15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Paranormální jevy
Železniční neštěstí prý přilákalo upíra, který hodoval na mrtvých tělech!
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.8.2019
4.8tis
338
SDÍLENÍ
4.8tis
ZOBRAZENÍ

Tunel, který se po rekonstrukci zřítil a usmrtil mnoho dělníků, obestírá řada tajemných příběhů, v nichž se vypráví o duších obětí neštěstí. Zůstávají však ve stínu strachu, který rozsévá richmondský upír.

Ten přišel hodovat na tělech zemřelých. Přivábil ho pach krve?

Zazděný vchod do tunelu

Železniční tunel, který se táhne 1,2 kilometru pod částí amerického městečka Richmond ve Virginii, byl vybudován v roce 1873 a už po necelých 30 letech ho úřady z bezpečnostních důvodů nechaly zavřít. Už během konstrukce zahynulo deset dělníků a navíc hrozí sesuvy půdy, které by mohly tunel zasypat.

Jenže jak se Richmond rozrůstá, s počtem obyvatel stoupá i nutnost tunel obnovit. Ve 20. letech přichází plán tunel vyčistit, zabezpečit a otevřít. Jenže během tragického odpoledne 2. října 1925, kdy v tunelu pracuje 200 mužů, kteří stojí na plošinách vagonů tažených parní lokomotivou a opravují strop, se tunel zhroutí.

Muži zůstanou pohřbeni pod sutinami a někteří utrpí také těžké popáleniny po explozi parního kotle. Zavaleni kamením umírají pomalu a v bolestech. Záchranné práce navíc přinesou jen další sesuvy. Je proto rozhodnuto, že tunel bude zasypán a jeho vchody zabetonovány.

Možná za to může i strach. Hned po nehodě se totiž začíná mluvit o tajemných jevech. Zůstaly duše obětí, které se nedočkaly řádného pohřbu, uvězněny v zasypaném tunelu?

Fotografie uvnitř tunelu vyfocená v roce 2010.

UPÍR DORAZIL OKAMŽITĚ

Ze všech dělníků se z tunelu podaří dostat jen dvěma. Jeden z nich však utrpěl natolik vážné popáleniny, že jim později podlehl. Těla mrtvých dělníků jsou v hrozném stavu a jen jedno z nich se nakonec podaří vyprostit.

Tím je tělo inženýra Thomase Josepha Masona, které bylo od popálenin celá zčernalé a v hrudníku mělo vraženou páku. Ovšem to není jediný děsivý výjev, kterému musí záchranáři přihlížet.

Údajně ihned po jejich příjezdu na místo neštěstí záchranáři spatří podivné monstrum s dlouhými krvavými tesáky a tmavou kůži, která jako by mu plandala na těle. Vzhledem k tomu, že tvor, který jinak vypadá jako člověk, hoduje na tělech mrtvých dělníků, dospějí muži k názoru, že jde o upíra.

Toho pak záchranáři pronásledují až na nedaleký hřbitov, kde zmizí v hrobce jistého W. W. Poola, jenž zemřel v roce 1922. Hrobka je následně uzamčena a opatřena visacími zámky, ale legenda o upíru z Richmondu přetrvává.

Probudila ho krví nasáklá půda z nedalekého neštěstí? Nebo snad měl s tragédií společného trochu víc?

Snímek ze stavby

HLASY VOLAJÍ O POMOC

Z údajného svědectví záchranářů se v průběhu let stala místní městská legenda a i nadále se šíří zprávy o tom, že byl kolem Richmondu upír spatřen znovu. Co ale skutečně záchranáři viděli? „Spekuluje se, že příběh richmondského upírá má své kořeny v hrozivém vzhledu pracovníka, který byl při katastrofě těžce popálen vybuchujícím kotlem, a poté se z tunelu vypotácel se zlámanými zuby a visejícími kusy spálené kůže.

Působil tak dojmem příšerného nepřirozeného monstra,“ nabízí možné vysvětlení americký publicista Brent Swancer. Jenže mezi místními existuje mnoho těch, kteří tvrdí, že upír byl skutečný.

A nejen to. V zasypaném tunelu prý přebývají také duše mrtvých dělníků. V jeho blízkosti je prý možné slyšet celou řadu zvuků, například hlasy volající: „Dostaňte mě ven!“ nebo zvuk kopání, a dokonce i pištění a skřípání kol lokomotivy. Jaké může být vysvětlení pro tyto jevy?

Foto: wikipedia.com, richmond.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 14.8.2022 958
Jak je možné, že jsou některé příběhy či postavy magnetem na tragédie? Podezřelá neštěstí a nevysvětlitelné jevy nejčastěji provází horory, ale proč něco takového zažívá i Superman? Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá bolestných událostí? Ta otázka musela přijít. Když je oznámeno, že novým filmovým Supermanem se ve snímku Muž z […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.6tis
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.8tis
Mohutný hrad v maďarském městě Eger se proslavil hrdinskou obranou proti Turkům v šestnáctém století. Památkou na tuto dobu jsou i rozlehlé hradní kasematy, ve kterých se údajně objevují i záhadné paranormální jevy. Straší zde snad duchové tureckých vojáků, kteří se pokoušeli do hradní pevnosti prokopat? Nutno dodat, že zatímco prvnímu útoku turecké armády hrad […]
od Pavel Polcar 10.8.2022 3.0tis
Tento příběh se vyprávěl před několika lety v Singapuru. Popisuje snahu jedné zbloudilé duše dostat se domů. V zemích, jako je Singapur, je zcela normální, že v jednom bytě žije několik generací, obvykle to bývají děti, rodiče a prarodiče. V bytě, kterého se týká tento příběh, žila žena s manželem, jedním dítětem a manželovými rodiči. […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 3.2tis
Hrůza může mít různou tvář, ale někdy ji nemá vůbec! Dartmoor je oblast mokřin umístěná v srdci anglického hrabství Devon a právě odtud přichází ve 20. letech minulého století hodně podivné zprávy… Na silnici B3212 mezi osadou Postbridge a místem zvaným Two Bridges řidiči často ztrácí kontrolu nad svými vozy či motocykly. A údajně za […]