22. května 2017: Na Mount Everestu je objeven stan se čtyřmi mrtvými těly. Jejich identita je neznámá.
Domů     Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
od 24.4.2024
2.6tis
Žila někde v bažinách Manchac skutečná čarodějnice praktikující voodoo?
260
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Na přelomu 19. a 20. století má v oblasti bažiny Manchac v americkém státě Louisiana žít tajemná žena jménem Julie Brown. Je to prý čarodějnice, která umírá za záhadných okolností v roce 1915. Od té doby prý v dané oblasti dochází k mnohým paranormálním jevům!

Žila někde v bažinách Manchac skutečná čarodějnice praktikující voodoo? Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně? Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí? Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?

Stojatými černými vodami bažiny Manchac se na loďce plaví záhadami opředená žena Julie Brown. Na přelomu 19. a 20. století děsí okolí svým tajemně působícím vzhledem a záhadnými věštbami, které se údajně naplňují do těch nejmenších podrobností.

O Brown se říká, že se věnuje voodoo, což je náboženství často spojované se zlověstnými magickými obřady, propichováním panenek a krvavými oběťmi zvířat i lidí.

Obhájci voodoo tvrdí, že ve všech případech jde o zneužití magického systému, který má sloužit především pozitivním účelům. Vše je prý jen o komunikaci se světem duchů a nebeskými božstvy, jež prý mohou člověku pomáhat v každodenním životě.

Jaké verzi voodoo se věnuje Brown? Opravdu vidí do budoucnosti?

Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně?
Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně?

Píseň o blízké smrti

Brown se podle dostupných informací narodí v roce 1845 a ve svých 35 letech se provdá za muže jménem Celestin. Celá řada dalších skutečností o jejím životě je ale neznámých.

To, že šlo o reálnou osobu, má nicméně potvrzovat minimálně jedno sčítání lidí v Louisianě. Brown se nakonec usadí u močálu Manchaca, kde si také zařídí svou chatrč. Často zde vysedává na verandě a hraje na kytaru.

„Sousedé se jí báli, ale také ji vyhledávali, protože praktikovala voodoo a zásobovala je kouzly, nápoji lásky a magickými talismany,“ uvádí v knize Průvodce po mystických místech světa současná britská publicistika a astroložka Sarah Bartlett. Někteří lidé z města Frenier, kteří čarodějnici žádají o pomoc, jí časem začnou brát jako samozřejmost a chodí za ní i bez ohlášení.

Takové chování má být pro Brown nepřijatelné. „Jednoho rána roku 1915 se procházela po tržišti a prozpěvovala si píseň o své blízké smrti. Ti, kteří jí rozuměli, byli v šoku, protože Brown měla v plánu vzít celé město na věčnost s sebou,“ uvádí Bartlett. Opravdu k tomu dojde?

Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí?
Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí?

Paranormální jevy

„Jednoho dne zemřu a všechny vás vezmu s sebou!“ Tak zní slova, která jsou v souvislosti s údajným prokletím města Frenier skloňována asi nejčastěji. Brown umírá 28. září 1915 a v den jejího pohřbu prý udeří na celou oblast hurikán.

Zničující vlna srovná Frenier se zemí a kromě toho údajně zpustoší i další dvě nedaleká městečka. Je to všechno jen náhoda, nebo tu existuje souvislost se znepokojivými slovy údajné čarodějnice?

Ze strachu, že by kletba mohla přetrvat, se přeživší obyvatelé rozhodnou pohřbít Brown spolu s ostatními mrtvými v močále.

„Stal se z něj jeden velký masový hrob a v celé této oblasti se až do dnešního dne odehrává množství paranormálních jevů – od různých zvuků až po děsivé přízraky.

V chatrči, která záhadně celý hurikán přežila, jsou ještě i dnes slyšet nevysvětlitelné zvuky, ale i hlas a zpěv Julie Brown,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český publicista Tomáš Richter, který se případem dlouhodobě zabývá.

Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?
Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?

