Skip to content

Záhadný telefonát zachránil chlapci život

Ve Velké Británii byl zaznamenán případ, nad nímž dosud zůstává rozum stát! V roce 1991 tu prý těžce onemocněl školák Tom Connely. Vypadalo to, že do rána zemře, ale jeho otce údajně přivolal na pomoc telefonát jeho mrtvé manželky!

Je možné, že zachránil chlapci život telefon ze záhrobí?

Malý Tom Connely je velmi nemocný. Foto: wisegeek.net

Městečko Kingston upon Hullu na severozápadě Anglie je zahaleno do tmy a v domě rodiny Connelyových svítí do noci jediné okno. Vede do pokoje jedenáctiletého Toma Connelyho, který leží s horečkou v posteli a otřásá jím zimnice.

Je doma sám. Matka Margaret zemřela už před čtyřmi lety, starší sestra Brigitta je na výletě v Londýně a hospodyně Wood má právě dovolenou. V tom hoch slyší bouchnout dveře – to se vrací domů jeho otec, bankovní úředník Thomas Connely, který jako obvykle pracoval do noci, aby uživil rodinu.

Nakoukne k synovi do pokoje, ale vše se zdá být v pořádku. Chlapec předstírá, že je jen unavený, aby nepřidělával otci starosti. Vždyť ví, že toho má moc a zítra bude jistě úplně zdráv… Thomas Connely netuší, že jeho synovi jde o život!

Bezstarostně uléhá do postele a noří se do hlubokého spánku. Tomova horečka však stoupá, překračuje kritickou hranici 41 stupňů Celsia a chlapec upadá do bezvědomí. Jeho život visí na vlásku! Najde otec ráno v pokoji jen jeho vychládající mrtvolku?

Kdo se ozval na druhé straně telefonu? Foto: theghostinmymachine.com
PŘIVOLEJ POMOC, NEBO ZEMŘE!

Je 10. června 1991, kolem jedné hodiny ráno, když Thomase Connelyho budí hlasité řinčení telefonu. Zvoní dlouho, než se mu podaří vytáhnout rozespalého úředníka z postele. Poslepu tápe k prádelníku a snaží se nahmatat telefonní sluchátko.

„Connely,“ ohlásí se automaticky, ponořen v polospánku. „Thomasi, prosím tě, běž do Tomova pokoje a přivolej k němu lékaře, má strašlivou horečku!“ ozývá se ze sluchátka povědomý ženský hlas. „Cože?“ odtuší muž nechápavě.

„Když nepřivoláš pomoc, Tom zemře! Jdi rychle. Jde o záškrt!“ naléhá ženský hlas v telefonu. „Co je to za nesmysl?“ nechápe rozespalý Connely. „Prosím tě, spěchej. Dalo mi velkou práci, abych ti mohla zavolat,“ dodává volající žena.

Connely otupěle odkládá sluchátko na desku prádelníku a jde dolů do přízemí. Když otevře dveře synova pokoje, slyší chroptění. Hoch je zachumlán v přikrývkách a zdá se, že nemůže dýchat. Oči má obrácené v sloup a vůbec nevnímá.

Podaří se ho ještě zachránit?

Bylo pouto mezi matkou a dítětem silnější než smrt? Foto: wallpaperaccess.com
BYLO TO HLAS MRTVÉ ŽENY?

Connely v chodbě popadne telefon, aby zavolal rodinného lékaře dr. Howarda, ale telefonní linka je hluchá. Proto vybíhá ven do telefonní budky a volá pomoc. Asi za deset minut přijíždí k domu sanitka a dr.

Howard odváží Toma do nemocnice. Jen taktak se ho daří zachránit před udušením! Prý stačilo jen pár minut navíc a hoch by nepřežil. Když Thomas Connely zabouchne za lékařem dveře a vrací se do ložnice, vidí na prádelníku odložené telefonní sluchátko.

Pomalu mu dochází, co se stalo. Že ho po telefonu varoval povědomý ženský hlas… V tu chvíli si je zcela jist, že hovořil se svou mrtvou manželkou Margaret! „Případ Toma a Thomase Connelyových přednesl dr.

Howard odborné veřejnosti na podzim 1991 při příležitosti lékařského sympozia konaného v Římě. Diskuze mezi lékaři vynesla na světlo několik podobných případů,“ uvádí britský psychiatr Frank P. Jones, který případ zveřejnil ve své knize Zázračné události.

Případ rodiny Connelyových prý dopadl dobře – za tři týdny byl Tom vyléčen a otec jej odvezl domů. Skutečně mu zachránil život telefonát jeho mrtvé matky? Existuje snad nějaký způsob, jak se spojit se záhrobím přes telefon?

Lenka Kabeláčová

Foto: theghostinmymachine.com. wisegeek.net, wallpaperaccess.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Putování za Rumcajsem v Jičíně
epochanacestach.cz

Putování za Rumcajsem v Jičíně

Ve městě Jičín u...
Pozor, vyletí ptáček. Nebo kulka. Jak vzniknou poslední selfie?
epochaplus.cz

Pozor, vyletí ptáček. Nebo...

„Foť to, foť to!“ nabádá Natalia kamarádku, která...
Záhadné signály z vesmíru se opět ozývají
epochalnisvet.cz

Záhadné signály z vesmíru se...

Rychlé radiové záblesky jsou i po letech...
Stylová vila, plná nevšedních kontrastů
rezidenceonline.cz

Stylová vila, plná...

Řadový dům, který se nachází na úbočí velkého...
Dlouho to hrála na dvě strany
nasehvezdy.cz

Dlouho to hrála na dvě strany

Vztah se starším miliardářem dlouho...
Čeští vědci zachraňují africkou divočinu
epochalnisvet.cz

Čeští vědci zachraňují...

Tým českých vědců pod vedením zoologů...
Hieroglyfy v novém světle
iluxus.cz

Hieroglyfy v novém světle

S každou novou kolekcí Heritage Montblanc...
Přiměla Kateřina II. Veliká Rusy číst?
epochaplus.cz

Přiměla Kateřina II. Veliká...

Ruská carevna Kateřina II. Veliká schvaluje 27. května 1795...
Až u 40 % lidí probíhá fibrilace síní bez příznaků
21stoleti.cz

Až u 40 % lidí probíhá fibrilace...

Fibrilace síní neboli česky míhání síní patří v současné...
Benediktinský klášter Broumov
epochanacestach.cz

Benediktinský klášter Broumov

Broumovský klášter...
Potraviny, které snižují tlak
nasehvezdy.cz

Potraviny, které snižují tlak

S vysokým tlakem není radno si zahrávat. Zvýšený...
Brána do vesmíru otevřena
21stoleti.cz

Brána do vesmíru otevřena

Co jsou exoplanety, jak můžeme zkonstruovat a...