Skip to content

Kontroverzní výcvik vojáků: Učili se zabít pohledem?

Vlády uvolňují z rozpočtů a skrytých fondů miliardové částky na vojenské výzkumy. Na základnách probíhají utajené experimenty, které mají zjistit možnosti využití parapsychologie a okultních sil proti nepříteli.

Ke spolupráci jsou přizvání největší mozky současnosti. To je méně známý, ale skutečný obraz válečného a poválečného světa. Byly pokusy úspěšné?

K jednomu z nejúspěšnějších doložených experimentů ale dochází až necelých 40 let po válce. Na vojenskou základnu v Severní Karolíně Fort Bragg přijíždí Guy Savelli, čerstvě rekrutovaný mistr bojových umění.

Jeho úkolem je vycvičit speciální četu mentálních zabijáků. Sám Savelli totiž ovládá zcela mimořádnou techniku, která umožňuje uvést nepřítele do apatie nebo mu dokonce přivodit smrt za využití minimálního fyzického úsilí.

Zabíjet dokáže i pouhou myšlenkou. Když na americké základně upřeně hledí na kozu, aniž by se ji dotkl, srdeční tep zvířete začne bezdůvodně slábnout až na hranici smrti. Lehký dotek Savelliho navíc umí způsobit poranění srovnatelná s vypálenou kulkou.

A není prý zdaleka jediný! Těmto experimentům se věnuje také film Muži, co zírají na kozy z roku 2009. Jak daleko došly skutečné experimenty s telepatickým smrtelným úderem?

ZABÍT DOTEKEM

Když Nick Rowe, jeden z vojáků americké armády, kteří byli nasazeni během vietnamské války, upadne do zajetí, ještě netuší, že v rukou nepřítele bude přežívat dalších více než pět let. Po svém osvobození v roce 1968 z armády na deset let odchází.

V roce 1981 je ale povolán zpět do služby. Má vést speciální tréninkový program pro přežití v zajetí nepřítele. Na mysli mu vytanou časté zprávy, které ve Vietnamu slýchal, o zvláštní bojové technice zvané „dotek smrti“, jenž umožňuje zneškodnit protivníka s minimem vydané energie.

Brzy na to se mu podaří objevit a rekrutovat mladého mistra východních bojových umění. Guy Savelli ovládá kung-fu, tai chi, kun tao a několik dalších bojových stylů. Zaměřuje se zejména na duchovní podstatu boje a tvrdí, že umí živého tvora usmrtit bez použití agresivní fyzické síly.

„Jde o to,jak zablokovat duši nepřítele a zabránit mu v útoku,“ říká. Své schopnosti spolehlivě dokazuje.

Má Guy Savelli (vpravo) skutečně tajemné schopnosti?
SMRTELNÉ MYŠLENKY

Na základně Fort Bragg mezitím vzniká speciální komando, které má být Savellim trénováno. Zaměřují se především na techniku dim mak, tedy smrtící dotek. Základy techniky vycházejí z osvědčené akupunktury.

Jen s tím rozdílem, že tentokrát stimulace určitých bodů neslouží k léčení nemocného, ale opačně. Jeden z důstojníků, jehož Savelli vycvičí, pak svou nově získanou schopnost předvádí na koze. Zvíře je před něj předvedeno, důstojník zaútočí jen jemným dotekem a koza do několika hodin bez zjevné příčiny umírá.

Zasažený úder není zdaleka tak silný, aby mohl pokusnému subjektu jakkoliv uškodit, přesto pitva prokazuje rozsáhlá vnitřní poranění, jaká dokáže způsobit třeba kulka. Sám Savelli však zachází ještě dál.

Nechá si přivést zdravou kozu a několik minut na ni upřeně hledí. Náhle se zvíře hroutí k zemi a zůstává nehybně ležet. Jeho dech i srdeční puls slábne až na hranici smrti. Pak je experiment přerušen a koza se po něm zase zotavuje.

Dokázal by ji zcela usmrtit pouhou myšlenkou? Podle všeho ano. Jenže to prý udělat nechtěl. Podobný experiment je ještě několikrát zopakován a Savelli své schopnosti předvádí i před očima mnohých vědců.

Dnes se stále věnuje výuce bojových umění.

Je možné usmrtit člověka jemným dotykem?
NEBYLI PRVNÍ

Americká jednotka mentálních útočníků zřejmě zůstala nevyužita. Podobně na tom jsou i ruští psychotronici, kteří se technice smrtících myšlenek věnují už o desítky let dříve. Roku 1924 na kongresu psychoneurologů předvádí Dr. K. I. Platonov pozoruhodný pokus. „V hale seděla s účastníky kongresu jedna žena a živě debatovala se svým okolím. Dr. Platonov stál ukrytý za černou tabulí a úporně se na něco soustředil. Náhle si přiložil ruku na čelo a v tu chvíli klesla žena v sále k zemi, jako by usnula.

Experimentátor vyšel ze svého úkrytu a před ohromeným publikem toto ženské médium probudil, aby ho poté na dálku opět uspal,“ popisuje jeden z pokusů český záhadolog Vladimír Liška (*1955). Další ruský psychotronik Jurij Kamenski už je o poznání agresivnější.

V druhé polovině 20. století se účastní celé řady experimentů s mimosmyslovými silami. Při jednom z nich si intenzivně představuje, jak druhou pokusnou osobu škrtí. Ta po chvíli skutečně začne podléhat stavům těžké dušnosti.

Mohlo jít o předem domluvené představení? Jak ale vysvětlit věhlasné pokusy s Ninou Kulaginou (1926–1990)? Ta v roce 1970 na půdě Leningradské laboratoře dokáže na dálku zastavit srdce žáby. Některé zprávy hovoří o tom, že při jednom z pokusů na vzdálenost jednoho metru za čas 40 vteřin srdce malého obojživelníka doslova exploduje!

Tyto experimenty dokládají, že je možné myslí působit na živý organismus a zasadit mu fatální úder.

O parapsychologii se zajímali v USA i v Rusku.

Foto: freeassociationdesign.files.wordpress.com, themindunleashed.com, www.worldkungfu.com, www.bourellemartialarts.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky konspirace Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pěšky kolem světa za 13 let!
epochaplus.cz

Pěšky kolem světa za 13 let!

Letadlem je možné obletět planetu zhruba...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Jak fascinující může být pracovní místo
rezidenceonline.cz

Jak fascinující může být...

Ippolito Fleitz Group má za sebou řadu...
Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
Proč „zanikne“ podmokelský poklad?
epochaplus.cz

Proč „zanikne“ podmokelský...

Píše se rok 1771 a české země sužují...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...