Existuje racionální vysvětlení?

Kletba vyslovená údajnou čarodějnicí se možná nad oblastí vznáší dodnes. Podle některých názorů stojí například za kolapsem mostu přes Manchac v roce 1976, kdy několik lidí zmizelo i s auty v bažinách.

„Do dnešního dne byla zaznamenána celá řada zpráv od lidí, kteří v noci v místech slyšeli děsivé pronikavé vytí.

Některé dramatické zprávy dokonce vypráví o monstru, které honí auta po silnici nebo zabíjí dobytek,“ uvádí americký publicista Brent Swancer. Říká se, že Brown si hledá nové oběti mezi těmi, kdo se odváží vyplout na loďce do bažin a hledají její hrob.

Přítomnost zesnulé ženy lze údajně poznat podle jejího charakteristického zpěvu… O Julii Brown se proto začne mluvit i v roce 2005, kdy na údajně prokletou oblast dolehne hurikán Katrina. Podle Richtera jsou živelné katastrofy často dány jen tím, že se daná lokalita nachází na nešťastném místě.

Skeptici už dlouhou dobu všechny příběhy o působení čarodějnice v bažinách Manchac odmítají. Podle nich jde jen o výmysly lidí s příliš bujnou fantazií. Komu věřit?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.5.2024 638
Legenda o kozím muži, který láká své oběti na železniční most, kde najdou jistou smrt, v americkém Kentucky znovu ožívá! V dubnu roku 2016 si totiž most kozího muže údajně připsal další oběť. Stala se jí amatérská badatelka, která prý kozího muže pronásledovala. Může za její smrt tajemný démon, nebo pouhá neopatrnost? Vyšetřování paranormál
od 21.5.2024 1.4tis
Noční klid na univerzitní koleji ve městě Athens v americkém státě Ohio náhle protrhne pronikavý dívčí křik! Mladá studentka s hrůzou v očích vybíhá jen ve spodním prádle z budovy a hystericky volá o pomoc. „Chci odsud pryč! Do té místnosti se už nikdy nevrátím,“ sděluje o něco později správcům koleje. Co ji tak strašně vyděsilo?       Děsivá
od 20.5.2024 2.4tis
Jeden z nejstudovanějších případů ve světové parapsychologii se týká španělské dívky jménem Mónica Nieto Tejada. Ta se ve druhé polovině minulého století proslavila ohýbáním kovových předmětů a odhadováním obsahu uzavřených obálek. Lze její schopnosti vysvětlit racionálním způsobem, nebo je na ně věda krátká?   Je jí pouhých 15 let
od 20.5.2024 2.9tis
Německého proutkaře Herberta Petryho osloví Úřad pro prehistorii a rané dějiny města Speyeru: „Dokážete nám pomoci s nalezením zavalené hradní zdi v Batenbergu?“ Petry neváhá, vezme do ruky proutek a brzy má pro úřad přesné údaje, kde se zeď nachází. Jak to dokázal? Nad schopnostmi některých proutkařů zůstává rozum stát. Jaký původ má jejich zvláštní nadání? [gallery ids="126348,126349,126355,1
od 19.5.2024 2.7tis
Americký zpěvák a herec Elvis Presley je často označován za krále rock 'n' rollu. S jeho životem je spjato také mnoho nezodpovězených otázek. Pracoval někdy pro tajnou službu? Zabýval se numerologií? Jsou v jeho písních zašifrované vzkazy? A je možné, že nafingoval vlastní smrt?   Elvis Presley (1935–1977) je s
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Klášter Porta coeli: Brána do nebes leží na Moravě
epochanacestach.cz
Klášter Porta coeli: Brána do nebes leží na Moravě
Ojedinělý gotický portál není jedinou chloubou kláštera Porta coeli. Klášterní komplex s bohatou a slavnou historií nás při prohlídce přesvědčí, že tato stavba si své výjimečné místo v našich dějinách opravdu zaslouží. Založit klášter cisterciaček se rozhodl na počátku 13. století už král Přemysl Otakar I., za svého života však už nestačil učinit rozhodující krok. Postarala se
