Domů     Neobjasněné události
Vizionář Sundar Singh: Svět čeká globální jednota i drtivé katastrofy
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 5.4.2021
6.9tis
Vizionář Sundar Singh: Svět čeká globální jednota i drtivé katastrofy
U nás je takřka neznámý… ale jeho proroctví se plní. Foto: Wikimedia commons – volné dílo
375
SDÍLENÍ
6.9tis
ZOBRAZENÍ

Jméno Sundar Singh není v našich končinách právě synonymem velkého proroka. Je to možná proto, že domovina tohoto muže je nám velice vzdálená, pochází až z drsného prostředí Indie.

U nás je takřka neznámý... ale jeho proroctví se plní.  Foto: Wikimedia commons - volné dílo Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons - volné díílo Odkaz Sadha žije dál... Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons  -  CC BY 3.0

To však neznamená, že stejně vzdálená by nám měla být i jeho proroctví. Některé jeho předpovědi už se totiž zřejmě začínají vyplňovat. Podívejme se, jak tento indický mudrc vidí naši budoucnost.

Vydáme do méně obvyklých končin a podíváme se na předpovědi indického mudrce, věštce a křesťanského osvícence Sundara Singha (1889 – zmizel v Himalájích v roce 1929, oficiálně prohlášen za mrtvého v roce 1933).

Prorockým slovům tohoto původem bohatého muže původně nikdo nevěří, dnes už se ale začínají zdát o poznání pravděpodobnější…

Singh prorokuje třeba to, že Francii budou zaplavovat přistěhovalci jiných kultur. Tento proces je přitom v zemi neodbytně patrný již nyní a mnozí politici se proti multikulturním myšlenkám začínají ohrazovat.

Singh také za svého života tvrdí, že svět čeká postupné slučování různých měn do jedné a také spojování armád a vlád. Domnívá se, že globalizace zajde tak daleko, že postupně vznikne světová federace států.

„Postupně státy ztratí svou moc a na jejich místo přijde moc nová, zvaná Světová federace států. S jedním prezidentem, jednou měnou, jednou vládnoucí radou, jednou armádou dopravovanou vzduchem, používanou pouze pro obranu či vnitřní bezpečnost,“ prorokuje Singh.

Současné tendence ke stírání hranic, ať už těch fyzických či hospodářských a myšlenkových, jsou již patrné. Blížíme se ale skutečnému sjednocení světa?

Prorok s arcibiskupem Nathanem Söderblomem během návštěvy Švédska Foto: Wikimedia commons – volné dílo

OSVÍCENÉ RUMUNSKO?

Celosvětové změny však údajně nemají být jen politického charakteru. Sundar Singh předpovídá také definitivní sjednocení církví do jediného křesťanského společenství. To podle vizí indického mudrce bude mít centrum poměrně nečekaně v Rumunsku.

Vyvolenost této balkánské země mají lidé po celém světě poznat podle nějakého tajemného znamení.

„Rumunsko projde jistými stupni zásadních proměn a nakonec se stane, díky svému příkladnému zduchovnění, autentickým duchovním ohniskem srovnatelným s mýtickým ‚Novým Kenaánem‘ (oblast Předního východu, ve Starém zákoně země Bohem zaslíbená Izraelitům) a Bukurešť se stane nejdůležitějším centrem tohoto ohniska,“ předpovídá Singh.

Odkaz Sadha v Punjabu žije dál… Foto: Robinsonmash / Wikimedia commons – CC BY 3.0

KAŽDÝ DRUHÝ ZEMŘE

Mohlo by se zdát, že svět má do budoucna relativně pěkné vyhlídky. Jenže zdání klame. Podle Singha lidstvo totiž kromě spojování států čeká také éra blíže neurčených přírodních katastrof a bojů, během nichž údajně zahyne až polovina světové populace.

„V těch časech velkých změn náhle zmizí čtvrtina lidstva na různých místech Země. Potom, v druhém soudu zemře opět takřka čtvrtina těch, již unikli živí a vyděšení. Ostatní budou tělem i duší usilovat o Boha – od kojence u matčina prsu až po nejzatvrzelejšího krutovládce chodícího po Zemi,“ předjímá ve svém poměrně znepokojivém proroctví Sundar Singh.

Dojdou jeho slova naplnění? Za povšimnutí stojí i to, že ve vizi přírodních neštěstí citelně omezujících počty lidstva se tento Ind shoduje s americkým indiánským prorokem Slunečním medvědem. Je to jen náhoda, nebo bychom neměli brát varování těchto mužů na lehkou váhu?

Autorka: Jitka Krulcová

reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 1.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 5.6tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 4.9tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]
od Matěj Soukup 16.10.2021 5.0tis
Hřbitovy, na kterých údajně straší, všichni poměrně dobře známe. Ale co takhle celý strašidelný ostrov? Jeden byste našli nedaleko pobřeží Finska. Jmenuje se Omenainen. Ostrov Omenainen leží napůl ztracený mezi spousty dalších ostrovů poblíž pobřeží Finska. Je zalesněný, bez zdroje pitné vody a velký jen asi sedm hektarů, proto je neobydlený. Tenhle ostrov má ale […]