Skip to content

Zmizelou studentku připomíná bizarní YouTube kanál, vysmívá se vrah jejím rodičům?

V roce 2004 beze stopy zmizela mladá studentka. Zůstalo po ní jen auto na zasněžené silnici. O rok později se na internetu objevilo video neznámého muže, které poukazuje na pohřešovanou dívku. Skoro se zdá, že autor videa hlásí k zodpovědnosti.

Jenže policii se nedaří ho s případem jakkoliv spojit.

Mauřino nabourané auto, foto Frank Kelly

Mladá studentka Maura Murray není zrovna andílek. Kvůli drobné krádeži musela už jednou změnit školu a později byla trestána také za placení kradenými kreditkami. Dva dny před svým zmizením nabourala auto svého otce, když se vracela z večírku na koleji.

Pak ve škole nahlásila svou absenci na příští týden či dva z důvodu úmrtí v rodině. K žádné takové události ale nedošlo. Spíš se zdálo, že si dívka chce udělat dovolenou, nebo možná vyrazit za novým životem.

Její plány ale kdosi neznámý překazil. Vše nasvědčuje tomu, že když odpoledne 9. února 2004 Maura sedla do auta, měla namířeno z Amherstu v americkém státě Massachusetts do tři hodiny jízdy vzdáleného Burlingtonu ve Vermontu.

Jenže na silnici číslo 112 v Haverhillu v New Hampshire nezvládla řízení a znovu bourala, tentokrát autem vlastním. Když se u ní zastaví muž, který bydlí nedaleko, Maura naléhá, aby nevolal policii a tvrdí, že už zavolala odtahovku.

Jenže muž ví nejlépe, že v této oblasti není žádný signál a tak kontaktuje šerifa. Co mohla mít mladá dívka za lubem? To už zřejmě nikdy nezjistíme. Když pár minut poté dorazí policie, je její vůz prázdný.

Po ztracené studentce pátralo mnoho dobrovolníků, foto mauramurraymissing.org
„HNUSÁCI“ ZE SILNICE

Mezi příjezdem policie a okamžikem, kdy dívku viděl sedět v autě poslední svědek, uplynulo sotva 15 minut. Co se v inkriminovanou dobu stalo, nikdo netuší. Dívka z auta zmizela neznámo kam. Policejní vyšetřovatelé se zpočátku domnívají, že možná sama chtěla zmizet a vedou její případ jako vyšetřování nezvěstné osoby, ale její rodina a přátelé tvrdí, že byla unesena a dost možná se jí stalo něco ještě horšího.

V autě totiž nechala všechny své věci. Vzala si jen platební karty a telefon, ale ani jedno od té doby nepoužila. Neozvala se ani své rodině či příteli. Zdá se, že jen měla v plánu ulít se na pár dnů ze školy.

Místo toho se nejspíš stala obětí trestného činu. Aby zmizela nadobro, to totiž rozhodně neodpovídá tomu, jak ji všichni znali. Rodina a přítel dívky v následujících dnech vystoupí v médiích a její otec Frederick Murray reportérům sděluje své přesvědčení, že mohla být z auta unesena „nějakými hnusáky“. Několik dalších let se případ zmizení Maury Murray nikam nepohnul a na dívku kromě rodiny ostatní téměř zapomněli. Pak se ale objeví kdosi, kdo by o jejím osudu mohl vědět víc! Nebo snad šlo jen o nějakého šílence?

Maura se svým otcem, foto bostonmagazine.com
VZPOMEŇTE SI

V předvečer osmého výročí zmizení dívky se na stránkách YouTube objeví podivné video s titulem „Šťastné výročí“, které paměť mnoha Američanů, kteří po dívce pátrali nebo pátrání alespoň sledovali, osvěží.

Muž na něm se nějakou chvíli maniakálně směje, pak jedním okem mrkne a na obrazovce naskočí nápis „Šťastné výročí“. Brzy začne být toto video spojováno právě se zmizením Maury Murray. Nejen však kvůli tomu, v jaký den a s jakým textem se objevilo, ale zejména vinou názvu kanálu, na kterém se bizarní asi minutová nahrávka objevila.

Jmenuje se totiž Mr.112dirtbag. Tedy Pan 112hnusák. Záhy se rozhoří spekulace, že právě muž na videu je ten, kdo je za zmizení studentky zodpovědný. Číslo 112 má poukazovat na číslo silnice, z níž byla unesena a dirtbag je nadávka, kterou domnělého útočníka v rozhovoru s novináři její otec osočil.

Připomíná se snad únosce světu, který na něj již zapomněl? Chce znovu rozjet pátrání a dopřát si trochu vzrušení?

Znepokojující video:

JEN ZLÝ ŠÍLENEC

Zatímco otec ztracené dívky i místní autority jsou toho názoru, že video je spíš dílem nějakého necitlivého maniaka, jehož jediným cílem je prohloubit bolest truchlící rodiny, internetoví detektivové si nejsou tak jisti.

Zejména poté, co se objeví další videa, v nichž někteří spatřují nápovědy k případu či dokonce možné místo uložení těla dívky. V jednom videu se například objevuje vstupenka na nedalekou sjezdovku zakoupená pouhé dva dny po zmizení dívky.

To nasvědčuje tomu, že muž na videu byl v inkriminovanou dobu ve stejné oblasti a celých osm let si schraňoval tento suvenýr. Kryptická kresba tváře s čísly v jiném videu je často považována za mapu k tělu.

Mnozí v tváři ve skutečnosti poznávají golfové hřiště u hotelu blízko sjezdovky. Policie autora videí vypátrá a identifikuje jako Aldena Olsona. Nepodaří se jim ovšem muže se zmizením dívky jakkoliv spojit.

K obvinění jim jednoduše chybí důkazy. Je Mr.112dirtbag geniálním zločincem, kterému se daří unikat, nebo jen vyšinutým uživatelem internetu?

Foto: Frank Kelly, mauramurraymissing.org, bostonmagazine.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Lipno plnými doušky: Novinky pro letošní rok
epochanacestach.cz

Lipno plnými doušky: Novinky...

Rodinný skiareál Lipno pro...
Bramborové knedlíky plněné uzeným
nasehvezdy.cz

Bramborové knedlíky plněné...

Na kolik vás tato dobrota vyjde?...
Po stopách ztraceného království. Existovala bájná země Lyonesse?
epochalnisvet.cz

Po stopách ztraceného...

Odvážný král Artuš, mocný čaroděj Merlin a bájný hrad...
Elegance posuvných dveří
rezidenceonline.cz

Elegance posuvných dveří

Dveře které zaberou minimum prostoru, mají...
Provence s vůní levandule
epochanacestach.cz

Provence s vůní levandule

Zavřete-li oči a řekněte...
Jak navrhnout lžičku…
21stoleti.cz

Jak navrhnout lžičku…

S Průmyslem 4.0 vstoupí do našich životů nová...
Forenzní specialista major Halamek: Jsme větší šťourové než FBI
21stoleti.cz

Forenzní specialista major...

Mluví o sobě jako o „laboratorní“ kryse. Ven...
Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled
iluxus.cz

Důstojný domov Slovanské...

Velkolepé dílo Alfonse Muchy může nalézt...
Tuna sem, tuna tam: Jak se váží dinosaurus?
epochaplus.cz

Tuna sem, tuna tam: Jak se...

Stačí najít pár kostí a experti jsou schopní...
Soudní procesy, které otřásly světem!
epochalnisvet.cz

Soudní procesy, které...

V historii proběhlo několik soudních procesů, které...
Stačil jediný pohledy a věděli, že patří k sobě!
nasehvezdy.cz

Stačil jediný pohledy a věděli,...

V manželství Petra Kostky (82) a jeho...
Fatální rozhodnutí: Břetislav I. Přemyslovcům pěkně zavařil
epochaplus.cz

Fatální rozhodnutí: Břetislav I....

Český kníže Břetislav I, které mu historie dá...