Skip to content

Žena tvrdí, že ji z bezvědomí probudil anděl

Andělé prý sestupují mezi lidi, aby změnili chod věcí a uchránili tak nevinné před jistou smrtí. Jsou skuteční? Žena ze ze severovýchodního Irska tvrdí, že se se svým andělem strážným potkala již několikrát.

A už při prvním setkání ji zachránil život!

Nyní devětačtyřicetiletá Donna Ferguson odjíždí v červnu roku 1998 do porodnice, aby přivedla na svět svého čtvrtého potomka. Novorozená dcera dostává jméno Jessica a zdá se, že je v pořádku. V pořádku by podle prohlášení lékařů měla být i její matka.

Přestože po porodu krvácí víc, než obvykle, nikoho to příliš neznepokojuje. Poporodní únavě jsou připisovány také její závratě a silná únava.

Když za Fergusonovou přichází její partner Gary, už ani není schopná s ním hovořit, jen pociťuje, jako by měla každou chvíli omdlít. Návštěva proto přivolává zdravotní sestru, která pacientku prohlédne a v přesvědčení, že jí chybí pouze kvalitní spánek, slibuje, že si bude moci popovídat s lékařem při ranní prohlídce.

Krátce na to žena upadá do hlubokého spánku, který trvá zhruba do dvou hodin ráno. Tehdy poprvé uslyší cizí hlas. „Vzbuď se!“

ZÁCHRANNÉ TLAČÍTKO
Donna Ferguson

„Vzbuď se, vzbuď se, opakoval ten hlas tiše. Ale já jsem nechtěla a zoufale se snažila ho ignorovat. Říkala jsem si, že se nemůžu probudit, jsem unavená, potřebuju spát. Ale ten hlas, který setrvával ve stejné výšce a tónu, byl vytrvalý a rozhodnutý dostat mě z bezvědomí.

Nikdy se nerozzlobil, zůstával klidný a stále opakoval, abych se probudila. A pak také řekl, abych stiskla alarm. Ani jsem netušila, že tam nějaký alarm je,“ vypráví Fergusonová. Nakonec se jí stále se zavřenými očima podaří sesbírat síly, zvednout ruku a nahmatat u postele kabel a konečně stisknout tlačítko, jež přivolá zdravotní sestry.

„Další věc, kterou si pamatuji, je rozsvícení světla a sestra spěchající do mého pokoje. Ležela jsem v kaluži krve a brzy se kolem mé postele shlukly tři sestry a lékař. Tam byl rozruch a všichni se zoufale snažili mě probrat.

“ Z posledních sil ještě stačí jedné sestře říct, že ji někdo probudil a pak míří na operační sál. Kdo mohl být oním tajemným zachráncem?

Bylo zlaté světlo, které žena spatřila, ve skutečnosti strážným andělem?
LÉKAŘ MLUVÍ O ŠTĚSTÍ

Když se žena dalšího dne probouzí ve své nemocniční posteli, teprve zjišťuje, jak blízko smrti se ocitla. Okamžitě ji musela být poskytnuta transfuze a sám lékař hovořil o velkém štěstí. Uznal, že nikdy neviděl člověka v tak špatné kondici, který by byl stále naživu.

„Řekla jsem doktorovi, že mě někdo probudil, ale nedokážu si vybavit, zda to byl mužský nebo ženský hlas a on řekl, že to musel být můj anděl strážný, protože kdybych ztratila ještě víc krve, nepřežila bych,“ vzpomíná Fergusonová a sama se k této možnosti přiklání.

Té noci prý ještě nebyla připravena zemřít.

Komu patřil hlas, který krvácející ženu na poslední chvíli přiměl zavolat si pomoc? Promlouval k ní skutečný anděl nebo to bylo spíše vědomí pacientky, které se zoufale snažilo přežít? Nemohlo jít o halucinace, o nichž lékaři tak rádi spekulují?

V tomto případě možná, ale Donna Ferguson tvrdí, že tehdy se s andělem nesetkala naposledy. Prý s ním udržuje kontakt stále.

Občas se stane, že stvoření připomínající anděly zachytí i kamery v nemocnicích.
ANDĚL SE VRÁTIL ZA PÁR LET

Tři roky po svém zážitku v nemocnici se začíná strachovat o příbuzné, kterým se začíná hroutit život. Jedné noci, kdy se bezmocně převaluje v posteli a přemýšlí, jak by členům rodiny pomohla, se náhle jakoby odnikud objevuje malá zlatě zářivá koule.

Přímo před užaslou ženou se vznáší asi půl metru nad zemí. Zatímco se snaží přijít na to, co je příčinou zvláštní záře, vyhlédne z okna v domnění, že by mohlo jít o reflektory aut. Ty to však nejsou a tak ke světlu natahuje ruku, aby se jej dotkla.

Koule se najednou roztříští na malé kusy a mizí. „I když jsem nemohla uvěřit tomu, co jsem viděla, velice mě to uklidnilo. Věděla jsem, že to musí zase být můj anděl strážný. Uklidnil mě a já věděla, že od této chvíli bude u mých příbuzných všechno v pořádku.

A bylo,“ popisuje Fergusonová svůj další zážitek. A dodává, že nyní občas požádá svého anděla o pomoc. Například aby provázel její děti při těžkých zkouškách ve škole. A vždy to zabere. Skutečně mezi nás sestupují andělé, aby nás chránili před zlem?

V některých případech, jak se zdá, skutečně můžeme alespoň pochybovat o pouhé souhře náhod.

Foto: www.angelreach.com, townsquare.media, www.fioletowyplomien.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky zázraky Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Josef Kemr – Děda Komárek a jeho vrtochy
nasehvezdy.cz

Josef Kemr – Děda...

Byl to člověk velmi složitý a hluboce věřící....
Jací superlidé opravdu existují?
epochaplus.cz

Jací superlidé opravdu...

Existuje šance 1/100 000 000, že máte...
Pelmeně s kysaným zelím
nasehvezdy.cz

Pelmeně s kysaným zelím

Ruská klasika, kterou s naším receptem...
Foreo Bear: Chytré zařízení zpevňující pleť
iluxus.cz

Foreo Bear: Chytré zařízení...

Inovativní značka FOREO uvádí na trh další...
Jakými dědičnými chorobami můžeme trpět?
epochalnisvet.cz

Jakými dědičnými chorobami...

Existují onemocnění, za které jsme zodpovědní my...
Děsivý lunapark Lake Shawnee. Zavřeli ho kvůli duchům?
epochalnisvet.cz

Děsivý lunapark Lake Shawnee....

Lunaparky. Místa, na kterých se lidé smějí, užívají si...
Jablonec nad Nisou jako na dlani
epochanacestach.cz

Jablonec nad Nisou jako na...

Vystoupejte v létě na...
Jak si plave robodelfín?
21stoleti.cz

Jak si plave robodelfín?

Plavání s živými delfíny již dnes není nic...
Otec balonového létání se v Praze málem zřítil
epochaplus.cz

Otec balonového létání se v...

„Hurá!“ volají Pražané a rukama nadšeně mávají na...
Pacienty po covidu chtějí sledovat plicní lékaři
21stoleti.cz

Pacienty po covidu chtějí...

Měl by člověk, který prodělal koronavirovou...
Dětský areál Šťastná země – Radvánovice
epochanacestach.cz

Dětský areál Šťastná země –...

Tento areál je pro...
Funkční a komfortní teplo v koupelně
rezidenceonline.cz

Funkční a komfortní teplo v...

Příjemné klima a přidaná hodnota v podobě suchých a voňavých...