Skip to content

Život na Marsu? Možná jsme ho tam přivedli my, myslí si ruský kosmonaut

Oproti známější NASA je ruský vesmírný program mnohem více zahalený tajemstvím. Poslední měsíce ale napovídají, že ruští vesmírní badatelé vědí o vesmíru mnohé. A uvažují také o setkání s mimozemským životem.

První vlaštovkou byly záznamy celkem pěti podivných objektů, které na Mezinárodní vesmírné stanici pořídil ruský kosmonaut Ivan Vagner. Na Twitteru se o ně pak podělil stejně klidně, jako by se jednalo o fotografii oběda.

Poté jeden z ruských astrobiologů objevil v části atmosféry Venuše fosfan, který indikuje, že by zde mohl být život. A nakonec kosmonaut Sergei Kud-Sverchkov přiznává, že jsou ruští kosmonauté během výcviku připravováni také na setkání s mimozemským životem.

Kosmonaut Oleg Artemyev ZDROJ: mysteriousuniverse.com
O ŽIVOTĚ NA MARSU

O mimozemském životě se v nedávném rozhovoru zmínil také další ruský kosmonaut Oleg Artemyev. „Ve chvíli, kdy lidé přistanou na Marsu, pravděpodobně objeví život podobný něčemu na naší planetě,“ uvedl Oleg. Artemyev je zkušený kosmonaut, který dohromady ve Vesmíru strávil celý jeden rok.

Jeho bodré prohlášení tak mnohé překvapilo. „Věřím, že se před námi život na této planetě zatím skrývá. Ale jestli se tam lidem podaří přistát, nebude to déle možné,“ sdělil kosmonaut.

Oleg hovoří také o možnosti toho, že jsme život na Mars přinesli my sami, a to v mikroorganismech – třeba zanešených na přístrojích, které jsme už k Marsu vyslali.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články