4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Vražedné Arpovo zrcadlo: Zabilo desítky nešťastníků a zmizelo neznámo kam
Vražedné Arpovo zrcadlo: Zabilo desítky nešťastníků a zmizelo neznámo kam
od 27.6.2022
2.8tis
Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva je životu nebezpečné, foto Pixabay
275
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen.

Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva je životu nebezpečné, foto Pixabay Majitelkou prokletého zrcadla se na čas stala také francouzská královna Marie Antoinetta, foto Élisabeth Vigée-Lebrun / Creative Commons / Volné dílo Nebezpečná starožitnost skončila pod zámkem v policejním skladu, foto Pixabay

„Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi.

Myslíme si, že se ho zloděj pokusí prodat, proto se snažíme poskytnout co nejvíce informací a varovat případné zákazníky před potenciálním nebezpečím,“ stojí v bizarní zprávě, kterou v roce 1997 zveřejňují francouzská média.

„Prosíme, nekupujte tento předmět, neberte ho do zástavy a nepohybujte se v jeho blízkosti.

Jedná se o smrtelně nebezpečný artefakt, který už způsobil smrt nejméně 38 osob.“ Tuto zprávu tisku rozesílá zástupce pařížské společnosti Asociace starožitníků Emil Freinet a podle všeho svá slova myslí smrtelně vážně a o zhoubné moci zrcadla je neochvějně přesvědčen. Jaké události muže dovedly k sepsání tohoto mrazivého varování?

SLOUŽILO K TEMNÝM OBŘADŮM?

Na pohled může zrcadlo působit jako krásná starožitnost, za kterou by lecjaký sběratel ochotně zaplatil nemalou částku. Možná to je důvodem, proč bylo před lety odcizeno.

reklama

Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva zdobí dva vyřezávaní andělé hrající na trubku. Díky tomuto detailu zrcadlo získává název Zlatí andělé, což v člověku budí dojem, že do domácnosti vnese příjemnou uklidňující atmosféru.

Jenže zdání v tomto případě šeredně klame. Zrcadlo údajně vyrobí vyznavač černé magie jménem Louis Arpo. Alespoň se tak mnozí domnívají na základě signatury „Louis Arpo, 1743“, která je na něm vyražena.

Muž je dokonce za provozování černé magie či aktivní účast na satanistických mších stíhán policií, trestu však unikne díky své známosti s milenkou francouzského krále Madame de Pompadour (1721–1764).

Má se za to, že zrcadlo Arpovi sloužilo k temným praktikám. Rituály vykonávané se zrcadlem jsou totiž považovány za velice silné. Je právě to důvodem, že Zlatí andělé následně rozsévají smrt a zkázu?

Majitelkou prokletého zrcadla se na čas stala také francouzská královna Marie Antoinetta, foto Élisabeth Vigée-Lebrun / Creative Commons / Volné dílo
Majitelkou prokletého zrcadla se na čas stala také francouzská královna Marie Antoinetta, foto Élisabeth Vigée-Lebrun / Creative Commons / Volné dílo

MAJITELÉ RYCHLE UMÍRAJÍ

Prvním známým majitelem vražedného objektu se v létě roku 1769 stává bohatý řecký bankéř Kirakos Gandzaketz. Ze Zlatých andělů se ale neraduje dlouho. Jen pár týdnů poté, přesněji 30. září, je nalezen mrtvý.

reklama

V tu chvíli si ale jeho skon do souvislosti se zrcadlem nikdo nedává, neboť to vypadá jako přirozené úmrtí. Pět let poté zrcadlo obdrží jako dar francouzská královna Marie Antoinetta (1755–1793), ale ani jí radost dlouho nevydrží.

Sice nezemře, ale v jeho odrazu zakrátko spatří svou vlastní popravu, což královnu tak vyděsí, že nechá starožitnost ze svého pokoje okamžitě odstranit. Jenže svůj osud nezmění a necelých dvacet let poté její život vyhasne pod gilotinou.

Zrcadlo poté putuje do rukou dalších vlastníků. Jeden z nich umírá několik měsíců poté, co zrcadlo koupil a artefakt po něm zdědí jeho příbuzná, teprve 23letá Laura Noel. To už se píše rok 1853. I mladá žena v krátké době umírá.

Podle lékařů u ní došlo ke krvácení do mozku. Jsou tato úmrtí jen náhodná, nebo je na vině prokleté zrcadlo?

ZÁHADNÁ ZMIZENÍ

Seznam podivných úmrtí majitelů zrcadla se v průběhu let neustále rozšiřuje a snad jen ten nejzatvrzelejší skeptik by se po detailním obeznámení s historií artefaktu necítil v přítomnosti Zlatých andělů nepříjemně.

Není to jen série úmrtí majitelů, ale i záhadná zmizení, co dělá starožitnost tak děsivou.

K jednomu zmizení prý dochází v roce 1935 a další podobná událost se opakuje v roce 1943. Tehdy se v domě markýze de Fornaroli koná večírek pro nacistické pohlaváry a důstojníky wehrmachtu.

reklama

Před půlnocí se markýzova manželka omluví a odebere se do svého pokoje. To je naposledy, co ji kdo spatřil. V místnosti zůstane jen neuvěřitelná spoušť. Je jen náhoda, že právě v tomto pokoji bylo umístěno zrcadlo Louise Arpa?

Na jeho povrchu je navíc od zmizení ženy několik podivných škrábanců! Co se tehdy v místnosti odehrálo?

POLICIE ZASAHUJE

Tragickou sérii nešťastných událostí se pokusí přerušit francouzská policie, která vražednou starožitnost přepraví na stanici a uloží do skladu pod zámek. To skutečně na nějakou dobu jeho prokletí umlčí.

Jenže v roce 1997 vyjde najevo, že zrcadlo v policejním skladu chybí a není nikde k nalezení. Co se s ním mohlo stát? Pravděpodobný scénář je takový, že se pachatel pokusí starožitnost prodat a přijít si na slušné peníze.

Je možné, že Zlatí andělé opět zabíjejí. Další, ovšem méně pravděpodobnou verzí je, že se někdo pokusil s kletbou jednou provždy skoncovat a zrcadlo raději zničil.

Nebezpečná starožitnost skončila pod zámkem v policejním skladu, foto Pixabay
Nebezpečná starožitnost skončila pod zámkem v policejním skladu, foto Pixabay
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.2tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.0tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.9tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.8tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.