„Říkám ti, vstaň, vezmi si lehátko a jdi domů.“ A ten muž před nimi hned vstal, vzal, na čem ležel, odešel domů a cestou chválil Boha. Všichni začali v naprostém ohromení oslavovat Boha. Naplněni bázní říkali: „Dnes jsme viděli něco neuvěřitelného!“ (Lukáš 5,24-26)
Každý nemocný si ze všeho nejvíce přeje být uzdraven z nemoci, ať už je to nemoc mysli, či těla. Modlitby vysílané k Bohu tak zůstávají mnohdy bez odpovědi, avšak jsou zaznamenány také případy, kdy skutečně došlo k nečekanému – k „zázračnému“ uzdravení.
Nejznámější případ
Bezesporu tím nejznámějším případem náhlého uzdravení je ten z města Lurdy. 11. února 1858 se mladá Bernadett Soubirousová vydala do jeskyně v podhůří Pyrenejí poblíž jihofrancouzského poutního města Lurdy. Právě zde došlo k údajnému zjevení Panny Marie.
Od té doby se místo stalo stěžejním římskokatolickým dějištěm. Do historie se zapsalo uzdravení Jeanne Fretelové, jež od 23 let trpěla trpěla zánětem podbřišnice způsobeným v důsledku tuberkulózy. Velká bolest byla spojena s častým vnitřním i vnějším krvácením.
Za 11 let absolvovala celkem 13 operací, avšak úleva se stále nedostavovala. Lékaři byli už v koncích. V roce 1948 jí její přátelé zavezli na výlet do Lurd, Jeanne tehdy byla již v tříměsíčním kómatu.
Tamní kněží ji dopravili do jeskyně zasvěcené Panně Marii, krátce nato se Jeanne zázračně probrala z kómatu a uzdravila se.
Církví uznaný zázrak
V roce 1950 byla tato událost církví uznána za zázrak. V místní jeskyni poté docházelo i k dalším uzdravením. Od roku 1954 každý případ lurdského uzdravení prošetřuje Mezinárodní lékařský výbor.
Se zvyšující se popularitou město nepopiratelně bohatne díky turistickému ruchu. Mohlo by se tak jednat o strategický krok?