reklama
30. června 1908: V centrální Sibiři nedaleko řeky Podkamenná Tunguska dochází k extrémně silné ničivé explozi, která se do dějin zapisuje jako tunguská událost. Incident zůstává nevysvětlen.
Domů     Neobjasněné události
Zelené oči z Chickamaugy: vojáky měla napadnout příšera
Filip Appl
od Filip Appl 23.2.2022
3.3tis
Co spatřili vojáci během bitvy Severu proti Jihu? Foto: Pixabay
346
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Americká občanská válka je v plném proudu. Na rozsáhlém území se střetávají armády konfederačního Jihu s armádami severní Unie. Právě z této doby pochází jeden pozoruhodný příběh.

Co spatřili vojáci během bitvy Severu proti Jihu? Foto: Pixabay Bitva u Chickamaugy. Foto: Kurz & Allison/Creative Commons/Volné dílo Lze onu bytost spatřit v oblasti i dnes? Foto: Hal Jespersen/Creative Commons/Volné dílo

Druhou nejkrvavější bitvou této války se v září 1863 stává střet nedaleko dnešního městečka Chickamauga, ve kterém se do sebe pustí přes 120 tisíc vojáků. Během dvou dnů umírá v nepřehledné změti dýmu, výstřelů a bolestných výkřiků kolem 35 tisíc mužů.

A ačkoliv je tato bitva sama o sobě děsivou událostí, během ní došlo k něčemu, co hrůzu z ní pro mnoho mužů ještě podtrhuje. Druhého dne – konkrétně 20. září – totiž někteří vojáci údajně spatřili tvora, který nepřipomínal nic, co by do té doby viděli a znali.

Šlo o šelmu se zelenýma, podle některých svědků až zářícíma, očima a obrovskou deformovanou čelistí, ze které vyčnívaly velké nebezpečně vypadající tesáky. Šlo o legendárního tvora z místních legend, jak dodnes věří řada záhadologů?

Bitva u Chickamaugy. Foto: Kurz & Allison/Creative Commons/Volné dílo

DÉMON ČI ZVÍŘE?

Podobně jako mnoho jiných oblastí Spojených států amerických, i  hraniční oblast Tennessee a Georgie má své prastaré příběhy související především s původním indiánským osídlením. Jeden z těchto příběhů vypráví o tvorovi pojmenovaném prostě „Staré zelené oči“.

Podle některých názorů jde o prastarého démona či snad přírodního ducha, který je zlé povahy a který je přitahován smrtí a utrpením. Tomu by ostatně odpovídalo i tvrzení, že této shrbené kostnaté bytosti s kůží bez přítomnosti srsti září oči výrazným zeleným světlem.

Další hypotéza pak pracuje s variantou, že jde o nějaké vzácné zvíře z dávných časů. Dost možná o mrchožrouta, který se za ta staletí naučil dokonale se vyhýbat lidem. Ojedinělý ale není ani názor, že je to prostě jen další varianta legendárního bigfoota – vysokého chlupatého humanoida, který je dnes bezpochyby nejpopulárnějším kryptidem severní Ameriky.

VIDĚL HO ZNÁMÝ SPISOVATEL?

Svědků strašidelného zjevení, které se mělo objevit mezi umírajícími vojáky, bylo údajně hned několik. Mnozí věří, že mezi nimi byl i americký novinář a spisovatel Ambrose Bierce (1842–1913).

Ten později napsal povídku s názvem Chickamauga, ve které hrůzy této bitvy popsal. Jenže s bitvou legenda o Starých zelených očích rozhodně neskončila. Tvor se prý v dalších desetiletích nadále objevoval – Spatřit ho měli v 70.

letech návštěvníci tamního národního parku a v roce 1976 i jeho tehdejší správce Edward Tinney. „Vlasy měl dlouhé a na ty oči nezapomenu: Zářící, téměř zelenavě oranžové barvy, blýskající jako by to bylo nějaké divoké zvíře,“ řekl v jednom rozhovoru s tím, že tvora zahnaly až reflektory blížícího se auta.

Žije snad v místě dávného bojiště dodnes nějaký tajemný tvor či duch zrozený z utrpení? Nebo je za vším především bujná fantazie ještě rozvířená v okolí známou a velmi oblíbenou legendou?

Lze onu bytost spatřit v oblasti i dnes? Foto: Hal Jespersen/Creative Commons/Volné dílo
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 29.6.2022 946
Legendární Zlatý chrám byl postaven v indickém státě Paňdžáb u jezírka, kde podle legend rozjímal Buddha. Toto průzračné jezero dnes známe pod názvem Amritsar.   Jde prý o jezero nesmrtelnosti, protože v překladu jeho indický název značí nádobu nektaru nesmrtelnosti. A skutečně místí voda má podle mnohých svědectví léčivé účinky! Srdcem komplexu je chrám Hari […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 1.4tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 1.7tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.4tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]
od Pavel Polcar 26.6.2022 3.2tis
Marfa Lights: První historická zmínka o tzv. Marfa Lights se objevila v roce 1883, kdy jeden farmář pracující v této oblasti hlásil, že v dálce vidí tančící světla. Brzy zjistil, že místní osadníci také často viděli prazvláštní světla, pohybující se sem a tam. Padající hvězdy? Domorodí Američané tento jev údajně připisovali padlým hvězdám. Současníci pro […]