3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Zázraky papeže Františka: Co všechno hlava církve údajně dovede?
Zázraky papeže Františka: Co všechno hlava církve údajně dovede?
od 17.5.2022
1.8tis
Papež František na Svatopetrském náměstí krátce po svém zvolení. FOTO: Edgar Jiménez / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
175
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků?

Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše.

Papež František na Svatopetrském náměstí krátce po svém zvolení. FOTO: Edgar Jiménez / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Má papež František skutečně léčitelské schopnosti? FOTO: Tania Rego / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává ve dvou skleněných ampulích, které se každý rok během třídenních církevních slavností při mších vystavují veřejnosti. K přeměně skupenství dochází ve chvíli, kdy papež jednu z ampulí políbí.

reklama

„Krev z poloviny zkapalněla, což dokazuje, že svatý Januárius miluje našeho papeže a Neapol,“ říká k tomu neapolský arcibiskup Crescenzia Sepe (*1943), jenž byl celé události osobně z blízka přítomen.

Skeptici ale tvrdí, že celá proměna ve skutečnosti probíhá jen díky reakci chemických látek v ampulích.

Vědci mají několik teorií, čím že to může být způsobeno, ale k jejich ověření se jen tak nedostanou, církev totiž odmítá nechat tak vzácné relikvie otevřít, z obavy před jejich poškozením. Potvrdila by analýza zázrak, nebo by jej vyvrátila? Naposledy prý to samé dokázal papež Pius IX. (1792–1878) v roce 1848!

Má papež František skutečně léčitelské schopnosti? FOTO: Tania Rego / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Má papež František skutečně léčitelské schopnosti? FOTO: Tania Rego / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Léčitelské schopnosti

Podle dalších zpráv má papež František zřejmě i mimořádné léčitelské schopnosti. V listopadu 2015 přilétá do New Yorku a přímo na letišti JFK žehná jedné z dívek, která zde na něj čeká, tehdy dvanáctileté Julii Bruzzese.

reklama

Holčička je po náhlém ochrnutí upoutaná na invalidním vozíku. Lékaři si myslí, že trpí lymskou boreliózou, zákeřnou infekční nemocí přenášenou nejčastěji klíšťaty, ale krevní testy tento předpoklad nepotvrzují. Proto netuší, jak Julii pomoci.

Její matka Josephine vzpomíná, jak setkání proběhlo: „Políbila jsem mu ruku a poděkovala mu. On se mi podíval přímo do očí, usmál se a řekl:

‚Bude v pořádku‘.“ O pět dní později doktoři provedli na Julii další krevní testy a k jejich šoku tentokrát lymskou boreliózu skutečně potvrdili! Díky tomu vědí, jak ji léčit a objevuje se nová naděje na to, že bude znovu chodit.

Naplnilo se tím přání a modlitby Bruzzesových, do budoucna obě hledí s optimismem. „Byl to ten nejvzácnější okamžik mého života. Vím, že díky papeži Františkovi budu jednou znovu chodit,“ říká Julie.

reklama

Ale nejde o jediný medicínský zázrak, v němž hraje svatý otec roli. Téhož roku ve Filadelfii políbí na čelo roční Giannu Masciantonio, jíž později jako zázrakem zmizí nádor na mozku.

V říjnu 2015 přímo ve Vatikánu položí ruku na hruď tříměsíční holčičce, které se poté zacelí dvě díry, co měla v srdci. Lynn Cassidy, matka dívenky, k tomu říká:

„Bůh jedná skrze papežova požehnání, jsme mu moc vděční.“ Vejde papež František do historie jako „Papež léčitel“? Nebo se dá vše lékařsky vysvětlit?

Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.8tis
Mohou být některá náboženská zjevení tak konkrétní, aby nás varovala před nadcházejícími událostmi? Italka jménem Gisella Cardia tvrdí, že ano! V italském městečku Trevignano Romano se každý měsíc scházejí věřící, aby si prostřednictvím vizionářky Giselly Cardie vyslechly vzkazy od samotné Panny Marie. Ačkoliv se zde údajně zázraky odehrávají již od roku
od 26.11.2022 1.5tis
Dvanácté století nebylo v našich zeměpisných šířkách žádnou idylou. Německý král Lothar III. táhl s vojskem do Čech. Kníže Soběslav I. se rozhodl povolat na pomoc „nejtěžší kalibr“, který měl k dispozici. Jednalo se o posvátné relikvie patronů české země. Pomohou? Za posvátné české relikvie s magickou mocí jsou považovány kopí sv. Václava a prapore
od 24.11.2022 3.6tis
Je to k nevíře, ale i ve středoevropském geografickém prostoru mohou záhadně mizet lidé. Příkladem je slovenská i polská část pohoří Tatry. I v moderních době zde zmizely desítky lidí. Hovoří se i o působení paranormálních jevů a fenoménů časoprostoru! Po zmizelých pátrá též polská speciální policejní jednotka s příznačným názvem „Archiv X“. Název
od 21.11.2022 2.8tis
Úvahy o tom, že kromě našeho světa, tak jak jej známe, existuje jeden další nebo několik alternativních světů, existují možná od nepaměti. Tato problematika je častým námětem řady dobrodružných literárních či filmových děl. A tak v nich nechybí případy náhodného či záměrného přestupu člověka mezi těmito světy či jejich dimenzemi. BRÁNA BOHŮ PERUÁNSKÝCH IND
od 18.11.2022 2.8tis
Jako černí nositelé smůly jsou proto havrani a krkavci lidmi často zavrhováni. Je to trochu nezasloužené postavení, ale na druhou stranu se o černých ptácích také traduje, že jsou převaděči zemřelých na onen svět…     Ptáci jako havrani, krkavci či vrány se vyznačují značnou dávkou inteligence a vynalézavosti, což je mezi zástupci ptačí ří