Jak Vikingové vařili nápoj bohů?
historyplus.cz
Jak Vikingové vařili nápoj bohů?
„Je mi zima, “ drkotá zuby mladý Viking Erik. „Napij se, nápoj bohů tě zahřeje,“ podává mu otec pohár s horkou vonící tekutinou. Mladík si přihne. Za chvíli se mu po celém těle rozlije příjemné teplo.   Brzy je pohár prázdný. Erik sáhne po dalším a také ho vyprázdní. Opilý už sotva mluví a jeho
Svět ohrožuje nedostatek vody, čeká lidstvo boj o tento symbol života?
21stoleti.cz
Svět ohrožuje nedostatek vody, čeká lidstvo boj o tento symbol života?
Světu začíná docházet pitná voda. Jejím nedostatkem trpí asi čtvrtina lidí na planetě, do konce roku 2050 jich přibude další miliarda. V průběhu 20. století přitom množství vody využívané lidmi rostlo
Letní comeback nadčasových perel
iluxus.cz
Letní comeback nadčasových perel
Příběh české značky Olivie začal v roce 2017, kdy Martina Sluková a její syn Lukáš Sluka, založili společnými silami internetové klenotnictví OLIVIE.cz, které prodává velmi kvalitní a prověřené stříbr
Kimchi: Salát plný vitaminů
panidomu.cz
Kimchi: Salát plný vitaminů
Všichni jsme o něm už slyšeli, ovšem málokdo z nás může říct, že ho ochutnal, nebo je dokonce jeho pravidelným jedlíkem. Škoda. Kimchi totiž patří mezi pět nejzdravějších pokrmů světa. V korejských restauracích se miska kimchi automaticky podává ke každému jídlu zdarma. Přitom by se mohlo vyvažovat zlatem: výrazně snižuje špatný cholesterol, bojuje proti volným
Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
epochalnisvet.cz
Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
V každém krajském městě sbírali vědci klíšťata v parcích a zjišťovali, nakolik jsou pro člověka nebezpečná. Nyní vyhodnotili výsledky za loňskou sezonu a vyplynulo z nich, že klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě. U každého čtvrtého klíštěte byly nalezeny bakterie způsobující lymeskou borreliózu. V řadě parků pak bylo borrelií infikováno i více než
Čerstvá manDarinka je prý téměř k nepoznání
nasehvezdy.cz
Čerstvá manDarinka je prý téměř k nepoznání
Své ctitele šokovala  zpěvačka Dara Rolins (51), když se nazvala čerstvou mandarinkou. Ačkoli patří k těm nejudržovanějším ženám v českém a slovenském rybníčku, s vráskami se nehodlala smířit a došl
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Za mořem do země faraonů a skvělých zážitků
nejsemsama.cz
Za mořem do země faraonů a skvělých zážitků
Chcete zažít dokonalou exotiku jen za cca 4 hodiny letu z Česka? Vydejte se do Egypta! Je magickou kolébkou starověké historie, protéká tu životodárný Nil, a navíc se na břehy Rudého moře dostanete jen za několik tisíc. Egypt je díky poloze na severu Afriky vyhlášený mírnou zimou a horkým létem. Mezi dnem a nocí sice mohou
Odkud pocházeli Hunové a proč se vydali na západ?
epochaplus.cz
Odkud pocházeli Hunové a proč se vydali na západ?
V roce 375 našeho letopočtu se před Evropou objevila hrozivá síla – Hunové, kteří svou zuřivostí a brutálností otřásli civilizací a vyvolali strach v srdcích lidí mnoha národů. Vpád Hunů byl jedním z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších vojenských událostí v historii starověkého světa. Útok Hunů na Evropu je jednou z velkých hádanek v historii západní civilizace.
Nikdy se už nevzpamatuju…
skutecnepribehy.cz
Nikdy se už nevzpamatuju…
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř