Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

„Zelené děti“ z Woolpitu: Návštěvníci z paralelního světa?

„Zelené děti“ jsou jednou z velkých záhad, které se kdy na zemi objevily. Protože se tato událost stala již dávno, naděje na její rozluštění je zcela mizivá. Vše se odehrálo již ve 12. století v Anglii, a to v obci s názvem Woolpit.

CO SE TEHDY PŘIHODILO?

Bylo to kolem roku 1154, kdy se podle záznamu dvou kronikářů – Williamse z Newburghu a opata Ralpha z Coggeshallu – objevily u lesa v jedné díře, přesněji v pasti na vlky, u zmíněné vesnice dvě děti. Již svým oblečením se lišily od místních dětí, ale také nebylo možné se s nimi domluvit, neboť mluvily neznámým jazykem.

Děti byly převezeny do domu místního statkáře, pana Richarda de Calne. Dívce mohlo být tak deset let, chlapec byl o něco mladší. Také s potravou pro ně byl problém. Odmítaly jíst chléb a běžnou stravu, dokud nevyzkoušely fazolové lusky.

Ty se potom na dlouhou dobu staly jejich jedinou potravou. Ale co bylo na celé věci nejvíce šokující, je barva jejich pokožky. Ta byla světle zelená.

Vesničané se přesto dětí ujali a snažili se je přizpůsobit běžnému životu. Ale hoch byl hodně apatický, zřejmě utrpěl nějaký šok a netrvalo dlouho a zemřel.

Děvče se mělo více k světu. Postupně se naučilo anglicky, přešlo na běžnou stravu a také pomalu její pokožka ztrácela zelenou barvu.

Výsledek obrázku pro woolpit

KDE SE DĚTI VZALY?

To pochopitelně vesničany nejvíce zajímalo. Když už bylo možné se s děvčetem domluvit anglicky, nic podstatného se stejně lidé nedozvěděli. Dívka uváděla, že přišla ze země, kde je neustále šero. Tehdy se svým bratrem zabloudila na pastvě a prý jakousi jeskyní prošly za hlasitým zvukem zvonů.

Na druhé straně však byly oslepeny a omráčeny slunečním světlem, neboť zde právě probíhaly žně. Když se probraly, nemohly prý již nalézt vchod do jeskyně a tak byly objeveny zemědělci z Woolpitu.

Pochopitelně taková výpověď vzbudila v Anglii řadu fantaskních úvah a teorií. Ty trochu realističtější připouštěly možnost, že děti pocházejí z rodu starých vlámských přistěhovalců. To kvůli neznámé řeči.

Ale byla tu zmíněná světle zelená barva pokožky. Takovou barvu lze prý docílit podáváním dávek arseniku a tak podezření padalo i na opatrovníka údajně bohatých sirotků hraběte z Norfolku, který chtěl možná děti otrávit, zanechat je v lese a zmocnit se jejich bohatství.

I když možnost změny barvy pokožky při postupné otravě arsenikem tu sice je, nesedí ta cizí řeč, šlo přece o anglické děti. Také je tu úvaha o zjevení duší mrtvých, neboť právě duchové se údajně živí pouze fazolovými lusky.

Výsledek obrázku pro woolpit

Ale nakonec překvapivě nadějně vypadá teorie o návštěvě z paralelního světa. V jeskyni možná děti prošly branou do jiné dimenze. V důsledku šoku ze slunečního svitu ztratily orientaci a možnost se vrátit.

A také je zde argument neznámé řeči, neznalost ani našich základních potravin, divné ošacení ze zcela neznámé látky. Pochopitelně rovněž nazelenalá barva pokožky všech obyvatel neznámé země, způsobená zřejmě nedostatkem přirozeného slunečního světla.

Když dívka dospěla, úplně ztratila světle zelenou barvu pokožky a vedla stejný způsob života jako ostatní vesničané. Prý se provdala za místního hocha, jen povahou byla trochu tvrdohlavá. Ale není divu, záhady svého podivného původu se zřejmě po celý život nezbavila.

A také je docela možné, že u některých obyvatel i po staletí se ještě vyskytují geny původem z paralelního světa.

Obec Woolpit na své „zelené děti“ samozřejmě nezapomněla. Hned při vjezdu je připomíná všem návštěvníkům na nápaditém označení obce.

Přirozeně také ztvárnění takové události se odrazilo v řadě uměleckých děl. Jen vědecké vysvětlení této záhady zůstává bez odpovědi.

Foto: mysteriousfacts, missedinhistory, reddit
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Dvaadvacet rad k nalezení lásky
panidomu.cz

Dvaadvacet rad k nalezení...

Láska nejsou žádné čáry a my vás o tom přesvědčíme!...
Vstřícnost k Čechům se nevyplácí: Jméno historika přibili na šibenici
epochaplus.cz

Vstřícnost k Čechům se...

Německý historik Johann Ehrenfried Zschackwitz...
Křehký citronový koláč
tisicereceptu.cz

Křehký citronový koláč

Citronová náplň koláče je tak...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Přestává zvládat svoji velkou rodinu
nasehvezdy.cz

Přestává zvládat svoji...

Až příliš dlouho je...
Doba chytrých veverek a padajících vlasů. Co jste netušili o podzimu?
epochaplus.cz

Doba chytrých veverek a...

Někdo ho miluje, někdo nesnáší. O období, kdy...
Tereza Salte si splnila svůj sen o bydlení
iluxus.cz

Tereza Salte si splnila svůj...

Autorka blogu Teraza In Oslo, knih...
Magazín 21.století skládá poctu Mezinárodnímu dni ochrany ozónové vrstvy
21stoleti.cz

Magazín 21.století skládá poctu...

„Věda a čísla mluví jasně. Za rapidně rostoucí emise...
Špatný pitný režim může za únavu i zápach z úst
epochalnisvet.cz

Špatný pitný režim může za...

Pocit únavy, výkyvy nálad, suchá pokožka, hlubší...
Moje vnučka rozchod neunesla
skutecnepribehy.cz

Moje vnučka rozchod neunesla

Ambice rodičů mohou být...
Ocitla se mezi dvěma muži?
nasehvezdy.cz

Ocitla se mezi dvěma muži?

Nechala se svojí rolí...
Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a vodopádů střežící vstup do Čech
epochanacestach.cz

Ústí nad Labem: Ráj rozhleden a...

Ústí nad Labem má...