Skip to content

„Zelené děti“ z Woolpitu: Návštěvníci z paralelního světa?

„Zelené děti“ jsou jednou z velkých záhad, které se kdy na zemi objevily. Protože se tato událost stala již dávno, naděje na její rozluštění je zcela mizivá. Vše se odehrálo již ve 12. století v Anglii, a to v obci s názvem Woolpit.

CO SE TEHDY PŘIHODILO?

Bylo to kolem roku 1154, kdy se podle záznamu dvou kronikářů – Williamse z Newburghu a opata Ralpha z Coggeshallu – objevily u lesa v jedné díře, přesněji v pasti na vlky, u zmíněné vesnice dvě děti. Již svým oblečením se lišily od místních dětí, ale také nebylo možné se s nimi domluvit, neboť mluvily neznámým jazykem.

Děti byly převezeny do domu místního statkáře, pana Richarda de Calne. Dívce mohlo být tak deset let, chlapec byl o něco mladší. Také s potravou pro ně byl problém. Odmítaly jíst chléb a běžnou stravu, dokud nevyzkoušely fazolové lusky.

Ty se potom na dlouhou dobu staly jejich jedinou potravou. Ale co bylo na celé věci nejvíce šokující, je barva jejich pokožky. Ta byla světle zelená.

Vesničané se přesto dětí ujali a snažili se je přizpůsobit běžnému životu. Ale hoch byl hodně apatický, zřejmě utrpěl nějaký šok a netrvalo dlouho a zemřel.

Děvče se mělo více k světu. Postupně se naučilo anglicky, přešlo na běžnou stravu a také pomalu její pokožka ztrácela zelenou barvu.

Výsledek obrázku pro woolpit

KDE SE DĚTI VZALY?

To pochopitelně vesničany nejvíce zajímalo. Když už bylo možné se s děvčetem domluvit anglicky, nic podstatného se stejně lidé nedozvěděli. Dívka uváděla, že přišla ze země, kde je neustále šero. Tehdy se svým bratrem zabloudila na pastvě a prý jakousi jeskyní prošly za hlasitým zvukem zvonů.

Na druhé straně však byly oslepeny a omráčeny slunečním světlem, neboť zde právě probíhaly žně. Když se probraly, nemohly prý již nalézt vchod do jeskyně a tak byly objeveny zemědělci z Woolpitu.

Pochopitelně taková výpověď vzbudila v Anglii řadu fantaskních úvah a teorií. Ty trochu realističtější připouštěly možnost, že děti pocházejí z rodu starých vlámských přistěhovalců. To kvůli neznámé řeči.

Ale byla tu zmíněná světle zelená barva pokožky. Takovou barvu lze prý docílit podáváním dávek arseniku a tak podezření padalo i na opatrovníka údajně bohatých sirotků hraběte z Norfolku, který chtěl možná děti otrávit, zanechat je v lese a zmocnit se jejich bohatství.

I když možnost změny barvy pokožky při postupné otravě arsenikem tu sice je, nesedí ta cizí řeč, šlo přece o anglické děti. Také je tu úvaha o zjevení duší mrtvých, neboť právě duchové se údajně živí pouze fazolovými lusky.

Výsledek obrázku pro woolpit

Ale nakonec překvapivě nadějně vypadá teorie o návštěvě z paralelního světa. V jeskyni možná děti prošly branou do jiné dimenze. V důsledku šoku ze slunečního svitu ztratily orientaci a možnost se vrátit.

A také je zde argument neznámé řeči, neznalost ani našich základních potravin, divné ošacení ze zcela neznámé látky. Pochopitelně rovněž nazelenalá barva pokožky všech obyvatel neznámé země, způsobená zřejmě nedostatkem přirozeného slunečního světla.

Když dívka dospěla, úplně ztratila světle zelenou barvu pokožky a vedla stejný způsob života jako ostatní vesničané. Prý se provdala za místního hocha, jen povahou byla trochu tvrdohlavá. Ale není divu, záhady svého podivného původu se zřejmě po celý život nezbavila.

A také je docela možné, že u některých obyvatel i po staletí se ještě vyskytují geny původem z paralelního světa.

Obec Woolpit na své „zelené děti“ samozřejmě nezapomněla. Hned při vjezdu je připomíná všem návštěvníkům na nápaditém označení obce.

Přirozeně také ztvárnění takové události se odrazilo v řadě uměleckých děl. Jen vědecké vysvětlení této záhady zůstává bez odpovědi.

Foto: mysteriousfacts, missedinhistory, reddit
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Charitativní Aukční lahve Pilsner Urquell odhaleny
iluxus.cz

Charitativní Aukční lahve...

V uplynulém týdnu byla představena další...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Závislost syna na mamince mě děsí!
nasehvezdy.cz

Závislost syna na mamince mě...

Honzův vztah ke mně mi sice imponuje, poslední...
Slunatec nádherný se náležitě představil
epochaplus.cz

Slunatec nádherný se...

Ačkoliv měří sice jen něco málo přes 40...
Očkování proti chřipce – nedostatek vakcíny
21stoleti.cz

Očkování proti chřipce...

Češi se v minulých letech o očkování proti...
Objevte malinký hrádek ve Slatiňanech
epochanacestach.cz

Objevte malinký hrádek ve...

Zatímco Kladruby nad...
Vražda Filipa Makedonského: Měla v ní prsty jeho vlastní manželka?
epochalnisvet.cz

Vražda Filipa Makedonského:...

„To snad ne!“ rozčílí se mocná Olympias,...
Klobouk dělá dámu
nasehvezdy.cz

Klobouk dělá dámu

Máte pocit, že jste na klobouky už zapomněla? To je...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Zdravotnické centrum následné péče v Letňanech
21stoleti.cz

Zdravotnické centrum následné...

Nemocnice Na Bulovce je poskytovatelem zdravotních...
Rudolf II. se kvůli přísné etiketě málem udusil
epochaplus.cz

Rudolf II. se kvůli přísné...

Zaskočí mu sousto a marně se snaží opakovaným kašláním...