ZOBRAZENÍ

Jméno Sundar Singh není v našich končinách právě synonymem velkého proroka. Je to možná proto, že domovina tohoto muže je nám velice vzdálená, pochází až z drsného prostředí Indie.

U nás je takřka neznámý... ale jeho proroctví se plní.  Foto: Wikimedia commons - volné dílo Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons - volné díílo Odkaz Sadha žije dál... Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons  -  CC BY 3.0

To však neznamená, že stejně vzdálená by nám měla být i jeho proroctví. Některé jeho předpovědi už se totiž zřejmě začínají vyplňovat. Podívejme se, jak tento indický mudrc vidí naši budoucnost.

Vydáme do méně obvyklých končin a podíváme se na předpovědi indického mudrce, věštce a křesťanského osvícence Sundara Singha (1889 – zmizel v Himalájích v roce 1929, oficiálně prohlášen za mrtvého v roce 1933).

Prorockým slovům tohoto původem bohatého muže původně nikdo nevěří, dnes už se ale začínají zdát o poznání pravděpodobnější…

Singh prorokuje třeba to, že Francii budou zaplavovat přistěhovalci jiných kultur. Tento proces je přitom v zemi neodbytně patrný již nyní a mnozí politici se proti multikulturním myšlenkám začínají ohrazovat.

Singh také za svého života tvrdí, že svět čeká postupné slučování různých měn do jedné a také spojování armád a vlád. Domnívá se, že globalizace zajde tak daleko, že postupně vznikne světová federace států.

„Postupně státy ztratí svou moc a na jejich místo přijde moc nová, zvaná Světová federace států. S jedním prezidentem, jednou měnou, jednou vládnoucí radou, jednou armádou dopravovanou vzduchem, používanou pouze pro obranu či vnitřní bezpečnost,“ prorokuje Singh.

Současné tendence ke stírání hranic, ať už těch fyzických či hospodářských a myšlenkových, jsou již patrné. Blížíme se ale skutečnému sjednocení světa?

Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons – volné dílo

OSVÍCENÉ RUMUNSKO?

Celosvětové změny však údajně nemají být jen politického charakteru. Sundar Singh předpovídá také definitivní sjednocení církví do jediného křesťanského společenství. To podle vizí indického mudrce bude mít centrum poměrně nečekaně v Rumunsku.

Vyvolenost této balkánské země mají lidé po celém světě poznat podle nějakého tajemného znamení.

„Rumunsko projde jistými stupni zásadních proměn a nakonec se stane, díky svému příkladnému zduchovnění, autentickým duchovním ohniskem srovnatelným s mýtickým ‚Novým Kenaánem‘ (oblast Předního východu, ve Starém zákoně země Bohem zaslíbená Izraelitům) a Bukurešť se stane nejdůležitějším centrem tohoto ohniska,“ předpovídá Singh.

Odkaz Sadha v Punjabu žije dál… Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons – CC BY 3.0

KAŽDÝ DRUHÝ ZEMŘE

Mohlo by se zdát, že svět má do budoucna relativně pěkné vyhlídky. Jenže zdání klame. Podle Singha lidstvo totiž kromě spojování států čeká také éra blíže neurčených přírodních katastrof a bojů, během nichž údajně zahyne až polovina světové populace.

„V těch časech velkých změn náhle zmizí čtvrtina lidstva na různých místech Země. Potom, v druhém soudu zemře opět takřka čtvrtina těch, již unikli živí a vyděšení. Ostatní budou tělem i duší usilovat o Boha – od kojence u matčina prsu až po nejzatvrzelejšího krutovládce chodícího po Zemi,“ předjímá ve svém poměrně znepokojivém proroctví Sundar Singh.

Dojdou jeho slova naplnění? Za povšimnutí stojí i to, že ve vizi přírodních neštěstí citelně omezujících počty lidstva se tento Ind shoduje s americkým indiánským prorokem Slunečním medvědem. Je to jen náhoda, nebo bychom neměli brát varování těchto mužů na lehkou váhu?

Autorka: Jitka Krulcová

Foto: Wikimedia commons
reklama
Související články
od Filip Appl 27.9.2022 69
Americká televize The History Channel přišla v jednom ze svých pořadů se zvláštním případem údajné mimozemské aktivity. Muž jménem David přišel údajně už před několika lety s tvrzením, že se do jeho ložnice v noci vloupala mimozemská entita. Dokládat to má i záznam z bezpečnostní kamery. Vysoká, humanoidní entita, která nahlíží ze strany dveří. Tak […]
od Dalibor Vrána 26.9.2022 62
Je německá obec Wittlich domovem možná nejvěrohodnějších historek o výskytu vlkodlaka vůbec? Svědectví z německého města Morbach to naznačují! Vše začíná už několik staletí nazpět, za časů napoleonských válek (série válečných konfliktů mezi lety 1803–1815 – pozn. red.). Tady měl jeden z dezertujících vojáků, jistý Thomas Johannes Baptist Schwytzer přepadnout a zavraždit farmáře i jeho […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 1.5tis
Zajímavá pověst koluje mezi obyvateli Srí Lanky. Vypráví se zde o tzv. ďábelském ptákovi, jinak také nazývaném ulama, který má žít v místní džungli a za nocí vydávat hrůzostrašný lidsky znějící křik. Jeho pláč je prý navíc předzvěstí smrti.     Záhada ďábelského ptáka obestírá cejlonské džungle. Co když je tvor skutečný? Podle jaké předlohy […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.7tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.5tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]