Skip to content

Duchové Bílého domu jsou přátelští, tvrdí lidé, kteří je viděli

V Bílém domě straší. Právě s takovým tvrzením přišla před nedávnem dcera bývalého amerického prezidenta George W. Bushe Jenna Bush Hager. Přidala se tak k několika dalším osobnostem, které o setkání s paranormálními jevy v Bílém domě hovoří už léta.

Podle ní jsou však duchové, kteří Bílý dům obývají, přátelští. Žádné nebezpečí tak jeho návštěvníkům podle jejích slov nehrozí. Jenna se podělila o příběh, ve kterém spolu se svou sestrou Barbarou přespávala v jedné z ložnic Bílého domu, když náhle začal zvonit její telefon.

„Vzbudilo nás to uprostřed noci, v telefonu ale bylo ticho. Náhle se z krbu, který v pokoji byl, začal ozývat klavír. Vyděsilo mě to tak, že jsem si vlezla k sestře do postele,“ uvedla žena.

Jedním z duchů Bílého domu je také duch Abrahama Lincolna. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
BÍLÁ STRAŠIDELNÝ DŮM

O týden později se jí stala další podobná příhoda, tentokrát se však už Jenna hudbou vystrašit nenechala. Ve svém pokoji v té době slyšela odnikud přicházející operu. Se svědectvím o hudbě, která se v Bílém domě nevysvětlitelně ozývá, se už kdysi svěřil jeden ze zaměstnanců Bílého domu.

Duchy měly v Bílém domě vídat dokonce i prezidenti Spojených států. Někteří z nich se zde dokonce měli setkat s duchem Abrahama Lincolna. Patřil mezi ně třeba Teddy Roosevelt, který uvedl, že Lincolnova ducha viděl hned několikrát. Dalším duchem tohoto místa je Abigail Adams, žena prezidenta Johna Adamse, jejíž duch dodnes údajně pere prádlo ve východním křídle domu. Občas zde prý také díky tomu voní levandule. Jenna Bush Hager je tak jen další z mnoha, kteří se s paranormálními jevy v této světoznámé budově setkali.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články