15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Náboženství a okultismus
Ženu prý posedl démon. Nevysvětlitelné zvuky slyšely v jejím domě desítky lidí
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 2.11.2020
5.7tis
Coker Hill: klidná vesnická oblast na jihu Anglie. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
524
SDÍLENÍ
5.7tis
ZOBRAZENÍ

I tichá, nenápadná a zapadlá místa mohou ukrývat záhady a zajímavé příběhy. Dobrým příkladem je oblast Coker Hill na jihu Anglie, kterou na konci 19. století oživila série podivných událostí.

Coker Hill: klidná vesnická oblast na jihu Anglie. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Čarodějnice nebo oběť? Záhadu vyřešil mladý kněz. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Jednoho letního večera v roce 1880 upadla žena z vesnice Coker Hill náhle na zem, před zraky své rodiny se začala zmítat, jako by ji něco posedlo. Aby toho nebylo málo, domem rodiny se náhle začaly ozývat hlasité údery, které se poté ozývaly i několik následujících nocí.

Zatímco její manžel musel za prací cestovat, zůstala žena, kterou stále trápily podivné záchvaty, pod dohledem příbuzných.

Noční rušno brzy přilákalo pozornost sousedů. Kolem domu se scházely desítky lidí, kteří chtěli slyšet podivné zvuky nebo se podívat na ženu, jak se zmítá v jednom ze svých záchvatů, které nejspíše způsobovaly nadpřirozené síly.

Dění si brzy povšiml také místní tisk. „Nebylo nic vidět, přesto se v domě zřetelně ozývaly údery a klepání. Prohlédl jsem zdi i nábytek, ale nic zvláštního jsem nenašel. Zvuky nemohl dělat ani nikdo z domu, všichni stáli uprostřed místnosti,“ popsal tamní novinář.

Čarodějnice, nebo oběť? Záhadu vyřešil mladý kněz. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Podezření na černou magii

Když ženu navštívil místní lékař, zjistil zajímavou souvislost. Ve chvíli, kdy ji držel za ruce, zvuky náhle ustaly. Jakmile ji pustil, ozvaly se znovu. Aby toho nebylo málo, začaly se dít podivné věci po celém okolí.

Lidé byli pronásledováni stíny a vídaly podivné obrazce na obloze. Místní začali nabývat přesvědčení, že žena, jejíž záchvat podivný řetězec událostí odstartoval, je čarodějnice.

Naštěstí se dříve, než byla žena prohlášena za čarodějnici, objevil ve vsi mladý kněz, který se ji pokusil zachránit. S pomocí modliteb a požehnaných předmětů zjistil, že ženu posedl zlý duch. Vymítání dopadlo úspěšně a oblast Coker Hill znovu ovládl klid a mír. Démon, který ženu posedl, se údajně vrátil zpět do pekla.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 13.8.2022 831
Jedna z nejpodivnějších her všech dob je spíše virtuálním simulátorem výkladu tarotových karet. Na začátku o sobě napíšete několik základních údajů, poté položíte otázku, na kterou chcete odpověď a pak už jen čekáte a sledujete, jak se digitální karty míchají a jak vám jsou postupně předkládány a čteny. A prý to může být i dost […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.6tis
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Michaela Holubová 8.8.2022 2.7tis
Hájem plným stromů a květin se prochází dívka. Z nenadání se ozve hlas. Promlouvá přímo k ní. Ve chvíli, kdy pohlédne do koruny stromu, pochopí. Jde o hada.     Svádí ji k ochutnání zakázaného ovoce ze stromu uprostřed zahrady. Děvče se jeho nabídkám brání. Má obavy ze smrti, která je se sladkými plody spojována. […]
od Mirek Brát 6.8.2022 2.4tis
Alchymie se v historii těšila oblibě nejen v Evropě, ale i v islámském světě. Jedním z jejich nejvýznačnějších představitelů zde byl Abu Bakr al-Razi, známý taktéž pod latinským jménem Rhazes. Říkalo se o něm, že ovládal proměnu železa a mědi ve zlato… Abu Bakr al-Razi (865-925) byl Peršan, jehož život spadá do období takzvaného islámského zlatého věku. Do dějin […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 3.4tis
Nechvalně známá města Sodoma a Gomora vytrvale balancují na hraně mýtu a reality. Pravost biblického příběhu by mohl jednoznačně potvrdit pouze nález těchto měst. Někteří archeologové nyní věří, že Sodomu skutečně našli. Má se ukrývat za pozůstatky meteoritem zničeného města na břehu Jordánu.     O městech, jež zachvátil hřích natolik, že byla Hospodinem i […]