Skip to content

Kontroverzní výcvik vojáků: Učili se zabít pohledem?

Vlády uvolňují z rozpočtů a skrytých fondů miliardové částky na vojenské výzkumy. Na základnách probíhají utajené experimenty, které mají zjistit možnosti využití parapsychologie a okultních sil proti nepříteli. Ke spolupráci jsou přizvání největší mozky současnosti. To je méně známý, ale skutečný obraz válečného a poválečného světa. Byly pokusy úspěšné?

K jednomu z nejúspěšnějších doložených experimentů ale dochází až necelých 40 let po válce. Na vojenskou základnu v Severní Karolíně Fort Bragg přijíždí Guy Savelli, čerstvě rekrutovaný mistr bojových umění. Jeho úkolem je vycvičit speciální četu mentálních zabijáků. Sám Savelli totiž ovládá zcela mimořádnou techniku, která umožňuje uvést nepřítele do apatie nebo mu dokonce přivodit smrt za využití minimálního fyzického úsilí. Zabíjet dokáže i pouhou myšlenkou. Když na americké základně upřeně hledí na kozu, aniž by se ji dotkl, srdeční tep zvířete začne bezdůvodně slábnout až na hranici smrti. Lehký dotek Savelliho navíc umí způsobit poranění srovnatelná s vypálenou kulkou. A není prý zdaleka jediný! Těmto experimentům se věnuje také film Muži, co zírají na kozy z roku 2009. Jak daleko došly skutečné experimenty s telepatickým smrtelným úderem?

ZABÍT DOTEKEM

Když Nick Rowe, jeden z vojáků americké armády, kteří byli nasazeni během vietnamské války, upadne do zajetí, ještě netuší, že v rukou nepřítele bude přežívat dalších více než pět let. Po svém osvobození v roce 1968 z armády na deset let odchází. V roce 1981 je ale povolán zpět do služby. Má vést speciální tréninkový program pro přežití v zajetí nepřítele. Na mysli mu vytanou časté zprávy, které ve Vietnamu slýchal, o zvláštní bojové technice zvané „dotek smrti“, jenž umožňuje zneškodnit protivníka s minimem vydané energie. Brzy na to se mu podaří objevit a rekrutovat mladého mistra východních bojových umění. Guy Savelli ovládá kung-fu, tai chi, kun tao a několik dalších bojových stylů. Zaměřuje se zejména na duchovní podstatu boje a tvrdí, že umí živého tvora usmrtit bez použití agresivní fyzické síly. „Jde o to,jak zablokovat duši nepřítele a zabránit mu v útoku,“ říká. Své schopnosti spolehlivě dokazuje.

Má Guy Savelli (vpravo) skutečně tajemné schopnosti?
SMRTELNÉ MYŠLENKY

Na základně Fort Bragg mezitím vzniká speciální komando, které má být Savellim trénováno. Zaměřují se především na techniku dim mak, tedy smrtící dotek. Základy techniky vycházejí z osvědčené akupunktury. Jen s tím rozdílem, že tentokrát stimulace určitých bodů neslouží k léčení nemocného, ale opačně. Jeden z důstojníků, jehož Savelli vycvičí, pak svou nově získanou schopnost předvádí na koze. Zvíře je před něj předvedeno, důstojník zaútočí jen jemným dotekem a koza do několika hodin bez zjevné příčiny umírá. Zasažený úder není zdaleka tak silný, aby mohl pokusnému subjektu jakkoliv uškodit, přesto pitva prokazuje rozsáhlá vnitřní poranění, jaká dokáže způsobit třeba kulka. Sám Savelli však zachází ještě dál. Nechá si přivést zdravou kozu a několik minut na ni upřeně hledí. Náhle se zvíře hroutí k zemi a zůstává nehybně ležet. Jeho dech i srdeční puls slábne až na hranici smrti. Pak je experiment přerušen a koza se po něm zase zotavuje. Dokázal by ji zcela usmrtit pouhou myšlenkou? Podle všeho ano. Jenže to prý udělat nechtěl. Podobný experiment je ještě několikrát zopakován a Savelli své schopnosti předvádí i před očima mnohých vědců. Dnes se stále věnuje výuce bojových umění.

Je možné usmrtit člověka jemným dotykem?
NEBYLI PRVNÍ

Americká jednotka mentálních útočníků zřejmě zůstala nevyužita. Podobně na tom jsou i ruští psychotronici, kteří se technice smrtících myšlenek věnují už o desítky let dříve. Roku 1924 na kongresu psychoneurologů předvádí Dr. K. I. Platonov pozoruhodný pokus. „V hale seděla s účastníky kongresu jedna žena a živě debatovala se svým okolím. Dr. Platonov stál ukrytý za černou tabulí a úporně se na něco soustředil. Náhle si přiložil ruku na čelo a v tu chvíli klesla žena v sále k zemi, jako by usnula. Experimentátor vyšel ze svého úkrytu a před ohromeným publikem toto ženské médium probudil, aby ho poté na dálku opět uspal,“ popisuje jeden z pokusů český záhadolog Vladimír Liška (*1955). Další ruský psychotronik Jurij Kamenski už je o poznání agresivnější. V druhé polovině 20. století se účastní celé řady experimentů s mimosmyslovými silami. Při jednom z nich si intenzivně představuje, jak druhou pokusnou osobu škrtí. Ta po chvíli skutečně začne podléhat stavům těžké dušnosti. Mohlo jít o předem domluvené představení? Jak ale vysvětlit věhlasné pokusy s Ninou Kulaginou (1926–1990)? Ta v roce 1970 na půdě Leningradské laboratoře dokáže na dálku zastavit srdce žáby. Některé zprávy hovoří o tom, že při jednom z pokusů na vzdálenost jednoho metru za čas 40 vteřin srdce malého obojživelníka doslova exploduje! Tyto experimenty dokládají, že je možné myslí působit na živý organismus a zasadit mu fatální úder.

O parapsychologii se zajímali v USA i v Rusku.

Foto: freeassociationdesign.files.wordpress.com, themindunleashed.com, www.worldkungfu.com, www.bourellemartialarts.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Potápěče málem spolkla velryba: Z lodi to pozorovala jeho žena!
epochaplus.cz

Potápěče málem spolkla...

K čemu může dojít při podvodním...
Přívětivá, vzdušná a funkční
rezidenceonline.cz

Přívětivá, vzdušná a funkční

Předsíň je součástí každé domácnosti. Jako...
Hongkong plánuje výstavbu velkolepého umělého ostrova
21stoleti.cz

Hongkong plánuje výstavbu...

Především nedostatek volných pozemků...
Xiaomi Mi 9 dorazil do Česka
21stoleti.cz

Xiaomi Mi 9 dorazil do Česka

Nová vlajková loď čínské společnosti Xiaomi...
Sinéad O’Connor – Miluje drogy a skandály
nasehvezdy.cz

Sinéad O’Connor...

Kontroverzní Sinéad Marie Bernadette O‘Connor se...
S Danielem Tannerem nejenom o kryptoměnách…
iluxus.cz

S Danielem Tannerem nejenom o...

Hlavním důvodem, proč investovat do...
Šokující: Učili se američtí vědci ovládat myšlenky?
epochalnisvet.cz

Šokující: Učili se američtí...

„Pamatujete si, co se stalo včera večer?“ ptají se...
První primát na světě, který se narodil za použití techniky zmrazených tkání varlat
21stoleti.cz

První primát na světě, který se...

Vědci z USA a Kanady poprvé použili...
Největší archeologické podvody: Fudžimurovy artefakty
epochaplus.cz

Největší archeologické...

Všechno začne když Šiniči Fudžimura (*1950)...
Sčítání ptáků na krmítkách ovládla koňadra
epochaplus.cz

Sčítání ptáků na krmítkách...

První lednový víkend byl v Česku ve znamení sčítání...
Zažít si své déjà vu!
epochalnisvet.cz

Zažít si své déjà vu!

Většina lidí zná pocit, že danou situaci již někdy...
Manželství se jí už hroutí pod rukama
nasehvezdy.cz

Manželství se jí už hroutí...

Modelka Agáta Hanychová (33) šokovala své...