28. května 858 př. n. l.: Zatmění Slunce chápané jako zlé znamení přerušuje bitvu v dlouholeté válce mezi Lýdií a Médskou říší a vede k uzavření příměří.
Domů     Neobjasněné události
Vizionář Sundar Singh: Svět čeká globální jednota i drtivé katastrofy
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 5.4.2021
6.9tis
U nás je takřka neznámý… ale jeho proroctví se plní. Foto: Wikimedia commons – volné dílo
375
SDÍLENÍ
6.9tis
ZOBRAZENÍ

Jméno Sundar Singh není v našich končinách právě synonymem velkého proroka. Je to možná proto, že domovina tohoto muže je nám velice vzdálená, pochází až z drsného prostředí Indie.

U nás je takřka neznámý... ale jeho proroctví se plní.  Foto: Wikimedia commons - volné dílo Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons - volné díílo Odkaz Sadha žije dál... Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons  -  CC BY 3.0

To však neznamená, že stejně vzdálená by nám měla být i jeho proroctví. Některé jeho předpovědi už se totiž zřejmě začínají vyplňovat. Podívejme se, jak tento indický mudrc vidí naši budoucnost.

Vydáme do méně obvyklých končin a podíváme se na předpovědi indického mudrce, věštce a křesťanského osvícence Sundara Singha (1889 – zmizel v Himalájích v roce 1929, oficiálně prohlášen za mrtvého v roce 1933).

Prorockým slovům tohoto původem bohatého muže původně nikdo nevěří, dnes už se ale začínají zdát o poznání pravděpodobnější…

Singh prorokuje třeba to, že Francii budou zaplavovat přistěhovalci jiných kultur. Tento proces je přitom v zemi neodbytně patrný již nyní a mnozí politici se proti multikulturním myšlenkám začínají ohrazovat.

Singh také za svého života tvrdí, že svět čeká postupné slučování různých měn do jedné a také spojování armád a vlád. Domnívá se, že globalizace zajde tak daleko, že postupně vznikne světová federace států.

„Postupně státy ztratí svou moc a na jejich místo přijde moc nová, zvaná Světová federace států. S jedním prezidentem, jednou měnou, jednou vládnoucí radou, jednou armádou dopravovanou vzduchem, používanou pouze pro obranu či vnitřní bezpečnost,“ prorokuje Singh.

Současné tendence ke stírání hranic, ať už těch fyzických či hospodářských a myšlenkových, jsou již patrné. Blížíme se ale skutečnému sjednocení světa?

Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons – volné dílo

OSVÍCENÉ RUMUNSKO?

Celosvětové změny však údajně nemají být jen politického charakteru. Sundar Singh předpovídá také definitivní sjednocení církví do jediného křesťanského společenství. To podle vizí indického mudrce bude mít centrum poměrně nečekaně v Rumunsku.

Vyvolenost této balkánské země mají lidé po celém světě poznat podle nějakého tajemného znamení.

„Rumunsko projde jistými stupni zásadních proměn a nakonec se stane, díky svému příkladnému zduchovnění, autentickým duchovním ohniskem srovnatelným s mýtickým ‚Novým Kenaánem‘ (oblast Předního východu, ve Starém zákoně země Bohem zaslíbená Izraelitům) a Bukurešť se stane nejdůležitějším centrem tohoto ohniska,“ předpovídá Singh.

Odkaz Sadha v Punjabu žije dál… Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons – CC BY 3.0

KAŽDÝ DRUHÝ ZEMŘE

Mohlo by se zdát, že svět má do budoucna relativně pěkné vyhlídky. Jenže zdání klame. Podle Singha lidstvo totiž kromě spojování států čeká také éra blíže neurčených přírodních katastrof a bojů, během nichž údajně zahyne až polovina světové populace.

„V těch časech velkých změn náhle zmizí čtvrtina lidstva na různých místech Země. Potom, v druhém soudu zemře opět takřka čtvrtina těch, již unikli živí a vyděšení. Ostatní budou tělem i duší usilovat o Boha – od kojence u matčina prsu až po nejzatvrzelejšího krutovládce chodícího po Zemi,“ předjímá ve svém poměrně znepokojivém proroctví Sundar Singh.

Dojdou jeho slova naplnění? Za povšimnutí stojí i to, že ve vizi přírodních neštěstí citelně omezujících počty lidstva se tento Ind shoduje s americkým indiánským prorokem Slunečním medvědem. Je to jen náhoda, nebo bychom neměli brát varování těchto mužů na lehkou váhu?

Autorka: Jitka Krulcová

Foto: Wikimedia commons
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 1.1tis
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 2.6tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.4tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.7tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.7tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]