19. dubna 1993: Při masakru v sídle sekty davidiánů umírá 76 lidí včetně 21 dětí a dvou těhotných žen.
Domů     Zapomenutý mcelský zázrak. Zjevila se dětem Panna Maria?
Zapomenutý mcelský zázrak. Zjevila se dětem Panna Maria?
od 22.2.2024
3.2tis
334
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii?

Událost z obce Mcely dokládá, že i u nás se měly dít zázraky podobné těm z Fátimy či Lurd. Opravdu se dětem zjevila Bohorodička, nebo si to celé jenom vymyslely? Podivný úkaz se stal v roce 1866 i v malé vesnici Filipov.

Je 4. července 1849 a po malé vsi Mcely kráčí dvě mladé dívky Kateřina Halšová a Františka Fričová, když najednou zahlédnou překrásnou paní v zeleném dlouhém rouchu. Zanedlouho s nimi osoba začne mluvit a prohlásí se za matku Božího syna. Odkud se tam vzala?

Zázrak se rychle rozkřikne a z Mcel se stává poutní místo. Časem se ale na tento zázrak tak trochu zapomene. Co se skutečně odehrálo a byla ona postava opravdovým zázrakem? Mnoho lidí věří, že ano.

Událost z obce Mcely dokládá, že i u nás se měly dít zázraky podobné těm z Fátimy či Lurd.
Událost z obce Mcely dokládá, že i u nás se měly dít zázraky podobné těm z Fátimy či Lurd.

Zářící postava

Ve středu na sv. Prokopa 4. července 1849 míří na návsi v malé obci Mcely dvě mladé dívky Kateřina a Františka, dvě nerozlučné kamarádky, které mají na starosti hlídání menších dětí, aby zde započaly jejich oblíbenou hru s hliněnými kuličkami. Kolem nich není ještě mnoho budov, stromů ani jiných městských památek.

Obyvatelé obce zde nechali vystavět pouze kamenná Boží muka na místě starého dřevěného osadního kříže. Při hře náhle uslyší Františka podivný hlas. Netuší, odkud vychází ani komu patří. Je si ale vědoma, že ji tichý hlásek láká pryč. Jako kdyby říkal: „Pojď za mnou.“ Tajemný hlas je láká na místo, kam děti samy nikdy nechodily.

I přes nedůvěru a strach se tam nakonec vydají. Právě když se zastavily, aby prozkoumaly nové místo, uslyší hlasitou ránu. Dívky se ohlédnou a uvidí krásnou mladou dámu obklopenou božskou září.

Opravdu se dětem zjevila Bohorodička, nebo si to celé jenom vymyslely?
Opravdu se dětem zjevila Bohorodička, nebo si to celé jenom vymyslely?

Je to Panna Maria?

Děvčata popisují svůj zážitek jako Boží zjevení. „Postava měla jasně zelené šaty se zástěrkou a hnědé vlasy ozdobené čelenkou. Na krku jí visely nádherné korále s mariánským medailonkem a v ruce svírala růženec.“ Setkávají se dívky tváří v tvář s Pannou Marií? Děti se po této zkušenosti rozplakaly a zářící osoba je pak musela utěšovat.

Nejen Františka a Kateřina, ale i jejich malí svěřenci osobu vidí. Jeden z nich, Josef, dokonce tvrdí, že mu paní podávala cukroví. Očarované dívky se vracejí domů a o svém zážitku mlčí. Po dvou týdnech se děvčata vracejí, aby Matku Boží viděly znovu.

Další setkání následuje až v říjnu, kdy už všude kolem leží sníh. Ovšem v místě zjevení bílý poprašek roztaje. To už se po celé obci zprávy šíří jako lavina. Na dívky je v tu ránu zahájen hon, který v konečném stadiu končí uvězněním Františky do žaláře. Co ale dívky vlastně viděly?

Rozloučení

Záhadná postava se s dětmi posledního dne rozloučila pozdravem „spánembohem“, nechala si od nich políbit ruku a zmizela. Duchovno a lidová magie je v té době velmi populární, a tak není divu, že místní obyvatele tato událost zajímá.

Nikdo však nedokáže s jistotou říct, co děti skutečně viděly. Byl to duch zemřelé osoby, anebo skutečná Panna Maria, která se zjeví pouze vyvoleným jednou za čas? Spory se vedou dodnes, a pouze ony dívky by mohly říct, jak to bylo.

Od roku 1849 se zářící postava v obci Mcely neobjevila. Bude se zjevení opakovat?

