Skip to content

Tříprsté mumie: Mimozemšťané, nebo podvod?

Teprve před několika málo lety byl na planině Nazca v Peru učiněn neobvyklý nález. Nazca je známá náhorní plošina o rozloze asi 500 kilometrů čtverečních, na které se nachází asi 300 velkých obrazců zvířat, ptáků, ryb, lidských postav, ale i geometrických obrazců, spirál či jen rovných čar o délce až několik kilometrů.

Jejich účel je nejasný, neboť tyto obrazce lze spatřit jen z letadel či balonů. Takže jaký měly pro tehdejší Indiány význam? Ale tentokrát tím nálezem bylo pět mumifikovaných těl v podzemní jeskyni. Jejich lebky jsou protáhlé, a co je šokující, všechny mají na rukou a nohou po třech dlouhých prstech.

JE TO PODVOD?

Nález samozřejmě vyvolal ve světě velký rozruch. Skeptici uznání nálezu odmítají a považují ho za podvod. Vede k tomu i zachovalý stav pozůstatků, které bývají i označovány za výtvory ze sádry.

Opatrnější kritici se přiklánějí k verzi, že by mohlo jít o nějakou vývojovou deformaci lidských bytostí, případně o jejich posmrtnou deformaci.

DOSAVADNÍ VÝZKUM

Na jejich výzkumu se však také podílí řada odborníků z celého světa a to i za pomoci lékařských přístrojů. Tak například ruský univerzitní profesor Konstantin Korotkov je podle výsledků z rentgenu přesvědčen, že kostry jsou humanoidní, nikoli však lidské.

Jejich stáří se odhaduje asi tak na 6500 let.

Pohled na mumii FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz

Odborník na kosterní pozůstatky, doktor Edson Vivanco, také dospěl k závěru, že nalezené kostry jsou pravé. Podle výzkumu na CT potvrdil, že vytvoření imitace takové lebky je nereálné.

Také tři prsty u nalezených mumií prý nelze považovat za nějakou deformaci. Ostatně se údajně na kresbách v některých jeskyních v této oblasti také objevily tříprsté postavy.

Zastánci toho, že jde o mimozemšťany, tyto nálezy vítají a považují je za první hmatatelné důkazy návštěvy z vesmíru na naší planetě. Ale jsou zde i jiné názory preferující existenci jiné rasy na naší zemi.

Dokonce se má za to, že tato odlišná rasa žila s našimi předky v určitém časovém souběhu. A také v poklidném soužití.

Tři prsty jako významný znak FOTO: antoninkratochvil.blog.idnes.cz
VÝZKUMY POKRAČUJÍ

Výzkumy jak nalezených ostatků, tak i okolí nálezu, stále pokračují. Zatím je těžké jednoznačně rozhodnout, jestli jsme objevili něco zcela nového a nevídaného, nebo zda jsme se stali oběťmi jen grandiózního podvodu.

Ale některé prozatímní závěry spíše ukazují na tu první možnost.

Foto: antoninkratochvil.blog.idnes.cz
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články