reklama
6. července 1973: Začne krvácet socha Panny Marie v klášteře Yuzawadai v japonské Akitě.
Domů     Paranormální jevy
Záhada ztraceného času: Kde mladík přišel o hodinu života?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 31.5.2022
3.4tis
Co se mladíkovi na tajemné silnici stalo? FOTO: Unsplash
337
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Noční jízda odlehlou horskou oblastí se může v intenzivní zážitek proměnit velice snadno. Světla na obloze, vytí v lese, pohybující se stíny… Vše získává automaticky tajuplnější nádech. Pohrávají si pak naše obavy i s naší myslí?

Co se mladíkovi na tajemné silnici stalo? FOTO: Unsplash Veškerá elektronika uvnitř vozu náhle zhasíná! FOTO: Unsplash

Svědek tohoto příběhu vypráví o svém zážitku záhadologovi Brentu Swancerovi. Zrovna se vrací domů s několika přáteli. Jede po opuštěné silnici plné zákrut, světlomety automobilu mu ukazují, kudy dál. Zvoní mu mobil, máma chce vědět, kdy bude doma.

„25 minut,“ říká jí mladík. Podívá se na kamarády a nervózně se zasměje, jako kdyby tomu sám tak úplně nevěřil. Podobnou cestu už společně absolvovali mnohokrát, teď ale všichni vnímají zvláštní okolní klid.

Leží na nich jako těžká, dusivá deka. Rostoucí pocit toho, že se děje něco divného, začíná být až nesnesitelným…

Veškerá elektronika uvnitř vozu náhle zhasíná! FOTO: Unsplash

V temnotě

Pasažéři během jízdy shlíží dolů na hladinu jezera, měsíc v úplňku se v něm odráží jako v zrcadle. Silnice je úplně prázdná. Najednou uvnitř auta všechno zhasíná, hudba přestává hrát, kužely předních světel zmizí.

Trvá to jen okamžik, pak elektronika znovu naskočí, hudba hraje od začátku. Jenže něco se změnilo. Asi půl kilometru před nimi stojí u silnice policejní vůz kontrolující jiný automobil. Ani jeden z nich tam ještě před chvílí nebyl.

„Myslel jsem, že jsem snad musel na chvíli usnout. Jenže ostatní to taky viděli – z vteřiny na vteřinu před námi stála dvě auta, jako kdyby tam takhle byla už kdo ví jak dlouho,“ říká svědek. Je možné, že si jich předtím prostě jen ve tmě nevšimli?

Posádka vzápětí zjišťuje další podivnou skutečnost – čas ukazuje o hodinu víc, než před výpadkem proudu. Přisuzují to podivné poruše a pokračují dál v cestě. Když o 25 minut později dorazí mladík domů, vítá ho vystrašená matka.

Ukáže se, že má hodinové zpoždění! „Přišel jsem o jednu hodinu života a dodnes nevím, jak je to možné,“ kroutí hlavou nad svým zážitkem. Podobné jevy, které popsal, provází často údajné únosy mimozemšťany. Není pro klidný spánek celé posádky možná nakonec lepší, že si na nic nevzpomínají?

Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 2.2tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 880
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]