Skip to content

Kontroverzní výcvik vojáků: Učili se zabít pohledem?

Vlády uvolňují z rozpočtů a skrytých fondů miliardové částky na vojenské výzkumy. Na základnách probíhají utajené experimenty, které mají zjistit možnosti využití parapsychologie a okultních sil proti nepříteli. Ke spolupráci jsou přizvání největší mozky současnosti. To je méně známý, ale skutečný obraz válečného a poválečného světa. Byly pokusy úspěšné?

K jednomu z nejúspěšnějších doložených experimentů ale dochází až necelých 40 let po válce. Na vojenskou základnu v Severní Karolíně Fort Bragg přijíždí Guy Savelli, čerstvě rekrutovaný mistr bojových umění. Jeho úkolem je vycvičit speciální četu mentálních zabijáků. Sám Savelli totiž ovládá zcela mimořádnou techniku, která umožňuje uvést nepřítele do apatie nebo mu dokonce přivodit smrt za využití minimálního fyzického úsilí. Zabíjet dokáže i pouhou myšlenkou. Když na americké základně upřeně hledí na kozu, aniž by se ji dotkl, srdeční tep zvířete začne bezdůvodně slábnout až na hranici smrti. Lehký dotek Savelliho navíc umí způsobit poranění srovnatelná s vypálenou kulkou. A není prý zdaleka jediný! Těmto experimentům se věnuje také film Muži, co zírají na kozy z roku 2009. Jak daleko došly skutečné experimenty s telepatickým smrtelným úderem?

ZABÍT DOTEKEM

Když Nick Rowe, jeden z vojáků americké armády, kteří byli nasazeni během vietnamské války, upadne do zajetí, ještě netuší, že v rukou nepřítele bude přežívat dalších více než pět let. Po svém osvobození v roce 1968 z armády na deset let odchází. V roce 1981 je ale povolán zpět do služby. Má vést speciální tréninkový program pro přežití v zajetí nepřítele. Na mysli mu vytanou časté zprávy, které ve Vietnamu slýchal, o zvláštní bojové technice zvané „dotek smrti“, jenž umožňuje zneškodnit protivníka s minimem vydané energie. Brzy na to se mu podaří objevit a rekrutovat mladého mistra východních bojových umění. Guy Savelli ovládá kung-fu, tai chi, kun tao a několik dalších bojových stylů. Zaměřuje se zejména na duchovní podstatu boje a tvrdí, že umí živého tvora usmrtit bez použití agresivní fyzické síly. „Jde o to,jak zablokovat duši nepřítele a zabránit mu v útoku,” říká. Své schopnosti spolehlivě dokazuje.

Má Guy Savelli (vpravo) skutečně tajemné schopnosti?
SMRTELNÉ MYŠLENKY

Na základně Fort Bragg mezitím vzniká speciální komando, které má být Savellim trénováno. Zaměřují se především na techniku dim mak, tedy smrtící dotek. Základy techniky vycházejí z osvědčené akupunktury. Jen s tím rozdílem, že tentokrát stimulace určitých bodů neslouží k léčení nemocného, ale opačně. Jeden z důstojníků, jehož Savelli vycvičí, pak svou nově získanou schopnost předvádí na koze. Zvíře je před něj předvedeno, důstojník zaútočí jen jemným dotekem a koza do několika hodin bez zjevné příčiny umírá. Zasažený úder není zdaleka tak silný, aby mohl pokusnému subjektu jakkoliv uškodit, přesto pitva prokazuje rozsáhlá vnitřní poranění, jaká dokáže způsobit třeba kulka. Sám Savelli však zachází ještě dál. Nechá si přivést zdravou kozu a několik minut na ni upřeně hledí. Náhle se zvíře hroutí k zemi a zůstává nehybně ležet. Jeho dech i srdeční puls slábne až na hranici smrti. Pak je experiment přerušen a koza se po něm zase zotavuje. Dokázal by ji zcela usmrtit pouhou myšlenkou? Podle všeho ano. Jenže to prý udělat nechtěl. Podobný experiment je ještě několikrát zopakován a Savelli své schopnosti předvádí i před očima mnohých vědců. Dnes se stále věnuje výuce bojových umění.

