22. června 1633: Svaté oficium v Římě donutí Galilea Galileiho (1564–1642), aby po bouřlivé polemice odvolal své kacířské názory, že Země není středem vesmíru a je kulatá.
Domů     Zázraky svatých: Umějí předpovídat budoucnost?
Zázraky svatých: Umějí předpovídat budoucnost?
od 21.5.2024
2.8tis
Patří mezi zázraky, které jsou připisované svatým, právem i jasnovidectví?
285
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Kazatelé, papežové a vůbec všichni, kteří promlouvají k davům věřících, jim nezřídka líčí své představy a vize budoucnosti. Zarážející je, že mnoho takových proroctví se nakonec naplní i do těch nejmenších detailů!

Jsou svatí snad obdařeni darem jasnovidnosti nebo je shoda následujících událostí s jejich dříve pronesenými vizemi pouze náhodná? 

Patří mezi zázraky, které jsou připisované svatým, právem i jasnovidectví? Od koho mají mít svatí schopnost vidět budoucnost? Je to dar od boha? Skutečně se některé vize už vyplnily, nebo nám to tak jen připadá? Dává svatým tajemné schopnosti jejich neochvějná víra?

Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), někdy také uváděn jako padre Pio, je znám nejen křesťanům, ale i mnohým ateistům a jinověrcům.

Na svém kontě má totiž celou řadu zázraků, z nichž některé se podařilo ověřit a prozkoumat, ale ne vysvětlit. Podle některých svědectví Pio levituje a má také schopnosti bilokace, která mu umožňuje být na dvou místech zároveň!

Nejvíce kněze proslaví jeho stigmata. Poprvé se u něj objeví v roce 1918, poté, co se nabídne jako smírná oběť za zločiny, spáchané lidmi během první světové války. Stigmata jej pak provázejí celým životem a zmizí až v okamžiku jeho smrti.

To ale není jediná mimořádná vlastnost otce Pia. Dokáže prý také vidět do budoucnosti!

Od koho mají mít svatí schopnost vidět budoucnost? Je to dar od boha?
Od koho mají mít svatí schopnost vidět budoucnost? Je to dar od boha?

Předvídá úspěchy i pády

Piův dar jasnovidectví se během jeho života i mnoho let po světcově smrti několikrát potvrdil. Kněz prý na den přesně předpovídá datum své smrti. Další předpověď se týkala i Čech.

V 60. letech minulého století, tedy v době hluboké totality, Pio pozdějšímu kardinálovi Františku Tomáškovi (1899–1992) předpovídá, že nezemře, dokud nebude jeho vlast svobodná. To se do puntíku splnilo!

Tomášek se dožil sametové revoluce a zemřel až 3 roky po ní ve vysokém věku 93 let. V roce 1947 s Piem hovoří prostý a téměř neznámý polský duchovní Karol Wojtyła (1920–2005), kterému padre předvídá, že se stane papežem.

Mladičký Wojtyła si z tohoto proroctví čas od času utahuje. Pak ale jeho hvězda začne stoupat a dnes jej veřejnost zná spíše jako papeže Jana Pavla II., který v roce 2002 Pia prohlásil za svatého!

Další o kom Pio dopředu věděl, že bude zvolen hlavou církve je papež Pavel VI. (1897–1978). Kromě osudů církevních činitelů ale předvídá také soudný den, kterému budou předcházet pohromy a války.

Konečný boj údajně vyhraje Zlo, ale po třech dnech a nocích zemětřesení a požáry ustanou a z nebe sestoupí andělé, kteří budou šířit mír. Naplní se i toto proroctví?

Skutečně se některé vize už vyplnily, nebo nám to tak jen připadá?
Skutečně se některé vize už vyplnily, nebo nám to tak jen připadá?

Konec světa podle Vatikánu

Schopnost předpovídat budoucnost má mít také papež Pius X. (1835–1914), svatořečený v roce 1954. Svatý otec za svého života opakovaně prožívá prorocké vize.

První z nich zaznamená v roce 1909, kdy upadá do transu obklopen členy františkánského řádu. Když znovu nabude vědomí, prudce vyskočí a v jeho tváři se odráží zděšení. „To, co jsem viděl, je děsivé! Budu to já, nebo můj nástupce?

