21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
od 24.4.2024
2.6tis
Žila někde v bažinách Manchac skutečná čarodějnice praktikující voodoo?
260
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Na přelomu 19. a 20. století má v oblasti bažiny Manchac v americkém státě Louisiana žít tajemná žena jménem Julie Brown. Je to prý čarodějnice, která umírá za záhadných okolností v roce 1915. Od té doby prý v dané oblasti dochází k mnohým paranormálním jevům!

Žila někde v bažinách Manchac skutečná čarodějnice praktikující voodoo? Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně? Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí? Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?

Stojatými černými vodami bažiny Manchac se na loďce plaví záhadami opředená žena Julie Brown. Na přelomu 19. a 20. století děsí okolí svým tajemně působícím vzhledem a záhadnými věštbami, které se údajně naplňují do těch nejmenších podrobností.

O Brown se říká, že se věnuje voodoo, což je náboženství často spojované se zlověstnými magickými obřady, propichováním panenek a krvavými oběťmi zvířat i lidí.

Obhájci voodoo tvrdí, že ve všech případech jde o zneužití magického systému, který má sloužit především pozitivním účelům. Vše je prý jen o komunikaci se světem duchů a nebeskými božstvy, jež prý mohou člověku pomáhat v každodenním životě.

Jaké verzi voodoo se věnuje Brown? Opravdu vidí do budoucnosti?

Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně?
Jsou bažiny dodnes prokletým místem nebo se jich místní bojí zbytečně?

Píseň o blízké smrti

Brown se podle dostupných informací narodí v roce 1845 a ve svých 35 letech se provdá za muže jménem Celestin. Celá řada dalších skutečností o jejím životě je ale neznámých.

To, že šlo o reálnou osobu, má nicméně potvrzovat minimálně jedno sčítání lidí v Louisianě. Brown se nakonec usadí u močálu Manchaca, kde si také zařídí svou chatrč. Často zde vysedává na verandě a hraje na kytaru.

„Sousedé se jí báli, ale také ji vyhledávali, protože praktikovala voodoo a zásobovala je kouzly, nápoji lásky a magickými talismany,“ uvádí v knize Průvodce po mystických místech světa současná britská publicistika a astroložka Sarah Bartlett. Někteří lidé z města Frenier, kteří čarodějnici žádají o pomoc, jí časem začnou brát jako samozřejmost a chodí za ní i bez ohlášení.

Takové chování má být pro Brown nepřijatelné. „Jednoho rána roku 1915 se procházela po tržišti a prozpěvovala si píseň o své blízké smrti. Ti, kteří jí rozuměli, byli v šoku, protože Brown měla v plánu vzít celé město na věčnost s sebou,“ uvádí Bartlett. Opravdu k tomu dojde?

Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí?
Stojí dávné prokletí čarodějnice Julie Brown za neštěstími, které se na místě pravidelně dějí?

Paranormální jevy

„Jednoho dne zemřu a všechny vás vezmu s sebou!“ Tak zní slova, která jsou v souvislosti s údajným prokletím města Frenier skloňována asi nejčastěji. Brown umírá 28. září 1915 a v den jejího pohřbu prý udeří na celou oblast hurikán.

Zničující vlna srovná Frenier se zemí a kromě toho údajně zpustoší i další dvě nedaleká městečka. Je to všechno jen náhoda, nebo tu existuje souvislost se znepokojivými slovy údajné čarodějnice?

Ze strachu, že by kletba mohla přetrvat, se přeživší obyvatelé rozhodnou pohřbít Brown spolu s ostatními mrtvými v močále.

„Stal se z něj jeden velký masový hrob a v celé této oblasti se až do dnešního dne odehrává množství paranormálních jevů – od různých zvuků až po děsivé přízraky.

V chatrči, která záhadně celý hurikán přežila, jsou ještě i dnes slyšet nevysvětlitelné zvuky, ale i hlas a zpěv Julie Brown,“ říká exkluzivně pro ENIGMU český publicista Tomáš Richter, který se případem dlouhodobě zabývá.

Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?
Proč nepomohlo pohřbení těla Julie Brown do bažiny? Straší v Manchacu dodnes?

Existuje racionální vysvětlení?

Kletba vyslovená údajnou čarodějnicí se možná nad oblastí vznáší dodnes. Podle některých názorů stojí například za kolapsem mostu přes Manchac v roce 1976, kdy několik lidí zmizelo i s auty v bažinách.

„Do dnešního dne byla zaznamenána celá řada zpráv od lidí, kteří v noci v místech slyšeli děsivé pronikavé vytí.

Některé dramatické zprávy dokonce vypráví o monstru, které honí auta po silnici nebo zabíjí dobytek,“ uvádí americký publicista Brent Swancer. Říká se, že Brown si hledá nové oběti mezi těmi, kdo se odváží vyplout na loďce do bažin a hledají její hrob.

Přítomnost zesnulé ženy lze údajně poznat podle jejího charakteristického zpěvu… O Julii Brown se proto začne mluvit i v roce 2005, kdy na údajně prokletou oblast dolehne hurikán Katrina. Podle Richtera jsou živelné katastrofy často dány jen tím, že se daná lokalita nachází na nešťastném místě.

Skeptici už dlouhou dobu všechny příběhy o působení čarodějnice v bažinách Manchac odmítají. Podle nich jde jen o výmysly lidí s příliš bujnou fantazií. Komu věřit?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 20.5.2024 1.5tis
Jeden z nejstudovanějších případů ve světové parapsychologii se týká španělské dívky jménem Mónica Nieto Tejada. Ta se ve druhé polovině minulého století proslavila ohýbáním kovových předmětů a odhadováním obsahu uzavřených obálek. Lze její schopnosti vysvětlit racionálním způsobem, nebo je na ně věda krátká?   Je jí pouhých 15 let
od 20.5.2024 2.0tis
Německého proutkaře Herberta Petryho osloví Úřad pro prehistorii a rané dějiny města Speyeru: „Dokážete nám pomoci s nalezením zavalené hradní zdi v Batenbergu?“ Petry neváhá, vezme do ruky proutek a brzy má pro úřad přesné údaje, kde se zeď nachází. Jak to dokázal? Nad schopnostmi některých proutkařů zůstává rozum stát. Jaký původ má jejich zvláštní nadání? [gallery ids="126348,126349,126355,1
od 19.5.2024 2.3tis
Americký zpěvák a herec Elvis Presley je často označován za krále rock 'n' rollu. S jeho životem je spjato také mnoho nezodpovězených otázek. Pracoval někdy pro tajnou službu? Zabýval se numerologií? Jsou v jeho písních zašifrované vzkazy? A je možné, že nafingoval vlastní smrt?   Elvis Presley (1935–1977) je s
od 19.5.2024 2.6tis
Záhadný muž přezdívaný D. B. Cooper unesl dne 24. listopadu roku 1971 letadlo Boeing 727 a poté z něj vybavený pořádnou sumou peněz získaných jako výkupné seskočil padákem. FBI v roce 2016 po dlouhých 45 letech vyšetřování případ ukončila. Prý už zřejmě navždy zůstane nevyřešený! Americký Federální úřad pro vyšetřování FBI vydal v červe
od 18.5.2024 3.1tis
Po chodníku utíká malý hnědý pes. „Sparky! Stůj!“ běží několik metrů za ním postarší chlapík v klobouku. Pes se ohlédne a zastaví. „Pojď sem, já tě rozrtrhnu jak hada. Takhle mi zdrhat,“ nadává muž, sotva popadající dech, když se k psovi blíží.     Ten vykulí oči a okamžitě vezme dráhu. „Sparky, hodnej. Ne, Sparky… Já to tak nemyslel!“ kř
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Ať se to jen blýská!
panidomu.cz
Ať se to jen blýská!
Otisky prstů, šmouhy a kapky vody dokáží výrobky z kovu nevzhledně změnit. Čas od času je proto potřeba je důkladně očistit. Zkušené hospodyňky vědí, že na nežádoucí skvrny, které se objevují na okrasných dekoracích, úchytkách či nádobí, často pomáhá ocet, citronová šťáva či roztok jedlé sody. Měď *Koupelna Pokud máte v koupelně měděné vybavení, zřejmě
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,