30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Neobjasněné události
Záhadný případ smrti Elisy
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 15.8.2022
2.5tis
Elisa Lam. FOTO: „Missing Person“ / Creative Commons
242
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Vše se seběhlo počátkem roku 2013. Tehdy do Los Angeles přijela 21letá Elisa Lam a ubytovala se v hotelu Cecil. Šlo o vysokoškolskou studentku, dceru přistěhovalců z Hongkongu. S rodiči žila ve Vancouveru, kde navštěvovala Univerzitu Britské Kolumbie.

Měla určité psychické potíže, které léčila, zatímco její studijní výsledky byly pro ni neuspokojivé.

Proto se rozhodla na čas studia přerušit, načerpat nových sil a přitom procestovat jihozápad Spojených států. Původně bydlela s dalšími dvěma ženami v jednom pokoji hotelu Cecil, ale po jejich stížnosti na podivné chování Elis byla přestěhována do samostatného pokoje. Ale v únoru onoho roku zmizela.

Pohled na hotel Cecil. FOTO: Jim Winstead / Creative Commons / CC BY 2.0 Pohled na hotel. FOTO: ZhengZhou - vlastní dílo / Creative Commons / CC B-SA 3.0 Elisa Lam. FOTO:

V té době v hotelu Cecil nastaly určité potíže s vodou. Klienti si stěžovali na nedostatečný průtok a také podivné zabarvení, či zápach vody. A tak vedení nechalo prověřit zásobníky vody na střeše. Nález v jedné nádrži byl šokující.

U dna plavalo mrtvé tělo nahé dívky a také její šaty a osobní věci. Přivolaní policisté museli nechat z boku nádrže vypálit otvor, aby mrtvou dostali ven. Hotel Cecil disponoval tehdy ještě starým způsobem rozvodem vody samospádem.

Na střeše byly umístěny čtyři velké nádrže, odkud voda tekla k jednotlivým pokojům a dalším odběrním místům.

POLICEJNÍ VYŠETŘOVÁNÍ

Policie se samozřejmě snažila prověřit všechny možné stopy této podivné smrti Elisy. Z lékařského hlediska šlo o smrt utonutím, bez náznaků nějakého fyzického násilí. Z tohoto hlediska nebyla vyloučena možnost sebevraždy v nějakém afektu.

To ostatně potvrdily i záběry z bezpečností kamery u výtahu. Tam je zachycena Elisa v podivných situacích, kdy se chvílemi schovává, nebo naopak živě gestikuluje a mluví jakoby s někým neviditelným.

Naopak prodavačka z protějšího knihkupectví vypověděla, že před zmizením s Elisou mluvila a působila na ni jako pohodová a usměvavá dívka řešící jen objem svých zavazadel.

Proti možnosti sebevraždy je i skutečnost, že střecha bývala zamčená. Aby někdo vylezl na nádrž, potřeboval by nutně žebřík, který zde chyběl. A také otevření těžkého poklopu neukazuje na křehkou dívku. Zde je potřeba dost velké mužské síly.

Zbývá ještě možnost, že někdo dívce k smrti dopomohl a zahladil stopy. Ostatně videozáznam z bezpečnostní kamery ukazuje na to, že byl také upravován a některé části chyběly. Rovněž časová posloupnost v rohu snímků je zakryta. Proč?

Cecil Hotel, L.A.jpg

POVĚST HOTELU CECIL

Zprvu to byl noblesní hotel pro cestující obchodníky, ale postupně upadal. Nakonec se stal levnějším dlouhodobým ubytováním pro pestrou směs klientů. Své životní neúspěchy tu řada lidí řešila skokem z vyšších pater.

Ale byli zde ubytováni například i sérioví vrazi, jakým byli Jack Unterweger a Richard Ramirez. Ramirez byl označován jako „noční stopař“ a žil v hotelu Cecil v roce 1895.

Byl velmi nenápadný, přestože zabil 13 žen. Vždy nechával své špinavé oblečení v hotelovém kontejneru a vracel se zadním vchodem. Hotel byl i rájem prostitutek a gaunerů všeho druhu. Podle některých příznivců záhad a konspiračních teorií prý býval hotel branou do pekel.

A tak i podivné chování Elis dávají do souvislosti s možností spojení s tajemnými bytostmi.

File:Hotel Cecil LA.jpg

Mluvila snad Elis před smrtí s nějakým údajným duchem či reálným pomocníkem svého konce? Nebo příčinou byla duševní porucha? Jde o podivné záběry z kamery, ale i řadu dalších nejasností kolem její smrti.

To se již asi nikdy nedozvíme. Její příběh se stal častým námětem literárních zpracování.

Aby se samotný hotel distancoval od své temné minulosti, byl později částečně rekonstruován a přejmenován. Má sloužit z části jako hotel a částečně jako bytový dům.

Foto: Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 373
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 447
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 553
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.8tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]