Skip to content

Železniční neštěstí prý přilákalo upíra, který hodoval na mrtvých tělech!

Tunel, který se po rekonstrukci zřítil a usmrtil mnoho dělníků, obestírá řada tajemných příběhů, v nichž se vypráví o duších obětí neštěstí. Zůstávají však ve stínu strachu, který rozsévá richmondský upír. Ten přišel hodovat na tělech zemřelých. Přivábil ho pach krve?

Zazděný vchod do tunelu

Železniční tunel, který se táhne 1,2 kilometru pod částí amerického městečka Richmond ve Virginii, byl vybudován v roce 1873 a už po necelých 30 letech ho úřady z bezpečnostních důvodů nechaly zavřít. Už během konstrukce zahynulo deset dělníků a navíc hrozí sesuvy půdy, které by mohly tunel zasypat. Jenže jak se Richmond rozrůstá, s počtem obyvatel stoupá i nutnost tunel obnovit. Ve 20. letech přichází plán tunel vyčistit, zabezpečit a otevřít. Jenže během tragického odpoledne 2. října 1925, kdy v tunelu pracuje 200 mužů, kteří stojí na plošinách vagonů tažených parní lokomotivou a opravují strop, se tunel zhroutí. Muži zůstanou pohřbeni pod sutinami a někteří utrpí také těžké popáleniny po explozi parního kotle. Zavaleni kamením umírají pomalu a v bolestech. Záchranné práce navíc přinesou jen další sesuvy. Je proto rozhodnuto, že tunel bude zasypán a jeho vchody zabetonovány. Možná za to může i strach. Hned po nehodě se totiž začíná mluvit o tajemných jevech. Zůstaly duše obětí, které se nedočkaly řádného pohřbu, uvězněny v zasypaném tunelu?

Fotografie uvnitř tunelu vyfocená v roce 2010.
UPÍR DORAZIL OKAMŽITĚ

Ze všech dělníků se z tunelu podaří dostat jen dvěma. Jeden z nich však utrpěl natolik vážné popáleniny, že jim později podlehl. Těla mrtvých dělníků jsou v hrozném stavu a jen jedno z nich se nakonec podaří vyprostit. Tím je tělo inženýra Thomase Josepha Masona, které bylo od popálenin celá zčernalé a v hrudníku mělo vraženou páku. Ovšem to není jediný děsivý výjev, kterému musí záchranáři přihlížet. Údajně ihned po jejich příjezdu na místo neštěstí záchranáři spatří podivné monstrum s dlouhými krvavými tesáky a tmavou kůži, která jako by mu plandala na těle. Vzhledem k tomu, že tvor, který jinak vypadá jako člověk, hoduje na tělech mrtvých dělníků, dospějí muži k názoru, že jde o upíra. Toho pak záchranáři pronásledují až na nedaleký hřbitov, kde zmizí v hrobce jistého W. W. Poola, jenž zemřel v roce 1922. Hrobka je následně uzamčena a opatřena visacími zámky, ale legenda o upíru z Richmondu přetrvává. Probudila ho krví nasáklá půda z nedalekého neštěstí? Nebo snad měl s tragédií společného trochu víc?

Snímek ze stavby
HLASY VOLAJÍ O POMOC

Z údajného svědectví záchranářů se v průběhu let stala místní městská legenda a i nadále se šíří zprávy o tom, že byl kolem Richmondu upír spatřen znovu. Co ale skutečně záchranáři viděli? „Spekuluje se, že příběh richmondského upírá má své kořeny v hrozivém vzhledu pracovníka, který byl při katastrofě těžce popálen vybuchujícím kotlem, a poté se z tunelu vypotácel se zlámanými zuby a visejícími kusy spálené kůže. Působil tak dojmem příšerného nepřirozeného monstra,“ nabízí možné vysvětlení americký publicista Brent Swancer. Jenže mezi místními existuje mnoho těch, kteří tvrdí, že upír byl skutečný. A nejen to. V zasypaném tunelu prý přebývají také duše mrtvých dělníků. V jeho blízkosti je prý možné slyšet celou řadu zvuků, například hlasy volající: „Dostaňte mě ven!“ nebo zvuk kopání, a dokonce i pištění a skřípání kol lokomotivy. Jaké může být vysvětlení pro tyto jevy?

Foto: wikipedia.com, richmond.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Budapešť: Perla na obou březích Dunaje
epochanacestach.cz

Budapešť: Perla na obou...

Město pikantního guláše,...
Více než polovina kuřáků v ČR chce se svým zlozvykem skoncovat
epochalnisvet.cz

Více než polovina kuřáků v...

Závislost na tabáku je příčinou každého pátého úmrtí...
Maxmilián II. představil Čechům slona i lva
epochaplus.cz

Maxmilián II. představil...

Z kráteru na vrcholu sopky šlehají plameny a stoupá...
Automobilka Ford se vzhlédla ve fúzi světů
iluxus.cz

Automobilka Ford se vzhlédla...

Jižanský temperament novému crossoveru Puma rozhodně...
Nové obrazce na planině Nazca: Vnesou světlo do odvěké záhady?
epochalnisvet.cz

Nové obrazce na planině Nazca:...

Poslední roky ukazují, že moderní technologie mohou...
Najděte si svého herce! Právě dnes byla spuštěna online databáze ACTORSMAP
21stoleti.cz

Najděte si svého herce! Právě...

Dnes byla oficiálně spuštěna online databáze českých a...
Řím: Všechny cesty vedou právě sem
epochanacestach.cz

Řím: Všechny cesty vedou...

Říká se mu věčné nebo...
Partnerku luxusem nezahrnuje
nasehvezdy.cz

Partnerku luxusem nezahrnuje

Vedle slavného baviče si nejspíš...
Muži na zádech vyrostl dračí roh. Nádor na kůži mu odstranil lékař
epochaplus.cz

Muži na zádech vyrostl dračí...

Léze na zádech, která se v několika letech přeměnila na...
U dětí pozor na oči
21stoleti.cz

U dětí pozor na oči

Když se dítě narodí, jeho oči ještě nejsou...
Přitažlivost moderní kuchyně
rezidenceonline.cz

Přitažlivost moderní kuchyně

Jasné a přehledné linie, dokonalý komfort, soudobé...
Proč vybíravá Kaira stále nemá chlapa?
nasehvezdy.cz

Proč vybíravá Kaira stále...

Okouzlující herečka Kateřina Kaira Hrachovcová (45)...