Je možné usmrtit člověka jemným dotykem?
NEBYLI PRVNÍ

Americká jednotka mentálních útočníků zřejmě zůstala nevyužita. Podobně na tom jsou i ruští psychotronici, kteří se technice smrtících myšlenek věnují už o desítky let dříve. Roku 1924 na kongresu psychoneurologů předvádí Dr. K. I. Platonov pozoruhodný pokus. „V hale seděla s účastníky kongresu jedna žena a živě debatovala se svým okolím. Dr. Platonov stál ukrytý za černou tabulí a úporně se na něco soustředil. Náhle si přiložil ruku na čelo a v tu chvíli klesla žena v sále k zemi, jako by usnula. Experimentátor vyšel ze svého úkrytu a před ohromeným publikem toto ženské médium probudil, aby ho poté na dálku opět uspal,“ popisuje jeden z pokusů český záhadolog Vladimír Liška (*1955). Další ruský psychotronik Jurij Kamenski už je o poznání agresivnější. V druhé polovině 20. století se účastní celé řady experimentů s mimosmyslovými silami. Při jednom z nich si intenzivně představuje, jak druhou pokusnou osobu škrtí. Ta po chvíli skutečně začne podléhat stavům těžké dušnosti. Mohlo jít o předem domluvené představení? Jak ale vysvětlit věhlasné pokusy s Ninou Kulaginou (1926–1990)? Ta v roce 1970 na půdě Leningradské laboratoře dokáže na dálku zastavit srdce žáby. Některé zprávy hovoří o tom, že při jednom z pokusů na vzdálenost jednoho metru za čas 40 vteřin srdce malého obojživelníka doslova exploduje! Tyto experimenty dokládají, že je možné myslí působit na živý organismus a zasadit mu fatální úder.

O parapsychologii se zajímali v USA i v Rusku.

Foto: freeassociationdesign.files.wordpress.com, themindunleashed.com, www.worldkungfu.com, www.bourellemartialarts.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pustila ho zpěvačka k vodě?
nasehvezdy.cz

Pustila ho zpěvačka k vodě?

Britský herec a známý lamač ženských srdcí...
Na Antarktidě se od ledovce odtrhla obří ledová kra!
21stoleti.cz

Na Antarktidě se od ledovce...

Odtrhnutí kry od ledovce Pine Island...
Hloubky oceánů nepřestávají udivovat: Další podivné zvíře zachyceno na kameru
epochaplus.cz

Hloubky oceánů nepřestávají...

Je to odhozené vyporcované kuře? Je to...
Zlatá medaile pro místo, kde se nejen pracuje
rezidenceonline.cz

Zlatá medaile pro místo,...

V prosinci loňského roku se v čínské Šanghaji...
Vymřeli dinosauři, protože seděli na vejcích příliš dlouho?
epochalnisvet.cz

Vymřeli dinosauři, protože...

Dinosauři vládli světu v období druhohor před 134...
Evropská agentura GSA pořádá dny otevřených dveří
21stoleti.cz

Evropská agentura GSA pořádá...

Prostory sídla Evropské agentury GNSS (GSA) v Praze budou...
Nepodceňujte plicní choroby!
21stoleti.cz

Nepodceňujte plicní choroby!

Plicní lékaři se snaží najít jedince, jež mají...
Jan van Eyck své ženě dopřál výsady králů
epochalnisvet.cz

Jan van Eyck své ženě dopřál...

„Můj manžel Jan mě dokončil 17. června 1439. Je...
Jaká byla olympiáda v Berlíně v roce 1936?
epochaplus.cz

Jaká byla olympiáda v...

V roce 1931 se Mezinárodní olympijský výbor schází v...
Křupavé rohlíky od Antonína až do domu
iluxus.cz

Křupavé rohlíky od Antonína...

Antonínovo pekařství v Praze platí již od svého...
Jak léčit nemocného astronauta?
epochaplus.cz

Jak léčit nemocného...

Člověk, který míří v kosmické lodi do vesmíru,...
Michaela Badinková: Proč se tak změnila?
nasehvezdy.cz

Michaela Badinková: Proč se...

O citl se milostný vztah MICHAELY BADINKOVÉ (39) a...