25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Zázraky
Znáte su jok? Díky téhle technice vyčtete nemoc z dlaní
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 4.4.2022
2.7tis
„Su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit? Foto: Pixabay
277
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Převratná alternativní metoda, která nese název su jok, pochází z asijských končin.

„Su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit? Foto: Pixabay Palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Foto: Pixabay Vhodná masáž leccos zachrání. Foto: Pixabay

V 70. letech minulého století s ní přichází jihokorejský profesor Park Jae Woo (*1942), který se do té doby zabýval studiem tradičních východních filozofií a medicíny. Jeho technika tedy vychází z klasických principů, které jsou známy například již z akupunktury:

tok energie tělem, existence jin-jang, potřeba harmonie a rovnováhy… To, co však su jok přináší nově, je představa jakési tělesné podobnosti. Podle této alternativní metody se fungování, a potažmo i problémy celého těla, odrážejí v dlaních člověka či na jeho chodidlech.

Odtud dostává metoda i svůj název: „su“ znamená ruka a „jok“ zase noha. Opravdu se na těchto místech mohou zrcadlit orgány našeho těla a dají se díky tomu léčit?

PALEC JAKO HLAVA

Su jok nabízí podrobný popis ruky či chodidla, které mají „zastupovat“ ostatní části našeho těla. Jak ale víme, že takovou funkci opravdu plní? Základem teorie je myšlenka podobnosti ruky či nohy s celou postavou.

Tak například ruka – palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Zatímco palec má dva články (hlava a krk), ostatní prsty mají články tři. Ukazováček a malíček podle su joku reprezentují končetiny horní, zatímco prsteníček a prostředníček ty dolní.

Jednotlivé části končetin bychom pak mohli přiřadit k příslušným článkům prstů. Taktéž souhlasí i klouby – prsty mají klouby tři, stejně tak celá paže či noha. Co se týče ostatních tělesných proporcí, ty se údajně promítají do dlaně či hřbetu ruky.

Pokud je někde problém, jsou prý tato místa bolestivá, mají odlišnou teplotu, nebo se na nich objeví skvrny či jiné defekty. Když tedy takový jev odhalíme, co si máme počít dál?

Palec vede opačným směrem než ostatní čtyři prsty, podobně jako je hlava vůči čtyřem končetinám. Foto: Pixabay

JEDNODUCHÝ POSTUP

Metoda su jok nevyužívá jen klasický systém podobnosti. Využívají se ještě další dva systémy, založené na stejném principu. K tomu, abychom však mohli techniku praktikovat, stačí systém základní. Nejprve je důležité nalézt patologický bod.

K tomu se využívá speciální diagnostická tyčinka, která jej lokalizuje. Pak již lze zahájit léčbu samotnou. Ta probíhá prostřednictvím masáže příslušného bodu, a to nejčastěji válečkem, nebo masážním prstýnkem.

Prováděna je asi 1–2 minuty, ačkoliv to se různí v závislosti na frekvenci potřebné stimulace. Po odeznění bolesti je údajně postiženému orgánu či části těla vyslán signál, že dochází k jeho nápravě.

Vhodná masáž leccos zachrání. Foto: Pixabay

VARIACE LÉČBY

Není to ale jen tlakové působení, co se v léčbě využívá. Na bod lze přiložit například i magnet, blahodárné účinky má mít jeho severní pól. V su joku se ale také někdy pracuje s vlivy tepla a chladu – podle toho, o jaký problém se jedná.

Léčbu prý dokážou zesílit také barvy, jejichž výběr opět závisí na druhu patologického příznaku. Su jok je zajímavá verze východní alternativní léčby, která by však v případech vážných chorob neměla nahrazovat medicínu západní.

Jinak by měla být bezproblémová. Kdo se nezalekne poněkud netradičního výkladu fungování lidského těla, nechť su jok směle vyzkouší.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 16.9.2022 3.0tis
Megalitické památky jsou rozšířeny po celém světě, především pak v pobřežních oblastech. Co se týče Evropy, zde kameny obvykle pochází z období eneolitu a doby bronzové, s výjimkou Britských ostrovů, Portugalska a Francie, kde megality spadají do neolitu. Velice početné jsou bretaňské megality, které mimo jiné lákají také svou rozmanitostí. Cestou po pobřeží Středozemního moře […]
od Pavel Polcar 15.9.2022 3.7tis
Bazilika Zvěstování Panny Marie v severoizraelském Nazaretu je největším kostelem Blízkého Východu. Jedná se v pořadí o pátý kostel, vystavěný nad malou skalní jeskyní, jež se ve 2. století stala poutním místem. Legenda praví, že právě zde se měl Panně Marii zjevit archanděl Gabriel. V 60. letech byly ve zdejší oblasti prováděny archeologické vykopávky, které […]
od Pavel Polcar 13.9.2022 3.5tis
Ve 13. století se podařil transport Mariina domu z Nazareta do Loreta. Tehdy panoval neklid, doba to byla zmítaná křižáckými výpravami a válkami, zejména ve Svaté zemi v Palestině. Podle legend andělé zajistili, aby nemohlo dojít ke zničení Mariina domu. Psal se 10. květen 1291, kdy nebeští poslové nadzdvihli budovu a plynulým letem ji přenesli […]
od Adriana Vojtíšková 8.9.2022 2.6tis
Nalézáme se v Epiru, oblasti, která je dnes rozdělena mezi Řecko a Albánii. Tohle místo dokázalo zastínit i slavnou věštírnu v Delfách. Vítejte v Dodóně, kde se již přinejmenším 2000 let před naším letopočtem uctívá bohyně země Gaia a později se tu věští s požehnáním božské Dione.     Kdo to je Dione? Nejslavnější z […]
od Pavel Polcar 31.8.2022 2.8tis
Celá řada nebeských záhad čeká na své objasnění, stejně je tomu tak i v případě travního kříže z Eisenbergu. Poblíž St. Martinu v jižním Burgenlandsku, uprostřed trojmezí Rakouska, Maďarska a Slovinská, se nachází vesnice Eisenberg. 6. září 1965 se na pozemku rodiny Lexových objevil kříž, stalo se to přes noc a nikdo si neumí vysvětlit, […]