13. srpna 1929: Narodil se indický jogín Prahlad Džani, muž tvrdící, že 80 let nejedl ani nepil.
Domů     Paranormální jevy
Záhadný zvuk, který lidi na celém světě dohání k šílenství
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 2.9.2021
4.9tis
Lidi po celém světě dohání k šílenství záhadný zvuk. Foto: Pixabay
399
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Když člověku v hlavě uvízne nějaká písnička, tak hraje pořád dokola a dokola a nejde jí vypnout, dokud si mozek nevzpomene, co je to zač. A teď si představte, že byste tu otravnou melodii museli poslouchat nejen celé dny a týdny, ale dokonce celá desetiletí!

Hukot připomíná nastartovaný dieslový motor, dokáže ale člověku pěkně hrát na nervy. Foto: Pixabay Detroitská oblast 51 je plná fabrik a železáren a kdoví, co se tu vlastně vyrábí. Foto: Tara / Creative Commons / CC BY 2.0 Podle jedné teorie hukot způsobují mikrootřesy, způsobené pohybem proudů rozlehlých oceánů. Foto: Pixabay

Lidé po celém světě (jde o zhruba 2% populace) si stěžují, že jim život otravuje podivný zvuk. Jako když někdo nedaleko nechal běžet dieselový motor. Záhadný hukot sice nemá ani zdaleka takové grády jako třeba rockový koncert, ale je dost silný na to, aby oběti dokázal neustále rozptylovat a postupně dohánět k šílenství.

Hukot připomíná nastartovaný dieslový motor, dokáže ale člověku pěkně hrát na nervy. Foto: Pixabay

Místo vysvětlení spekulace

O podivném hukotu se čile spekuluje už v roce 1977 ve Velké Británii, kdy se svědectví o něm objeví v plátku Sunday Times. Lékaři tehdy postižené pečlivě vyšetří, žádné vady sluchu ale nenajdou – i samotný zdroj otravného zvuku tehdy zůstává předmětem spekulací.

Naneštěstí pro postižené zvuk zní dál, den za dnem, rok za rokem. V 90. letech minulého století dochází k dalšímu vyšetřování ohledně jeho zdroje, ani tentokrát se ale nezadaří.

Teorie o jeho příčině zahrnují hluk průmyslových zařízení nebo automobilů na dálnici, zanesený nějakým atmosférickým jevem až k uším oběti, nebo podzemní trubky. Někteří doktoři se s tím nepářou a řeknou lidem, že se až moc soustředí na každé šustnutí.

Detroitská oblast 51 je plná fabrik a železáren a kdoví, co se tu vlastně vyrábí. Foto: Tara / Creative Commons / CC BY 2.0

Detroitská oblast 51

Ostrovní království ale není jediné, koho nevysvětlitelný hukot trápí. Dalším takovým místem je město Windsor v kanadském Ontariu. A tady to začíná být zajímavé. Město se totiž nachází naproti Detroitu v americkém státě Michigan a na kraji města se nachází tajemný ostrov Zug Island.

Ostrůvek je od břehu ke břehu plný továren a oceláren a přezdívá se mu detroitská oblast 51, protože nejen vláda, ale i firmy, které tu vyrábí kdovíco, vehementně odmítají prozradit, co se tu děje. Navrch celou oblast střeží americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Mnozí ale věří, že podivný hukot, slyšitelný jen na kanadské straně hranic, pochází právě odtud. Někteří dokonce tvrdí, že tu a tam hluk zesílí natolik, až se rozdrnčí skleničky.

Podle jedné teorie hukot způsobují mikrootřesy, způsobené pohybem proudů rozlehlých oceánů. Foto: Pixabay

Za vše může armáda?

Jednou z nejoblíbenějších teorií je vojenský projekt TACAMO, který má v případě jaderné války zajistit rádiové spojení pro přenos rozkazů k vypuštění raket. Tento systém zahrnuje nejen vysílači vybavená letadla, ale i silné vysílače na pobřeží. A opravdu, místa, kde lidé tajemný hukot slyší, jsou na pobřeží.

Výjimkou je město Taos v americkém Novém Mexiku, usazené v horách. Jenže nedaleko odtud je Národní laboratoř Los Alamos, kde armáda během druhé světové války vyvíjela atomovou bombu. Náhoda?

Další teorie má za to, že protivný a nekončící hukot způsobuje mikroseismická aktivita pevniny, která slabě vibruje v důsledku tlaku, jak obrovské množství vody v oceánech proudí po povrchu planety.

Foto: Pixabay, Tara / Creative Commons / CC BY 2.0, úvodní foto Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 11.8.2022 1.8tis
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.0tis
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 2.5tis
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 2.7tis
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 3.1tis
Londýnský hřbitov Highgate by byl koncem 60. let hororovým místem i bez jakýchkoliv paranormálních jevů. Zchátralé hroby jsou prorostlé hustou zelení, hrobky a rakve rozlámané, někdy dokonce tak, že můžete spatřit hnijící ostatky mrtvých. A mezi tím vším se má pohybovat stín patřící králi upírů… Každý hřbitov je obklopený duchařskými historkami a s Highgate to […]