Skip to content

Vstoupil do vílího kruhu a navždy se ztratil

Podivný příběh, v němž hrál hlavní roli takzvaný vílí kruh, se odehrál v samém závěru osmnáctého století ve Walesu.

Dvojice farmářů Rhys Morgan a Llewellyn Walter se jednoho večera vraceli z města Llwyn Ffynon k farmě, když náhle jeden z nich zaslechl podivnou muziku. Zatímco Rhys, který nic neslyšel, naléhal na svého přítele, aby pokračovali v cestě, Llewellyn byl náhle zatvrzelý v tom, že musí objevit zdroj té hudby.

Podle svého přítele se choval téměř jako posedlý.

Rhys stále žádnou hudbu neslyšel a nesdílel ani Llewellynovo nadšení pro pátrání po jejím zdroji. Nakonec se tedy rozhodl nechat svého přítele pátrat po tajemných muzikantech a sám se vrátil na farmu.

Když se pak ráno vzbudil, jeho přítel stále na farmě nebyl. Rhys po něm začal s dalšími lidmi z farmy pátrat, ale veškeré úsilí bylo marné.

Vílí kruhy je prý možné najít i dnes. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Rada od stařešiny

Několik týdnů nikdo nevěděl, co se mohlo Llewellynovi stát. Poté se o zmizení dozvěděl starý muž z vesnice, který byl přesvědčený o tom, že za jeho zmizením stojí víly. Společně s Rhysem navštívil místo, kde Llywellyn muziku zaslechl.

Starý muž v něm ihned poznal takzvaný vílí kruh, past, díky které víly lákají nebohé pocestné do svých spárů. Byla viditelná jen těžko, díky obruči trávy, která byla vyšší než okolní. Když do prostoru, který tato tráva vymezovala, položila dvojice nohu, náhle také uslyšela hudbu.

I přesto, že nakonec byla příčina Llewellynova zmizení odhalena, se jej už nikdy nepodařilo zachránit. Nikdo totiž neměl odvahu vstoupit do vílího kruhu a čekat, co se s ním stane.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články