reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Zázraky
Zázraky papeže Františka: Co všechno hlava církve údajně dovede?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 17.5.2022
1.8tis
Papež František na Svatopetrském náměstí krátce po svém zvolení. FOTO: Edgar Jiménez / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
175
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše.

Papež František na Svatopetrském náměstí krátce po svém zvolení. FOTO: Edgar Jiménez / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Má papež František skutečně léčitelské schopnosti? FOTO: Tania Rego / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává ve dvou skleněných ampulích, které se každý rok během třídenních církevních slavností při mších vystavují veřejnosti. K přeměně skupenství dochází ve chvíli, kdy papež jednu z ampulí políbí.

„Krev z poloviny zkapalněla, což dokazuje, že svatý Januárius miluje našeho papeže a Neapol,“ říká k tomu neapolský arcibiskup Crescenzia Sepe (*1943), jenž byl celé události osobně z blízka přítomen. Skeptici ale tvrdí, že celá proměna ve skutečnosti probíhá jen díky reakci chemických látek v ampulích.

Vědci mají několik teorií, čím že to může být způsobeno, ale k jejich ověření se jen tak nedostanou, církev totiž odmítá nechat tak vzácné relikvie otevřít, z obavy před jejich poškozením. Potvrdila by analýza zázrak, nebo by jej vyvrátila? Naposledy prý to samé dokázal papež Pius IX. (1792–1878) v roce 1848!

Má papež František skutečně léčitelské schopnosti? FOTO: Tania Rego / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Léčitelské schopnosti

Podle dalších zpráv má papež František zřejmě i mimořádné léčitelské schopnosti. V listopadu 2015 přilétá do New Yorku a přímo na letišti JFK žehná jedné z dívek, která zde na něj čeká, tehdy dvanáctileté Julii Bruzzese.

Holčička je po náhlém ochrnutí upoutaná na invalidním vozíku. Lékaři si myslí, že trpí lymskou boreliózou, zákeřnou infekční nemocí přenášenou nejčastěji klíšťaty, ale krevní testy tento předpoklad nepotvrzují.

Proto netuší, jak Julii pomoci. Její matka Josephine vzpomíná, jak setkání proběhlo: „Políbila jsem mu ruku a poděkovala mu. On se mi podíval přímo do očí, usmál se a řekl: ‚Bude v pořádku‘.“ O pět dní později doktoři provedli na Julii další krevní testy a k jejich šoku tentokrát lymskou boreliózu skutečně potvrdili!

Díky tomu vědí, jak ji léčit a objevuje se nová naděje na to, že bude znovu chodit. Naplnilo se tím přání a modlitby Bruzzesových, do budoucna obě hledí s optimismem. „Byl to ten nejvzácnější okamžik mého života.

Vím, že díky papeži Františkovi budu jednou znovu chodit,“ říká Julie. Ale nejde o jediný medicínský zázrak, v němž hraje svatý otec roli. Téhož roku ve Filadelfii políbí na čelo roční Giannu Masciantonio, jíž později jako zázrakem zmizí nádor na mozku.

V říjnu 2015 přímo ve Vatikánu položí ruku na hruď tříměsíční holčičce, které se poté zacelí dvě díry, co měla v srdci. Lynn Cassidy, matka dívenky, k tomu říká: „Bůh jedná skrze papežova požehnání, jsme mu moc vděční.“ Vejde papež František do historie jako „Papež léčitel“? Nebo se dá vše lékařsky vysvětlit?

Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.5tis
Kopie zázračného obrazu z italského města Re začíná v chalupě chudého klatovského krejčího ronit tekutinu podobnou krvi. Madona je poté střežena v místním kostele, kde před zraky velkého množství svědků opakovaně otevírá a zavírá oči. Podle církve je obraz zázračný.     Freska Panny Marie s Ježíšem v náruči si pro italského opilce připraví perné […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.4tis
Zprávy o zjeveních Panny Marie doprovázených nejrůznějšími zázraky přicházejí nejčastěji ze zahraničních oblastí se silně zakořeněnou vírou. Ovšem i v české historii lze najít neméně zázračná setkání. K jednomu takovému došlo v 18. století na Rychnovském vrchu. Nevyléčitelně nemocní se často obracejí pánu Bohu se s úpěnlivými modlitbami, v nichž pokorně žádají o zásah shůry […]
od Adriana Vojtíšková 15.6.2022 3.2tis
K vrchu Blaník ve středních Čechách se váže zvláštní pověst, podle níž je v nitru hory ukryta celá armáda rytířů, kteří bdí nad naší vlastí.     Až prý bude Čechům nejhůře, mají blaničtí rytíři z hory vyjet a pomoci. Velitelem bájného vojska má být patron českého národa svatý Václav. Etnologové předpokládají, že prazáklad legendy […]
od Adriana Vojtíšková 14.6.2022 1.9tis
Tajemný muž známý jen jako slepý mládenec je asi nejznámějším českým věštcem. Ve svých vizích hovoří o střídání vládců Čech, druhé světové válce, upadání mravů, ale také o genetickém inženýrství, jehož rozkvět prý předznamená blízký konec.     Jeho proroctví ovšem pro Čechy nekončí nijak dobře. Měli bychom slovům slepého mládence věnovat pozornost, nebo je […]
od Jiří Nechanický 12.6.2022 8.4tis
V několikakilometrových frontách se tísní desetitisíce lidí. Někteří si s sebou přinášejí láhve, jiní kanystry. Každý si chce nabrat vodu z „pramene života“ v Tlacote. V naději sem přicházejí nemocní, ale i zdraví. Lačně polykají doušky zázračné vody jako prevenci proti všem nemocem, nebo se ji snaží získat pro své churavé blízké. Přibližně 300 kilometrů […]