Skip to content

Vyprávějí jeskynní malby o únosech do UFO?

Ve dvou sousedících regionech v Indii jsou odhaleny znepokojivé skalní malby staré tisíce let. Ufologové věří, že jsou na nich zachyceny bytosti z vesmíru a jejich dopravní prostředky. Podle dávné legendy oblast skutečně navštěvovaly bytosti malého vzrůstu, které přilétají ve vesmírných lodích a čas od času odnesou některého z vesničanů! Jde o pravěké svědectví únosů do UFO?

V únoru 2010 přichází vzrušující zpráva o nálezech tajemných jeskynních maleb ukrytých v hluboké džungli indického státu Madhjapradéš, asi 70 kilometrů od místního administrativního centra Radiem. Moderní civilizaci dosud neznámá díla, jejíchž stáří je odhadováno na až 10 tisíc let, odhalují antropologové pracující s tamními horskými kmeny. Domorodci, kteří po staletí žijící v izolovaných oblastech tamní džungle, a kteří její podobu i historii znají zřejmě lépe než kdokoliv jiný, jednoho dne vědce dovedou k jeskyni, jejíž výzdoba jitří fantazii mnohých badatelů. A možná právě legendy těchto domorodých kmenů mohou poskytnout odpověď na otázky, které na světlo vyplouvají pro prozkoumání maleb v Madhjapradéši. Pro mnohé vědce je to kontroverzní a jen těžko stravitelná odpověď, může však existovat prosté vysvětlení pro 10 tisíc let stará vyobrazení létajících objektů a jejich posádky?

SKAFANDR, UFO A ČERVÍ DÍRA

Na jednom z nejvíce matoucích obrazů je znázorněna zřetelná lidská či humanoidní postava ve zvláštní kombinéze s průzorem na oči. Oděv postavy se nápadně podobá skafandru. V blízkosti bytosti se vznáší rozměrný objekt ve tvaru disku. Přesně takový, jak by jej i dnes načrtlo mnoho svědků UFO. Z pravěkého „létajícího talíře“ na jedné straně vycházejí jakési paprsky a na straně druhé menší kulaté objekty. Další část kresby ukazuje něco těžko identifikovatelného. Jde o dvě vzdálené elipsy na obloze nad hlavou postavy, které spojují dvě řady vln. Bytosti ve skafandru, což je motiv, jenž se objevuje v různých drobných obměnách po celém světě, bývají oficiálně vysvětlovány jako znázornění bojovníka či šamana v rituálním kostýmu. Ovšem obhájit před ufology toto tvrzení, když jsou bytosti obklopeny létajícími objekty, není zrovna snadné. Mohou malby skutečně zachycovat mnohokrát zmiňované nebeské učitele?

Zachycují indické malby UFO?
VĚŘÍ TOMU I ARCHEOLOGOVÉ

Příznivci teorie, podle níž v dávné minulosti Zemi navštívili zástupci mimozemské civilizace, na výjevu z jeskyně rozpoznávají nejen vesmírného cestovatele ve skafandru, mateřskou loď a menší plavidla, snad přistávající moduly, ale jsou schopni nabídnout vysvětlení i pro podivnou strukturu nad hlavou domnělého astronauta. Poněkud odvážná interpretace ji považuje za možnou červí díru, pomocí které návštěvníci k Zemi přicestovali. S trochou fantazie lze ve dvou elipsách skutečně spatřit jakési portály, mezi nimiž proudí energie znázorněná vlnovkou. K takovému názoru se překvapivě kloní také místní archeolog Wassim Khan. Ten poté, co si malby osobně prohlédne, uvěří, že znázorňují bytosti z jiných planet, které se dostaly do kontaktu s lidmi z prehistorických dob. Může na této fantastické interpretaci jeskynního obrazu být něco pravdy?

E.T. ZE SOUSEDSTVÍ

„Vypadají dost podobně jako E. T., které známe z hollywoodských filmů. Nález svědčí o tom, že prehistoričtí lidé buď bytosti z jiných planet opravdu viděli, nebo si je alespoň nějak představovali. Pro nás vědce je to opravdu velká záhada.“ Těmito slovy komentuje indický archeolog J.R. Bharat malby objevené v roce 2014 ve státě Chhattisgarh, který sousedí s Madhjapradéšem. Tým provádějící výzkum ve zdejší odlehlé oblasti opět naráží na vyobrazení létajících objektů a bytostí ve skafandrech. Některé bytosti drží v rukou zbraně a nemají zřetelné obličejové rysy; chybí jim nos a ústa. Na další malbě je například zřetelný disk s vystouplou kopulí, který stojí na třech nohách. Podobnost s UFO hlášenými v moderní době je u tohoto objektu nezpochybnitelná. „U pravěkých lidí nemůžeme popřít velkou představivost, ale tohle je možná za hranicí fantazie,“ podivuje se Bharat. Dokazují díla, že Indii v pravěku skutečně navštívili vesmírní cestovatelé?

