Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Zachrání naši planetu mimozemšťané?

Již dlouhá léta prý pravidelně navštěvují naši planetu. Žijí nepozorovaně mezi námi. Snaží se nás chránit před námi samými… Když německý ufolog Michael Hesemann hovoří o mimozemšťanech, jeho posluchači ani nedýchají a hltají každé slovo.

Je Hesemann jen nadaným vypravěčem pohádek, nebo opravdu stojíme blízko odhalení setkání s jakýmisi vyspělými vesmírnými civilizacemi, které mají zachránit naši planetu před zkázou?

Havárie UFO v oblasti města Roswell (Nové Mexiko, USA) roku 1947… Téměř miliarda lidí na celém světě sleduje kontroverzní záběry z pitvy údajného mimozemšťana… Následuje sestřelení vesmírné lodi v roce 1989 (poušť Kalahari, jižní Afrika) a videozáznam výslechu jednoho z údajných členů podivné posádky… Je to skutečnost, nebo jen čísi podivná hra?

Michaelu Hesemannovi se hledání odpovědi na tuto otázku stává doslova životním posláním. Jeho kroky směřují všude tam, kde se objeví sebemenší zmínka o pozorování UFO nebo o možném kontaktu s mimozemšťany.

Vyslýchá údajné svědky, sbírá pořízené fotografie a obrazové záznamy, píše knihy. Na toto téma pořádá přednášky po celém světě. Nepodléhá ale známý německý ufolog tomuto fenoménu až přespříliš?

CÍRKEV SPOLUPRACUJE SE ZÁHADOLOGEM!

Obvykle se katolická církev staví k záhadologům či ufologům velice negativně, považuje je za „pseudovědce“. Jak je ale možné, že Hesemann tvoří výjimku? Přátelské vztahy měl navázat ještě s bývalým papežem JANEM PAVLEM II. (1920 – 2005) a dnes prý toto zvláštní „spiklenectví“ pokračuje s papežem BENEDIKTEM XVI.

(* 1927).

S povolením od Vatikánu má Hesemann prověřovat autenticitu dřevěné tabulky, pocházející podle domněnek církevních hodnostářů z kříže, na němž měl zemřít JEŽÍŠ. Titulus Crucis, jak se tabulce oficiálně říká, nese nápis „Ježíš Nazaretský, král židovský“.

V Římě je údajně uchovaná už po 17 století a nyní je vystavena v bazilice svatého Kříže jeruzalémského. Fotografie nápisu ukazuje Hesemann postupně sedmi izraelským expertům na komparativní paleografii (věda zkoumající vývoj písma – pozn. red.).

Všichni prý tabulku považují za pravou.

Obvykle se katolická církev staví k záhadologům velice negativně. Jak je možné, že Hesemann tvoří výjimku? Nahrávají jeho výsledky v oblasti prokazování existence či pravosti některých svatých artefaktů církvi?

OSOBNÍ PODĚKOVÁNÍ PAPEŽE

17. prosince 1998 přijímá Hesemanna osobně papež Jan Pavel II., aby mu poděkoval za jeho práci. Poděkoval by mu ale i v případě, kdyby byly jeho závěry odlišné? A nechtěl se snad Hesemann pozitivními závěry jen přiblížit Vatikánu, aby se tak později mohl dostat k dalším církevním záhadám?

Nakolik se dá věřit předkládaným výsledkům o autentičnosti tabulky? Hesemannovy výsledky v oblasti prokazování existence či pravosti některých svatých artefaktů jako by podle jeho kritiků nahrávaly církvi, a nepřímo tak pomáhaly v upevňování jejího vlivu.

KRUHY V OBILÍ – DÍLO JEŽKŮ, NEBO UFO?

Začátky Hesemannovy kariéry spadají do roku 1979, kdy začíná časopisecky publikovat. V tomto období poutají velkou pozornost záhadné kruhy v obilí. Nejprve se objevují v Austrálii a od poloviny 70. let i v jižní Anglii a následně v dalších zemích.

Je to jen výsledek větrných vírů, nebo snad nějaký tajemný vzkaz od samotné planety Země? Jedna z uvažovaných teorií dokonce uvádí, že kruhy způsobují ježci během svého páření. Hesemann se ovšem přiklání k vysvětlení, že by se mohlo jednat o stopy po návštěvě mimozemského UFO.

