21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Paranormální jevy
Záhadný zvuk, který lidi na celém světě dohání k šílenství
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 2.9.2021
4.9tis
Lidi po celém světě dohání k šílenství záhadný zvuk. Foto: Pixabay
399
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Když člověku v hlavě uvízne nějaká písnička, tak hraje pořád dokola a dokola a nejde jí vypnout, dokud si mozek nevzpomene, co je to zač. A teď si představte, že byste tu otravnou melodii museli poslouchat nejen celé dny a týdny, ale dokonce celá desetiletí!

Hukot připomíná nastartovaný dieslový motor, dokáže ale člověku pěkně hrát na nervy. Foto: Pixabay Detroitská oblast 51 je plná fabrik a železáren a kdoví, co se tu vlastně vyrábí. Foto: Tara / Creative Commons / CC BY 2.0 Podle jedné teorie hukot způsobují mikrootřesy, způsobené pohybem proudů rozlehlých oceánů. Foto: Pixabay

Lidé po celém světě (jde o zhruba 2% populace) si stěžují, že jim život otravuje podivný zvuk. Jako když někdo nedaleko nechal běžet dieselový motor. Záhadný hukot sice nemá ani zdaleka takové grády jako třeba rockový koncert, ale je dost silný na to, aby oběti dokázal neustále rozptylovat a postupně dohánět k šílenství.

Hukot připomíná nastartovaný dieslový motor, dokáže ale člověku pěkně hrát na nervy. Foto: Pixabay

Místo vysvětlení spekulace

O podivném hukotu se čile spekuluje už v roce 1977 ve Velké Británii, kdy se svědectví o něm objeví v plátku Sunday Times. Lékaři tehdy postižené pečlivě vyšetří, žádné vady sluchu ale nenajdou – i samotný zdroj otravného zvuku tehdy zůstává předmětem spekulací.

Naneštěstí pro postižené zvuk zní dál, den za dnem, rok za rokem. V 90. letech minulého století dochází k dalšímu vyšetřování ohledně jeho zdroje, ani tentokrát se ale nezadaří.

Teorie o jeho příčině zahrnují hluk průmyslových zařízení nebo automobilů na dálnici, zanesený nějakým atmosférickým jevem až k uším oběti, nebo podzemní trubky. Někteří doktoři se s tím nepářou a řeknou lidem, že se až moc soustředí na každé šustnutí.

Detroitská oblast 51 je plná fabrik a železáren a kdoví, co se tu vlastně vyrábí. Foto: Tara / Creative Commons / CC BY 2.0

Detroitská oblast 51

Ostrovní království ale není jediné, koho nevysvětlitelný hukot trápí. Dalším takovým místem je město Windsor v kanadském Ontariu. A tady to začíná být zajímavé. Město se totiž nachází naproti Detroitu v americkém státě Michigan a na kraji města se nachází tajemný ostrov Zug Island.

Ostrůvek je od břehu ke břehu plný továren a oceláren a přezdívá se mu detroitská oblast 51, protože nejen vláda, ale i firmy, které tu vyrábí kdovíco, vehementně odmítají prozradit, co se tu děje. Navrch celou oblast střeží americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Mnozí ale věří, že podivný hukot, slyšitelný jen na kanadské straně hranic, pochází právě odtud. Někteří dokonce tvrdí, že tu a tam hluk zesílí natolik, až se rozdrnčí skleničky.

Podle jedné teorie hukot způsobují mikrootřesy, způsobené pohybem proudů rozlehlých oceánů. Foto: Pixabay

Za vše může armáda?

Jednou z nejoblíbenějších teorií je vojenský projekt TACAMO, který má v případě jaderné války zajistit rádiové spojení pro přenos rozkazů k vypuštění raket. Tento systém zahrnuje nejen vysílači vybavená letadla, ale i silné vysílače na pobřeží. A opravdu, místa, kde lidé tajemný hukot slyší, jsou na pobřeží.

Výjimkou je město Taos v americkém Novém Mexiku, usazené v horách. Jenže nedaleko odtud je Národní laboratoř Los Alamos, kde armáda během druhé světové války vyvíjela atomovou bombu. Náhoda?

Další teorie má za to, že protivný a nekončící hukot způsobuje mikroseismická aktivita pevniny, která slabě vibruje v důsledku tlaku, jak obrovské množství vody v oceánech proudí po povrchu planety.

Foto: Pixabay, Tara / Creative Commons / CC BY 2.0, úvodní foto Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 1.0tis
The Lemp Mansion v St. Louis v USA je kvůli skutečně tragické historii jedním z nejstrašidelnějších míst v Americe. Jeho minulost je skutečně krvavá… Dům s 33 pokoji postavil v 60. letech 19. století William Lemp, úspěšný majitel pivovaru, který se v roce 1904 zabil poté, co zemřel nejmladší z jeho čtyř synů Frederick. O […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.0tis
Strašidelné zrcadlo z domu z poloviny 19. století jeho majitelé věnují blízkému hotelu. Netrvá dlouho a hosté pokoje, ve kterém je zrcadlo umístěno, si začnou stěžovat na řadu paranormálních úkazů. Věci naberou dramatický spád poté, co se jeden z hostů pokusí u zrcadla provést seanci.     Internetový magazín Supernatural Magazine před lety informoval o […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.2tis
V jihovýchodní části Irska na poloostrově Hook stojí malebný zámeček Loftus Hall, který ročně navštíví tisíce turistů. Většina návštěvníků je fascinována jeho architektonickými skvosty i pohnutými dějinami. Jenže uvnitř zámeckých zdí se nachází i něco mnohem temnějšího. Stíny minulosti tu nejsou jen pouhým slovem, ale nebezpečnou realitou! Zámek Loftus Hall je často spojován s projevy […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 2.9tis
Zrcadlo se sklem natřeným načerno mělo údajně sloužit spiritistům ke komunikaci se záhrobím. Ti, kteří do něj pohlédnou, prý spatřují nevýslovnou hrůzu. Někteří dokonce při pohledu na temné sklo prokletého zrcadla propadají panických záchvatům. Americký vyšetřovatel paranormálních jevů Greg Newkirk (*1984) provozuje muzeum, v němž vystavuje strašidelné či prokleté objekty. Od ženy, kterou uvádí pouze […]
od Matěj Soukup 16.1.2022 3.1tis
Pokud jste fanoušky hororů, při návštěvě Benátek byste kromě samotného města neměli minout malý ostrov rozkládající se poblíž. Na ostrově Poveglia totiž údajně obchází mnoho přízraků těch, kteří na ostrově zemřeli. Ostrov je plný obětí epidemií a krutých lékařských experimentů. ÚTOČIŠTĚ BĚHEM VÁLEK S TURKY Na ostrově poblíž Benátek bylo v průběhu staletí zřízeno útočiště […]