18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Neobjasněné události
Vražedné Arpovo zrcadlo: Zabilo desítky nešťastníků a zmizelo neznámo kam
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 27.6.2022
2.8tis
Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva je životu nebezpečné, foto Pixabay
275
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí.

Zřejmě byl ze skladu odcizen.

Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva je životu nebezpečné, foto Pixabay Majitelkou prokletého zrcadla se na čas stala také francouzská královna Marie Antoinetta, foto Élisabeth Vigée-Lebrun / Creative Commons / Volné dílo Nebezpečná starožitnost skončila pod zámkem v policejním skladu, foto Pixabay

„Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že se ho zloděj pokusí prodat, proto se snažíme poskytnout co nejvíce informací a varovat případné zákazníky před potenciálním nebezpečím,“ stojí v bizarní zprávě, kterou v roce 1997 zveřejňují francouzská média.

„Prosíme, nekupujte tento předmět, neberte ho do zástavy a nepohybujte se v jeho blízkosti. Jedná se o smrtelně nebezpečný artefakt, který už způsobil smrt nejméně 38 osob.“ Tuto zprávu tisku rozesílá zástupce pařížské společnosti Asociace starožitníků Emil Freinet a podle všeho svá slova myslí smrtelně vážně a o zhoubné moci zrcadla je neochvějně přesvědčen. Jaké události muže dovedly k sepsání tohoto mrazivého varování?

SLOUŽILO K TEMNÝM OBŘADŮM?

Na pohled může zrcadlo působit jako krásná starožitnost, za kterou by lecjaký sběratel ochotně zaplatil nemalou částku. Možná to je důvodem, proč bylo před lety odcizeno. Velké zrcadlo vsazené do zlaceného rámu z mahagonového dřeva zdobí dva vyřezávaní andělé hrající na trubku.

Díky tomuto detailu zrcadlo získává název Zlatí andělé, což v člověku budí dojem, že do domácnosti vnese příjemnou uklidňující atmosféru. Jenže zdání v tomto případě šeredně klame. Zrcadlo údajně vyrobí vyznavač černé magie jménem Louis Arpo.

Alespoň se tak mnozí domnívají na základě signatury „Louis Arpo, 1743“, která je na něm vyražena. Muž je dokonce za provozování černé magie či aktivní účast na satanistických mších stíhán policií, trestu však unikne díky své známosti s milenkou francouzského krále Madame de Pompadour (1721–1764).

Má se za to, že zrcadlo Arpovi sloužilo k temným praktikám. Rituály vykonávané se zrcadlem jsou totiž považovány za velice silné. Je právě to důvodem, že Zlatí andělé následně rozsévají smrt a zkázu?

Majitelkou prokletého zrcadla se na čas stala také francouzská královna Marie Antoinetta, foto Élisabeth Vigée-Lebrun / Creative Commons / Volné dílo

MAJITELÉ RYCHLE UMÍRAJÍ

Prvním známým majitelem vražedného objektu se v létě roku 1769 stává bohatý řecký bankéř Kirakos Gandzaketz. Ze Zlatých andělů se ale neraduje dlouho. Jen pár týdnů poté, přesněji 30. září, je nalezen mrtvý.

V tu chvíli si ale jeho skon do souvislosti se zrcadlem nikdo nedává, neboť to vypadá jako přirozené úmrtí. Pět let poté zrcadlo obdrží jako dar francouzská královna Marie Antoinetta (1755–1793), ale ani jí radost dlouho nevydrží.

Sice nezemře, ale v jeho odrazu zakrátko spatří svou vlastní popravu, což královnu tak vyděsí, že nechá starožitnost ze svého pokoje okamžitě odstranit. Jenže svůj osud nezmění a necelých dvacet let poté její život vyhasne pod gilotinou.

Zrcadlo poté putuje do rukou dalších vlastníků. Jeden z nich umírá několik měsíců poté, co zrcadlo koupil a artefakt po něm zdědí jeho příbuzná, teprve 23letá Laura Noel. To už se píše rok 1853.

I mladá žena v krátké době umírá. Podle lékařů u ní došlo ke krvácení do mozku. Jsou tato úmrtí jen náhodná, nebo je na vině prokleté zrcadlo?