Podivný úkaz se stal v roce 1866 i v malé vesnici Filipov.
Podivný úkaz se stal v roce 1866 i v malé vesnici Filipov.

Mariánská zjevení v naší zemi

Mariánská zjevení jsou hlášena z celé Evropy. Od nejslavnějšího, které potkalo francouzské Lurdy, kde Panu Marii spatřila roku 1858 dívka Bernadette, uběhlo spousty let. Avšak i v naší zemi jich můžeme napočítat hned několik.

Mezi nejznámější zjevení nepochybně patří to, které se odehrálo v Suchém Dole. Ke zjevení má docházet v letech 1892 až 1895 na místě zvaném Ticháčkův les.

Tehdejší vyvolenou se stává Kristina Ringlová (1878–1957), která se měla setkat s Pannou Marií až třiadvacetkrát!

V noci ze 12. ledna na 13. ledna 1866 probíhá v malé vesnici Filipov podivný úkaz. Mladá Magdalena Kadeová leží již několik dní nemocná v posteli. Naděje na uzdravení je malá, když se jí náhle zjeví zářící ženská postava s korunkou na čele.

Dívenka po tomto zjevení vstává zcela zdravá a schopna žít jako dříve. Případ je známý jako Filipovský zázrak.

Foto: wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
reklama
Související články
od 18.4.2024 1.7tis
Nahrávka ze září roku 2012 údajně zachycuje zásah nadpřirozené bytosti, která jistému šťastlivci v poslední vteřině zachránila život. Na Tchaj-wanu žijící spisovatel a ufolog Scott C. Waring odmítá rozšířené tvrzení, že jde o zásah strážného anděla. Průmyslová kamera podle něj zachytila teleportaci a bytost na záznamu je mimozemského původu. Jak se k tomuto názoru badatel dobral?  
od 3.4.2024 2.5tis
V mexickém státě Queretaro se nachází městečko Tlacote, které bylo v jednu dobu prakticky každý den v obležení poutníků. Všichni tam stáli frontu na vodu z místního pramene, která prý dokázala hotové zázraky. Jaké bylo pozadí příběhu slavného pramene z Tlacote? A jak to tam vypadá dnes?     Nad malou farmou u městečka Tlacote el Bajo, kter
od 2.4.2024 2.6tis
Jméno nejslavnějšího poutního místa na jihovýchodě Rakouska je odvozeno od rakouského slova „zelle”, tedy cela. Legenda pamatuje skromnou celu, kterou si zde postavil mnich jménem Magnus. Ten je v polovině 12. století vyslán do horského kraje v dnešním rakouském Štýrsku, aby duchovně sloužil tamním lidem. Na cestu si odnáší sošku Panny Marie s Ježíškem, kterou sám vyřezal z lipového dřeva. A na zá
od 29.3.2024 3.4tis
Britský doktor Edward Bach (1886–1936) rok před svou smrtí prohlásí: „Má práce je u konce. Jsem hotov. Systém je úplný.“ Je však téměř zázrak, že je v té době ještě naživu. Před 19 lety je mu totiž diagnostikovaná rakovina a mnoho lékařů už tehdy prohlašuje, že se blíží jeho smrt.     „Máte rakovinu. Zbývají vám tři měsíce života… Je mi to
od 27.3.2024 2.9tis
Před ikonu Panny Marie v jordánském kostele sv. Jiří pokleká uslzená žena. „Dej, Matko Boží, ať se můj syn uzdraví,“ modlí se. Její jediné dítě je vážně nemocné. Žena proto zamíří před zázračný obraz madony z Madaby, který prý plní přání. Mladé matce se to její vyplní. Syn se jí uzdraví. Jde o náhodu, nebo je ikona skutečně nadána magickou mocí?  
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvobození Osvětimi: Mrazivé ticho, spáleniště a 7 000 zubožených vězňů!
epochaplus.cz
Osvobození Osvětimi: Mrazivé ticho, spáleniště a 7 000 zubožených vězňů!
Opatrně prochází bránou, na níž je nápis „Arbeit macht frei“. Sovětští vojáci doufají, že dobyli nacistickou továrnu, jenže po pár krocích zírají do prázdných očí stovek lidí v pruhovaných mundúrech. Ti jsou vyhublí, mají strach a neví, co od příchozích čekat! Onoho 27. ledna 1945 postupují Sověti k polskému městu Osvětim. Rozsáhlý komplex považují za nacistickou továrnu,
Skončila Nesvačilová se zlomeným srdcem?
nasehvezdy.cz
Skončila Nesvačilová se zlomeným srdcem?