Bytosti ze skalních maleb podle archeologa J.R. Bharata vypadají jako E. T.
LEGENDA O ÚNOSECH

Nejenže se indičtí odborníci nezdráhají uvěřit, že se v jeskyních komplexech Chhattisgarhu a Madhjapradéše ukrývají vyobrazení mimozemšťanů a jejich plavidel, ale navíc v tamním folkloru nacházejí vzpomínky na dávné setkání vesmírných cestovatelů se zdejšími kmeny. V Chhattisgarhu se totiž už odedávna předávají prastaré příběhy o lidech „rohela“, lidech malého vzrůstu, kteří přicházejí z nebe v malých kulovitých strojích. Rohela podle pověstí při návštěvách Země odnášeli jednoho či dva vesničany, kteří se už nikdy nevrátili zpět. Je zarážející podobnost s moderními únosy do UFO jen náhodná? Právě bytosti rohela mohou být vyobrazeny na malbách indických jeskyních. Vzhledem k tomu, že jsou malby v obou státech stejného stáří, nelze vyloučit, že pravěké kmeny dokonce zachytily tutéž událost!

MALUJÍ PODLE SKUTEČNOSTI

Vůbec nezajímavější podnět do debat o významu podivných bytostí a jejich létajících strojů na pravěkých skalních malbách přináší americký antropolog John Shea. Ten se svým týmem snaží zjistit, nakolik dávní umělci dokázali popustit uzdu fantazii a do jaké míry se drželi skutečných předloh. Výzkum se zaměřuje na pravěká vyobrazení koní, což je v Evropě vůbec nejčastější motiv. Koně jsou v drtivé většině v černém provedení, ale vzácně se mezi nimi objevují i bílí. Odborníci se donedávna domnívali, že taková barva mezi někdejšími koňmi neexistovala a autoři kreseb si je jednoduše vymysleli. Jenže analýza DNA vzorků získaných z kosterních pozůstatků pravěkých hovoří jinak. Několik jedinců trpělo vzácnou genetickou mutací, díky níž měli světlou barvu se skvrnami, jak to zachycují některé malby. Světlí koně se vyskytovali se stejnou vzácností a ve stejných oblastech, jako jejich vyobrazení. Shea a jeho kolegové jsou přesvědčeni, že pravěcí umělci zvěčňovali pouze ta zvířata, která skutečně spatřili. Znamená to, že skafandry a létající plavidla jsou také odrazem skutečnosti?

Existovaly bájné bytosti rohela?

Foto: timesofindia.indiatimes.com, www.utaot.com, www.booksfact.com, cdn.inquisitr.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Království amerického prezidenta
rezidenceonline.cz

Království amerického...

Donald Trump, který v lednu 2017 stanul v...
Čeští vědci udávají světu směr v mikroskopickém zkoumání rostlin
21stoleti.cz

Čeští vědci udávají světu směr...

Vědci z olomouckého Centra regionu Haná pro biotechnologický a...
Zdeněk Pohlreich: Všichni jsou prý líní
nasehvezdy.cz

Zdeněk Pohlreich: Všichni jsou...

Zase se pustil do Čechů! ZDEŇKU POHLREICHOVI (61)...
Do jakého typu opilosti patříte?
epochalnisvet.cz

Do jakého typu opilosti...

Málokterá společenská akce se obejde bez...
4 barvy, 4 druhy pasů: Jaký mají význam?
epochaplus.cz

4 barvy, 4 druhy pasů: Jaký...

Na světě jsou jen čtyři barvy...
Prodlužte si léto a vydejte se do exotiky. Přinášíme tipy na nejlepší destinace
iluxus.cz

Prodlužte si léto a vydejte se do...

Nejteplejší měsíce již pominuly, a pokud...
Iva Kubelková: Skončí jako invalida?
nasehvezdy.cz

Iva Kubelková: Skončí jako...

Známé osobnosti se všeobecně příliš nešetří....
Nejkrutější velitelé koncentračních táborů: Stihl je podobný osud jako jejich vězně?
epochaplus.cz

Nejkrutější velitelé...

Velí masovému vyhlazování. Někteří proto, že...
Strom jako z ráje: Plodí 40 odrůd ovoce!
epochaplus.cz

Strom jako z ráje: Plodí 40...

Nemusíte mít celý sad, abyste měli různé...
Satelit, který má sledovat tání ledovců, se vydal na orbitu
21stoleti.cz

Satelit, který má sledovat...

Z Vandenbergovy letecké základny v...
Antidepresiva zvyšují odolnost bakterií, zjistili vědci
21stoleti.cz

Antidepresiva zvyšují...

Účinnost antibiotik klesá, což by mohlo v brzké...
LEXUS PŘEDSTAVIL MILIÓNOVOU JACHTU
epochalnisvet.cz

LEXUS PŘEDSTAVIL MILIÓNOVOU...

Jachtařský průmysl by vždy velmi prestižní...