ZÁHADNÁ ZMIZENÍ

Seznam podivných úmrtí majitelů zrcadla se v průběhu let neustále rozšiřuje a snad jen ten nejzatvrzelejší skeptik by se po detailním obeznámení s historií artefaktu necítil v přítomnosti Zlatých andělů nepříjemně.

Není to jen série úmrtí majitelů, ale i záhadná zmizení, co dělá starožitnost tak děsivou. K jednomu zmizení prý dochází v roce 1935 a další podobná událost se opakuje v roce 1943. Tehdy se v domě markýze de Fornaroli koná večírek pro nacistické pohlaváry a důstojníky wehrmachtu.

Před půlnocí se markýzova manželka omluví a odebere se do svého pokoje. To je naposledy, co ji kdo spatřil. V místnosti zůstane jen neuvěřitelná spoušť. Je jen náhoda, že právě v tomto pokoji bylo umístěno zrcadlo Louise Arpa?

Na jeho povrchu je navíc od zmizení ženy několik podivných škrábanců! Co se tehdy v místnosti odehrálo?

POLICIE ZASAHUJE

Tragickou sérii nešťastných událostí se pokusí přerušit francouzská policie, která vražednou starožitnost přepraví na stanici a uloží do skladu pod zámek. To skutečně na nějakou dobu jeho prokletí umlčí.

Jenže v roce 1997 vyjde najevo, že zrcadlo v policejním skladu chybí a není nikde k nalezení. Co se s ním mohlo stát? Pravděpodobný scénář je takový, že se pachatel pokusí starožitnost prodat a přijít si na slušné peníze.

Je možné, že Zlatí andělé opět zabíjejí. Další, ovšem méně pravděpodobnou verzí je, že se někdo pokusil s kletbou jednou provždy skoncovat a zrcadlo raději zničil.

Nebezpečná starožitnost skončila pod zámkem v policejním skladu, foto Pixabay
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 17.8.2022 1.1tis
Blue jet, což v překladu znamená něco jako „modrý výtrysk“ nebo „modrý proud“. Takový název dali vědci jednomu z nejvzácnějších blesků, které existují. Nový výzkum ukazuje, že právě tento blesk může být až nepředstavitelně silný. Nedávno provedená studie se zaměřila na lepší poznání obrovského blesku, který udeřil v roce 2018 nad americkým státem Oklahoma. Vědce […]
od Dalibor Vrána 16.8.2022 862
Skunk Ape, doslova přeloženo jako opičí skunk nebo Oposkunk, je jižanským bratrancem Bigfoota, Seskveče a dalších bájných lidoopích kryptidů. Na Floridě hlásí jeho pozorování tak často, že tu vzniká i oficiální velení pro zkoumání tohoto tvora! Má jej pod palcem Američan Dave Shealy, který zasvětil svůj život snaze o prokázání Oposkunkovy existence. Nejčastěji na něj […]
od Eva Soukupová 15.8.2022 1.9tis
Polsko se 10. dubna 2010 probouzí do nejtragičtějších rána poválečné historie. Krátce před devátou hodinou tamního času se u západoruského Smolenska zřítil polský vládní speciál a země tak v jediném okamžiku přichází o drtivou většinu politického i vojenského vedení. Podle řady konspiračních teorií však nešlo o nehodu. Na palubě letadla Tupolev-Tu 154 sedí tehdejší polský […]
od Lucie Kubešová 15.8.2022 2.0tis
Vše se seběhlo počátkem roku 2013. Tehdy do Los Angeles přijela 21letá Elisa Lam a ubytovala se v hotelu Cecil. Šlo o vysokoškolskou studentku, dceru přistěhovalců z Hongkongu. S rodiči žila ve Vancouveru, kde navštěvovala Univerzitu Britské Kolumbie. Měla určité psychické potíže, které léčila, zatímco její studijní výsledky byly pro ni neuspokojivé. Proto se rozhodla […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.1tis
K úplně prvním dílům legendární herní ságy Pokémon patří Red a Blue. Váže se k nim však mrazivá legenda, která patří k těm nejznámějším strašidelným historkám z videoherního světa… Hráč během svého putování dorazí do Levandulového města, což je místo, kde se nachází pokémoní hřbitov. Úkol zní: Dostat se na vrchol věže, kterou posedl rozzuřený […]