MAJÍ ODLÁKAT POZORNOST?

V září 1991 vystupují dva britští důchodci DOUG BOWER a DAVECHORLEY s tvrzením, že některé z kruhů jsou jejich dílem. Mají snad dva důchodci jen odlákat pozornost a oslabit tak spekulace o možných mimozemských návštěvách?

Hesemann se pokouší dokázat, že tyto kruhy nemohou být dílem člověka. Údajné pravé kruhy jsou totiž podle něj vytvořeny s precizní přesností, které u padělků není možné dosáhnout. Po důkladnějším zkoumání pak také upozorňuje na to, že stébla prý prokazují vnitřní zahřátí, jako by na ně působily mikrovlny.

Asi 40 procent semen z kruhů je zdeformováno. Vzorky půdy ukazují úbytek živin, jako jsou dusičnany, fosforečnany nebo síra, a naopak je patrný nárůst množství titanu nebo plutonia, které ale obyčejně v obilí nejsou.

U některých ze zkoumaných kruhů je prý dokonce zjištěna mírně zvýšená radiace. Dílo člověka? Podle Hesemanna rozhodně ne.

EXISTUJÍ PRÝ TŘI DRUHY MIMOZEMŠŤANŮ

V 90. letech se stále více začínají namísto obyčejných kruhů objevovat složité obrazce, tzv. piktogramy. Svou rozlohou zabírají někdy i stovky metrů čtverečních. Jaký má být význam těchto obrazců? Hesemann navštěvuje v období 1990 – 1992 opakovaně Anglii, kde se záhadný úkaz objevuje nejčastěji.

Z helikoptéry pořizuje stovky snímků a osobně se setkává s mnohými odborníky, u nichž hledá odpověď na tuto záhadu. Ve snaze o předkládání co nejvěrohodnějších informací se Hesemann snaží o spolupráci s badateli, kteří mají mít k problematice UFO a mimozemských návštěvníků nejblíže.

Nejednou se mu prý také podaří získat tajné materiály, podle nichž má kontakt s mimozemšťany trvat již několik desetiletí. Podle Hesemannových zjištění Zemi údajně kontaktují tři různé druhy mimozemšťanů.

Jedni jsou prý vysocí asi 3 metry, další mají výšku pouhého metru, velkou hlavu, útlé tělo či výrazné oči, třetí druh má být údajně identický s lidmi, a tudíž si prý ani nepovšimneme, jsou-li někde mezi námi.

Je to příliš odvážné tvrzení? Hesemannova setkání s lidmi, kteří jsou údajně ve spojení s mimozemšťany, přinášejí tvrzení mnohem odvážnější!

ZA VŠÍM JE BOJ O MOC?

Jestli existuje spojení s údajnými mimozemšťany a nejmocnější osobnosti naší planety o tomto dění vědí, proč se musí vše tak důkladně tajit před veřejností? V podstatě prý jde o boj o moc. S odhalením takovéto pravdy by se zřejmě učení všech náboženství zhroutila a církve by ztratily svůj nezměrný vliv na lidstvo.

Mezinárodní naftařské koncerny by údajně ztratily své odběratele, protože bychom získali nový, zcela neškodný zdroj energie. Současní vládcové jednotlivých zemí by údajně byli vystřídáni mnohem moudřejšími bytostmi, což by se jim jistě nelíbilo.

Důvodů pro utajení prý ovšem existuje ještě více. Opravdu bude v boji o moc vystavena celá naše planeta nebezpečí úplného zničení? A nakonec, jak spekuluje Hesemann, zasáhnou tajemní tvorové z vesmíru?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Co vyčteme z ruky?
epochaplus.cz

Co vyčteme z ruky?

Chiromantie je diagnostika z ruky. Chiromantici...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Chybělo mu prý zázemí
skutecnepribehy.cz

Chybělo mu prý zázemí

Bývá bohužel celkem běžné, že si ženatý...
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Nový objev přepisuje učebnice! V době bronzové vládly i ženy!
epochaplus.cz

Nový objev přepisuje učebnice!...

Nečekaný objev vyvrací dosud favorizovanou...
Návrat běžného nachlazení
21stoleti.cz

Návrat běžného nachlazení

S příchodem podzimního počasí se očekává také návrat běžných...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...