3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zachycují fotografie otisky duší zemřelých?
Zachycují fotografie otisky duší zemřelých?
od 27.9.2022
2.7tis
Duchové se na fotce zjevují často, aniž by se je fotograf snažil zachytit. Foto: Pixabay
309
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Na fotografie lze údajně zachytit ledacos. Zní až neuvěřitelně, že pouhý fotoaparát může zaznamenat i sféru nehmotnou. Co když to ale opravdu funguje?

Duchové se na fotce zjevují často, aniž by se je fotograf snažil zachytit. Foto: Pixabay Toowong hřbitov. Vážně se zde zjevilo dítko na hrobu? Foto: Commander Keane / Creative commons - volné dílo Zachytit ducha pomocí fotoaparátu údajně není žádná věda... Foto: Pixabay

Známým fenoménem jsou snímky, na nichž se mají zjevovat duchové. Existuje jich dokonce nepřeberné množství!

Známým „duchařským“ snímkem je například fotografie bílé paní stojící uprostřed silnice v Quezon City na Filipínách. Řidiči zde prý často vidí ženu, která má bílé šaty, dlouhé černé vlasy a zakrvácený obličej.

reklama

Údajně upřeně zírá na projíždějící vozidla a říká se, že pokud by viděla v některém z aut prázdné sedadlo, do vozu nastoupí.

V roce 1987 pořídila zajímavý duchařský úlovek žena, jež navštívila muzeum ve vesnici Yelverton ve Velké Británii. Pózovala v historickém letounu, když prý najednou ucítila podivný chlad.

Když vyvolala snímek, s hrůzou zjistila, že na sedadle vedle ní seděla mlhavá postava v jakési bílé košili. Vrátil se snad ze záhrobí skutečný pilot?

Fascinující je snímek, jenž pořídila paní Andrews z Austrálie. Byla 40. léta 20. století, když šla žena na hřbitov v Queenslandu navštívit hrob své dcery. Zemřela předchozího roku, když jí bylo pouhých 17 let.

Toowong hřbitov. Vážně se zde zjevilo dítko na hrobu? Foto: Commander Keane / Creative commons - volné dílo
Toowong hřbitov. Vážně se zde zjevilo dítko na hrobu? Foto: Commander Keane / Creative commons – volné dílo

DÍTĚ NA HROBĚ

Andrews na hřbitově pořídila fotografii a nezaznamenala přitom nic podivného. Když ale snímek vyvolala, nestačila se divit. Na hrobě její dcery sedělo malé dítě!

reklama

V 90. letech vyráží na queenslandský hřbitov odborník na paranormální jevy Tony Healy, aby zjistil víc. Přijde na to, že vedle hrobu dívky jsou pohřbeny dvě malé děti. Objevilo se jedno z nich na fotografii?

Zachytit ducha pomocí fotoaparátu údajně není žádná věda. Můžete k tomu sice použít speciálních filtrů, ovšem pokud se duše skutečně chtějí zjevit, dostanou se prý i na zcela běžný snímek. Čím to, že moderní technika umožňuje kontakt s druhým břehem? Nebo jsou všechna domnělá zachycení duchů pouhými kazy na fotografiích?

Zachytit ducha pomocí fotoaparátu údajně není žádná věda... Foto: Pixabay
Zachytit ducha pomocí fotoaparátu údajně není žádná věda… Foto: Pixabay
Foto: Pixabay, CC
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 917
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.4tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 3.0tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly