Obrazy a sochy, které znázorňují Pannu Marii, patří mezi nejrozšířenější náboženské ikony. O mnoha z nich se vyprávějí příběhy o zázracích a k mnohým se každoročně vydávají poutníci.
Ještě o trochu záhadnější jsou ale tzv. černé madony – zpodobnění Bohorodičky, jejichž tváře jsou tmavé nebo černé. Skutečně se kolem nich odehrávají věci, které nelze vědecky pochopit?
Krok za krokem. Noha za nohou. S vyprahlými ústy, ale s odhodláním v srdci pomalu kráčí zástup poutníků ke křesťanské bazilice stojící kdesi v dálce. U vrat se musí poutníci chvíli tlačit v davu, který se jen pomalu hýbe tam a zpět.
Nakonec má ale každý možnost pokleknout a pomodlit se před tou zázračnou soškou Bohorodičky, která drží malého Krista a upřímně hledí na své oddané následovníky. Takový obrázek nabízí poutní místa strážící černé madony.
Po celém světě se jich nacházejí tisíce, většina pochází z pozdního středověku, některé jsou ale údajně staré i tisíce let. „Mnoho učenců tvrdí, že černé madony jsou spojené s náboženstvím, které existovalo dlouho před křesťanstvím.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.