Jisté je, že papež opustí Řím a při odchodu bude muset projít přes mrtvá těla svých kněží!“ Stejná vize se papeži vrátí ještě krátce před smrtí. „Viděl jsem jednoho z mých nástupců stejného jména, který prchal přes těla svých bratří.

Najde útočiště na nějakém skrytém místě, ale po krátkém oddechu zemře krutou smrtí,“ líčí. Nastane prý doba, kdy se bůh vytratil z lidských srdcí i myslí a přijde období temnoty. Potvrdí se jeho slova?

Dává svatým tajemné schopnosti jejich neochvějná víra?
Dává svatým tajemné schopnosti jejich neochvějná víra?

Století ďábla

Některá z papežských proroctví už údajně svého naplnění došla. Jedním z nich je například předpověď papeže Lva XIII. (1810–1903). Ten během mše na konci 19. století prožívá vidění, které si sám nedokáže vysvětlit.

V jeho vizi si ďábel vyžádá od Boha jedno celé století, aby mohl zkoušet lidstvo. Papež údajně sleduje, jak se nebe zatmělo množstvím zlých duchů, kteří se snášeli na zemi, aby všechno zničili a zvláště aby útočili na Rusko.

Století ďábla mělo být právě přicházející 20. století. Slova papeže se naplnila. Během 20. století je svět zkoušen mnoha katastrofami nebývalého rozsahu a také dvěma světovými válkami!

Ruské impérium poznamenávají nejen válečné konflikty, ale i drtivé pády, které následují vždy, když se země začne dostávat zpět na výsluní. Naplní se i další temné vize Svatých otců?

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 21.6.2024 1.5tis
Brzy bude poledne a slunce pálí přímo doprostřed rouenského náměstí ve Francii, kde je právě ke kůlu přivazována mladá žena v kápi. Pod ní je přibita tabulka, která hlásá: „lhářka, čarodějnice, rouhačka, odpadlice a kacířka“. Už toho osudného dne, 30. května 1431, se však někteří podivují, že žena odsouzená nejvyšším církevním soudem má obličej po celou dobu zahalený do kapuce. Je to vůbec ona, sl
od 20.6.2024 2.4tis
Ve světě komiksových hrdinů se to superschopnostmi jen hemží. Ten umí létat, jiný ovládat magnetismus, další se zase dokáže zneviditelnit. Také v reálném světě je ale údajně možné dosáhnout nadpřirozených schopností. Tvrdí to alespoň tibetští svatí muži, kteří k tomu používají prastaré mystické cvičení.     Na stezce v tibetské náhorní
od 17.6.2024 3.4tis
Starověký král Gilgameš má oči podlité krví a třesou se mu ruce. Jen před několika dny zemřel jeho nejlepší přítel Enkidu a panovník je ochromený strachem ze smrti. Rozhodne se proto vyhledat Utnapištima. Ten je totiž údajně nesmrtelný a zná tajemství věčného života. Už od počátku věků touží člověk po nesmrtelnosti. Podle Eposu o Gilgamešovi po věčném ži
od 16.6.2024 3.1tis
Ostatky francouzské dívky Bernadetty Soubirous působí už více než 140 let jako naprosto netknuté časem. Ozývají se názory, že jde o zázrak a důkaz, že Bernadetta je v nebi. Podle skeptiků má ale celá záležitost racionální vysvětlení. Kdo má v celém sporu pravdu? Fenomén nerozkládajících se těl mrtvých fascinuje lidi z celého světa. Odborně se tomuto jevu
od 7.6.2024 2.6tis
José Pedro de Freitas (1921–1971), brazilský léčitel spíše známý pod pseudonymem Zé Arigo, léčí a operuje své pacienty jen holýma rukama, či za použití obyčejných kuchyňských nástrojů.     V dětství Arigo brzy opouští školu a nastupuje do práce, neboť jeho rodina je velmi chudá. Ve třiceti začne trpět silnými bolestmi hlavy, halucinacemi,
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Africká fialka je skromná kráska
panidomu.cz
Africká fialka je skromná kráska
A přitom dokáže přinášet radost po převážnou část roku. Existuje spousta druhů, takže si vybere každý. A nebo si můžete na okně vytvořit celou sbírku. Když se o ni budete jen trochu starat, budou vás její květy těšit celá léta. Kde se vzala? Květina pochází z Tanzánie, kde ji v roce 1892 objevil baron Walter
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn