5. prosince 1945: V oblasti bermudského trojúhelníku mizí pětičlenná letka amerických torpédových bombardérů Avenger.
Domů     Zázrak z Rychnovského vrchu: Uzdravovalo mariánské zjevení
Zázrak z Rychnovského vrchu: Uzdravovalo mariánské zjevení
od 27.6.2022
2.8tis
Těžce nemocnému kováři se v lese zjevila Panna Marie, foto Pixabay
275
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Zprávy o zjeveních Panny Marie doprovázených nejrůznějšími zázraky přicházejí nejčastěji ze zahraničních oblastí se silně zakořeněnou vírou. Ovšem i v české historii lze najít neméně zázračná setkání. K jednomu takovému došlo v 18. století na Rychnovském vrchu.

Těžce nemocnému kováři se v lese zjevila Panna Marie, foto Pixabay Muž měl původně namířeno do rakouského Mariazell, foto Bwag / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Rychnovský vrch na pozadí Moravské Třebové, foto Martin Veselka /Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Nevyléčitelně nemocní se často obracejí pánu Bohu se s úpěnlivými modlitbami, v nichž pokorně žádají o zásah shůry a úlevu od svých potíží.

reklama

Jedním z nich je i těžce nemocný kovář z moravské obce Lubník Jakob Franz, který se v roce 1742 vydává k poutnímu místu Mariazell v sousedním Rakousku. O tomto místě se už od 12. století tvrdí, že se zde odehrávají zázraky.

Návštěva Mariazell se osvědčuje zejména tam, kde by jinak byl zapotřebí exorcismus. Zaznamenán je například případ ženy, která zabila vlastní dítě i rodiče. Poté, co je přivedena do Mariazell, odchází z jejího těla celá legie démonů!

Podobně místo působí i na nemoci a seznam zázračně uzdravených se každým rokem rozrůstá. Pro nemocného Franze je léčivá síla poutního místa poslední nadějí a proto se k němu odhodlaně vydává. Vždyť jej k tomu ve snu nabádá sama Panna Marie! Pomůže mu?

Rychnovský vrch na pozadí Moravské Třebové, foto Martin Veselka /Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Rychnovský vrch na pozadí Moravské Třebové, foto Martin Veselka /Creative Commons / CC BY-SA 4.0

JDI DÁL

Navzdory bolestem a rychle ubývající síle je statečný kovář odhodlán pouť dokončit. Daleko však nedojde. Nevystoupá ani na nedaleký Rychnovský vrch, kousek pod vrcholem kopce samým vysílením upadá do bezvědomí.

reklama

Během těchto okamžiků opět prožívá vizi, v níž se mu zjevuje Matka Boží, dotýká se ho a vybízí ho, aby v cestě k Mariazell pokračoval. Kovář se probudí až dalšího rána a s úlevou zjišťuje, že jsou jeho bolesti pryč.

Díky tomuto zázraku se mu podaří pouť dokončit. Franz na místě, kde se mu Panna Marie zjevila, zavěsí na strom její obrázek a později přidá i sošku Marie.

S rodinou se pak na Rychnovský vrch, kterému se díky této události začíná říkat Moravský Mariazell, vrací, aby se pomodlil a poděkoval za uzdravení. Skutečně se muži zjevila Panna Marie? Možná šlo jen o halucinace způsobené bolestmi. Mohly by ale halucinace způsobit jeho zázračné uzdravení?

Muž měl původně namířeno do rakouského Mariazell, foto Bwag / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Muž měl původně namířeno do rakouského Mariazell, foto Bwag / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

NADĚJE NEMOCNÝCH

Dnes rychnovský zázrak připomíná malá kaplička stojící v místech, kde se nemocný kovář znovu postavil na vlastní nohy. Přetrvává také pověst o léčebných účincích místa, ozdravné účinky má mít nejen voda ze studánky u kapličky, ale také pobyt v kostele sv.

reklama

Mikuláše v Rychnově na Moravě, kam byl z vrchu snesen Franzův obraz Marie. Na důkaz mnoha příběhů se šťastným koncem je v sakristii kostela uložena řada děkovných tabulek, množství starodávných berlí, brýlí a jiných předmětů, které zde zanechali uzdravení. Působí v moravském Mariazell jakési božské léčivé síly?

Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 4.12.2022 1.1tis
Známý prorok Edgar Cayce přišel na svět 18. března 1877 v Kentucky v USA do farmářské rodiny. Když mu bylo 6 let, řekl rodičům, že vidí duchy zesnulých příbuzných, a dokonce s nimi i promlouvá.     Později u něj propukla další pozoruhodná vlastnost. Když omylem usnul na jedné z učebnic, po probuzení zjistil, že zná celý její obsah! Cayce
od 2.12.2022 2.9tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND