21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Zázraky
Žena tvrdí, že ji z bezvědomí probudil anděl
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 5.7.2019
5.1tis
398
SDÍLENÍ
5.1tis
ZOBRAZENÍ

Andělé prý sestupují mezi lidi, aby změnili chod věcí a uchránili tak nevinné před jistou smrtí. Jsou skuteční? Žena ze ze severovýchodního Irska tvrdí, že se se svým andělem strážným potkala již několikrát. A už při prvním setkání ji zachránil život!

Nyní devětačtyřicetiletá Donna Ferguson odjíždí v červnu roku 1998 do porodnice, aby přivedla na svět svého čtvrtého potomka. Novorozená dcera dostává jméno Jessica a zdá se, že je v pořádku.

V pořádku by podle prohlášení lékařů měla být i její matka. Přestože po porodu krvácí víc, než obvykle, nikoho to příliš neznepokojuje. Poporodní únavě jsou připisovány také její závratě a silná únava.

Když za Fergusonovou přichází její partner Gary, už ani není schopná s ním hovořit, jen pociťuje, jako by měla každou chvíli omdlít. Návštěva proto přivolává zdravotní sestru, která pacientku prohlédne a v přesvědčení, že jí chybí pouze kvalitní spánek, slibuje, že si bude moci popovídat s lékařem při ranní prohlídce.

Krátce na to žena upadá do hlubokého spánku, který trvá zhruba do dvou hodin ráno. Tehdy poprvé uslyší cizí hlas. „Vzbuď se!“

ZÁCHRANNÉ TLAČÍTKO

Donna Ferguson

 „Vzbuď se, vzbuď se, opakoval ten hlas tiše. Ale já jsem nechtěla a zoufale se snažila ho ignorovat. Říkala jsem si, že se nemůžu probudit, jsem unavená, potřebuju spát. Ale ten hlas, který setrvával ve stejné výšce a tónu, byl vytrvalý a rozhodnutý dostat mě z bezvědomí.

Nikdy se nerozzlobil, zůstával klidný a stále opakoval, abych se probudila. A pak také řekl, abych stiskla alarm. Ani jsem netušila, že tam nějaký alarm je,“ vypráví Fergusonová. Nakonec se jí stále se zavřenými očima podaří sesbírat síly, zvednout ruku a nahmatat u postele kabel a konečně stisknout tlačítko, jež přivolá zdravotní sestry.

„Další věc, kterou si pamatuji, je rozsvícení světla a sestra spěchající do mého pokoje. Ležela jsem v kaluži krve a brzy se kolem mé postele shlukly tři sestry a lékař. Tam byl rozruch a všichni se zoufale snažili mě probrat.“ Z posledních sil ještě stačí jedné sestře říct, že ji někdo probudil a pak míří na operační sál. Kdo mohl být oním tajemným zachráncem?

Bylo zlaté světlo, které žena spatřila, ve skutečnosti strážným andělem?

LÉKAŘ MLUVÍ O ŠTĚSTÍ

Když se žena dalšího dne probouzí ve své nemocniční posteli, teprve zjišťuje, jak blízko smrti se ocitla. Okamžitě ji musela být poskytnuta transfuze a sám lékař hovořil o velkém štěstí. Uznal, že nikdy neviděl člověka v tak špatné kondici, který by byl stále naživu.

„Řekla jsem doktorovi, že mě někdo probudil, ale nedokážu si vybavit, zda to byl mužský nebo ženský hlas a on řekl, že to musel být můj anděl strážný, protože kdybych ztratila ještě víc krve, nepřežila bych,“ vzpomíná Fergusonová a sama se k této možnosti přiklání. Té noci prý ještě nebyla připravena zemřít.

Komu patřil hlas, který krvácející ženu na poslední chvíli přiměl zavolat si pomoc? Promlouval k ní skutečný anděl nebo to bylo spíše vědomí pacientky, které se zoufale snažilo přežít? Nemohlo jít o halucinace, o nichž lékaři tak rádi spekulují?

V tomto případě možná, ale Donna Ferguson tvrdí, že tehdy se s andělem nesetkala naposledy. Prý s ním udržuje kontakt stále.

Občas se stane, že stvoření připomínající anděly zachytí i kamery v nemocnicích.

ANDĚL SE VRÁTIL ZA PÁR LET

Tři roky po svém zážitku v nemocnici se začíná strachovat o příbuzné, kterým se začíná hroutit život. Jedné noci, kdy se bezmocně převaluje v posteli a přemýšlí, jak by členům rodiny pomohla, se náhle jakoby odnikud objevuje malá zlatě zářivá koule.

Přímo před užaslou ženou se vznáší asi půl metru nad zemí. Zatímco se snaží přijít na to, co je příčinou zvláštní záře, vyhlédne z okna v domnění, že by mohlo jít o reflektory aut. Ty to však nejsou a tak ke světlu natahuje ruku, aby se jej dotkla.

Koule se najednou roztříští na malé kusy a mizí. „I když jsem nemohla uvěřit tomu, co jsem viděla, velice mě to uklidnilo. Věděla jsem, že to musí zase být můj anděl strážný. Uklidnil mě a já věděla, že od této chvíli bude u mých příbuzných všechno v pořádku.

A bylo,“ popisuje Fergusonová svůj další zážitek. A dodává, že nyní občas požádá svého anděla o pomoc. Například aby provázel její děti při těžkých zkouškách ve škole. A vždy to zabere. Skutečně mezi nás sestupují andělé, aby nás chránili před zlem?

V některých případech, jak se zdá, skutečně můžeme alespoň pochybovat o pouhé souhře náhod.

Foto: www.angelreach.com, townsquare.media, www.fioletowyplomien.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.5tis
Od roku 1998 si čtyřletý Luke Burgie z amerického Colorado Springs prochází peklem. Ze dne na den začne být nevysvětlitelně nemocný. Ze všeho nejvíc trpí žaludečními a zažívacími problémy. Ale když už se všichni obávají nejhorší, stane se něco, co si nikdo nedovede vysvětlit. Luke tehdy mívá po dobu půl roku až desetkrát denně silný […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 2.7tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]
od Dalibor Vrána 17.5.2022 1.7tis
Papež František (*1936) bývá nazýván papežem plným překvapení, ale může být také papežem zázraků? Rodák z argentinského Buenos Aires vzbuzuje pozornost v březnu 2015. Při návštěvě italského města Neapol totiž údajně dokáže přeměnit usušenou krev svatého Januária (asi 272–305) zpět na kapalinu! To ale není vše. Svatý Januárius je patronem Neapole, jeho krev se uchovává […]
od Mirek Brát 14.5.2022 791
Dnes jeho jméno už žádné velké vášně nebudí, v minulosti však Apollónius z Tyany vzbuzoval pozitivní, nebo naopak negativní reakce. V každém případě nenudil…Už pozdní antika ho srovnávala s Ježíšem. Život a doba Apollónia z Tyany patřily do prvního století našeho letopočtu. Rodák z města na území dnešního Turecka se proslavil nejen jako filozof, ale i jako cestovatel. Jeho výpravy vedly […]
od Adriana Vojtíšková 8.5.2022 1.6tis
Před zraky stovek diváků se právě na zšeřelém pódiu odehrává něco neuvěřitelného.     Kouzelnický mistr v dech beroucím představení uvádí svou asistentku do hlubokého transu a nakazuje jí uložit se na připravenou desku držící na dvou podstavcích. Když pak vyřkne magickou formuli, hlediště ztichne. Kouzelník z pod desky, na níž leží jeho pomocnice, vyjme […]