24. září 1952: Z torontského letiště je ukradeno šest boxů plných zlatých cihel, které už se nikdy nenajdou.
Domů     Záhady historie
Záhadné čínské disky Dropa: Popisují neznámou rasu lidí?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 4.4.2022
1.9tis
V čínské jeskyni čekal podivný objev, foto Pixabay
187
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

Postavy odpovídající moderním představám mimozemšťanů, vesmírné koráby a tajemný příběh o jejich ztroskotání psaný neznámými hieroglyfy. To prý ukrývají tajemné disky z Číny, které mají být jedním z nejpřesvědčivějších důkazů o přítomnosti mimozemšťanů mezi pravěkými lidmi.

V čínské jeskyni čekal podivný objev, foto Pixabay Obsahují disky informace o tajemné mimozemské rase? Foto Yongxinge / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 V těchto horách měla podle nápisů na discích havarovat mimozemská loď, foto Jay Huang from Pleasanton, USA / Creative Commons / CC BY 2.0 Podle badatelů přišli návštěvníci z okolí Síria, foto NASA, ESA a G. Bacon / Creative Commons / Volné dílo

Když v 90. letech německý spisovatel Hartwig Hausdorf (*1955) konečně protlačí záhadné disky do povědomí širší veřejnosti, je už na jejich výzkum pozdě. Čínské muzeum, v němž byly artefakty uloženy, je prý již k dispozici nemá, a dokud není pod tíhou důkazů přinuceno přiznat opak, zarputile jejich existenci popírá. Zřejmě proto, že kamenné disky prý obsahují informace, jež vzbuzují mnoho kontroverze.

Pro lepší pochopení záhadného zmizení artefaktů je třeba vrátit se do roku 1938, kdy byly v pohoří Baian Kara-Ula na čínsko-tibetské hranici objeveny. Archeologové tehdy zkoumají spletitý jeskynní systém, který zjevně kdysi sloužil jako pohřebiště.

Čínský archeolog Chi Pu Tei už tehdy pozoruje náznaky, že jde o dílo kultury s neobvyklými znalostmi. Stěny jeskyně kolem rakví jsou totiž pokryté kosmickými motivy. „Zřetelně jsme zde rozeznali Slunce, Měsíc a devět planet naší sluneční soustavy, které byly vyryty do stěny skály.

Mezi nimi byly body velikosti hrášku, které pravděpodobně znázorňovaly jejich spojení se Zemí,“ píše ve své zprávě. O čem to ale vypovídá?

CENNOSTI NA DRUHÝ BŘEH

Pod malbami v jeskyních leží dokonale vyrovnané řady hrobů a v každém z nich jsou spolu s ostatky pohřbených uloženy také podivné kamenné disky. Celkem jich je objeveno 716. Kostry, které v hrobech leží, jsou neobvyklé.

Patří jedincům vysokým asi 130 cm s neúměrně velkou hlavou. Archeolog Chi Pu Tei uvažuje, že by mohlo jít o ostatky vyhynulé rasy malých horských lidí. Mnohem více pozornosti ale zaslouží ony kamenné disky.

Měří asi 30 cm v průměru, jsou 1 cm tlusté a váží kolem jednoho kilogramu. Uprostřed každého disku je kulatý otvor, od kterého se odvíjí dvojitá spirála. Hartwig Hausdorf se domnívá, že šlo o pohřební dary.

„Obětiny byly ve všech dobách tím nejdražším a nejcennějším a měly dodat mrtvému vážnosti. 716 kamenných kotoučů muselo mít podle této teorie ohromný význam a cenu,“ tvrdí. Čím byly kameny tak výjimečné?

Při bližším zkoumání vychází najevo, že jde o artefakty staré 10 až 12 000 let a spirálová drážka je ve skutečnosti tvořena miniaturními hieroglyfickými znaky, které lze spatřit jen pod lupou. Jak mohly v pravěku miniaturní zápisy vzniknout?

