27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Zázraky
Znáte su jok? Díky téhle technice vyčtete nemoc z dlaní
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 4.4.2022
2.7tis
„Su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit? Foto: Pixabay
277
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Převratná alternativní metoda, která nese název su jok, pochází z asijských končin.

„Su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit? Foto: Pixabay Palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Foto: Pixabay Vhodná masáž leccos zachrání. Foto: Pixabay

V 70. letech minulého století s ní přichází jihokorejský profesor Park Jae Woo (*1942), který se do té doby zabýval studiem tradičních východních filozofií a medicíny. Jeho technika tedy vychází z klasických principů, které jsou známy například již z akupunktury:

tok energie tělem, existence jin-jang, potřeba harmonie a rovnováhy… To, co však su jok přináší nově, je představa jakési tělesné podobnosti. Podle této alternativní metody se fungování, a potažmo i problémy celého těla, odrážejí v dlaních člověka či na jeho chodidlech.

Odtud dostává metoda i svůj název: „su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit?

PALEC JAKO HLAVA

Su jok nabízí podrobný popis ruky či chodidla, které mají „zastupovat“ ostatní části našeho těla. Jak ale víme, že takovou funkci opravdu plní? Základem teorie je myšlenka podobnosti ruky či nohy s celou postavou.

Tak například ruka – palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Zatímco palec má dva články (hlava a krk), ostatní prsty mají články tři. Ukazováček a malíček podle su joku reprezentují končetiny horní, zatímco prsteníček a prostředníček ty dolní.

Jednotlivé části končetin bychom pak mohli přiřadit k příslušným článkům prstů. Taktéž souhlasí i klouby – prsty mají klouby tři, stejně tak celá paže či noha. Co se týče ostatních tělesných proporcí, ty se údajně promítají do dlaně či hřbetu ruky.

Pokud je někde problém, jsou prý tato místa bolestivá, mají odlišnou teplotu, nebo se na nich objeví skvrny či jiné defekty. Když tedy takový jev odhalíme, co si máme počít dál?

Palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Foto: Pixabay

JEDNODUCHÝ POSTUP

Metoda su jok nevyužívá jen klasický systém podobnosti. Využívají se ještě další dva systémy, založené na stejném principu. K tomu, abychom však mohli techniku praktikovat, stačí systém základní. Nejprve je důležité nalézt patologický bod.

K tomu se využívá speciální diagnostická tyčinka, která jej lokalizuje. Pak již lze zahájit léčbu samotnou. Ta probíhá prostřednictvím masáže příslušného bodu, a to nejčastěji válečkem, nebo masážním prstýnkem.

Prováděna je asi 1–2 minuty, ačkoliv to se různí v závislosti na frekvenci potřebné stimulace. Po odeznění bolesti je údajně postiženému orgánu či části těla vyslán signál, že dochází k jeho nápravě.

Vhodná masáž leccos zachrání. Foto: Pixabay

VARIACE LÉČBY

Není to ale jen tlakové působení, co se v léčbě využívá. Na bod lze přiložit například i magnet, blahodárné účinky má mít jeho severní pól. V su joku se ale také někdy pracuje s vlivy tepla a chladu – podle toho, o jaký problém se jedná.

Léčbu prý dokážou zesílit také barvy, jejichž výběr opět závisí na druhu patologického příznaku. Su jok je zajímavá verze východní alternativní léčby, která by však v případech vážných chorob neměla nahrazovat medicínu západní.

Jinak by měla být bezproblémová. Kdo se nezalekne poněkud netradičního výkladu fungování lidského těla, nechť su jok směle vyzkouší.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
11. září 2001 dochází v USA k teroristickým útokům, při nichž zemře 3000 lidí. Mohlo jich být ale mnohem víc, někteří ovšem unikli smrti jako zázrakem. Něco ten den bylo v jejich životě jinak, a proto tu dnes mohou ještě být. Holly Winter chce spolu s nejlepší kamarádkou překvapit jejich společného kamaráda pracujícího ve věži […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.8tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.8tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]