26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Záhady historie
Záhadné čínské disky Dropa: Popisují neznámou rasu lidí?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 4.4.2022
1.9tis
V čínské jeskyni čekal podivný objev, foto Pixabay
187
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Postavy odpovídající moderním představám mimozemšťanů, vesmírné koráby a tajemný příběh o jejich ztroskotání psaný neznámými hieroglyfy. To prý ukrývají tajemné disky z Číny, které mají být jedním z nejpřesvědčivějších důkazů o přítomnosti mimozemšťanů mezi pravěkými lidmi.

V čínské jeskyni čekal podivný objev, foto Pixabay Obsahují disky informace o tajemné mimozemské rase? Foto Yongxinge / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 V těchto horách měla podle nápisů na discích havarovat mimozemská loď, foto Jay Huang from Pleasanton, USA / Creative Commons / CC BY 2.0 Podle badatelů přišli návštěvníci z okolí Síria, foto NASA, ESA a G. Bacon / Creative Commons / Volné dílo

Když v 90. letech německý spisovatel Hartwig Hausdorf (*1955) konečně protlačí záhadné disky do povědomí širší veřejnosti, je už na jejich výzkum pozdě. Čínské muzeum, v němž byly artefakty uloženy, je prý již k dispozici nemá, a dokud není pod tíhou důkazů přinuceno přiznat opak, zarputile jejich existenci popírá. Zřejmě proto, že kamenné disky prý obsahují informace, jež vzbuzují mnoho kontroverze.

Pro lepší pochopení záhadného zmizení artefaktů je třeba vrátit se do roku 1938, kdy byly v pohoří Baian Kara-Ula na čínsko-tibetské hranici objeveny. Archeologové tehdy zkoumají spletitý jeskynní systém, který zjevně kdysi sloužil jako pohřebiště.

Čínský archeolog Chi Pu Tei už tehdy pozoruje náznaky, že jde o dílo kultury s neobvyklými znalostmi. Stěny jeskyně kolem rakví jsou totiž pokryté kosmickými motivy. „Zřetelně jsme zde rozeznali Slunce, Měsíc a devět planet naší sluneční soustavy, které byly vyryty do stěny skály.

Mezi nimi byly body velikosti hrášku, které pravděpodobně znázorňovaly jejich spojení se Zemí,“ píše ve své zprávě. O čem to ale vypovídá?

CENNOSTI NA DRUHÝ BŘEH

Pod malbami v jeskyních leží dokonale vyrovnané řady hrobů a v každém z nich jsou spolu s ostatky pohřbených uloženy také podivné kamenné disky. Celkem jich je objeveno 716. Kostry, které v hrobech leží, jsou neobvyklé.

Patří jedincům vysokým asi 130 cm s neúměrně velkou hlavou. Archeolog Chi Pu Tei uvažuje, že by mohlo jít o ostatky vyhynulé rasy malých horských lidí. Mnohem více pozornosti ale zaslouží ony kamenné disky.

Měří asi 30 cm v průměru, jsou 1 cm tlusté a váží kolem jednoho kilogramu. Uprostřed každého disku je kulatý otvor, od kterého se odvíjí dvojitá spirála. Hartwig Hausdorf se domnívá, že šlo o pohřební dary.

„Obětiny byly ve všech dobách tím nejdražším a nejcennějším a měly dodat mrtvému vážnosti. 716 kamenných kotoučů muselo mít podle této teorie ohromný význam a cenu,“ tvrdí. Čím byly kameny tak výjimečné?

Při bližším zkoumání vychází najevo, že jde o artefakty staré 10 až 12 000 let a spirálová drážka je ve skutečnosti tvořena miniaturními hieroglyfickými znaky, které lze spatřit jen pod lupou. Jak mohly v pravěku miniaturní zápisy vzniknout?

Obsahují disky informace o tajemné mimozemské rase? Foto Yongxinge / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

TROSEČNÍCI Z VESMÍRU

Mezi obrazy na discích lze spatřit podobizny zvířat, vesmírná tělesa, malé bytosti s velkou hlavou a objekty připomínající dnešní létající talíře. Disky nakonec skončí uložené v depozitáři muzea, kde si jich po dvaceti letech všimne profesor Tsum Um Nui.

Když konečně texty rozluští, uvěří mu málokdo. Mají totiž vyprávět příběh bytostí „Dropa“, které ztroskotaly v této odlehlé oblasti a nebyly schopny postavit novou loď, aby se mohl vrátit na svou domovskou planetu.

„Dropa přišli z oblaků ve svých létajících strojích. Ještě než vyšlo Slunce, se naši muži, ženy a děti museli desetkrát ukrýt v jeskyních. Když konečně pochopili znakovou řeč Dropa, uvědomili si, že noví příchozí měli dobré úmysly,“ stojí prý v záznamu.

Domovská planeta vesmírných trosečníků se má podle informací dalších badatelů nacházet někde v oblasti systému Sirius, což je dvojhvězda, o níž se podobné příběhy vyprávějí i v mnoha dalších vzdálených starověkých kulturách. Jde jen o náhodu, nebo snad Zemi skutečně navštívili mimozemšťané ze Siria?

V těchto horách měla podle nápisů na discích havarovat mimozemská loď, foto Jay Huang from Pleasanton, USA / Creative Commons / CC BY 2.0

POTOMKOVÉ VESMÍŘANŮ

Badatelé vyvozují, že bytosti Dropa minimálně po určitou dobu v oblasti žily společně s dalšími horskými kmeny, indicie dokonce naznačují, že s nimi začaly plodit děti. Z toho vznikají dva kmeny neobyčejně malých lidí, Dropa a Kham, jejichž existence byla potvrzena nezávislými expedicemi.

Trpasličí kmeny jsou ale původními obyvateli hor pronásledovány a pobíjeny. Možná proto, že v nich budí strach, jsou totiž popisovány jako neobyčejně oškliví lidé. Mají úzká ramena, extrémně hubené tělo a velkou hlavu.

Po stopách kmene Dropa se v roce 1947 vydává anglický vědec Dr. Karyl Robin-Evans, kterému jeho příslušníci převypráví příběh o svých předcích ze Siria. Vědec se také spřátelí s vládnoucím párem kmene Dropa.

Manželé Hueypah-La a Veez-La jsou skutečně malí, měřili pouze 102 a 107 centimetrů! A jejich vzhled opravdu působí velice podivně. Jsou snad potomky vesmírných trosečníků, o nichž disky vypráví?

Podle badatelů přišli návštěvníci z okolí Síria, foto NASA, ESA a G. Bacon / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.5.2022 956
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.3tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.1tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.0tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Mirek Brát 23.5.2022 2.4tis
Hrdinský odpor Finů, kteří dokázali ve čtyřicátých letech minulého století čelit mnohonásobné přesile sovětské Rudé armády, je všeobecně známý. Mnohé výkony finských vojáků jsou doslova zázrakem. Co udělá z civilisty supervojáka, který necítí bolest a únavu, nemá strach? Vlastenectví, vůle, vnitřní síla… A chemie! V průběhu zimní války klesaly teploty až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Finská […]