3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Záhada Blair Witch: Kde se inspiroval slavný horor?
Záhada Blair Witch: Kde se inspiroval slavný horor?
od 26.1.2022
3.2tis
Kde se inspiroval film Záhada Blair Witch? Foto: Creative commons/Volné dílo
312
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Když má v roce 1999 v amerických kinech premiéru dokument o třech mladých studentech natáčejících dokument o jakési lokální čarodějnici, řada lidí moc netuší, co od toho snímku čekat a množí se otázky:

Mohlo se to opravdu stát, jak tvrdí producenti?

Kde se inspiroval film Záhada Blair Witch? Foto: Creative commons/Volné dílo Bellovu čarodějnici se prý pokoušeli opakovaně zabít. Foto: M. V. Ingram/Creative Commons/Volné dílo

Mnozí odcházejí z kina v šoku. Autenticky vypadající záběry prezentované jako skutečná nahrávka nalezená kdesi v lesích má totiž děsivé vyústění naznačující, že tam někde možná opravdu žije nějaké dávné a velmi temné zlo.

reklama

Záhy se však ukazuje, že o opravdový záznam ve skutečnosti nejde a že vše byl jen chytrý marketingový tah. Řada lidí se přesto začne ptát, čím se americký režisér Daniel Myrick při točení tohoto filmu inspiroval.

A k překvapení mnoha přichází zajímavé zjištění: Tvůrci prý při vytváření snímku vycházeli částečně z událostí, ke kterým došlo v první polovině 19. století v rodině Johna a Lucy Bellových v Adamsu ve státě Tennessee.

ZNIČILA JEDNU RODINU

Začátek podivných jevů v Adamsu se datuje do roku 1817. Tehdy se začínají v domě Bellových objevovat podivné zvuky, občas se pohne nábytek a někteří členové rodiny hlásí modřiny a škrábance.

reklama

V okolí se najednou zjevují i podivná mrtvá zvířata a další zvláštní znamení. Agresivita údajného ducha se postupně zvyšuje a v roce 1820 dokonce umírá hlava rodiny John Bell.

Mezitím dochází ke zjištění, že v domě a v okolí zřejmě řádí duch čarodějnice jménem Kate Batts, která kdysi zemřela násilnou smrtí. Vše nakonec utichne poté, co John umírá a jeho dcera zruší na žádost čarodějnice své zasnoubení.

Dodnes však z oblasti přicházejí svědectví o tom, že se tam odehrávají nezvyklé jevy, nebo že v tamních lesích někdo spatřil něco nevysvětlitelného. Čeká tam snad přízrak, který inspiroval tvůrce slavného hororu, na svou další oběť?

Bellovu čarodějnici se prý pokoušeli opakovaně zabít. Foto: M. V. Ingram/Creative Commons/Volné dílo
Bellovu čarodějnici se prý pokoušeli opakovaně zabít. Foto: M. V. Ingram/Creative Commons/Volné dílo
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 706
Může člověk při transplantaci srdce přijmout i chuť vraždit? Ve Španělsku to raději nehodlají riskovat. Za všechny mluví případ vraha Juana Carlose Alfara. Ten se zastřelí zabarikádovaný ve svém domě v roce 2012 poté, co spáchá dvojnásobnou vraždu ve vesnici Salobral. Americký sériový zabijá
od 2.12.2022 1.2tis
Popularita proutkaření neustále stoupá, nyní se s virgulí hledají například nemoci v lidském těle. Údajně se může proutkařem stát každý z nás. Otestujte se, zda máte talent! Na začátek budete potřebovat svou vlastní virguli. Důležité je, že se vůbec nemusí jednat o dřevěnou vidlici, každému proutkaři vyhovuje jiný nástroj, materiál i tvar, někteří
od 30.11.2022 2.4tis
Je noc. Dům je tichý, všichni už spí. V tom se pomalu otevřou dveře pokoje, ozve se slabé zavrzání. Opatrné kroky. Mladá žena, která tu leží na posteli, se posadí na posteli. To, co se stane vzápětí, si bude pamatovat celý život. Žena v pokoji je 24letá Eva Kočová. Zamžourá do tmy ke knihovně, kde kdosi postává: „Tati, ty si jdeš pro knížku? Tak já ti rozsvítím.“ Podobná příhoda by nebyla ničím
od 30.11.2022 2.9tis
Město Malbork se stejnojmenným hradem najdeme nyní v severním Polsku. Kdysi se jednalo o lokalitu s „pruským“-německým osídlením. Nepřekvapí tak, že město i hrad založili ve třináctém století rytíři Řádu německých rytířů. Podle všeho se duchům těchto bojovníků nechce Malbork opustit ani v moderní současnosti… Hrad Malbork je nejrozsáhlejší o
od 29.11.2022 2.5tis
Říká se, že stavby, rekonstrukce či podobné zásahy do domů a krajiny mohou být spouštěčem, který odstartuje výskyt paranormálních jevů. Možná to je také případ obchvatu u britského města Stocksbridge v Jižním Yorkshiru. Ten si získal pověst silnice duchů ještě dříve, než po něm projela první vozidla!     Už když se se stavbou začalo, byly