7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Záhadné děti z Woolpitu: Zelená kůže a podivná řeč
Záhadné děti z Woolpitu: Zelená kůže a podivná řeč
od 15.3.2020
6.9tis
235
SDÍLENÍ
6.9tis
ZOBRAZENÍ

Ve 12. století se v Anglické vsi Woolpit odehraje jeden z nejslavnějších a současně nejzáhadnějších příběhů, ve kterých hrají hlavní roli děti a neobvyklá barva kůže.

Uprostřed sklizně v době vlády krále Štěpána III. (1096?–1154), tedy někdy mezi lety 1135 a 1154, objeví obyvatelé Woolpitu na poli, na dně jámy, které slouží jako past na zvěř, dvě neobvyklé děti. Přibližně desetiletou dívku, a mladšího chlapce.

NEČEKANÝ ÚLOVEK

„Měli podivné oblečení, zelenou pleť, hovořili jazykem zcela nesrozumitelným a žádný náš neznali.

Po několik dnů odmítali jíst cokoli našeho, krom fazolových lusků, na které dychtivě se vrhly,“ píše William z Newburghu (asi 1136–1198) ve své kronice De Rerum Anglicarum. Vesničané se jich ujmou a ubytují je v domě Richarda de Calnea.

reklama

Pokřtí je, ale chlapec, od počátku apatický a slabý, zemře. Dívka, která dostane jméno Agnes, se časem naučí anglicky. Tvrdí, že pochází ze Země svatého Martina, kde je stále šero, a všichni jsou zelení.

S bratrem zabloudila na pastvě do jeskyně a tou se dostala do Woolpitu. Časem, jak začíná jíst běžnou stravu, začne se její zelená barva pomalu vytrácet. Roky slouží jako služka v Calneově domě, potom se však provdá a prožije běžný život.

TAJEMSTVÍ ZŮSTÁVÁ

Tajemství dětí není dodnes vysvětleno, ačkoli samozřejmě existuje řada hypotéz. Od těch fantastických, že opravdu přišly z jiného světa, až po ty střízlivé, podle nichž jde o opuštěné děti vlámských přistěhovalců a zelená barva je pouhým symbolem odlišnosti.

reklama

Někteří badatelé tvrdí, že jde o malé dědice velkého bohatství, kterých se někdo pokusil zbavit pozvolnou otravou arsenikem (ten opravdu může způsobit nazelenalé zabarvení pokožky), ale utekly, nebo byly zachráněny někým, komu na nich záleželo.

Foto: https://scarenormal.com, twitter.com, wikipedia
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 536
„Když jsem vyrůstal, moje ložnice byla jediná, která směřovala do přední části domu/ulice. Bylo mi asi 8 nebo 9, tehdy jsem se probudil a táta mi klidně, ale pevně řekl, abych vstal, šel do koupelny a zavřel dveře. Byl jsem naštvaný, protože jsem napůl spal, ale poslechl jsem ho,“ začíná své vyprávění Mike. Mike se domníval, že byl zřejmě u
od 7.12.2022 940
Psal se rok 1987, poledne 12. července. Posádka vrtulníku Mi-24D s imatrikulačním číslem 0220 v Božicích na Znojemsku dostává rozkaz k hotovostnímu vzletu. Radiolokátory československé protivzdušné obrany objevily neznámý objekt nad Rakouskem, který si to namířil k naší státní hranici. Brzy nato hranici překročil. Podle parametrů se zdálo, že jde o zbloudilý sportovní letoun. Vzápětí došlo
od 7.12.2022 940
„Náš sprievodca kliesnil mačetou cestu, aby sme sa mohli dostať k budove medzi stromami, ktorá vyzerala ako pyramída,“ napísal o objavení strateného mayského mesta v roku 1939 americký archeológ John Lloyd Stephens (1805-1852). „Narazili sme na sochu muža, zvláštne a bohato oblečeného, s prísnou tvárou, ktorá vyvolávala hrôzu. Jediné zvuky tu vydávali opice v korunách stromov, ktoré sa nám
od 6.12.2022 1.9tis
Rasa podivně malých lidí, objevená před dvaceti lety na ostrově Flores, zde možná v ústraní přežívá dodnes. Tuto domněnku ve své nové knize vyslovuje uznávaný kanadský antropolog Gregory Forth. Opírá se mimo jiné o očitá svědectví ostrovanů, kteří čas od času hlásí pozorování „opičích lidí“. Archeologické výzkumy v posledních letech prokazují, že v dávných dobách Zemi obývalo mnoho různých druh
od 5.12.2022 2.5tis
Během druhé světové války se odlehlá vesnice ve Švýcarsku stala místem podivných událostí, a to když tam zůstala britská rota vojáků. Nejprve začalo mizet dřevo, následovaly plachty a cennosti, až jednoho dne zmizelo dítě. Když pak zmizelo více dětí a také řadový voják z britské společnosti, po okolí se rozšířily zvěsti o monstru. [cap