30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Zázraky
Záhadný telefonát zachránil chlapci život
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 11.4.2020
3.5tis
Záhadný telefonát zůstává nevysvětlen. Foto: theghostinmymachine.com
67
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Ve Velké Británii byl zaznamenán případ, nad nímž dosud zůstává rozum stát! V roce 1991 tu prý těžce onemocněl školák Tom Connely. Vypadalo to, že do rána zemře, ale jeho otce údajně přivolal na pomoc telefonát jeho mrtvé manželky! Je možné, že zachránil chlapci život telefon ze záhrobí?

Záhadný telefonát zůstává nevysvětlen. Foto: theghostinmymachine.com Malý Tom Connely je velmi nemocný. Foto: wisegeek.net Kdo se ozval na druhé straně telefonu? Foto: theghostinmymachine.com Bylo pouto mezi matkou a dítětem silnější než smrt? Foto: wallpaperaccess.com
Malý Tom Connely je velmi nemocný. Foto: wisegeek.net

Městečko Kingston upon Hullu na severozápadě Anglie je zahaleno do tmy a v domě rodiny Connelyových svítí do noci jediné okno. Vede do pokoje jedenáctiletého Toma Connelyho, který leží s horečkou v posteli a otřásá jím zimnice.

Je doma sám. Matka Margaret zemřela už před čtyřmi lety, starší sestra Brigitta je na výletě v Londýně a hospodyně Wood má právě dovolenou. V tom hoch slyší bouchnout dveře – to se vrací domů jeho otec, bankovní úředník Thomas Connely, který jako obvykle pracoval do noci, aby uživil rodinu.

Nakoukne k synovi do pokoje, ale vše se zdá být v pořádku. Chlapec předstírá, že je jen unavený, aby nepřidělával otci starosti. Vždyť ví, že toho má moc a zítra bude jistě úplně zdráv… Thomas Connely netuší, že jeho synovi jde o život!

Bezstarostně uléhá do postele a noří se do hlubokého spánku. Tomova horečka však stoupá, překračuje kritickou hranici 41 stupňů Celsia a chlapec upadá do bezvědomí. Jeho život visí na vlásku! Najde otec ráno v pokoji jen jeho vychládající mrtvolku?

Kdo se ozval na druhé straně telefonu? Foto: theghostinmymachine.com

PŘIVOLEJ POMOC, NEBO ZEMŘE!

Je 10. června 1991, kolem jedné hodiny ráno, když Thomase Connelyho budí hlasité řinčení telefonu. Zvoní dlouho, než se mu podaří vytáhnout rozespalého úředníka z postele. Poslepu tápe k prádelníku a snaží se nahmatat telefonní sluchátko.

„Connely,“ ohlásí se automaticky, ponořen v polospánku. „Thomasi, prosím tě, běž do Tomova pokoje a přivolej k němu lékaře, má strašlivou horečku!“ ozývá se ze sluchátka povědomý ženský hlas. „Cože?“ odtuší muž nechápavě.

„Když nepřivoláš pomoc, Tom zemře! Jdi rychle. Jde o záškrt!“ naléhá ženský hlas v telefonu. „Co je to za nesmysl?“ nechápe rozespalý Connely. „Prosím tě, spěchej. Dalo mi velkou práci, abych ti mohla zavolat,“ dodává volající žena.

Connely otupěle odkládá sluchátko na desku prádelníku a jde dolů do přízemí. Když otevře dveře synova pokoje, slyší chroptění. Hoch je zachumlán v přikrývkách a zdá se, že nemůže dýchat. Oči má obrácené

v sloup a vůbec nevnímá. Podaří se ho ještě zachránit?

Bylo pouto mezi matkou a dítětem silnější než smrt? Foto: wallpaperaccess.com

BYLO TO HLAS MRTVÉ ŽENY?

Connely v chodbě popadne telefon, aby zavolal rodinného lékaře dr. Howarda, ale telefonní linka je hluchá. Proto vybíhá ven do telefonní budky a volá pomoc. Asi za deset minut přijíždí k domu sanitka a dr.

Howard odváží Toma do nemocnice. Jen taktak se ho daří zachránit před udušením! Prý stačilo jen pár minut navíc a hoch by nepřežil. Když Thomas Connely zabouchne za lékařem dveře a vrací se do ložnice, vidí na prádelníku odložené telefonní sluchátko.

Pomalu mu dochází, co se stalo. Že ho po telefonu varoval povědomý ženský hlas… V tu chvíli si je zcela jist, že hovořil se svou mrtvou manželkou Margaret! „Případ Toma a Thomase Connelyových přednesl dr.

Howard odborné veřejnosti na podzim 1991 při příležitosti lékařského sympozia konaného v Římě. Diskuze mezi lékaři vynesla na světlo několik podobných případů,“ uvádí britský psychiatr Frank P. Jones, který případ zveřejnil ve své knize Zázračné události.

Případ rodiny Connelyových prý dopadl dobře – za tři týdny byl Tom vyléčen a otec jej odvezl domů. Skutečně mu zachránil život telefonát jeho mrtvé matky? Existuje snad nějaký způsob, jak se spojit se záhrobím přes telefon?

Lenka Kabeláčová

Foto: theghostinmymachine.com. wisegeek.net, wallpaperaccess.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 27.9.2022 2.8tis
Někteří lidé věří, že jim stačí najíst se jen jednou za velmi dlouhou dobu. Jiní pro změnu tvrdí, že nepotřebují jíst vůbec a že to dokážou díky Bohu. Skutečně to někteří katoličtí mystici dokázali? V polovině 19. století se Francie, podobně jako většina jiných evropských zemí, rychle rozvíjí. Víra však stále zůstává klíčovou součástí života drtivé […]
od Adriana Vojtíšková 24.9.2022 833
Za jeho mystickým leskem, který si cení šperkaři po celém světě, se totiž skrývají i mimořádné esoterické schopnosti. Právě díky nim je vyhledávaným talismanem a sličným pomocníkem pro každodenní život.     Často se tvrdí, že měsíční kámen je především kamenem žen, prospěje ale i mužům a dětem. Ochrání na cestách, pomůže s rozbouřenými hormony […]
od Pavel Polcar 16.9.2022 3.0tis
Megalitické památky jsou rozšířeny po celém světě, především pak v pobřežních oblastech. Co se týče Evropy, zde kameny obvykle pochází z období eneolitu a doby bronzové, s výjimkou Britských ostrovů, Portugalska a Francie, kde megality spadají do neolitu. Velice početné jsou bretaňské megality, které mimo jiné lákají také svou rozmanitostí. Cestou po pobřeží Středozemního moře […]
od Pavel Polcar 15.9.2022 3.7tis
Bazilika Zvěstování Panny Marie v severoizraelském Nazaretu je největším kostelem Blízkého Východu. Jedná se v pořadí o pátý kostel, vystavěný nad malou skalní jeskyní, jež se ve 2. století stala poutním místem. Legenda praví, že právě zde se měl Panně Marii zjevit archanděl Gabriel. V 60. letech byly ve zdejší oblasti prováděny archeologické vykopávky, které […]
od Pavel Polcar 13.9.2022 3.5tis
Ve 13. století se podařil transport Mariina domu z Nazareta do Loreta. Tehdy panoval neklid, doba to byla zmítaná křižáckými výpravami a válkami, zejména ve Svaté zemi v Palestině. Podle legend andělé zajistili, aby nemohlo dojít ke zničení Mariina domu. Psal se 10. květen 1291, kdy nebeští poslové nadzdvihli budovu a plynulým letem ji přenesli […]