Obsahují disky informace o tajemné mimozemské rase? Foto Yongxinge / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

TROSEČNÍCI Z VESMÍRU

Mezi obrazy na discích lze spatřit podobizny zvířat, vesmírná tělesa, malé bytosti s velkou hlavou a objekty připomínající dnešní létající talíře. Disky nakonec skončí uložené v depozitáři muzea, kde si jich po dvaceti letech všimne profesor Tsum Um Nui.

Když konečně texty rozluští, uvěří mu málokdo. Mají totiž vyprávět příběh bytostí „Dropa“, které ztroskotaly v této odlehlé oblasti a nebyly schopny postavit novou loď, aby se mohl vrátit na svou domovskou planetu.

„Dropa přišli z oblaků ve svých létajících strojích. Ještě než vyšlo Slunce, se naši muži, ženy a děti museli desetkrát ukrýt v jeskyních. Když konečně pochopili znakovou řeč Dropa, uvědomili si, že noví příchozí měli dobré úmysly,“ stojí prý v záznamu.

Domovská planeta vesmírných trosečníků se má podle informací dalších badatelů nacházet někde v oblasti systému Sirius, což je dvojhvězda, o níž se podobné příběhy vyprávějí i v mnoha dalších vzdálených starověkých kulturách. Jde jen o náhodu, nebo snad Zemi skutečně navštívili mimozemšťané ze Siria?

V těchto horách měla podle nápisů na discích havarovat mimozemská loď, foto Jay Huang from Pleasanton, USA / Creative Commons / CC BY 2.0

POTOMKOVÉ VESMÍŘANŮ

Badatelé vyvozují, že bytosti Dropa minimálně po určitou dobu v oblasti žily společně s dalšími horskými kmeny, indicie dokonce naznačují, že s nimi začaly plodit děti. Z toho vznikají dva kmeny neobyčejně malých lidí, Dropa a Kham, jejichž existence byla potvrzena nezávislými expedicemi.

Trpasličí kmeny jsou ale původními obyvateli hor pronásledovány a pobíjeny. Možná proto, že v nich budí strach, jsou totiž popisovány jako neobyčejně oškliví lidé. Mají úzká ramena, extrémně hubené tělo a velkou hlavu.

Po stopách kmene Dropa se v roce 1947 vydává anglický vědec Dr. Karyl Robin-Evans, kterému jeho příslušníci převypráví příběh o svých předcích ze Siria. Vědec se také spřátelí s vládnoucím párem kmene Dropa.

Manželé Hueypah-La a Veez-La jsou skutečně malí, měřili pouze 102 a 107 centimetrů! A jejich vzhled opravdu působí velice podivně. Jsou snad potomky vesmírných trosečníků, o nichž disky vypráví?

Podle badatelů přišli návštěvníci z okolí Síria, foto NASA, ESA a G. Bacon / Creative Commons / Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.9.2022 1.4tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 1.7tis
Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje „wunderwaffe“, zázračné zbraně, která nemá obdoby. Jejich inovativní přístup dalece předčí svou dobu, díky čemuž prý zvládnou navrhnout a sestrojit dosud nevídané akustické zbraně. Jakkoliv zavrženíhodné činy nacistická třetí říše pod vedením diktátora Adolfa Hitlera (1889–1945) páchá, nelze jí upřít neskutečný bleskový technologický vývoj, který se […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 1.8tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]
od Adriana Vojtíšková 23.9.2022 2.1tis
Obraz visí v anglickém paláci Hampton Court. Je na něm neznámá žena, která vypadá jako těhotná. Říká se, že jde možná o anglickou a irskou královnu Alžbětu I. Ta však oficiálně žádného potomka neměla…     Tajemný obraz, který visí na stěně londýnského sídla Hampton Court Palace, je možná klíčem k jedné z největších historických […]
od Mirek Brát 22.9.2022 2.4tis
Homérské hrdinské eposy Illias a a Odysseia byly nejprve chápány jako výplody čiré fantazie a umělecké invence. Pak ale se svazkem Illiady podpaží začal svoje vykopávky Heinrich Schliemann a pohled na tento epos se začal měnit. Jak je to však s Odysseiou? Žil někdy ithacký král jménem Odysseus, o jehož dobrodružství epos vypráví? Odysseia je […]