15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Vesmír a technologie
Tříprsté mumie: Mimozemšťané, nebo podvod?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 11.11.2020
4.7tis
Detail mumie FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz
216
SDÍLENÍ
4.7tis
ZOBRAZENÍ

Teprve před několika málo lety byl na planině Nazca v Peru učiněn neobvyklý nález. Nazca je známá náhorní plošina o rozloze asi 500 kilometrů čtverečních, na které se nachází asi 300 velkých obrazců zvířat, ptáků, ryb, lidských postav, ale i geometrických obrazců, spirál či jen rovných čar o délce až několik kilometrů.

Jejich účel je nejasný, neboť tyto obrazce lze spatřit jen z letadel či balonů. Takže jaký měly pro tehdejší Indiány význam? Ale tentokrát tím nálezem bylo pět mumifikovaných těl v podzemní jeskyni. Jejich lebky jsou protáhlé, a co je šokující, všechny mají na rukou a nohou po třech dlouhých prstech.

Tři prsty jako významný znak FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz Detail mumie FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz Pohled na mumii FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz

JE TO PODVOD?

Nález samozřejmě vyvolal ve světě velký rozruch. Skeptici uznání nálezu odmítají a považují ho za podvod. Vede k tomu i zachovalý stav pozůstatků, které bývají i označovány za výtvory ze sádry.

Opatrnější kritici se přiklánějí k verzi, že by mohlo jít o nějakou vývojovou deformaci lidských bytostí, případně o jejich posmrtnou deformaci.

DOSAVADNÍ VÝZKUM

Na jejich výzkumu se však také podílí řada odborníků z celého světa a to i za pomoci lékařských přístrojů. Tak například ruský univerzitní profesor Konstantin Korotkov je podle výsledků z rentgenu přesvědčen, že kostry jsou humanoidní, nikoli však lidské. Jejich stáří se odhaduje asi tak na 6500 let.

Pohled na mumii FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz

Odborník na kosterní pozůstatky, doktor Edson Vivanco, také dospěl k závěru, že nalezené kostry jsou pravé. Podle výzkumu na CT potvrdil, že vytvoření imitace takové lebky je nereálné.

Také tři prsty u nalezených mumií prý nelze považovat za nějakou deformaci. Ostatně se údajně na kresbách v některých jeskyních v této oblasti také objevily tříprsté postavy.

Zastánci toho, že jde o mimozemšťany, tyto nálezy vítají a považují je za první hmatatelné důkazy návštěvy z vesmíru na naší planetě. Ale jsou zde i jiné názory preferující existenci jiné rasy na naší zemi.

Dokonce se má za to, že tato odlišná rasa žila s našimi předky v určitém časovém souběhu. A také v poklidném soužití.

Tři prsty jako významný znak FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz

VÝZKUMY POKRAČUJÍ

Výzkumy jak nalezených ostatků, tak i okolí nálezu, stále pokračují. Zatím je těžké jednoznačně rozhodnout, jestli jsme objevili něco zcela nového a nevídaného, nebo zda jsme se stali oběťmi jen grandiózního podvodu. Ale některé prozatímní závěry spíše ukazují na tu první možnost.

Foto: antoninkratochvil.blog.idnes.cz
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 14.8.2022 754
Američtí prezidenti a vetřelci z vesmíru mají bohatou společnou historii. Tedy alespoň pokud jde o filmové hity. Ovšem u Ronalda Reagana to vypadá, že měl s UFO co dočinění i v realitě! Dne 19. listopadu 1985 se koná historická událost. Poprvé po 8 letech se spolu setkávají hlavní postavy dvou znepřátelených světových mocností. Na jedné […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.7tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 1.7tis
Zdálo se, že zastánci archeoastronautických teorií mají konečně v rukou pádný a jasný argument: Je vymalováno a uklizeno. Vše je jasné. Mimozemské civilizace nás v minulosti navštěvovaly. Důkaz najdete ve španělské Salamance! Významnou stavbou v Salamance je Nová katedrála – Catedral Nueva. Vybudována byla v architektonických stylech pozdní gotiky a baroka v letech 1513-1733. Již v roce 1887 […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.2tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Filip Appl 5.8.2022 3.2tis
Dopravní prostředky ztvárněné ve sci-fi filmech nemusí být vždycky jenom nereálné a přitažené za vlasy. Některá filmová a seriálová díla ukazují v tomto směru i poměrně realistickou vizi budoucnosti. Nedávno se o to pokusil známý seriál Westworld. Především třetí řada této americké série z produkce HBO ukázala velmi zajímavé možnosti. Svět vytvořený tvůrci seriálu se […]