reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Neobjasněné události
„Zelené děti“ z Woolpitu: Návštěvníci z paralelního světa?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 5.8.2019
6.6tis
489
SDÍLENÍ
6.6tis
ZOBRAZENÍ

„Zelené děti“ jsou jednou z velkých záhad, které se kdy na zemi objevily. Protože se tato událost stala již dávno, naděje na její rozluštění je zcela mizivá. Vše se odehrálo již ve 12. století v Anglii, a to v obci s názvem Woolpit.

CO SE TEHDY PŘIHODILO?

Bylo to kolem roku 1154, kdy se podle záznamu dvou kronikářů – Williamse z Newburghu a opata Ralpha z Coggeshallu – objevily u lesa v jedné díře, přesněji v pasti na vlky, u zmíněné vesnice dvě děti.

Již svým oblečením se lišily od místních dětí, ale také nebylo možné se s nimi domluvit, neboť mluvily neznámým jazykem. Děti byly převezeny do domu místního statkáře, pana Richarda de Calne.

Dívce mohlo být tak deset let, chlapec byl o něco mladší. Také s potravou pro ně byl problém. Odmítaly jíst chléb a běžnou stravu, dokud nevyzkoušely fazolové lusky. Ty se potom na dlouhou dobu staly jejich jedinou potravou.

Ale co bylo na celé věci nejvíce šokující, je barva jejich pokožky. Ta byla světle zelená.

Vesničané se přesto dětí ujali a snažili se je přizpůsobit běžnému životu. Ale hoch byl hodně apatický, zřejmě utrpěl nějaký šok a netrvalo dlouho a zemřel.

Děvče se mělo více k světu. Postupně se naučilo anglicky, přešlo na běžnou stravu a také pomalu její pokožka ztrácela zelenou barvu.

Výsledek obrázku pro woolpit

KDE SE DĚTI VZALY?

To pochopitelně vesničany nejvíce zajímalo. Když už bylo možné se s děvčetem domluvit anglicky, nic podstatného se stejně lidé nedozvěděli. Dívka uváděla, že přišla ze země, kde je neustále šero. Tehdy se svým bratrem zabloudila na pastvě a prý jakousi jeskyní prošly za hlasitým zvukem zvonů.

Na druhé straně však byly oslepeny a omráčeny slunečním světlem, neboť zde právě probíhaly žně. Když se probraly, nemohly prý již nalézt vchod do jeskyně a tak byly objeveny zemědělci z Woolpitu.

Pochopitelně taková výpověď vzbudila v Anglii řadu fantaskních úvah a teorií. Ty trochu realističtější připouštěly možnost, že děti pocházejí z rodu starých vlámských přistěhovalců. To kvůli neznámé řeči.

Ale byla tu zmíněná světle zelená barva pokožky. Takovou barvu lze prý docílit podáváním dávek arseniku a tak podezření padalo i na opatrovníka údajně bohatých sirotků hraběte z Norfolku, který chtěl možná děti otrávit, zanechat je v lese a zmocnit se jejich bohatství.

I když možnost změny barvy pokožky při postupné otravě arsenikem tu sice je, nesedí ta cizí řeč, šlo přece o anglické děti. Také je tu úvaha o zjevení duší mrtvých, neboť právě duchové se údajně živí pouze fazolovými lusky.

Výsledek obrázku pro woolpit

Ale nakonec překvapivě nadějně vypadá teorie o návštěvě z paralelního světa. V jeskyni možná děti prošly branou do jiné dimenze. V důsledku šoku ze slunečního svitu ztratily orientaci a možnost se vrátit.

A také je zde argument neznámé řeči, neznalost ani našich základních potravin, divné ošacení ze zcela neznámé látky. Pochopitelně rovněž nazelenalá barva pokožky všech obyvatel neznámé země, způsobená zřejmě nedostatkem přirozeného slunečního světla.

Když dívka dospěla, úplně ztratila světle zelenou barvu pokožky a vedla stejný způsob života jako ostatní vesničané. Prý se provdala za místního hocha, jen povahou byla trochu tvrdohlavá. Ale není divu, záhady svého podivného původu se zřejmě po celý život nezbavila.

A také je docela možné, že u některých obyvatel i po staletí se ještě vyskytují geny původem z paralelního světa.

Obec Woolpit na své „zelené děti“ samozřejmě nezapomněla. Hned při vjezdu je připomíná všem návštěvníkům na nápaditém označení obce.

Přirozeně také ztvárnění takové události se odrazilo v řadě uměleckých děl. Jen vědecké vysvětlení této záhady zůstává bez odpovědi.

Foto: mysteriousfacts, missedinhistory, reddit
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 355
V 50. letech minulého století se v Japonsku jednomu řidiči přihodila skutečně podivuhodná věc. „Jezdím jako o život. Jednou v noci, když jsem projížděl průchodem pod dálničním mostem v Kanagawě, uviděl jsem starou ženu stát na kraji silnice na chodníku za zábradlím. Je to pěší zóna a vůbec ne rušná ulice, takže jsem to příliš neřešil.“ Stála […]
od Filip Appl 5.8.2022 2.0tis
Pátrání po hypotetických, vymřelých nebo mýtických tvorech. Právě tím se zabývá tzv. kryptozoologie. Pro mnohé pseudověda plná vymyšlených příběhů a důkazů, které ve skutečnosti důkazy vůbec nejsou. Pro jiné ale důležitá disciplína, která přispívá ke snaze pochopit všechna zákoutí naší planety a čas od času dotlačí seriózní vědce k přehodnocení některých zkostnatělých názorů. Mezi největší jména […]
od Adriana Vojtíšková 4.8.2022 2.7tis
Pozorování mořských hadů jsou četná. Vyskytovat se mají nejen ve všech světových oceánech, ale také v různých historických epochách.     Pověsti a legendy, které o nich kolují, jsou pro jedny důvodem k pátrání, pro další pak objektem výsměchu. Kde ale leží pravda? Proplouvají snad skutečně vodami oceánů obrovští a nebezpeční hadi? Zprávy o mořských […]
od Eva Soukupová 3.8.2022 2.5tis
V neděli 24. července se nad britským Birminghamem objevila dvojice neznámých objektů. Vypadaly jako světelné koule a divoce manévrovaly na noční oboze. Muž, který si jich všiml jen díky náhodě, pohotově vytáhl chytrý telefon a začal nahrávat. 34letý lékař Mohamed Salama právě vynášel odpadky, když na obloze spatřil dva chaoticky a nevyzpytatelně se pohybující objekty. […]
od Dalibor Vrána 2.8.2022 2.7tis
Ropná plošina Deepwater Horizon je chloubou jihokorejské lodní stavbařské firmy Hyundai Heavy Industries. Zakázka pro těžařskou korporaci Transocean dopadne na výbornou, dlouhé roky je Horizon oslavována jako jedna z nejvýkonnějších plošin na světě, kterou provází až zázračná úspěšnost. Jenže ne nadarmo se říká, že žádné štěstí netrvá věčně… 20. dubna 2010 provádí Gordon Jones (1982–2010) […]