Skip to content

Ženu prý posedl démon. Nevysvětlitelné zvuky slyšely v jejím domě desítky lidí

I tichá, nenápadná a zapadlá místa mohou ukrývat záhady a zajímavé příběhy. Dobrým příkladem je oblast Coker Hill na jihu Anglie, kterou na konci 19. století oživila série podivných událostí.

Jednoho letního večera v roce 1880 upadla žena z vesnice Coker Hill náhle na zem, před zraky své rodiny se začala zmítat, jako by ji něco posedlo. Aby toho nebylo málo, domem rodiny se náhle začaly ozývat hlasité údery, které se poté ozývaly i několik následujících nocí.

Zatímco její manžel musel za prací cestovat, zůstala žena, kterou stále trápily podivné záchvaty, pod dohledem příbuzných.

Noční rušno brzy přilákalo pozornost sousedů. Kolem domu se scházely desítky lidí, kteří chtěli slyšet podivné zvuky nebo se podívat na ženu, jak se zmítá v jednom ze svých záchvatů, které nejspíše způsobovaly nadpřirozené síly.

Dění si brzy povšiml také místní tisk. „Nebylo nic vidět, přesto se v domě zřetelně ozývaly údery a klepání. Prohlédl jsem zdi i nábytek, ale nic zvláštního jsem nenašel. Zvuky nemohl dělat ani nikdo z domu, všichni stáli uprostřed místnosti,“ popsal tamní novinář.

Čarodějnice, nebo oběť? Záhadu vyřešil mladý kněz. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Podezření na černou magii

Když ženu navštívil místní lékař, zjistil zajímavou souvislost. Ve chvíli, kdy ji držel za ruce, zvuky náhle ustaly. Jakmile ji pustil, ozvaly se znovu. Aby toho nebylo málo, začaly se dít podivné věci po celém okolí.

Lidé byli pronásledováni stíny a vídaly podivné obrazce na obloze. Místní začali nabývat přesvědčení, že žena, jejíž záchvat podivný řetězec událostí odstartoval, je čarodějnice.

Naštěstí se dříve, než byla žena prohlášena za čarodějnici, objevil ve vsi mladý kněz, který se ji pokusil zachránit. S pomocí modliteb a požehnaných předmětů zjistil, že ženu posedl zlý duch. Vymítání dopadlo úspěšně a oblast Coker Hill znovu ovládl klid a mír.

Démon, který ženu posedl, se údajně vrátil zpět do pekla.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky magie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články