Chvíli se zdálo, že je Denisa Nesvačilová (32) znovu šťastná. Jenže bohužel má asi opět srdce na cáry. Románek s pohledným kolegou podle všeho nevyšel. Měl se k ní chovat jako princezně, zahrnovat
O lásku svých rodičů jsem musela bojovat
skutecnepribehy.cz
O lásku svých rodičů jsem musela bojovat
Naši začali mluvit o rozvodu. Byla jsem rozmazlený jedináček a představa, že by se mi najednou zhroutil domov, byla pro mě zničující. Když mi naši opatrně naznačili, že se budou rozvádět, zhroutil se mi svět. Pocit jistoty splaskl jako propíchnutý balonek. Ještě nikdy v životě jsem se necítila tak mizerně. Nevěřila jsem svým uším. Nevěřila jsem, že to
Knihovna ve virtuální realitě je skutečná
21stoleti.cz
Knihovna ve virtuální realitě je skutečná
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen
Roštejn: Hrad rozkvetlý jako růže
epochanacestach.cz
Roštejn: Hrad rozkvetlý jako růže
Je to už sedm století, co na skalnatém kopci v Javořických vrších vzniklo lovecké sídlo pánů z Hradce. O své přežití do dnešních časů musel sice bojovat, ale ten boj vyhrál a patří mezi perly celého kraje. Podle pověsti si pán zdejšího kraje zatoužil vystavět na skále hrad, ale nedostávalo se mu peněz. Upsal proti duši ďáblu,
DS PENSKE představuje nový „kabát“ své formule pro E-Prix v Monaku
iluxus.cz
DS PENSKE představuje nový „kabát“ své formule pro E-Prix v Monaku
Světový šampionát ABB FIA Formula E se jako obvykle zastaví v Monaku. A pro tento sedmý ročník slavného závodu se společnosti DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT rozhodly oslavit prestiž a půvab proslul
5 tipů, jak ukázat krásu dřeva
panidomu.cz
5 tipů, jak ukázat krásu dřeva
Dřevo je nesmírně příjemný a oblíbený materiál, přitom jeho krásu někdy zbytečně zakrýváme. Zde je pět inspirací, jak ji naopak co nejvíce ukázat. Ze starých dřevěných rámů se dá vytvořit jednoduchá konstrukce, která se báječně hodí jako opora pro kytice ze suchých rostlin. Suché traviny (a právě tak suché květy) v ní dokonce vypadají lépe
Mapinguari: Je nestvůra s tlamou na břiše jen mýtus?
epochalnisvet.cz
Mapinguari: Je nestvůra s tlamou na břiše jen mýtus?
Fascinující amazonská džungle nemusí skrývat jen dosud neznámé rostliny a „běžná“ zvířata. Možná se v ní potlouká tvor, se kterým byste se rozhodně setkat nechtěli. Podle některých popisů připomíná Bigfoota a i když jde podle všeho o legendu, reálný předobraz toto monstrum zřejmě opravdu má!   Pohybuje se prý pomalu a nenápadně a většinou zůstává
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nepečený dort s malinami
tisicereceptu.cz
Nepečený dort s malinami
Tvaroh můžete nakombinovat s ricottou nebo také řeckým jogurtem. Ovoce použijte podle sezony nebo podle toho, jaké máte u vás doma rádi. Ingredience Na 1 kulatou formu 300 g kakaových sušenek
První pivovary u nás vyrůstaly v klášterech
historyplus.cz
První pivovary u nás vyrůstaly v klášterech
Znavený mnich se opile olízne. Trochu přebral, jenže tahle várka piva se opravdu povedla. Tíží ho výčitky svědomí, na paměti má varovná slova biskupa. Zítra ale všechno dožene. Modlitbám se bude věnovat s ještě větší intenzitou než jindy.   Zpracování chmele na zlatavý mok se jako první u nás ujímají kláštery. „Protože měly vlastní výrobu piva,
Vepřová žebírka glazovaná pivem
nejsemsama.cz
Vepřová žebírka glazovaná pivem
Žebra můžete podlévat jak černým pivem, tak světlým ležákem. Ingredience na 6 porcí: 500 ml černého piva 2 kg vepřových žeber 1 lžíce sójové omáčky 1 lžička uzené papriky 1 lžíce olivového oleje sůl barevný pepř Postup: Vepřová žebra omyjte, osušte a rozdělte na větší díly tak, aby se vám porce vešly do pekáče. Připravte si směs, kterou budete